Forum nieruchomości w Chile. Witamy w dziale polskiego forum o nieruchomościach zagranicznych w Chile i codziennym życiu w Chile w Ameryce Południowej. Sprawdź posty i opinie naszych użytkowników forum jak żyje się i mieszka w Chile. Opinie o kraju i o tamtejszym rynku nieruchomości. Sprzedaż, wynajem i wynajem wakacyjny. Obcokrajowiec w Chile i Polacy w Chile. Jak wysokie są podatki w Chile? Ile kosztuje mieszkanie w Santago de Chile, a ile wynajem. Obowiązujące prawo na rynku nieruchomości w Chile i wypowiedzi osób związanych z Chile. Czy warto inwestować w Chile.
Jak kształtują się ceny nieruchomości w Chile. Sprawdź informacje od Poloniii w Chile. Posiadasz biznes w Chile? Napisz nam o tym na forum „Dom Bez Granic”. Życie codzienne i praca w Chile. Notariusz, prawnik i wszystko co związane z przeprowadzką do Chile. Planujesz wyprawę do Chile, podróż do Ameryki Południowej? Napisz nam o tym na forum. Sprawdź posty na forum z poszczególnych miast w Chile: Santiago de Chile, Temuco, Concepcion, Puerto Montt, San Bernardo, Valparaiso, Anfofagasta, Vina del Mar, oraz Puente Alto.
#786 przez Informator
11 gru 2017, o 17:11
Nieruchomości Chile

W Południowej Ameryce znajdziecie wiele ciekawych miejsc, w których warto spędzić nie tylko wakacje, ale również wyprowadzić się do nich na stałe, aby rozpocząć w ten sposób pewien nowy, jakże ciekawy okres w swoim życiu. Jednym z Państw Południowej Ameryki jest Chile, położone na zachodzie, u wybrzeży Oceanu Spokojnego. Do Chile należą również wyspy i wysepki, zarówno przybrzeżne, jak i te na otwartym oceanie, jest ich w sumie około 3 tysiące. Są to między innymi archipelag Juan Fernandez czy też znana Wyspa Wielkanocna, którą zamieszkuje zaledwie około 3700 spośród 17 milionów mieszkańców tego kraju.

To wspaniałe miejsce leży w strefie klimatu zwrotnikowego, suchego, na północy przy granicy z Peru. Na Pustyni Atakama znajdują się miejsca, w których deszcz nie padał od ponad 400 lat. W środkowej części panuje klimat podzwrotnikowy morski, na południu natomiast panuje klimat umiarkowany, morski. Warto dodać, że terytoria najbardziej na południu Chile znajdują się w strefie klimatu subpolarnego.

Temperatury oczywiście zależą od części kraju, ale patrząc na stolicę – Santiago, można powiedzieć, że chłodniejszy jest okres od maja do września, kiedy maksymalne temperatury wynoszą od 14 do 17 stopni Celsjusza. Najcieplejszy jest okres od grudnia do lutego, wówczas temperatura w Santiago osiąga 27 – 28 stopni Celsjusza.

Wysokie podatki od nieruchomości w Chile

Przyglądając się rynkowi nieruchomości w Chile na wstępie należy zaznaczyć, że w styczniu 2016 roku rząd wprowadził 19% podatek VAT na sprzedaż nieruchomości przez osoby prywatne lub firmy, które sprzedają nieruchomość w czasie krótszym niż rok. W ten sposób ceny wzrosły, sprawiając w ten sposób, że nieruchomości starsze, sprzedawane z rynku pierwotnego stały się dużo atrakcyjniejszą propozycją dla inwestorów.

Wówczas ogólna sprzedaż domów w 2016 roku spadła około 34%, zmniejszyły się również nakłady w budownictwie i sprzedaży nowych domów, o około 36%. Jedynie sprzedaż nieruchomości klasy wyższej pozostała na nie zmienionym, wysokim poziomie. Rynek nieruchomości zaczął odbijać się w I kwartale 2017 roku, przykładowo sprzedaż domów w Greater Santiago wzrosła aż o 46%, co prawda ich cena spadła, ale zaledwie o 0,04% w ciągu roku od marca 2016 do marca 2017 roku. Wiele nieruchomości w centralnym Santiago podrożała o 6,4%.

Ceny nieruchomości w Chile

Jednak eksperci uważają, że powinno patrzeć się na sytuację bardziej globalnie, otóż w latach 2004 – 2016 ceny nieruchomości w Chile wzrosły aż o 67%. Podczas globalnego kryzysu finansowego w 2009 roku od maja do września odnotowano zaledwie niewielki spadek, o 0,7%. Trzęsienie ziemi w 2010 roku miało swoje skutki również w spadkach cen nieruchomości, które jednak odbiły się, wzrosły o 9,5% do końca 2011 roku.

Zakup nieruchomości na firmę lub na osobę fizyczną w Chile

Jeśli będziecie chcieli kupić nieruchomość w Chile na pewno chcielibyście poznać wszelkie uwarunkowania. W Chile każda osoba prywatna oraz firmy, mogą kupić nieruchomości, bez względu na to czy są obywatelami lub firmami z Chile, czy też z zagranicy. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne ograniczenia dotyczące sprzedaży nieruchomości w pobliżu granic państwa.

Umowa kupna sprzedaży nieruchomości w Chile

Wszystkie umowy kupna – sprzedaży, powinny być potwierdzone notarialnie przed rejestracją, która jest również bardzo ważnym elementem całej procedury. Brak rejestracji przeniesienia własności, automatycznie powoduje, że umowa będzie nieważna. Cały proces trwa od 20 do 40 dni. Przy zakupie nieruchomości zwykle zatrudnia się prawnika, który przeprowadza cały proces, sprawdza historię prawną nieruchomości i to on jest odpowiedzialny za uzyskanie kopii tytułów własności.

Koszty zakupu nieruchomości w Chile

Koszty zakupu nieruchomości nie są wysokie, ale na pewno podobają się sprzedającym, ponieważ płacą oni tylko 2% prowizję agencji nieruchomości. Taką sama opłatę musi uiścić kupujący, który musi opłacić również opłatę prawną – 1%, opłatę skarbową od 0,2 do 0,3%, opłatę notarialną w wysokości 0,1%, a także wspomniany podatek od wartości dodanej – 19% VAT.

Średni koszt metra kwadratowego nieruchomości w Chile wynosi 2771 dolarów, co jak wiadomo oznacza, że bez większych problemów znajdziecie nieruchomości tańsze od tej kwoty, ale również droższe, nieruchomości wyższej klasy, na które popyt od lat nie maleje. Rentowność inwestycji to 4,26%.

Być może znalezienie jakiejś fajnej nieruchomości w Chile będzie łatwe i przyjemne, warto spróbować, bo to ciekawy kraj nie tylko ze względu na rynek nieruchomości.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.