Forum nieruchomości w Kambodży. Niezwykle popularny kraj w Azji południowo wschodniej wśród ekspatów, ale także wśród osób podróżujących po tym regionie. Kiedyś państwo nazywało się Kampuczą. Angkor Wat i inne zabytki tego kraju od lat tworzą magię tego regionu i przyciągają turystów. Walutą Kambodży jest riel kambodżański. Zmieniło się prawo w Kambodży co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców. Z ponad 13 milionową liczbą ludności Kambodża jest interesującym miejscem na dom wakacyjny w tropikach Azji lub na inwestycję w dom lub mieszkanie pod wynajem. Największe miasta Kambodży to: Phnom Penh - stolica kraju, Sisophon, Ta Khmau, Preah Seihanu, Poiphet, Battambang, oraz miasto Siem Reap. Kambodża graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Ostatnie lata to gwałtowny ekonomiczny wzrost Kambodży, co za tym idzie podrożały również nieruchomości w tym kraju. Po modyfikacji prawa w 2010 roku obcokrajowcy mogą kupować apartamenty i condominia w Kambodży, jednak nie ziemię (działki budowlane). Co za tym idzie, parterów w budynkach, jak czytamy w opracowaniach Global Property Guide. Posiadanie ziemi przez obcokrajowca jest wbrew konstytucji Kambodży i budzi wiele kontrowersji. Jednakże cudzoziemcy mogą być właścicielami ziemi poprzez nabycie nieruchomości przez założoną w Kambodży firmę. Nieruchomości w Kambodży dla obcokrajowców to bardzo atrakcyjna forma inwestycji w tym kraju i z roku na rok coraz więcej obcokrajowców przeprowadza się do tego kraju na stałe. Podobnie jak do Tajlandii. Mieszkasz w Kambodży? Zamierzasz się tam przeprowadzić? Szukasz nieruchomości lub chcesz pomóc innym Polakom w osiedleniu się w Kambodży, napisz na naszym forum o swoim życiu w tym kraju. Prowadzisz bloga o Kambodży i podróżach po Azji południowo wschodniej? Napisz nam o tym. Ile potrzeba pieniędzy aby się utrzymać w Kambodży przez miesiąc, jakie są ceny żywności, artykułów pierwszej potrzeby i ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Kambodży. Podatki, założenie firmy i inne aspekty prowadzenia działalności i biznesu w Kambodży. Posty i opinie od Polaków mieszkających w Kambodży na stałe i od osób podróżujących po tym kraju. Jedzenie i życie codzienne w Kambodży. Jakie jest ryzyko inwestowania w tym kraju? Doradztwo, konsulting w inwestycjach. Jak prezentuje się sprawa wynajmu wakacyjnego i zakwaterowania w hotelach w Kambodży. Proces nabywania nieruchomości w Kambodży przez cudzoziemca.
#750 przez _admin_
23 lis 2017, o 18:27
Nieruchomości Kambodża

Możliwość zakupu nieruchomości prawie w każdym miejscu na świecie jest w dzisiejszych czasach faktem. Zakup domu lub mieszkania na drugim krańcu globu, choćby w najbardziej egzotycznym miejscu, nie jest już niemożliwe, jak kiedyś, co wielu inwestorów chętnie wykorzystuje. Jeśli mielibyście zamieszkać w ciepłym kraju, z bogatą historią i kulturą, być może wybralibyście Kambodżę.

Tajlandia, Laos i Wietnam .. bardzo blisko

Jest to państwo w południowo wschodniej Azji nad Zatoką Tajlandzką, zamieszkiwane przez około 13 milionów mieszkańców. Państwo znajduje się na Półwyspie Indochińskim i graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Kambodża to kraj z długą historią, która sięga I wieku naszej ery, kiedy to dominującą religią staje się hinduizm. Około IX wieku powstało zjednoczone imperium Khmerów, które po trzech wiekach zostaje zajęte przez sąsiednich Tajów, wówczas hinduizm zostaje wyparty przez buddyzm, który do dzisiaj jest dominującą religią w Kambodży.

