Forum nieruchomości we Włoszech. Polonijne forum o zakupie nieruchomości we Włoszech. Opinie o Włochach, forum o cenach nieruchomości w tym kraju i wymiana opinii o osobach zamierzających zakupić dom lub mieszkanie we Włoszech. Od Rzymu, Mediolanu po Sycylię. Forum polskich agentów nieruchomości pracujących we Włoszech i firmy zaangażowana w handel nieruchomościami w Italii. Forum gromadzące opinie ze wszystkich włoskich miast: Mediolan, Palermo, Bari, Bolonia, Turyn i Neapol. Rzetelne opinie Polaków gdzie i w jakim regionie Włoch zainwestować w dom. Italia to nie tylko Toskania. Podziel się swoimi doświadczeniami o włoskim rynku nieruchomości. Jak z korupcją? Ile wynoszą podatki od nieruchomości we Włoszech.
Jak sprawnie przeprowadzić proces zakupu. Notariusze we Włoszech. Podziel się opiniami i pisz na naszym forum. Nieruchomości w Wenecji, domy w Padwie, Trieście, Modenie, Parmie i Rimini. Consulting Italia inwestycje. Zapraszamy na włoskie forum po polsku.
#748 przez _admin_
23 lis 2017, o 18:18
Nieruchomości Włochy

Europejskie państwa, szczególnie te będące w Unii Europejskiej, to wspaniały kąsek dla inwestorów z naszego kraju. Jeśli mówimy tu o krajach z południowej Europy, głównym argumentem nie będzie tylko ciekawa tradycja i kultura kraju, ale również dobra pogoda panująca tu przez cały rok.

Jednym z takich fajnych krajów, w których możemy zamieszkać, są Włochy. To 60 milionowe Państwo na Półwyspie Apenińskim leży w strefie klimatu podzwrotnikowego. Średnie temperatury w styczniu na terenach nizinnych wynoszą od 10 do 12 stopni Celsjusza, w Alpach natomiast temperatury spadają poniżej zera. Latem w Alpach temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza, a na południu Włoch osiąga wartości rzędu 26 - 28 stopni Celsjusza. Zakup nieruchomości we Włoszech to wspaniała okazja, aby zamieszkać w ciepłym kraju, z dostępem do morza, z wspaniałymi tradycjami i bogatą kulturą.

Włoski rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości we Włoszech całkiem niedawno był w kryzysie, ale sytuacja w 2017 roku się poprawia i pojawiają się tendencje zwyżkowe w porównaniu do ubiegłych lat. W 2016 roku odnotowano wzrost transakcji o 16,3%. Ceny domów jednak od ośmiu lat spadają. Na przestrzeni lat 2008 - 2016 ceny spadły o 16,9%, co po skorygowaniu o inflację daje 23,8%. Ceny domów z rynku pierwotnego spadły do średnio 1869 Euro za metr kwadratowy.

Najdrożej w Wenecji

Najdroższe nieruchomości we Włoszech można znaleźć w Wenecji, przy średniej cenie około 4401 Euro za metr kwadratowy, zaraz po Wenecji jest Florencja z ceną 3440 Euro za metr kwadratowy, Bolzano - 3374 Euro za metr kwadratowy, Mediolan 3346 Euro za metr kwadratowy, czy Rzym, w którym apartament lub dom na przedmieściach można kupić za około 3274 Euro za metr kwadratowy. Mimo, że ceny nadal spadają, to ich sprzedaż zaczęła rosnąć, w 2016 roku wzrosła o około 18,9%. Temu wzrostowi towarzyszył również wzrost na rynku kredytów hipotecznych.

Koszty zakupu nieruchomości we Włoszech

Rynek nieruchomości we Włoszech wygląda obiecująco, ale rentowność nadal jest bardzo niska, głównie ze względu na wciąż spadające ceny nieruchomości i dość ostry system podatkowy. Koszt zakupu nieruchomości we Włoszech możne być dość wysoki. Większość opłat uiszcza kupujący. Sprzedający natomiast płaci jedynie część prowizji agenta nieruchomości, która wynosi od 1,5% do 4% plus podatek VAT w wysokości 22%, taką samą prowizję płaci kupujący.

Jednak to nie jedyna opłata, z którą musi liczyć się kupujący, będzie to również opłata rejestracyjna w wysokości od 3 do 7%, podatek rejestracyjny gruntu 1%, opłata notarialna od 1 do 2,5%, a także podatek od wartości dodanej (VAT) w wysokości od 4 do 22%. Należy pamiętać, że nowi właściciele, którzy postanowią wynająć nieruchomość będą objęci podatkiem od przychodu z najmu, w wysokości od 23% do 43%.

Jak kupić nieruchomość we Włoszech

Aby kupić nieruchomość we Włoszech, nie ma specjalnych obostrzeń, nawet dla cudzoziemców. Ważne, aby pieniądze przekazane spoza Włoch, były udokumentowane, w celu udowodnienia, że zakup jest legalny. Pierwszym krokiem przy zakupie nieruchomości jest zatrudnienie prawnika, który zadba o Wasze interesy, przy zakupie domu lub mieszkania. Po złożeniu oferty należy wpłacić 1% ceny zakupu, co wcale nie musi oznaczać, że ta oferta zostanie rozpatrzona, sprzedający może wybrać inną ofertę, ale zwraca wówczas wpłacony depozyt.

Dlatego warto określić termin w składanej ofercie, aby nie zamrozić środków i czekać na decyzję sprzedawcy w nieskończoność. Warto podpisać umowę przedwstępną ze sprzedającym, która chroni również prawa kupującego, jeśli nie z Waszej winy nie dojdzie do sprzedaży, będziecie mogli ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Przy umowie przedwstępnej należy wpłacić od 10 do 20% depozytu.

Jest to kwota, która przepadnie, jeśli to kupujący się wycofa z zakupu. Warto jednak wiedzieć, że jeśli to sprzedający się wycofa, będzie musiał oddać podwójną kwotę depozytu. Zamykanie sprzedaży trwa od sześciu do ośmiu tygodni, wówczas wszelkie procedury przeprowadza notariusz. Jedną z ciekawszych procedur jest zgłoszenie lokalnej policji informacji o zmianie właściciela, zgodnie z przepisami antymafijnymi, w ciągu 48 h od podpisania umowy. Ostatnie procedury trwają około 15 dni.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze w ciągu kilku tygodni staniecie się właścicielami domku lub apartamentu we Włoszech, gdzie będziecie mogli spędzać nie tylko wakacje, ale również zamieszkać tam na stałe.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.