Forum nieruchomości na Curaçao. Terytorium zależne Holandii na Karaibach wchodzące w skład Królestwa Niderlandów. Curaçao leży na terenie Małych Antyli Holenderskich, czyli Wyspach Zawietrznych, jak nazywają je marynarze i wilki morskie. To niewielka wyspa z niecałymi 150 tys. mieszkańców. Obowiązującą jednostką monetarną Curaçao jest gulden antylski. Stolicą Curaçao jest Willemstad, a inne większe miasta to Labadera, Tera Cora, Barber, Otrobanda, Santa Catarina, Montana Rey, Groot Piscadera, Boca Sami, Soto, Sauax i miasto Sint Michiel. Coraçao jako jedna z pięciu wysp Antyli Holenderskich posiada najbardziej zdywersyfikowaną kulturę i zamieszkującą wyspę populację z ponad 50 różnymi narodowościami. Wśród nich są: Holendrzy, Hiszpanie, Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Szwedzi, Austriacy, Afrykanie i Indonezyjczycy. Może i mieszkają tutaj Polacy - napisz nam o tym. Zróżnicowanie kulturowe przejawia się także w tutejszej kuchni. Curaçao wedle statystyk posiada najwyższy standard życia ze wszystkich wysp na Karaibach. Curaçao posiada wspaniałe atrakcje turystyczne, a wśród nich największe: Curaçao Christoffelpark, Christoffelberg Mountain, najwyższy szczyt na wyspie. Także głębinę morską zwaną Blue Edge - ciekawostka dla płetwonurków odwiedzających wyspę. Wyspa jest także sławne ze swojej rafy koralowej, odwiedzanej przez nurków i osób lubiących pływanie w masce. Na Curaçao trzeba także zobaczyć: Queen Wilhelmina Park, Waterfront Arches, Wedding Cake House i Floating Market. W tym dziale forum znajdziesz informacje o aktualnych cenach nieruchomości na Curaçao, aktualnych ofertach inwestycyjnych i zasadach nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na wyspie. Mieszkasz, podróżujesz lub znasz Curaçao? Napisz nam o tym na forum, zareklamuj swoje serwisy i swoją prace. Podziel się z nami informacjami jak żyje się na Curaçao. Jakie są ceny i ile trzeba płacić za wynajem nieruchomości na wyspie. Domy, mieszkania, ogłoszenia i informacje od Polaków na Karaibach. Ryzyko inwestowania, consulting, doradztwo i aspekty prawne emigracji i kupowania nieruchomości na Curaçao. Wynajem, sprzedaż, zamiana, notariusze i prawnicy na Curaçao. Przeprowadzka na Karaiby i najlepsze opcje lotów na Curaçao, zakwaterowania i noclegów w hotelach na Curaçao.
#1024 przez Informator
6 maja 2018, o 12:48
Nieruchomości – Curacao

Przeglądając prospekty ofertowe biur nieruchomości, na pewno rzuciły się Wam w oczy dziesiątki ofert wakacji w uroczych miejscach, które przyciągają nie tylko swoim urokiem, ale również klimatem, fauną, florą, tradycją i kulturą. Bardzo podobnie jest podczas poszukiwania najlepszego miejsca na inwestycję w nieruchomości, czy też spełnienia marzeń o wyprowadzce do własnego raju na ziemi.

Małe Antyle Holenderskie

Szukając palcem po globusie, mapie lub jak przystało na XXI wiek kursorem myszki po internetowych mapach, na pewno traficie na miejsca małe i duże, te mniej lub bardziej ciekawe. Jeśli traficie w okolice Karaibów, być może Waszą uwagę przyciągnie Curacao, leżące na Małych Antylach.