Pierwsi misjonarze europejscy przybywają tutaj około XVI wieku, natomiast w XIX Kambodżę podbija Francja, przyjmując kraj w skład kolonialnych Indochin Francuskich. Po wielu nieudanych zrywach niepodległościowych, okupacji japońskiej w latach 1941 – 1945, oraz okupacji tajlandzkiej od 1945 do 1946 roku, ostatni zryw narodowy doprowadził do proklamacji niepodległości w 1949 roku w ramach Unii Francuskiej, z której wystąpiła w 1955 roku, wstępując jednocześnie do ONZ.

Ponad 75% terenów Kambodży to równiny, lasy zajmują około 40% powierzchni kraju i występują przeważnie na południu i w środkowej części tego uroczego kraju. Często spotykanym drzewem są palmy cukrowe, które niemalże są symbolem Kambodży, gdyż jest ona głównym surowcem budowlanym, a także składnikiem do wyrobu cukru, lekarstw czy octu i wina.

Klimat i wilgotność

Panuje tutaj klimat zwrotnikowy, monsunowy, z dwiema porami roku, suchą i deszczową, średnie temperatury miesięczne wynoszą od 21 stopni Celsjusza w grudniu, do 30 stopni Celsjusza. Temperatury jednak różnią się od siebie ze względu na lokalizację, oraz porę roku, w terenach nizinnych będzie ona wyższa i tuż przed rozpoczęciem pory deszczowej może przekraczać nawet 38 stopni Celsjusza. Nie są to temperatury, do których my, Europejczycy możemy szybko przywyknąć, ale patrząc na średnie temperatury u nas i pluchę za oknem, na pewno byłaby to ciekawa odskocznia.

Wielu z nas na pewno możliwość przeprowadzki do Kambodży potraktowałaby jako przygodę swojego życia. To tutaj można spotkać słonie indyjskie, nosorożce sumatrzańskie, tapiry malajskie, a także antylopy, tygrysy, lamparty czy też gibony, langury i makaki. Kambodża to również dziesiątki pięknych miejsc pokazujących, że może to być raj na ziemi, są to między innymi Koh Rong, piękna plaża z miękkim piaskiem i szmaragdowym morzem, czy Angkor Wat, kompleks wspaniałych świątyń wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cudzoziemcy a zakup nieruchomości w Kambodży

Również w tak pięknym i egzotycznym miejscu można kupić nieruchomości, aby przeprowadzić się tutaj na stałe lub przyjeżdżać na wakacje. Co prawda zgodnie z artykułem 44 Konstytucji cudzoziemcy nie mogą posiadać nieruchomości na własność, ale są różne możliwości aby ustanowić kontrolę nad ziemią lub zakupioną nieruchomością. Taki zakup można zrobić za pośrednictwem lokalnej firmy lub wydzierżawić.

Koszty, opłaty i podatki w Kambodży

Jest też najbardziej premiowana przez rząd możliwość – przyjąć obywatelstwo Kambodży, aby móc cieszyć się pełnymi prawami obywatelskimi, czyli również kupić nieruchomość. Przy różnych metodach zakupu, powinniście przygotować się na szczególne opłaty i prowizje, szczególnie przy wyborze zakupu przez firmę lokalną. Istnieją jednak opłaty wspólne, takie jak opłaty prawne w wysokości od 0,2% do 0,5%, którą musi uiścić kupujący oraz sprzedający. Z opłat dotyczących tylko sprzedającego, należy wymienić prowizję od sprzedaży nieruchomości, około 3% oraz podatek transferowy wysokości 4%.

Ceny nieruchomości w Kambodży

Warto wiedzieć, że ceny nieruchomości w Kambodży ciągle rosną, ze względu na wzrost ekonomiczny oraz inwestycje przez zagranicznych inwestorów. Czasem są to duże wzrosty, jakie były notowane między 2004 a 2007 rokiem, od 25% do 40% rocznie, co jest wartością niemalże niespotykaną. Czasem są to wzrosty mniejsze, jak w trzecim kwartale 2016 roku, wartości wzrosły nieznacznie, o 0,31%.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.