Nieruchomości w Kongo. Kiedyś kraj tez nazywał się Zair. Była kolonia belgijska w centralnej Afryce. Państwo w centralnej Afryce z największym obszarem lasów równikowych/deszczowych w Afryce. Największe miasta kraju to: Brazzaville, Sibiti, Owando, Madingou, Ouesso, Impfondo, Nkayi, Dolisie oraz Pointe-Noire. Długa historia korupcji, wojen i przewrotów stanu, nie wspominając o wojach cywilnych i plemiennych, skutecznie odstraszył inwestorów na lata od Kongo. Ogromnym problemem w kraju stanowią plemiona Pigmejów. Kongo w roku 1960 uzyskało niepodległość od Belgii. Ale kraj słabo radzi sobie z wprowadzaniem demokracji i rządów prawa. Nowa konstytucja Demokratycznej Republiki Kongo z 2006, oraz pierwsze demokratyczne wybory od czasów uzyskania niepodległości od Belgii, gwarantują prawo do posiadania nieruchomości obywatelom Kongo. Nie ma zakazu co do nabywania nieruchomości przez cudzoziemców w Kongo, co według mnie jest wystarczające by założyć iż można bez przeszkód kupować ziemię w Kongo. Wbrew nowej konstytucji, utrzymanie własności nieruchomości w tym kraju może być problemem. Nie tylko Pigmeje, ale i inne plemiona zostały obrabowane ze swoich pierwotnych ziem. Byłeś w Kongo? Podziel się z nami swoja wiedzą o tym kraju.
Wątki STATYSTYKI Ostatni post
jak kupić nieruchomość w Kongo
przez Informator 22 lut 2018, o 13:28
0 Odpowiedzi
3191 Wyświetlone
przez Informator
22 lut 2018, o 13:28

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.