Forum nieruchomości w Egipcie. Tutaj polskie forum poświęcone inwestycjom i zakupom nieruchomości na terenie Egiptu przez obywateli polskich. Podziel się swoimi informacjami i wiedzą o egipskim rynku nieruchomości. Znajdź odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące jak kupić dom w Egipcie?
Jak wygląda przeniesienie prawa własności nieruchomości na osobę z zagranicy kupującą mieszkanie lub dom w Egipcie? Informacje od polskich agencji nieruchomości w Egipcie i polskich firm i agencji zaangażowanych w pośrednictwo nieruchomości w Egipcie.
Posiadasz już nieruchomość w Egipcie? Chcesz sprzedać lub wynająć? Podziel się z rodakami informacjami, zdjęciami i praktyczną wiedzą na temat zakupu nieruchomości nad Nilem.
Pierwsze polskie forum o nieruchomościach zagranicznych w Egipcie. Opinie o Egipcie, mieszkaniu w Egipcie i Polakach kupujących mieszkania i domy w Egipcie. Czy wzrosną ceny nieruchomości w Egipcie? A może spadną. Czy ciągle warto inwestować w krajach arabskich? Jak Polak traktowany i postrzegany jest jako inwestor w Egipcie? Gdzie znajdują się najlepsi pośrednicy w Egipcie. Jakie miasta w Egipcie dobre są do inwestycji.
Największe forum o zakupie nieruchomości w Egipcie. Forum nieruchomości w Kairze, Hurghadzie, Aleksandrii, Gizie, Luksorze Suezie, Szubra al Chajma i Tanta. Zapraszamy do gorącej dyskusji na forum nieruchomości na świecie "Dom bez Granic".
#154 przez Pitanga
10 cze 2015, o 06:24
Witajcie
Jakie są całkowite koszty zakupu nieruchomości w Egipcie? Na jakie dodatkowe koszty muszę się przygotować, jeżeli się zdecyduję zakupić mieszkanie w Egipcie. Jakie są podatki, jakie są koszty dodatkowe. Czy podana końcowa cena mieszkania to faktycznie końcowa cena czy do tego dochodzą jeszcze jakieś opłaty i podatki.
A później , ile wynoszą koszty utrzymania nieruchomości w Egipcie? Ile kosztuje czynsz, energia elektryczna, woda i media? Ile wywóz śmieci. Na przykładzie mieszkania 60m2, ile wynoszą koszty utrzymania w stosunku rocznym?
A jakie region Egiptu polecacie na zakup nieruchomości? Czy jest bezpiecznie w tym kraju?
Dziękuję za każdą informację.
#308 przez kleoluder
2 sty 2016, o 16:22
Witam serdecznie!
2 lata temu kupiłam swoje mieszkanie w Egipcie a ściślej w kurorcie Hurghada dlatego mogę podzielić się doświadczeniem.
W chwili gdy decydowałam się na zakup zależało mi na mieszkaniu, które będzie w centrum - było blisko do lotniska ale i też do wszelkich sklepów i plaż publicznych. Miałam bardzo dużo znajomych w Egipcie którzy proponowali mi zakup w dzielnicy Sakkala ( rejony Sea Gull, Marina) nie mniej wykończenia tych mieszkań bardzo odbiegały od europejskich.
Niestety też dzielnica ta była dla mnie zbyt głośna oraz bałam się tego że mieszkanie może zostać okradzione kiedy mnie tam nie będzie.
Z doswiadczenia moge polecic osiedle El Kawther - osiedle miedzy promenada Mamsza a lotniskiem - ceny wynajmow tam sa najwyzsze metr najdrozszy dlatego ze najwiecej bogatych osob szuka mieszkan w tej dzielicy i najszybciej mozna tam wynajac swoje mieszkanie lub je sprzedac.

