Forum nieruchomości na Madagaskarze. Niewiele nam wiadomo o nieruchomościach na Madagaskarze, ale chętnie poczytamy Wasze posty zamieszczone przez osoby które odwiedziły Madagaskar na wycieczce lub na wakacjach. W internecie udało mi się znaleźć tylko informacje dotyczące nieruchomości na Madagaskarze głównie na angielskojęzycznych portalach nieruchomościowych. Dział naszego forum dyskusyjnego "Dom bez Granic" dotyczący mieszkań wakacyjnych na Madagaskarze, domów na wynajem, możliwości inwestycyjnych w tym ogromnym kraju. Jakie części wyspy są atrakcyjne, a jakie mniej. Obcokrajowiec w Madagaskarze. Polacy na Madagaskarze.
Jak wygląda życie codzienne na Madagaskarze. Polskie forum dyskusyjne o nieruchomościach na świecie. Doradztwo i consulting w nieruchomościach i inwestycjach, oraz wakacyjne wyjazdy na Madagaskar. Podziel się z nami opiniami o kraju i wakacjami na Magadaskarze. Forum z miast Madagaskaru: Antananarywa, Toamasina, Antsirabe, Antatanifotsy, Toliara, Mahajanga, Antsirabe, i Ambovombe.
#934 przez Informator
23 lut 2018, o 10:28
Nieruchomości - Madagaskar

Jeśli próbowaliście znaleźć fajne, ciekawe i jednocześnie tanie miejsce, w którym moglibyście zainwestować w nieruchomości lub po prostu wyprowadzić się w takie miejsce, bez względu na walory inwestycyjne, na pewno znaleźliście dziesiątki wspaniałych miejsc. Jak więc wybrać to jedno, najfajniejsze miejsce? A co jeśli wybrane przez Was miejsce nie będzie inwestycyjnym rajem lub zakup nieruchomości w tym miejscu będzie wymagał mocnego nagimnastykowania się?

Czy warto kupić nieruchomość na Madagaskarze

Jednym z bardzo ciekawych krajów, ale jednocześnie ciężkim do zakupu nieruchomości na własność jest wspaniały Madagaskar. Maksymalna temperatura latem i wiosną wynosi od 27 do 33 stopni Celsjusza, najgoręcej jest na zachodnich nizinach kraju, w zimniejsze miesiące temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, nocą natomiast może spać do 10 stopni Celsjusza. Roczna suma opadów waha się od zaledwie 400 mm w południowej części kraju, do 3000 mm na wschodzie.

Ogromna wyspa czwarta na świecie

Kraj ten jest bardzo piękny i nie ulega to żadnej wątpliwości. Co ciekawsze, jako wyspa jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie, zaraz do Grenlandii, Nowej Gwinei i Borneo. Sam fakt, że Madagaskar odizolowany jest od pozostałej części świata przez Ocean Indyjski, pozwoliło to nadzwyczaj rozkwitnąć unikalnej florze, a także rozwinąć się żyjącym tutaj zwierzętom. Na Madagaskarze można naliczyć około 200 tysięcy gatunków, z których ponad jedna trzecia nie istnieje w żadnym miejscu na świecie.

Kiepska infrastruktura

Warto dodatkowo zauważyć, że kraj walczy z ubóstwem i robi w tym poważne postępy, to mimo to pozostaje wciąż jednym z najbiedniejszych krajów nie tylko w Afryce, ale również na całym świecie. Istnieje tutaj bardzo słabo rozwinięta sieć komunikacyjna, łączna ilość wszystkich dróg to około 65 tysięcy kilometrów, jednak drogi o nieutwardzonej nawierzchni stanowią aż 57 tysięcy kilometrów.

Wiele dróg jest mocno zniszczona, licząc nawet te główne drogi. Natomiast drogi nieutwardzone w porze deszczowej są nieprzejezdne. Co ciekawsze na Madagaskarze znajdują się aż 104 lotniska, z czego 26 ma utwardzone, betonowe pasy startowe. Rozwinięty tutaj jest również transport morski, szczególnie wzdłuż zachodniego wybrzeża.

Madagaskar to kraj rolniczy, w której 75% populacji zajmuje się pracą na roli. Eksportuje się głównie kawę, trzcinę cukrową, przyprawy, banany a także bawełnę. W całym swoim odizolowaniu, Madagaskar może pochwalić się licznymi cennymi surowcami mineralnymi, jednak nie stanowi to głównej gałęzi przemysłu.

Ceny nieruchomości na Madagaskarze

Średnia cena nieruchomości za metr kwadratowy na Madagaskarze wynosi 520 Dolarów. Jedną z ważniejszych informacji, która może się Wam przydać jest fakt, że obcokrajowcy mogą kupować ziemie i nieruchomości na Madagaskarze bez większych ograniczeń - jest jednak jeden warunek. Otóż w 2004 roku uchwalono przepisy, zgodnie z którymi cudzoziemcy mogą posiadać ziemie na Madagaskarze, ale jednocześnie muszą zainwestować 500 tysięcy Dolarów w sektor nieruchomości, bankowości i turystyki. Jest to pewnego rodzaju utrudnienie, nieprawdaż? Aby przekonać cudzoziemców do zakupów nieruchomości i zamieszkania w kraju, utworzono nawet specjalne biuro pośredniczące i pomagające w tych inwestycjach w wyznaczonych sektorach.

Polak na Madagaskarze

Faktem jest, że powyższy warunek może mocno skomplikować chęci zamieszkania w swoim nowym domu na Madagaskarze. Jest na to sposób - jeśli cudzoziemcy nie chcą lub nie mogą zainwestować takiej kwoty, istnieje również inna możliwość. Rząd Madagaskaru udostępnia możliwość dzierżawy ziemi na okres do 99 lat.
Na pierwszy rzut oka wszystko to wygląda pięknie i bardzo prosto, jednak niestety takie nie jest.

Biurokracja

Inwestycje w nieruchomości są mocno utrudnione ze względu na liczne biurokratyczne przeszkody. Dodatkowo szczegółowe ceny nieruchomości, historia ich zmian, nie są oficjalnie podawane, ciężko jest odnieść się do kwestii ewentualnego ryzyka związanego z inwestycjami w nieruchomości na Madagaskarze.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, inwestycje w nieruchomości na Madagaskarze nie należą do pozbawionych ryzyka. Można trafić na wspaniałą okazję i przy odrobinie szczęścia moglibyście zamieszkać na tej pięknej wyspie. Nie jest to jednak najprostsze i być może łatwiej byłoby poszukać innego miejsca na swoje inwestycje.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.