Holenderskie konekcje

Curacao wchodzi w skład Królestwa Niderlandów i jest terytorium autonomicznym, ale zależnym od Holandii. Stolicą wyspy Curacao jest Willemstad, nazywane potocznie małym Amsterdamem. Nic dziwnego, każdy kto był w obu miastach znajdzie wiele podobieństw. Wspaniałe kolorowe, niderlandzkie domki w porcie dają wspaniałego uroku temu miejscu. Oprócz portu, w Willemstad znajduje się również port lotniczy. Historia tego miasta sięga 1634 roku, kiedy to Holendrzy zdobyli wyspę. Miasto dzieli się na dwie części, połączone ze sobą mostem pontonowym. Ze względu na historię miasto wraz z portem zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Hiszpanie byli tu pierwsi z Europejczyków

Początkowo wyspę zamieszkiwało indiańskie plemię Arawaków. Wyspę odkryli Hiszpanie w 1499 roku, jednak w 1634 roku została ona przejęta przez Holendrów. Po rozwiązaniu federacji Antyli Holenderskich, Curacao jest praktycznie ich następcą, tworzą zwartą grupę wraz z Arubą i Bonaire, tworząc tak zwane wyspy ABC, od pierwszych liter nazw wysp. W międzyczasie Antyle Holenderskie należały częściowo również do Francji i Wielkiej Brytanii, aby wreszcie 1816 roku trafić w całości w ręce Holendrów. W 1863 roku Holendrzy znieśli niewolnictwo.

Przez ostatnie lata odbyły się tutaj dwa referenda, jedno w 1993 roku, kiedy mieszkańcy opowiedzieli się za pozostaniem w składzie Antyli Holenderskich, natomiast w 2005 roku Coracao wraz z Sint Martin odrzuciło pełną niepodległość od Holandii. W 2010 roku Antyle Holenderskie na podstawie reformy konstytucyjnej Królestwa Niderlandów przestały istnieć, a Curacao stało się osobnym krajem o specjalnym statusie, zależnym od Holandii.

Klimat i temperatury na Curacao

Curacao to niewielka wyspa charakteryzująca się tropikalnym i suchym klimatem. Zimą temperatury wynoszą tu od 22 do 24 stopni Celsjusza, latem osiągają nawet 31 stopni Celsjusza. Opady są dość niskie i wynoszą średnio 570 mm rocznie.

Polacy i cudzoziemcy na Curacao

Warto wiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń co do zakupu nieruchomości przez cudzoziemców w Curacao. Jednak, aby zamieszkać w tym raju na ziemi należy przygotować się na spore wydatki, ponieważ nieruchomości na Curacao nie należą do najtańszych. Średnia cena domu z trzema sypialniami wynosi około 525 tysięcy Dolarów, dom z czterema sypialniami może kosztować średnio około 640 tysięcy Dolarów. Apartamenty są nieco tańsze, ponieważ apartament z dwoma sypialniami można kupić za około 295 tysięcy Dolarów. Warto wiedzieć, że ceny apartamentów w Curacao i Bonaire są jednak znacznie tańsze od nieruchomości w pozostałej części Karaibów.

Koszty zakupu nieruchomości

Natomiast koszty transakcji nieruchomości należą do umiarkowanych. Większość opłat ponosi kupujący, będzie to podatek od przeniesienia 4%, koszty notariusza 1 – 2%, a także pojedyncze kwoty 5 guldenów antylskich, co daje w przeliczeniu około 4 Dolarów, za każdy niezbędny dokument, tytułem opłaty rejestracyjnej. Prowizję agenta nieruchomości opłaca sprzedający i wynosi ona 4%. Do zakupu nieruchomości przez cudzoziemca, kupujący powinien legitymować się ważnym paszportem oraz innych dokumentem ze zdjęciem.

Pierwszym krokiem jest zatrudnienie agenta nieruchomości, nie ma prawnej potrzeby zatrudniania adwokata, ponieważ wszystkimi sprawami prawnymi zajmują się tutaj notariusze. Po złożeniu oferty, można negocjować cenę ze sprzedającym. Po jej ustaleniu podpisuje się wstępną umowę i w ciągu pierwszych 7 dni wpłaca od 10 do 15 procent ceny zakupu jako zaliczka. Pozostała kwota powinna być wpłacona do dnia zamknięcia umowy. Wszelkimi sprawami własności, przenoszenia tytułów i rejestracji zajmują się notariusze, a procedura rejestrowania własności trwa do 32 dni.
Curacao to wspaniałe miejsce, w którym możecie spędzić nie tylko wakacje, ale również kupić tutaj nieruchomość i zamieszkać na stałe, aby cieszyć się nie tylko małym Amsterdamem, ale również każdym innym miejscem na pięknej wyspie Curacao.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.