Nieruchomości w Belize. Niezwykle popularny kraj na tzw. drugi dom za granicą, szczególnie Kanadyjczycy i Amerykanie z północy USA upodobali sobie tej kraj na zakup posiadłości wakacyjnej. Część ofert nieruchomości w Belize znajduje się w dżungli i na obszarach gdzie trudno jest dotrzeć zwykłemu turyście, a część przy tropikalnych plażach Morza Karaibskiego. Niezwykle ciekawy rynek nieruchomości w Ameryce Centralnej, gdzie coraz więcej obcokrajowców inwestuje i kupuje domy, mieszkania i działki budowlane. Co ciekawe Belize należy do najdroższych krajów regionu, jeżeli chodzi o ceny nieruchomości wśród takich krajów jak: Nikaragua, Costa Rica i Panama. W latach 2003 do 2007 ceny nieruchomości w Belize wzrosły o 30%, po tym w roku 2008 jak wszędzie na świecie, nastąpiła zapaść, ale Amerykanie i Kanadyjczycy ciągle kupowali nieruchomości w Belize. Stolicą Belize jest Belmopan, a największe miasta tego kraju to: Belize City, San Pedro, Orange Walk, oraz San Ignacio Cayo i Punta Gorda. Belize od lat jest tak pożądanym rynkiem nieruchomości dla cudzoziemców iż działa tutaj mnóstwo agencji nieruchomości z zagranicy. Wśród nich sławny Remax Belize. Wspaniały tropikalny klimat Belize, pre kolumbijskie ruiny Majów, rafa koralowa, oraz sławna Blue Hole, która jest widzialna z kosmosu - to magnes nie tylko dla turystów, ale także dla osób marzących o domu w tropikach. Świątynie takie jak Caracol, Lamanai oraz Xunantunich to wspaniałe miejsca na odkrywanie antycznych cywilizacji pre kolumbijskich. Walutą Belize jest dolar belizyjski. Ceny nieruchomości w Belize nie są tanie i jeżeli marzysz o kupnie domu to trzeba się przygotować na wydatek około 0,5 mld USD, kiedy condo przy plaży będzie kosztować około 150 tys. USD. Mówimy tutaj o lokalizacjach w pobliżu plaży. W głębi lądu ceny nieruchomości są zdecydowanie tańsze. Na forum o Belize znajdziesz informacje od Polaków mieszkających w Belize, Polonia w Belize, doradztwo i konsulting w nieruchomościach w Belize, Ryzyko inwestowania w Belize i opinie o poszczególnych miejscach w kraju dobrych do zakupu domu lub mieszkania w Belize. Sprawdź jakie są podatki w Belize, czy można kupić na formę oraz jak wygląda sprawa wynajmu wakacyjnego apartamentów i domów w Belize. Życie i praca w Belize, zakup domu w Belize i budowa domu, działki i projekty budowlane. Czy warto się przeprowadzić do Belize na stałe. Emeryci i program dla emerytów w Belize.
#735 przez sogdanek
18 lis 2017, o 08:05
Nieruchomości Belize - przewodnik inwestora

Informacje które musisz znać przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości w Belize.

Jeśli kiedykolwiek myśleliście, aby wyprowadzić się w jakieś fajne, ciekawe miejsce, z dala od mroźnych zim i jesiennej pluchy przez pół roku, na pewno nie raz wpadliście na pomysł zamieszkania w jakimś ciepłym kraju. Jednym z takich krajów niewątpliwie jest Belize, raj na ziemi, z turkusowym morzem i piaskiem na plażach niczym mąka.

Lokalizacja nad Morzem Karaibskim

Belize to państwo w Ameryce Środkowej, na półwyspie Jukatan, graniczące z Meksykiem i Gwatemalą, z dostępem do Morza Karaibskiego. W Belize panuje klimat równikowy, wilgotny, z krótką porą suchą w okresie od lutego do kwietnia. Najchłodniej jest w grudniu, najcieplej w czerwcu, analogicznie temperatury wahają się od bagatela 23 stopni Celsjusza to 28 stopni Celsjusza.

