Forum nieruchomości na Jamajce. Zapraszamy do dyskusji i wyrażania swoich opinii o Jamajce, przeprowadzce na tę karaibską wyspę, oraz na możliwości osiedlenia się i zakupu nieruchomości na Jamajce.
Jak wygląda prawo nieruchomości na Jamajce. W jakiej części wyspy najlepiej kupić dom wakacyjny. Czy pobyt na wakacjach na Jamajce wystarczy do tego, aby dobrze poznać zwyczaje i podjąć decyzję o zakupie tam nieruchomości? Nieruchomości na świecie - Jamajka. Polacy na Jamajce i międzynarodowi eksperci od nieruchomości na świecie, trudniący się handlem domami i mieszkaniami na Jamajce.
Luksusowe rezydencje i prawdziwe życie na Jamajce. Sprawdź lub dodaj swoją opinię, jak wynająć i jak kupić. Ile wynoszą podatki od nieruchomości na Jamajce. Forum i opinie z miast na Jamajce: Kingston, Linstead, Ocho Rios, Savanna la Mar, Old Harbour, Mandeville, May Pen, Montego Bay, oraz miast: Spanish Town i Portmore. Jamaica no problem! Witamy na polskim forum o życiu i mieszkaniu na Jamajce.
#734 przez sogdanek
18 lis 2017, o 07:58
Nieruchomości Jamajka przewodnik inwestora

Co należy wiedzieć przed inwestycją w dol lub apartament na Jamajce.

Możliwość zamieszkania w każdym miejscu na świecie daje nam przeogromne możliwości. Możemy wybierać między państwami i miastami z listy swoich marzeń. Jeśli na co dzień macie pluchę za oknem, czasem myślicie tylko o ucieczce w ciepłe miejsce, być może strzałem w dziesiątkę był by zakup nieruchomości na Jamajce.

Jamajka to zarazem wyspa w archipelagu Wielkich Antyli, jak i Państwo na Morzu Karaibskim. Wyspa położona jest na południe od Kuby i na zachód od Haiti. Wyspa ma powierzchnię liczącą niecałe 11 tysięcy metrów kwadratowych i zamieszkuje ją ponad 2,7 miliona mieszkańców.

Kolumb, Hiszpanie i Anglicy

Jamajka została odkryta w 1494 przez Krzysztofa Kolumba, wcześniej wyspę zamieszkiwali Arwakowie. Na początku XVI wieku została skolonizowana przez Hiszpanię, jednak w 1655 roku została zajęta przez Wielką Brytanię. W międzyczasie ludność pochodzenia indiańskiego wymarła, kolonizatorzy sprowadzali więc na wyspę ciemnoskórych niewolników. W połowie XVIII wieku ludność czarnoskóra stanowiła 89% mieszkańców wyspy.

Ze względu na pogarszające się warunki życia wielokrotnie wybuchały bunty ludności, które finalnie skutkowały zlikwidowaniem lokalnego samorządu i przekształciły Jamajkę w kolonię Korony Brytyjskiej. W 1959 roku Jamajka jako jedna z pierwszych otrzymała autonomię, a po referendum w 1962 roku proklamowała niepodległość jako członek brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Jamajka dzisiaj podzielona jest na trzy hrabstwa i czternaście regionów. 92,1% ludności stanowią mieszkańcy czarnoskórzy. Na Jamajce nie ma jednego dominującego wyznania, około 22% to Zielonoświątkowcy, około 12% ludności to wyznawcy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, katolicy stanowią zaledwie 2% ludności. Językiem urzędowym jest język angielski, ale również kreolski oraz jamajski.

Kingston, Montego Bay i Spanish Town

Największymi miastami Jamajki są, jej stolica Kingston, oraz Montego Bay i Spanish Town. Główną podstawą gospodarki Jamajki jest wydobycie boksytów, w czym Jamajka zajmuje trzecie miejsce na świecie. Boksyty to lite skały osadowe, używane głównie w metalurgii, oraz przy produkcji materiałów ogniotrwałych. Rolnictwo nie jest już tak znaczące dla gospodarki jak kiedyś. Uprawia się tutaj trzcinę cukrową, cytrusy, banany, palmy kokosowe, kakaowce i awokado. Przemysł spożywcy opiera się głownie na tytoniu i rumie.

Jamajka utrzymuje się również z turystyki. Nic dziwnego, klimat Jamajki jest wspaniały i przyciąga miliony turystów rocznie. Nie występują tutaj pory roku, średnia temperatura w roku wynosi 27 stopni Celsjusza. Temperatury są nieco niższe w wyższych partiach gór. Turyści mogą nie tylko delektować się wspaniałą pogodą na plażach Morza Karaibskiego, ale zwiedzać również dziesiątki wartych odwiedzenia miejsc.

Bardzo ciekawą jest zlokalizowana niedaleko Port Antonio w Górach Błękitnych - Błękitna Laguna, gdzie woda jest turkusowa, szmaragdowa, a czasem wręcz granatowa, wszystko w zależności od pory dnia. Na wyspie znajdują się również wodospady, z których najpopularniejszym jest Dunn`s River Falls, niedaleko Ocho Rios, który jest dość specyficzny, ponieważ jego wody spadają prosto do morza. Turyści również nie zapominają, że Jamajka jest ojczyzną reggae i można tutaj poczuć nie tylko specyficzny klimat tego nurtu muzycznego, ale również iść za ciosem i zwiedzić Muzeum Boba Marley`a w Kingston.

Bez ograniczeń dla inwestorów z zagranicy

Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o zakup nieruchomości na Jamajce. Zakup nieruchomości na Jamajce zaczyna się od złożenia oferty, po której zaakceptowaniu przeprowadza się ankietę, z której można wywnioskować, czy istnieją roszczenia lub sprzeczne interesy odnośnie zakupu nieruchomości.

Umowa sprzedaży przygotowana jest wówczas przez prawnika. Koszty zakupu nieruchomości są jednak dość duże, kupujący i sprzedający muszą uiścić opłatę skarbową, obaj wysokości 2%, tak samo opłatę za rejestrację 0,25% i opłatę prawną od 1,5% do 3% do której należy doliczyć podatek GCT wysokości 16,50%. Kupujący nie ponosi więcej kosztów, sprzedający będzie musiał zapłacić podatek od przeniesienia w wysokości 5%, oraz często opłacić prowizję agenta nieruchomości.

Ceny nieruchomości na Jamajce

Ceny nieruchomości są różne, przykładowo apartament z jedną sypialnią w Kingston lub St. Andrew można kupić za około 91 tysięcy dolarów, a dwupokojowe mieszkanie za 143 tysiące. Natomiast dom z trzema sypialniami może być Wasz za około 300 tysięcy dolarów. Ceny nieruchomości utrzymują się stabilnie, z wyjątkiem kryzysu w latach 2008 - 2009, kiedy ceny nieruchomości gwałtownie spadły. Dziś po nagłym wzroście w 2010 roku, utrzymują się na stabilnym poziomie.

Jeśli chcielibyście kupić nieruchomość na Jamajce, na pewno nie pożałowalibyście swojej decyzji, moglibyście na co dzień czuć się jak na wakacjach, mając w zasięgu ręki piękne, białe plaże, na których wakacje trwają cały rok.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.