Forum nieruchomości o Saint-Barthélemy. Wysepka została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku i została zajęta jako Isla de San Bartolomeo w imieniu Hiszpanii, lecz Hiszpanie kompletnie nic na niej nie zbudowali. W związku z tm kilkanaście lat później pojawili się na niej Francuzi, a jeszcze później Anglicy. Dziś Saint-Barthélemy jest terytorium zależnym Francji leżącym w Małych Antylach na którą składa się główna wyspa, oraz kilka mniejszych wysepek. Do 22 lutego 2007 Saint-Barthélemy było jedną z jednostek administracyjnych wchodzących w skład Gwadelupy, wtedy wchodziło też w terytorium Unii Europejskiej. W referendum w 2003 mieszkańcy opowiedzieli się za odłączeniem Saint-Barthélemy od Gwadelupy i utworzeniem osobnego terytorium zależnego. Stolicą Saint-Barthélemy jest miasto Gustavia liczące 3000 mieszkańców. Wyspa ma tylko 25km2 powierzchni, obowiązującą walutą jest euro. Jako ciekawostkę podajemy informację iż Saint-Barthélemy było przez krótki czas kolonią Szwedzką na Karaibach od roku 1784 do 1878. Na wyspie panuje tropikalny klimat, gdzie średnia roczna temperatura to około 26 stopni Celsjusza. Niewiele udał nam się zdobyć informacji na temat nieruchomości na wyspach, źródła są niezwykle skąpe co do tego tematu, można się sugerować iż niewielka powierzchnia wysepki to powoduje. Jeżeli byłeś na wyspie, znasz ją lub może tam mieszkasz, napisz na naszym forum, chętnie poczytamy posty i opinie o Saint-Barthélemy. Informacje o cenach artykułów spożywczych na Saint-Barthélemy, ceny wynajmu mieszkań i domów na wyspie, ceny zakupu nieruchomości, oraz inne aspekty związane z życiem codziennym mieszkańców na wyspie. Obcokrajowiec na wyspie i sposoby dotarcia na Saint-Barthélemy. Ryzyko podróży i inwestowania w tej części Karaibów. Internetowe doradztwo i konsulting w nieruchomościach na świecie.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.