Forum nieruchomości w Norwegii. Polonijne forum związane z Norwegią. Wyjazd do Norwegii do pracy i wynajem mieszkania - opinie i doświadczenia. Tutaj znajdziesz opinie i informacje od Polaków mieszkających w Norwegii doświadczonych w wynajmie mieszkania w Norwegii, potrzebnych dokumentach i cenach wynajmu mieszkań w Norwegii. Sprawdź posty o cenach domów i mieszkań w Norwegii, praktyczne porady od użytkowników jak stawiać pierwsze kroki w Norwegii i gdzie szukać ogłoszeń zarówno wynajmu i sprzedaży mieszkań w Norwegii. Czy po przyjeździe lepiej wynająć czy wziąć kredyt hipoteczny w norweskim banku i kupić dom na kredyt.
Aspekty prawne związane z zakupem nieruchomości w Norwegii. Ceny i koszty związane z zakupem domu w Norwegii. Polacy pracujący w norweskich biurach nieruchomości, polskie firmy wyspecjalizowane w sprzedaży i wynajmie nieruchomości dla Polaków w Norway.
Polskie forum o Norwegii z największych miast skandynawskiego kraju: Oslo, Tromso, Kristiansand, Skien, Drammen, Fredrikstad, Trondheim, Stavanger i Bergen. Norge eiendom! Zapraszamy
#229 przez Pitanga
19 wrz 2015, o 06:29
Dostałam ciekawą ofertę pracy w Bergen. Potrzebuję informacji od Polaków mieszkających w Norwegii z jakimi kosztami muszę się liczyć jeżeli chodzi o wynajem mieszkania w Bergen. Powiedzmy studio/kawalerka lub mieszkanie z jedną sypialnią i salonem (dwupokojowe). Jakie są ceny za wynajem w Bergen. Czy ja jako Polka będę miała jakieś realne trudności podczas procesu wynajmu mieszkania? Jakie są zwyczaje wynajmowania w Norwegii? Czy właściciele (agencje nieruchomości) pobierają miesiąc czy dwa depozytu?
Czy potrzeba jakiś referencji, jak np. często się to zdarza w Wielkiej Brytanii?
Gdzie najlepiej zacząć szukać ofert wynajmu mieszkań w Norwegii? Czy są jakieś portale z ofertami wynajmu? Czy też odbywa się to przez norweską agencję nieruchomości. Gdzie to znaleźć w internecie?
Z angielskim nie ma u mnie problemów, ale muszę znać chociaż orientacyjne ceny za wynajem w stosunku miesięcznym, aby porównać czy to mi się w ogóle opłaca. Bo wiem iż Norwegia jest niesamowicie droga. Ale oferta pracy jest naprawdę atrakcyjna i tak chcę się zorientować.
Także ogromna prośba do Polaków, może tych mieszkających w Bergen o pomoc i informacje odnośnie wynajmu mieszkania w tym mieście.
A co z mediami? Ile kosztuje prąd? ile woda? czy płaci się w Norwegii za wywóz śmiecie? Czy są jakieś doatkowe podatki od wynajmu mieszkania?
Z góry Wam rodacy dziękuję za każdą wskazówkę.
Czy jest dużo Polaków w Bergen?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.