Forum nieruchomości Vanuatu. Niezwykle ciekawe państwo na Pacyfiku, które posiada wpływy angielskie i francuskie ze względu na swoją kolonialną przeszłość. Dopiero w roku 1980 Vanuatu uzyskało niepodległość od Francji i Wielkiej Brytanii. Tuż po wyjściu z samolotu widoczne są oznaczenia ulic w języku francuskim i angielskim, zupełnie jak w kanadyjskim Quebec. Jeżeli będziesz lądował w Port Villa i będziesz się kierował w kierunku banku najpierw przejdziesz ulicę Charles de Gaulle, która prowadzi do Winston Churchill Street. Walutą Vanuatu jest vatu, a kraj zamieszkuje około 250 tys ludności. Największe miasta na wyspie to Port Vila, Lakatoro, Litslits, Lenakel, Palikulo, Isangel, Norsup, Mele, Port Olry, oraz miasto Luganville. Vanuatu składa się z 83 wysepek z których 65 zamieszkują ludzie. Wysepki są głownie pochodzenia wulkanicznego i największe z nich to Erromango, Ambrim, Efate, Malekula, Espiritu Santo. W Port Villa znajdują się świetne restauracje francuskie, a mieszkańcy porozumiewają się językiem bislama, oraz tzw. pidgin English and French. Ciekawa mieszanka tych dwóch języków. Vanuatu to bardzo ciekawy rynek nieruchomości i sporo Francuzów decyduje się tutaj na zakup nieruchomości na emeryturę. Sporo osób przeprowadza się z pobliskiej Nowej Kaledonii należącej do Francji. To drogi kraj, ale niezwykle przyjazny dla obcokrajowców. Plaże nie są tutaj najpiękniejsze, choć obok amerykańskiej bazy wojskowej - Champaign Beach, na Północnej Wyspie Santo znajduje się jedna z najlepszych plaż na Pacyfiku! Ceny nieruchomości rosną z roku na rok na Vanuatu. Na wyspie nie ma "freehold" nieruchomości, można tylko dzierżawić na 50 lat, a nieruchomości komercyjne na 75 lat. Więcej czytaj w rozdziale - Vanuatu. Byłeś na Vanuatu? Masz doświadczenia z podróży po tym kraju? A może mieszkasz na wyspie i znasz innych Polaków na Vanuatu i polską Polonię na Vanuatu. Napisz na naszym forum, podziel się informacjami, zareklamuj siebie i swoje serwisy na Vanuatu. Życie i praca na Vanuatu. Ceny za wynajem i ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Ryzyko inwestowania, doradztwo i konsulting. Podatki, obowiązki obcokrajowca. Noclegi na Vanuatu, hotele i najlepsze doloty na Vanuatu z Australii, Nowej Kaledonii i Nowej Zelandii.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.