Forum nieruchomości w Egipcie. Tutaj polskie forum poświęcone inwestycjom i zakupom nieruchomości na terenie Egiptu przez obywateli polskich. Podziel się swoimi informacjami i wiedzą o egipskim rynku nieruchomości. Znajdź odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące jak kupić dom w Egipcie?
Jak wygląda przeniesienie prawa własności nieruchomości na osobę z zagranicy kupującą mieszkanie lub dom w Egipcie? Informacje od polskich agencji nieruchomości w Egipcie i polskich firm i agencji zaangażowanych w pośrednictwo nieruchomości w Egipcie.
Posiadasz już nieruchomość w Egipcie? Chcesz sprzedać lub wynająć? Podziel się z rodakami informacjami, zdjęciami i praktyczną wiedzą na temat zakupu nieruchomości nad Nilem.
Pierwsze polskie forum o nieruchomościach zagranicznych w Egipcie. Opinie o Egipcie, mieszkaniu w Egipcie i Polakach kupujących mieszkania i domy w Egipcie. Czy wzrosną ceny nieruchomości w Egipcie? A może spadną. Czy ciągle warto inwestować w krajach arabskich? Jak Polak traktowany i postrzegany jest jako inwestor w Egipcie? Gdzie znajdują się najlepsi pośrednicy w Egipcie. Jakie miasta w Egipcie dobre są do inwestycji.
Największe forum o zakupie nieruchomości w Egipcie. Forum nieruchomości w Kairze, Hurghadzie, Aleksandrii, Gizie, Luksorze Suezie, Szubra al Chajma i Tanta. Zapraszamy do gorącej dyskusji na forum nieruchomości na świecie "Dom bez Granic".
#293 przez Biskup
23 lis 2015, o 05:49
Witam
Czy ktoś z Was mógłby mi napisać jak naprawdę w tej chwili wygląda sytuacja w Egipcie? Czy jest bezpiecznie? Czy można teraz jechać do Egiptu bez obaw o własne życie? Bo to co się słyszy w telewizji i czyta w internecie to naprawdę strach. A ten Polak co ostatnio w samolocie narobił wstydu nie tylko sobie a całej Polsce. Przecież ten news poszedł na cały świat na czerwonym pasu było w CNN i BBC news.
Ale do rzeczy. Chciałbym się dowiedzieć od Polaków co pokupowali nieruchomości w Egipcie / jak teraz wygląda sytuacja. Czy nie żałujecie swojej decyzji. Dla mnie to od początku inwestowanie w Egipcie to jakaś polska paranoja. Dlaczego w arabskim kraju inwestować swoje pieniądze? Bo tanio? Bo ciepło i cała klasa robotnicza Polski jęździ na te taniochowate wakacje do Egiptu?
Ludzie, kto Wam wciskał taki kit?
Chętnie podyskutuje i posłucham opinii od tych co mają mieszkanie w Egipcie.
Pozdrawiam z ciągle bezpiecznej Polski ... przynajmniej tak naz zapewniają media dzisiaj .....
#309 przez kleoluder
3 sty 2016, o 13:08
Witam

tak jak wcześniej odpowiadałam w innym wątku - mam mieszkanie w Egipcie nabyte w 2014 roku.
Mieszkanie nabyłam w celach inwestycyjnych - pod wynajem, oraz dla odsprzedaży z późniejszym zyskiem lub dla osiedlenia się tam.
Obecnie mieszkam w Egipcie, koszty utrzymania nieruchomości są tu dla mnie mniejsze niż Polsce.
Może zacznę od początku..
Myśl zakupienia mieszkania w Egipcie towarzyszyła mi od 2009 roku jednakże nie znałam wtedy realnego rynku.
W 2014 roku przymierzałam się do kredytu hipotecznego by nabyć inwestycję pod wynajem we Wrocławiu u dewelopera Atal S.A Osiedle mieszczańskie II - 52 m2 - 3 małe pokoje na 4 piętrze. Mieszkanie miało posłużyć jako mieszkanie studenckie które samo miało się spłacać.
Warunki nabycia tej nieruchomości były następujące - + kredyt na 30 lat + 5% wkładu własnego + opłata za czynności cywilno prawne + opłata za wykończenie mieszkania pod klucz + umeblowanie + koszty wpisania mieszkania pod hipotekę + 3 podwyższone raty przez ubezpieczenie bankowe + co miesięczny czynsz w okolicach 400 zł

Łączny wydatek na tą inwestycję to 320 000 zł + około 50 000 zł przeznaczone na wykończenie
Łączna suma 370 000 zł
Przychód z ewentualnego wynajmu 2000 zł

Zwrot inwestycji w skali roku 370 000zł : 24 000zł( 2000 x12) = 15 %( nie liczymy oczywiście stopy oprocentowania
która w skali roku sięga około 5% za obsługę i ubezpieczenie kredytu)- wychodzi w pierwszych latach na to że cały zysk poświęcamy na spłatę raty niestety a kapitał zadłużenia się nie pomniejsza.

