Forum o nieruchomościach w Gwinei Równikowej. Czyli w języku angielskim Republic of Equatorial Guinea. Kraj leżący w zachodniej Afryce, pomiędzy Kamerunem a Gabonem. Była to dawna kolonia hiszpańska w Afryce, a jej pierwszymi mieszkańcami byli prawdopodobnie Pigmeje. W latach 90-tych odkryto tam ogromne złoża ropy naftowej i kraj na początku doświadczył ogromnego wzrostu gospodarczego, co jak w dużej części Afryki bywa, wcale nie przełożyło się na lepsze życie zwykłych mieszkańców. Po tym Gwinea Równikowa stała się trzecim wydobywcom ropy naftowej w regionie południowej Sahary, zaraz za Nigerią i Angolą. Prezydent Obiang Nguema Mbasogo rządzi krajem przez ponad dwie dekady. On i jego rodzina zgromadził ogromną władzę i bogactwo poprzez korupcję i represje ludności. Administracja kraju jest winna nie poszanowania praw człowieka, oraz nadużywanie władzy. W konsekwencji z kraju wycofano międzynarodową pomoc. Największe miasta Gwinei Równiowej to Bata, Mikomeseng, Mengomeyen, Mongomo, Evinayong, Luba, Anisoc, Aconibe, Ebebiyin oraz Malabo. W czasach kolonialnych nazwa państwa to Gwinea Hiszpańska. Do kraju należą wyspy Bioko, oraz Mbini. Językami urzędowymi Gwinei Równikowej są: hiszpański, francuski i portugalski, stolicą jest miasto Malabo. Walutą jest frank CFA. Niewiele nam wiadomo na temat sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Gwinei Równikowej, jeżeli masz informacje na ten temat, chętnie poczytamy posty od Polaków podróżujących do Gwinei Równikowej. Także polskich misjonarzy i polskich inwestorów w tamtej części Afryki.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.