Forum nieruchomości na Gwadelupie. Miejsce dla sławnych i bogatych na Karaibach. Także " hot spot" gdzie wypoczywają celebryci i posiadają swoje zamorskie nieruchomości. Nie wiemy czy polscy celebryci posiadają nieruchomości na Gwadelupie. Jeżeli masz takie informacje napisz na naszym forum, podziel się nie tylko plotkami. Gwadelupa to zamorski departament Francji w Ameryce Środkowej, położony na wyspach w Małych Antylach. Gwadelupa dzieli się na Grande Terre, Basse Terre, Marie Galante, Desirade, oraz Les Saintes. Do roku 2007 w skład Gwadelupy wchodziły również wysepki: Saint Barthelemy, oraz północny skrawek wyspy Saint Martin, obecnie są one osobnymi terytoriami zależnymi Francji. Tak jak we Francji, nie ma żadnych restrykcji co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na Gwadelupie. Państwo jest integralną częścią Francji. Obowiązują tutaj podatki francuskie, a obywatele posiadają obywatelstwo Francji i francuski paszport. Na Gwadelupie używa się również Euro, jako lokalnej waluty. Już przeszukując internet w poszukiwaniu nieruchomości na Gwadelupie, orientujemy się, iż ważne portale z noclegami i wynajmem wakacyjnym są obecne na Gwadelupie, a wśród nich takie portale jak: Booking.com, Homeaway, amerykański portal nieruchomościowy Zillow, oraz Easyexpats. W tym dziale naszego forum - domy za granicą - znajdziesz informacje o cenach nieruchomości na Gwadelupie, informacje o podatkach i możliwości zakupu na firmę domu, mieszkania lub działki budowlanej na Gwadelupie. Odliczanie podatków i ryzyko inwestowania na Gwadelupie. Informacje o wynajmie wakacyjnych apartamentów i domów na wynajem na Gwadelupie, a także możliwości przeprowadzki na stałe, na wyspę. Doradztwo biznesowe i konsulting w inwestowaniu w nieruchomościach na Karaibach. Polonia na Gwadelupie i Polacy zamieszkujący Gwadelupę. Informacje o całkowitych kosztach zakupu nieruchomości na Gwadelupie. Agencje nieruchomości, prawnik i system handlu nieruchomościami na wyspie. Największe miasta Gwadelupy to: Sainte Rose, Le Moule, Petit Bourg, Sainte Anne, Le Gosier, Baie Mahault i Les Abymes.
#925 przez Informator
20 lut 2018, o 17:51
Nieruchomości – Gwadelupa

Bardzo ciekawym miejscem na zamieszkanie jest Gwadelupa, położona w Ameryce Środkowej na kilkudziesięciu mniejszych wyspach Małych Antyli. Gwadelupa jest departamentem zamorskim Francji, co oznacza, że jest regionem administracyjnym działającym na tych samych zasadach co departamenty Francji metropolitalnej.

Gwadelupa zamieszkuje około 400 tysięcy mieszkańców, w 81% kraj jest wyznania katolickiego. Oprócz mniejszych miast i miasteczek, które mają swój urok, można tu wydzielić główne większe miasta takie jak Pointe-a-Pitre, La Gosier, Sainte-Rosse, La Moule, Le Abymes czy Baie-Mahault.

Klimat i temperatury

W Gwadelupa panuje klimat równikowy wilgotny, opady występują tutaj głównie od lipca do października, a ich roczna suma wynosi 1800 mm. Średnia temperatura w lipcu wynosi 29 stopni Celsjusza, zimy dla Europejczyków są natomiast miłym zaskoczeniem, gdyż temperatura wówczas wynosi około 25 stopni Celsjusza. Każda pogoda ma jednak swoje plusy i minusy, ponieważ występują tutaj częste cyklony i burze tropikalne. Mimo to główną gałęzią gospodarki Gwadelupy jest turystyka. Kraj ten odwiedza rocznie około 300 tysięcy turystów.

