Forum nieruchomości na Tonga. Królestwo Tonga leży pomiędzy Fidźi a Niue, na wschód od Australii, trochę poniżej Samoa na południowym Pacyfiku. Tonga to ostatnia Polinezyjska Monarchia na Pacyfiku. Państwo Tonga składa się z ponad 150 wysepek, które często są nazywane, "przyjacielskie wyspy", nazwa nadana im przez Kapitana Cook'a, którego przyjęto w bardzo przyjacielski sposób, kiedy odkrywał wyspy.
W przeciwieństwie do innych wysp Pacyfiku na Tonga nie istnieje system własności nieruchomości. Tonga praktykuje w dalszym ciągu feudalny system posiadania nieruchomości. Cała ziemie na Tonga należy do króla i dopiero król może nadać prawo własności innej osobie. Obcokrajowcy mogą tylko wynajmować i dzierżawić nieruchomości na maksimum 99 lat, jeżeli ich podanie zostaje zaakceptowane przez gabinet. Istnieje zakaz sprzedaży nieruchomości. Wbrew temu wszystkiemu w sieci znalazłem kilka stron angielskojęzycznych funkcjonujących jako agencje nieruchomości, oferujące możliwość zakupu domu przez cudzoziemca na Tonga. Jeżeli byłeś na Tonga i masz doświadczenie jak wygląda taki proces zakupu nieruchomości na Tonga przez cudzoziemca, chętnie poczytamy takie posty. Tutaj znajdziesz także aktualne informacje z wyspy, ceny podstawowych artykułów żywnościowych na Tonga i ceny wynajmu domów i mieszkań na Tonga. Opinie o hotelach i zakwaterowaniu na Tonga. Najłatwiejszy dojazd na wyspy i podróżowanie pomiędzy wysepkami Tonga. Doradztwo i consulting na południowym Pacyfiku. Dołącz do naszego forum poświęconego nieruchomościom na świecie i żuciu za granicą. Zapraszamy na "Dom bez Granic" - najlepsze polskie forum zagraniczne. Wymiana opinii i doświadczeń w podróżowaniu po świecie i znalezieniu swojej wymarzonej bezludnej wyspy na Oceanie Spokojnym.
Wątki STATYSTYKI Ostatni post
Zamieszkać na Tonga na Pacyfiku realia
przez Informator 6 maja 2018, o 12:43
1 Odpowiedzi
11884 Wyświetlone
przez nowyinwestor
7 maja 2022, o 21:58

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.