Forum nieruchomości w Kamerunie. W tym dziale forum nieruchomości afrykańskich, podyskutujesz i znajdziesz opinie o domach, mieszkaniach i inwestowaniu w nieruchomości w Kamerunie w Afryce. Z populacją blisko 20 mln ludzi, to ważny kraj w tej części zachodniej Afryki. Francuskojęzyczny kraj, gdzie dominuje rolnictwo jako główna gałąź gospodarki kraju. Nie jest to główna destynacja dla inwestorów z zagranicy poszukujących okazji i lukratywnych ofert, jednak w naszym światowym forum o nieruchomościach zagranicznych, znajdziesz podstawowe informacje o kameruńskim rynku nieruchomości. Korupcja dominuje w Kamerunie na każdym szczeblu władzy państwowej i wykonawczej, więc to skutecznie odstrasza inwestorów z zagranicy w kupno, ziemi, domu lub mieszkania w Kamerunie. Znajdź na forum informacje o cenach nieruchomości w Kamerunie. Doświadczenia obcokrajowców w tym kraju. Czy w ogóle warto brać pod uwagę Kamerun jako miejsce na inwestycję w ziemię, mieszkanie lub dom w Afryce, czy też warto skoncentrować swoje poszukiwania domu w słońcu Afryki, na innych krajach Czarnego Kontynentu. Jeżeli byłeś na wyprawie po Afryce Zachodniej, podróży po Kamerunie - podziel się z uczestnikami tego forum swoimi doświadczeniami z Kamerunu. Napisz nam jak wynajmuje się tutaj mieszkanie lub apartamenty wakacyjne w Kamerunie. Jaki jest standard tutejszych hoteli. Aspekty ryzyka inwestowania w zachodniej Afryce. Kamerun na tle innych krajów. Polacy i Polonia w Kamerunie. Ogłoszenia, informacje i newsy po polsku z Kamerunu. Ile zarabia się w Kamerunie? Jak wygląda codzienna praca i życie w tym kraju, oraz obcokrajowiec w Kamerunie.
Największe miasta to: Jaunde stolica Kamerunu, Kumba, Nkongsamba, Ngaoundere, Maroua, Garoua, Bafoussam, Bamenda i Duala.
#884 przez Informator
4 lut 2018, o 10:22
Nieruchomości - Kamerun

Być może zastanawialiście się nad zakupem mieszkania za granicą? Na całym świecie znajdziecie tysiące, jeśli nie miliony nieruchomości na sprzedaż, wszędzie - począwszy od małej wioski w Azji, kończąc na wielkim Nowym Jorku. Jeśli szukacie czegoś w Afryce, na pewno znajdziecie wiele ciekawych miejsc, ale nie zawsze jest łatwo kupić nieruchomość, a także nie zawsze takie kupno jest dobrym posunięciem inwestycyjnym i czasem warto odpuścić bardziej ryzykowne rynki nieruchomości.

Prawdziwa Afryka

Jednym z takich krajów jest Kamerun, a właściwie Republika Kamerunu. Jest to państwo w Afryce, położone nad Zatoką Gwinejską. Bezpośrednimi sąsiadami Kamerunu są Nigeria, Czas, Republika Środkowoafrykańska, Kongo, Gabon oraz Gwinea Równikowa. Przeważającą religią w Kamerunie jest katolicyzm, który wyznaje 38,6% ludności, a także protestantyzm - 31,6%, jak również islam - około 18%. Największymi miastami Kamerunu są Duala, którą zamieszkuje około 2 miliona mieszkańców, oraz Jaunde - stolica kraju -zamieszkiwana przez 1.8 miliona ludzi. Inne większe miasta są już mniejsze i trzecie co do wielkości - Garoua ma nieco poniżej pół miliona mieszkańców.