Francuzi tu przyjeżdżają nie tylko na wakacje

Jeśli nie chcielibyście zamieszkać w tym pięknym kraju, być może chcielibyście wynajmować apartament lub dom turystom. Gwadelupa to idealne miejsce na odpoczynek, nie tylko latem. Gwadelupa jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku francuskich turystów, których jest tutaj ponad 80%. Nic dziwnego Gwadelupa jest w końcu zamorskim departamentem Francji, jedyną obowiązującą tutaj walutą jest Euro, a językiem obowiązującym jest język francuski, francuscy turyści czują się tutaj jak w kraju.

Gwadelupa to nie tylko ciepłe temperatury, ale również takie atrakcje jak lasy deszczowe, wulkan, spektakularne kaskadowe wodospady, czy krystaliczne, wręcz turkusowe wody Gwadelupy, które chce odwiedzić każdy turysta, bez względu na to, czy jest tutaj po raz pierwszy, czy odwiedza wyspę systematycznie.

Ceny domów i mieszkań na Gwadelupie

Ceny nieruchomości w 2016 roku spadły o niecałe 10% w porównaniu w rokiem poprzednim i wynoszą średnio 164 tysiące Euro. Podaż na rynku nieruchomości rośnie, w roku 2016 zatwierdzono do budowy około 3400 mieszkań, co daje o 36% więcej niż w roku poprzednim. W rejonie Baie Mauhault i Petit Bourg mieszkania sprzedawane są w przedziale cenowym od 2069 Euro do 3553 Euro za metr kwadratowy, domy natomiast od 1652 Euro do 3940 Euro za metr kwadratowy.
Nieco tańszym rejonem jest Goyave, a także zachodnie wybrzeże Basse-Terre, gdzie za metr kwadratowy mieszkania zapłacicie od 467 Euro do 2060 Euro, domy mieszczą się w przedziale od 613 do 3644 Euro za metr kwadratowy. Nieco droższym regionem Gwadelupa jest North Grande Terre, gdzie mieszkania oscylują w przedziale od 729 Euro do 2297 Euro za metr kwadratowy, domy natomiast od 820 do 2704 Euro.

Zakup przez cudzoziemca na Gwadelupie

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości przez obcokrajowców w Gwadelupa, to podobnie jak w samej Francji, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących zakupu nieruchomości, również przez obcokrajowców. Proces zakupu nie jest trudny. Na początku obie strony transakcji powinny zawrzeć umowę przedwstępną, w której zawarta jest kara umowna w razie odstąpienia od umowy, w wysokości od 5 do 10% wartości nieruchomości. Jednocześnie w umowie pojawia się zapis, że w ciągu 7 dni od jej zawarcia, można zmienić zdanie bez pokrywania kosztów kary umownej.

Umowa kupna sprzedaży

Po dokonaniu wszelkich niezbędnych procedur, przeszukania rejestrów gruntów, urzędów lokalnych, sprawdzenia pozwoleń na budowę, kupujący i sprzedający zawierają właściwą umowę w biurze notariusza. Warto pamiętać, że w przypadku budynków nie starszych niż 5 lat, do sprzedaży doliczany jest podatek VAT, od wartości dodanej, w wysokości 15,4%.

Pozostałe opłaty, które musi uiścić kupujący to opłata rejestracyjna, w wysokości 4,89%, opłata notarialna 1% plus 19,6% VAT, opłata rejestracyjna od opłaty hipotecznej 0,55% oraz 0,1% samej opłaty rejestracyjnej. Obie strony umowy opłacają również prowizję agenta nieruchomości od 1,5 do 4%.
Gwadelupa to ciekawe miejsce, nie tylko aby tu spędzać wakacje, ale również zamieszkać na stałe. Jeśli rozważyliście wszystkie argumenty za i przeciw, marzycie o zakupie nieruchomości w Gwadelupie, nie zwlekajcie.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OBECNIE NA FORUM

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.