Forum nieruchomości na Komorach. Wyspiarskie państewko położone pomiędzy Mozambikiem a Madagaskarem u wybrzeży wschodniej Afryki. Komory leżą w Kanale Mozambickim. Państwa położone najbliżej to Seszele, Madagaskar, Tanzania i Mozambik. Komory do 1975 roku były kolonią francuską w Afryce. Malowniczy tropikalny archipelag dzieli się na cztery części Anjouan, Grande Comore, oraz Moheli. Czwarta część - Mayotte, pozostaje do dziś pod francuskimi rządami. Walutą na Komorach jest frank komoryjski (KMF). Największe miasta tego państwa to: Moroni stolica Komorów, Ouani, Domoni, Fomboni, Mutsamudu, oraz Moroni. Komory posiadają wspaniałe, piaszczyste plaże, uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie, oraz wspaniały tropikalny klimat. Komory to drugi na świecie producent vanilli. Jednak bieda dominuje w kraju i niewielu dociera tutaj inwestorów w nieruchomości, oraz osób zainteresowanych zakupem domu wakacyjnego w tropikach Afryki. Komory to jeden z najbiedniejszych krajów świata, gospodarka w dalszym ciągu opiera się na rolnictwie i łowieniu ryb. Od czasu uzyskania niepodległości od Francji, ponad 20 razy w państwie dokonywały się przewroty polityczne i obalania kolejnych rządów. Jeżeli podróżowałeś po Komorach, opisz nam swoje doświadczenia i podziel się z nami swoją opinią o tym kraju. Nie udało mi się znaleźć informacji czy w tym kraju mogą kupować nieruchomości obcokrajowcy i jak egzekwowane jest prawo kupna i zachowania nieruchomości. Chętnie poczytamy posty i opinie Polaków podróżujących po tej części Afryki.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.