Forum nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Real Estate United States. Dział forum Dom bez Granic zaprasza do wzięcia udziału w gorącej dyskusji związanej z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Ogromny kraj i nasze międzynarodowe forum real estate zaprasza polskich agentów z Kalifornii, z Florydy, z Nowego Jorki, Chicago i Hawajów. Sprawdź co dzieje się na amerykańskim rynku nieruchomości. Ile kosztują domy i mieszkania w USA w poszczególnych stanach USA.
Polscy agenci nieruchomości i polskie agencja w USA. Nieruchomości Chicago, sprzedaż i wynajem, mieszkania wakacyjne na Florydzie. Aktualne posty i wątki forum od osób zamierzających sprzedać dom lub działką w USA.
Posty od agentów nieruchomości, licencje na agenta, licencje krajowe i stanowe. Ile kosztują i jak zdać?
Zapraszamy polskich agentów w USA do wzięcia udziału w dyskusji na forum i zamieszczania swoich serwisów i ofert sprzedaży nieruchomości w USA.
Jak wygląda wynajem nieruchomości w USA i jakie restrykcje są na poszczególnych osiedlach. Polak w USA. Ile kosztuje podatek od nieruchomości w USA, ile kosztuje prawnik w USA. Zagraniczne nieruchomości w USA.
Pisz i dziel się swoją wiedzą, opiniami i doświadczeniem związanym z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Chcesz kupić dom w USA i zainwestować? Jak starać się o wizę do USA. Praktyczne wiedza od użytkowników forum. Zapraszamy.
#23 przez Biskup
17 kwi 2015, o 07:50
Moja sytuacja wygląda w ten sposób: prowadzę od wielu lat działalność gospodarcza w Polsce, dość dobrze funkcjonującą firmę pod Warszawą. Wraz z zoną dobiegamy już wkrótce 40-tki. Tutaj napiszą prawdę: mamy serdecznie dość Polski, polskich systemów układów które tak naprawdę niewiele się zmieniły od czasów upadku komuny w 89 roku.
W związku z czym cały czas są dyskusje czy kurczę zostawić to wszystko za sobą i wyjechać z Polski do jakiegoś "dobrego" kraju. Gdzie łatwiej i lepiej się żyje?
W naszym wypadku nie będzie to już kwestia emigracji zarobkowej. Przez ostatnie lata udało nam się odłożyć parę mln. (psst ...) i będzie z czym zaczynać. Jesteśmy na etapie aby sprzedać wszystko w Polsce. Dzieci też są za taką decyzją i nie boją się zmian.
I tu zasadnicze pytanie? Marzy nam się wyjazd na południe USA, może Kalifornia, a może Arizona na zachodzie kontynentu. O Florydzie wyczytałem w internecie, iż jest za gorąco i za wysoka wilgotność powietrza, ale nie wiem, bo nigdy nie byłem.
Pytanie dla Was: jak wyglądałby taki wyjazd. Np. kupno domu w Stanach, jak z wizami, zielonymi artami i tymi innymi rzeczami? Od czego w ogóle zacząć?
Czy możecie coś poradzić z za oceanu.
Jakakolwiek wskazówka lub namiar na kogoś z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Adam
#239 przez Witold Kostrzewski
5 paź 2015, o 20:55
Czesc Adam,
Jak nadal jestes zainteresowany w wyjezdzie do USA, zwlaszcza na poludnie USA, to prosze skontaktuj sie ze mna, ja Ci moge duzo poradzic. Mieszkam od 30-tu lat w Ameryce, mieszkalem w wielu stanach na polnocy i na poludniu, od 11-tu lat mieszkam w Cape Coral, poludniowo-zachodnia Floryda. Jestem maklerem nieruchomosci, pomagam sprzedac i kupic domy, mieszkania i dzialki i znam ten rynek bardzo dobrze. Lata nie sa tak gorace jak wszyscy mysla, w Aryzonie, New Mexico i Teksasie temperatury w lecie sa duzo wyzsze, rowniez w Georgia, North i South Carolina. Poniewaz jestesmy na wybrzezu i morze chlodzi, nasze temperatury nie przekraczaja 35 C. Stale przyjezdzaja do nas ludzie z polnocy, ktorzy przechodza na emeryture i osiedlaja sie tutaj na stale. Mamy tez duzo grupe polakow, ktorzy sa wszedzie na Florydzie. Bardzo chetnie pomoge rodakom, ktorzy sie chca przeniesc na poludniowo-zachodnia Floryde.
Witek Kostrzewski
vitorealtor@vitofl.com
www.FloridaHomeParadise.com
#329 przez akcyrob
19 sty 2016, o 11:34
Witam,
Ja jestem w baaaardzo podobnej sytuacji jak Adam (wlasny biznes itp) i tez mi sie marzy życie bez polityki i chyba najlepiej w Ameryce.
Wizy wjazdowe są , tylko wsiąść do samolotu.
Ciekawa jestem czy udało Wam się coś wybrać?
jak z oficjalnym pobytem w USA ?
Jesli moge prosic o jakieś namiary to poproszę :)

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.