Forum nieruchomości w Liberii. Liberia jest najstarszą republiką w Afryce i najbardziej wysuniętym na zachód krajem w Afryce. Liberia uzyskała niepodległość od Stanów Zjednoczonych 26 lipca 1847 roku. Państwo powstało dla wyzwolonych amerykańskich niewolników. Przez ponad wiek panował tam pokój, jednak wojny domowe i pucze wojskowe rozpoczęły się od roku 1980, kiedy Samuel Doe wzniecił pierwszy pucz. Liberia graniczy z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Sierra Leone, oraz z Gwineą. Sytuacja gospodarcza i polityczna kraju jest ciągle niestabilna, co chwile pojawiają się kolejne przewroty wojskowe i wojny domowe. Liberia liczy ponad 3,5 mln ludności, obowiązującą walutą jest dolar liberyjski, stolicą kraju jest Monrovia - ważny port morski do którego zawijają statki z każdego zakątka świata. Największe miasta Liberii to: Monrovia, Foya, Pleebo, Harper, Harbel, Zwedru, Kakata, Ganta, Buchanan, oraz miasto Gbarnga. "Freehold" nieruchomości mogą być tylko kupowane przez obywateli Liberii, obcokrajowiec nie może kupować takich nieruchomości. Jednakże obcokrajowcy mogą uzyskać "long term lease" na nieruchomość, po zaaprobowaniu podania przez urząd państwowy w Liberii. Ale prawo respektowania własności nieruchomości to katastrofa w Liberii. To także jeden z czynników powodujący wybuchy wojen domowych i walk plemiennych w Liberii o ziemię. Zdarza się często nielegalna sprzedaż ziemi w Liberii. Różni właściciele dowodzą iż są właścicielami tego samego kawałka ziemi. Nic nie zmienia się w celu polepszenia sytuacji od lat w Liberii. W tym dziale forum "Dom bez Granic" znajdziesz informacje od Polaków którzy podróżowali po Liberii, mają informacje o Liberii i znają tę część Afryki. Jeżeli masz aktualne informacje o cenach w Liberii, zakwaterowaniu i hotelach w Liberii, napisz nam o tym w tym dziele forum. Doradź, ogłaszaj, konsultuj i dziel się wiedzą o Liberii w Afryce. Ryzyko podróżowania, bezpieczeństwo i praktyczne aspekty podróży do Liberii. Aktualne ceny, zakwaterowanie, środki transportu i wynajem apartamentów i domów w tej części Afryki zachodniej. Ogłoszenia, aktualne informacje i Polacy w Liberii.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.