Forum nieruchomości Tuvalu. Property Tuvalu. Państwo składa się z dziewięciu wysepek położonych na Oceanie Spokojnym. Mniej więcej leżących w połowie drogi pomiędzy Australią a Hawajami na Pacyfiku. Sąsiadami Tuvalu jest Kiribati, Samoa, oraz Fidżi. Tuvalu uzyskało niepodległość od korony brytyjskiej w 1978 roku. Jak prezentuje się rynek nieruchomości na Tuvalu? Ziemia jest największą wartością na Tuvalu tym bardziej iż Ocean Spokojny z roku na rok "pożera" coraz większe połacie ziemi na Tuvalu w związku z procesem globalnego ocieplenia. Rząd Tuvalu nie jest właścicielem ziemi na wyspie. Dzierżawi go od właścicieli nieruchomości, którymi są rodzimi mieszkańcy wyspy. Nie ma żadnych przeciwwskazań co do nabywania nieruchomości przez cudzoziemców na Tuvalu, jednak można tylko ją dzierżawić od rodowitych mieszkańców. Własność ziemi przechodzi z pokolenia na pokolenie, zwykle właścicielem i spadkobiercą staje się najstarszy syn w rodzinie. Na Tuvalu mieszka niecałe 11.000 osób, a walutą jest dolar australijski. Stolicą kraju jest miasto Vaiaku. Największe miasta Tuvalu to Kua, Savave, Lolua, Asau, oraz Vaiaku. Jeżeli w Twoich podróżach po świecie udało Ci się dotrzeć do Tuvalu, chętnie czytelnicy forum dyskusyjnego "Dom bez Granic" poczytają posty o Tuvalu. Jak dojechać na wyspę, jak wygląda życie codzienne na wyspach i czy to jest ten utracony raj na Pacyfiku, czy jednak szara rzeczywistość i życie codzienne dominuje na Tuvalu. Czy warto myśleć o inwestycji w tym kraju i czy obcokrajowcy posiadają tam swoje nieruchomości. Jakie są ceny na wyspie, ile potrzeba pieniędzy aby utrzymać się na Tuvalu. Czy są agencje nieruchomości. Jak i gdzie wynająć mieszkanie na Tuvalu i gdzie zarezerwować hotel na wyspie. Ogłoszenia, wynajem domów i mieszkań na wakacje, praktyczne porady, bezpieczeństwo i obcokrajowiec na Tuvalu. Czy są Polacy na Tuvalu.
Wątki STATYSTYKI Ostatni post
Polacy na Tuvalu
przez _admin_ 31 sty 2023, o 16:27
0 Odpowiedzi
71 Wyświetlone
przez _admin_
31 sty 2023, o 16:27

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.