Przez wiele nieudanych probach oglodania mieszkania na innych dzielicach,
zaczęłam bardzo interesować się kupnem mieszkania przez agencję - z racji tego że chciałam to mieszkanie zostawić na wynajem - żeby zarabiało na siebie, nie mówiłam po arabsku więc zależało mi by kupić meble w rozsądnej cenie - a agencje mają w swojej ofercie po prostu taką usługę.
Swoje mieszkanie zakupiłam u dewelopera EgyptSwiss Construction for Tourism and Development ktora dodatkowo jest zarejestrowana w szwjcarii co dało mi troche wiecej wiary w ich rzetelnosc.
Ich strona to pl.egyptswiss.com
Sposób zakupu wyglądał następująco :
Przyjechałam na oglądanie interesującego mnie mieszkania w trakcie konstrukcji po czym po powrocie do Polski podpisałam umowę i przelałam całość kwoty na ich egipskie konto. Firma ta nie pobiera żadnych kosztów od zarejestrowania nieruchomości a prowizje pobiera od kwoty całości i rozlicza ją ze sprzedającym.
Czyli ja poprostu płaciłam kwotę całkowitą za mieszkanie i tyle.
Po miesiącu czasu otrzymałam akt własności taukil na koszt firmy . Z kontraktem zakupu i taukil moglam dokonać rejestracji w sądzie za 200 dolarów lub wyrobić sobie green contract przez prawnika za 2000$ - nie mniej bardzo mało osób to robi -
green contract upoważnia do otrzymania wizy rezydenckiej jeśli ktoś chce mieszkać w Hurghadzie na stałe.

Odnośnie utrzymania mieszkania:
Koszt użycia wody to w moim budynku 20 funtów/ 10 zł - trzeba zawsze dowiedziec sie czy budynek ma wode dostarczana czy rzadowa - woda rzadowa jest tansza ale jej jakosc jest gorsza i moga pojawic sie przerwy w jej uzytkowaniu.
Przecietne uzycie wody przez 2 osoby to 4 tony czyli koszt 80 funtow.
Koszt pradu to okolo 150 funtow przy uzyciu jednej malej klimatyzacji.
Po za tym funkcjonuje oplata roczna serwisowa - okolo 2000 funtow czyli 1000 zl rocznie jesli budynek nie ma basenu - jesli ma oplata moze byc wyzsza.
Bardzo dobrym plusem jest to ze w Egipcie nie ma podatku od kupna mieszkania, wynajmu czy tego naszego polskiego czynszu czy oplat smieciowych

Moje mieszkanie to była kawalerka 44m2 w budynku Blue Star po pół roku od kupienia wynajełam je za 1500 funtow miesiecznie czyli 750 zl - chcialam tu zaznaczyc ze kupilam je za 17 000 USD a po oddaniu te same mieszkania kosztowaly 24 000USD , jeszcze przy dobrym kursie dolara 3.0 udalo mi sie zarobic na wartosci tego mieszkania 100% wartosci.

Pada tez pytanie tutaj o wywoz smieci - generalnie nie ma takiej oplaty wszytsko wliczone jest u mnie w ta oplate serwisowa - jest w niej tez obsluga dooramna czyli dozorcy ktory opiekuje sie 24h na dobe budynkiem - wnosi zakupy , przychodzi z rachunkami i pilnuje by nie bylo zlodziei.

Ogolnie mowiac mieszkanie w Egipcie bardzo sie teraz oplaca. Dla kontrastu by kupic w Polsce mieszkanie np na kredyt musimy zadluzyc hipoteke tego mieszkania , zaplacic podatek od czynnosci cywilno prawnych okolo 2%, zaplacic notariuszowi, zaplacic 15% wkladu wlasnego oraz takie mieszkanie umeblowac i placic czynsz w okolicach 400 zl. W Egipce takich oplat nie ma a zycie jest tanie - dlatego wiele ososb decyduje sie na zycie tam

Jesli dalej jest Pani zainteresowana kupnem mieszkania polecam zgłosić się bezpośrednio do Joanny Urbańskiej
na stronie pl.egyptswiss.com i umówić się na rozmowe na skypie czy viber - ta Pani mieszka w Egipcie ponad 10 lat, mówi po arabsku, organizuje całe umeblowanie mieszkania od A-Z , jest w stanie doradzic odnosnie kosztow podlaczenia lamp elektrycznych, podrzewacza do wody .
Bardzo ciekawe artykuły mozna znalesc u nich na stronie - jest to kopalnia wiedzy pl.egyptswiss.com/article

moja opinie znajdzie Pani na stronie http://pl.egyptswiss.com/about.php?id=113

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.