Forum nieruchomości w Luksemburgu. Dział forum nieruchomości na świecie i nieruchomości w Europie poświęcony kupowaniem nieruchomości na terenie Luksemburga. Małego państewka położonego pomiędzy Belgią, Niemcami a Francją. Największe miasta tego kraju to: Luksemburg stolica, Petange, Dudelange, Differdange, Esch-sur-Alzette. W tym dziale znajdziesz opinie o inwestowaniu w nieruchomości w Luksemburgu. Sprawdź posty i wypowiedzi Polaków mieszkających w Luksemburgu i dowiedz się ile kosztuje metr kwadratowy nieruchomości w Luksemburgu. Kupno i wynajem mieszkania w Luksemburgu. Jedziesz do pracy? Sprawdź informacje i posty od Polaków w Luksemburgu jak wynajmuje się mieszkanie w Luksemburgu i jakie są ceny mieszkań i domów na wynajem. Także wypowiedzi na temat domów wakacyjnych i apartamentów wakacyjnych w Luksemburgu. Doradztwo dla Polaków, consulting w nieruchomościach na luksemburskim rynku nieruchomości. Agencje nieruchomości i Polacy pracujący w biurach pośrednictwa nieruchomości w Luksemburgu. Ceny mieszkań w Luksemburgu. Ile kosztuje prawnik, adwokat i notariusz. Porady od Polonii w Luksemburgu. Ryzyko inwestowania w małych państwach w Europie. Informacje z rynku i porady dla inwestorów szukających okazji na zagranicznych rynkach nieruchomości. Kredyty, inwestycje i zakładanie firmy w Luksemburgu. Wejdź na forum i zapytaj lub poradź się o wszystkim co związane z nieruchomościami w Luksemburgu.
#874 przez Informator
30 sty 2018, o 14:50
Nieruchomości - Luksemburg

Jest wiele pięknych państw na świecie, w których można zamieszkać. Niestety nie wszystkie kraje pozwalają na zakup nieruchomości przez cudzoziemców. W innych państwach, nawet jeśli nie są tak restrykcyjne, może okazać się, że sytuacja polityczna, czy też uregulowanie spraw z prawami własności pozostawia wiele do życzenia. Są jednak kraje, w których można bezpiecznie inwestować w nieruchomości.

Jednym z takich krajów jest Luksemburg, a właściwie Wielkie Księstwo Luksemburga. Państwo leży w Europie Zachodniej i należy do jednych z mniejszych państw europejskich. Całkowita powierzchnia Luksemburga to zaledwie 2586 kilometrów kwadratowych, a całkowita długość granicy lądowej wynosi 359 kilometrów. Luksemburg to Monarchia Konstytucyjna, państwo członkowskie NATO oraz Unii Europejskiej. Kraj graniczy bezpośrednio z Francją, Niemcami oraz Belgią. Najwyższym punktem jest Kneiff, 560 metrów nad poziomem morza, a najniższym Mozela, 133 metry nad poziomem morza.

Średnie ceny nieruchomości w Luksemburgu

Średnia cena domów w Luksemburgu w ciągu roku od trzeciego kwartału 2016 roku wzrosła o 7,75%, co po skorygowaniu o inflację daje 7,57%. Pierwsze dwa kwartały odznaczały się powolnym wzrostem, bo 3,07% w pierwszym i 3,11% w drugim kwartale, pozostała część roku była już dużo lepsza. Średnia cena mieszkań z rynku wtórnego wzrosła o 7,3%, do średnio 4794 Euro za metr kwadratowy, ceny nowych mieszkań wzrosły bardziej, bo o 8,3%, do średnio 6041 Euro za metr kwadratowy.

Oprócz cen nieruchomości w Luksemburgu, znacznie wzrosły też wskaźniki budowy nowych domów i mieszkań. Budowy nowych mieszkań wzrosły o 11,2% w skali roku 2016, a budowa nowych domów o 15,6%. Jest to spory wzrost, biorąc pod uwagę małą powierzchnię kraju.

Reforma podatkowa w 2017

Ogólnie rzecz ujmując popyt na nieruchomości wzrósł głównie ze względu na reformę podatkową, która weszła w życie z początkiem 2017 roku. To ona zachęca do zakupu nieruchomości. Głównie dlatego, że wartość opodatkowania od najmu została zniesiona, podniesiono również kwoty odliczania podatku dla osób poniżej 40 roku życia, wcześniej kwota ta wynosiła 672 Euro, dzisiaj wynosi 1344 Euro, została ona podwojona. Natomiast w przypadku sprzedaży domów rząd obniżył podatek od zysków kapitałowych z 50% do 25%.

Zakup nieruchomości przez cudzoziemca

Co ważne, cudzoziemcy mogą bez problemów kupować nieruchomości w Luksemburgu, nie ma żadnych obostrzeń. Pierwsze co powinien zrobić kupujący, to złożyć ofertę. Po jej zaakceptowaniu sporządzana jest umowa sprzedaży, tak aby warunki transakcji były wiążące dla obu stron umowy. Co ciekawsze, umowa nie musi być pisemna, dopuszczona jest również umowa ustna, jednakże warto pamiętać, że sam transfer nieruchomości musi być zarejestrowany, aby sprzedaż była prawnie umocowana i jej status prawny był chroniony przed osobami trzecimi.

Notariusz sporządza akt notarialny i ponosi wszelką odpowiedzialność, aby przedstawić akt w księdze wieczystej. Wówczas następuje konieczność uiszczenia wszelkich opłat i finalnej zapłaty za nieruchomość, jeśli do tej pory jeszcze nie zapłacono.

Podatki i koszty zakupu nieruchomości

Koszty zakupu nieruchomości w Luksemburgu nie należą do najtańszych, ale utrzymują się na umiarkowanym poziomie. Kupujący powinien uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 6 do 10,20%, a także opłatę notarialną w wysokości 1,5%. Kupujący powinien również uiścić opłatę skarbową w wysokości 1,2%. Sprzedający natomiast musi pamiętać o opłacie agenta nieruchomości, w wysokości 3%, do której należy doliczyć 17% podatku VAT.

Opodatkowanie

Jeśli kupicie dom lub mieszkanie w Luksemburgu, warto wiedzieć, że również cudzoziemcy, jak i osoby nie mieszkające w Luksemburgu podlegają opodatkowaniu dochodu, który pochodzi z Luksemburgu. Pary małżeńskie mogą składać wnioski podatkowe razem lub osobno. Warto również wiedzieć, że zyski kapitałowe uzyskane przez sprzedaż nieruchomości w ciągu dwóch lat od jej zakupu będą uznane za zyski spekulacyjne i zostaną opodatkowane. Jeśli do sprzedaży dojdzie po dwóch latach, podatek ten obniżany jest do połowy zwykłej stawki podatkowej.

Zakup nieruchomości w Luksemburgu jest mało ryzykowny, a możliwość zakupu domu w Zachodniej Europie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bezpośrednia bliskość do wielu europejskich stolic oraz bezpośrednie loty do Luksemburga z Warszawy to idealny przepis na europejskie turystyczne przygody.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.