Śmiało można powiedzieć, że przez cały rok, panuje tutaj ciepłe, jeśli nie wręcz gorące lato. Niestety, Belize często jest nawiedzane przez huragany, jeden z nich w 1961 całkowicie zniszczył dawną stolicę - Belize City, wówczas podjęto decyzję o budowie nowej stolicy, wewnątrz lądu - Belmopan. Połowę powierzchni Belize zajmują lasy równikowe, gdzieniegdzie w mniej wilgotnych miejscach znajdują się lasy podzwrotnikowe oraz sawanny.

Początkowo tereny Belize zajmowała cywilizacja Majów, około 1500 roku p.n.e do 900 roku n.e. Pierwsi osadnicy z Europy, Hiszpanie, długo się tutaj nie utrzymali, ale w pierwszej połowie XVII wieku przybyli tutaj brytyjscy drwale, którzy zagościli tutaj na stałe, aby w 1862 roku, wówczas nazywany Honduras Brytyjski, stał się brytyjską kolonią. Do dzisiaj językiem urzędowym w Belize jest język angielski. W latach 60 XX wieku rozpoczęto starania o uzyskanie niepodległości, w 1963 roku Belize uzyskało autonomiczność, natomiast dziesięć lat później zmieniono jej nazwę na taką, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. Ostatecznie Belize uzyskało niepodległość w 1981 roku, na podstawie dwóch rezolucji ONZ z 1975 i 1980 roku.

Językiem urzędowym w Belize jest język angielski, jednak na co dzień mieszkańcy posługują się również językiem kreolskim, natomiast przy granicy w Gwatemalą można porozumieć się również po hiszpańsku. Powierzchnia Belize wynosi niemalże 23 tysiące kilometrów i mieszka tutaj nieco ponad 360 tysięcy osób. Prawie 50% ludności to katolicy, a około 35% to członkowie kościoła protestanckiego.

Dzisiaj gospodarka Belize opiera się głównie na leśnictwie oraz rolnictwie. Uprawia się tutaj trzcinę cukrową, cytrusy, banany, dodatkowo warto wiedzieć, że z Belize pochodzi wiele cenionych gatunków drzewa, takie jak mahoń, palisander, czy cedrzyniec. Ze względu na bezpośrednią bliskość Morza Karaibskiego, w niewielkim stopniu rozwinięte jest również rybołówstwo. Słabo rozwinięta jest tutaj sieć drogowa, głównie w północnej części kraju, znajdziecie tutaj również port morski, oraz główne lotnisko w Belize City - starej stolicy kraju. Dzisiaj stolicą Belize jest Belmopan.

Ile kosztują nieruchomości w Belize

Koszty zakupu nieruchomości w Belize należą do umiarkowanych. Kupujący powinien uiścić opłatę skarbową wysokości 5% wartości nieruchomości, oraz ogólny podatek od sprzedaży w wysokości 10%, ostatnią opłatą którą obciążany jest kupujący będzie od 1 do 2% opłat prawnych. Sprzedający pokrywa również tą samą opłatę wysokości od 1 do 2%, ale zawsze opłaca prowizję agenta nieruchomości, kupujący jest z niej zwolniony.

Obcokrajowcy w Belize

Nie ma żadnych przeciwwskazań, ani wytycznych, aby zostać właścicielem nieruchomości w Belize. Należy jednak pamiętać, że nie ma ograniczeń jeśli chodzi o kupno nieruchomości, ale są różne lokalne regulacje związane z prawami i obowiązkami właściciela nieruchomości, w których określa się między innymi sposób w jaki można korzystać z nieruchomości, a także np. jak wysokie może być budynek i ile pomieszczeń może posiadać.

Mieszkanie, dom czy działka w dżungli

Ceny nieruchomości są różne, średnio mieszkanie o powierzchni 65 metrów kwadratowych kosztuje 173 tysiące dolarów, mieszkanie około 120 metrów kwadratowych kosztuje średnio 356 tysięcy dolarów. Jeśli będziecie chcieli kupić dom w Belize, przy powierzchni 200 metrów kwadratowych powinniście przygotować się na wydatek około 464 tysięcy dolarów.

Warto wspomnieć, że rynek nieruchomości w Belize właśnie rozkwita, głównie ze względu na turystykę. Belize również dotknął kryzys, ale ceny już dawno wróciły do poziomu sprzed kryzysu, a dziś już tylko rosną. Połączenie klimatu, kultury, wspaniałe plaże i rafy koralowe, to wspaniały argument za tym, aby kupić dom lub mieszkanie w tym raju na ziemi.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.