Ogólnie z moich kalkulacji wyszło że musiałoby upłynąć wiele lat żeby inwestycja z kredytem zaczęła przynosić czysty zysk .

Myśl o inwestycji w Egipcie powróciła przez poznanie kilku znajomych którzy mają mieszkania w Hurghadzie.
Były to rożne osoby i inwestowali z rożnym skutkiem - pewna rodzina z nich podała mi kontakt to pewnego dewelopera gdzie zobaczyłam, że rzeczywiście te nieruchomości są wykończone po europejsku ale i też przynoszą co miesięczny zysk z wynajmu czy odsprzedaży. Dostałam kontakt do ich klientów którzy pokazali mi swoje mieszkanie w ich budynkach i przekonałam się, że rzeczywiście można zostawić takie mieszkanie pod wynajem i mieć z tego profity.

Przez 6 miesięcy byłam z nimi w kontakcie i obserwowałam czy rzeczywiście mieszkania na ich stronie "stoją" czy się sprzedają - zaobserwowałam że jest olbrzymie zainteresowanie ich ofertą - co więcej nie wywierali oni na mnie ciśnienia przy sprzedaży bo mieli innych zainteresowanych klientów na obserwowane prze ze mnie studio.

Na mieszkanie zdecydowałam się w czerwcu w 2014 roku , mam wszystkie dokumenty - mogę je podesłać na prv.
Kosztowało mnie 17 000 USD w trakcie konstrukcji ( ale wykończone pod klucz w umowie)- musiałam czekać do grudnia na finalne oddanie do użytku.
W styczniu 2015 roku wynajęłam je na 6 miesięcy za 1500 funtów, po czym przeprowadziłam się do Hurghady.
Znalezienie klienta wymagało około 1 tygodnia - agencja miała swoich stałych klientów dlatego bez problemu znaleźli najemców. Była to para Rosjanka i Egipcjanin. Pobrano od nich pierwszy i ostatni czynsz oraz depozyt za meble które także zakupiłam przez tą firmę w około 3 tygodnie ( zamówiliśmy kuchnie, sofę rozkładaną, pralkę , naczynia - wszystkie potrzebne rzeczy na wynajem) - pieniądze za wynajem otrzymywałam co miesiąc na swoje konto polskie bez problemu.

Odnośnie bezpieczeństwa - nikt w obecnych czasach nie da gwarancji bezpieczeństwa. Zobaczmy co dzieje się w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.
W Egipcie ,a w szczególnie w Hurghadzie mieszkańcy są różnej narodowości. Można spotkać tu też uchodźców z Syrii
- mają oni tu swoje sklepy czy biznesy - nie siedzą na ulicy tylko pracują na własne utrzymanie. Nie ma tu incydentów o barwie rasistowskiej - Muzłumanie żyją na prawdę w zgodzie z Chrześcijanami z Europy oraz Koptami.
Teraz np obchodzimy bardzo długie święta - 24 grudnia Boże Narodzenie następnie urodziny Proroka Muhammada, Nowy Rok a potem Koptyjskie i Prawosławne święta - nie ważne że są one w tradycji innych religii. Widzimy choinki i inne ozdoby nawiązujące do innych religii.

Zachęcam Pana do przyjazdu do Hurghady i zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy - zupełnie inny obraz kształtuje się po rozmowie z naszą Polonią w Hurghadzie. Można tu mieszkać , mieć własny biznes, przyjezdzać na wakacje do swojego mieszkanie ale i też odnosić przychody z wynajmu.
Nie załuje swojej decyzji dlatego ze poznałam odpowiednich ludzi ktorzy pokazali mi potencjał inwestycyjny .
Gdybym teraz sprzedała mieszkanie zarobiłabym nie tylko na kursie dolara czerwiec 2014 ( 3.0zł) styczeń 2015 (około 4.0 zł) ale i też na wartości mieszkania po oddaniu , w tym budynku. 24 000 USD.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.