Jaki system

Wiele mniejszych miasteczek i wiosek to wspaniały widok dla ludzi z zewnątrz. Wspaniała fauna i flora, kultura i mieszkający tu ludzie to kwintesencja podróży do Afryki. W kraju znajdziecie liczne królestwa, w które zamieszkiwane są przez ludy plemienne. Są to często Kreole Kameruńscy, Bamileke, Fulani, Beti, Bulu, Bassa, a także inne liczne, ale mniejsze plemiona etniczne. Mimo to ustrojem politycznym Kamerunu jest połączenie demokracji parlamentarnej z systemem prezydenckim. Konstytucja Kamerunu pochodzi z 1972 roku i została znowelizowana w 1995 roku, co ciekawsze głowa państwa - prezydent, wybierany jest na kadencje 7-letnie, na czele rządu czuwa premier.

Afryka w miniaturze

Turystyczne przewodniki nazywają Kamerun Afryką w miniaturze, a to dlatego, że jest tutaj różnorodność klimatu, od morskiego poprzez górki, tropikalny, sawannowy, aż po pustynny. Kraj dzieli się na pięć stref geograficznych różniących się od siebie głównie klimatem i rzeźbą powierzchni.

Kamerun to francuskojęzyczny kraj, którego PKB wynosi 913 Dolarów. Jest to kraj wiejski, z 42,6% PKB pochodzącego z sektora rolnego. Oprócz dobrych warunków rolniczych, wydobywa się tutaj ropę naftową, mimo to potencjał Kamerunu jest stracony i zupełnie niezrealizowany ze względu na złe zarządzanie krajem.

Korupcja odstrasza inwestorów z zagranicy

Głównym problemem Kamerunu jest wszechobecna korupcja na wszystkich szczeblach władzy. Stabilność polityczna i nieprzerwana prezydentura Paula Biyi od 1982 roku nie miały wpływu na zmianę tej sytuacji. Jeśli zrobić by listę najbardziej skorumpowanych krajów świata, Kamerun znalazłby się na tej liście razem z Irakiem, Azerbejdżanem i Etiopią. W kraju dodatkowo jest polityka własności kluczowych branż, ogromna interwencja rządu w gospodarkę, wysokie podatki, oraz wszechobecna regulacja.

Kamerun z większością swoich sąsiadów żyje w zgodzie, wyjątkiem jest jedynie konflikt graniczny z Gwineą Równikową, który do dziś nie został rozwiązany. Dodatkową kością niezgody jest liczny napływ Kameruńczyków do Gwinei Równikowej. Warto wiedzieć również, że w Kamerunie występuje wysokie zagrożenie pospolitą przestępczością. Jest to szczególnie odczuwalne w większych miastach i w okolicy plaż i miejsc odwiedzanych przez turystów. Odradza się samotne podróże, a także wycieczki po zmroku. Samo podróżowanie może być utrudnione przez służby porządkowe, które często zatrzymują turystów, żądając opłaty za przejazd.

Perspektywy Kamerunu na przyszłość

Jeśli chodzi o dalsze perspektywy gospodarcze kraju, to Kamerun bierze udział w inicjatywie „Silnie zadłużone kraje ubogie” (HIPC), w ramach którego osiągnął punkt wyjścia. Przy wzmożonych wysiłkach na rzecz walki z korupcją Kamerun będzie mógł wychodzić powoli na prostą.

Ryzyko inwestycji w Kamerunie

Inwestycja w nieruchomości w Kamerunie jest jednak bardzo ryzykowna. Nie znana jest historia cen nieruchomości w Kamerunie, a sytuacja polityczna, szczególnie wspomniana wszechobecna korupcja, a także przestępczość, nie nastrajają pozytywnie. Jeśli pasjonuje Was Afryka, chcielibyście sprawdzić, czy prawdą jest to co piszą turystyczne poradniki o „Małej Afryce”, nie zważacie uwagi na zmiany cen nieruchomości, możecie próbować swojego szczęścia. W przeciwnym wypadku Kamerun lepiej traktować jako ciekawe miejsce na urlop, niekoniecznie na przeprowadzkę na stałe.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.