Forum nieruchomości w Nigrze. Jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. W roku 2005 Niger znajdował się na ostatnim, 177 miejscu najbiedniejszych krajów świata - według Human Development Index. Niewiele udało nam się znaleźć informacji o inwestycjach w Nigrze, dominują tutaj informacje o pomocy humanitarnej i politycznych zawirowaniach w tym kraju, tej byłej kolonii francuskiej w Afryce. Niger uzyskał niepodległość od Francji w roku 1960. Przez kolejne lata tylko jedna partia Hamani Diori istniała na scenie politycznej tego kraju. Wedle oficjalnych informacji obcokrajowcy mogą kupować ziemię i nieruchomości w Nigrze po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia od Ministry of Equipment and Territorial Managment Nigru. Większość populacji tego kraju zajmuje się rolnictwem lub pasterstwem. Odkrycie złóż uranu w latach 70-tych pobudziło rozwój ekonomiczny, lecz sytuacja polityczna w kraju jest bardzo niestabilna. Największe miasta Nigru to: Niamey stolica Nigru, Dosso, Arlit, Tahoua, Agadez, Maradi i miasto Zinder. Niger liczy ponad 15 mln ludności, walutą jest frank CFA a językiem urzędowym jest język francuski. Niger leży w Afryce Zachodniej część kraju to pustynia Sahara. Graniczy na południu z Nigerią i Beninem. Od północy z Libią i Algierią, od zachodu z Burkina Faso i Mali, a od wschodu z Czadem. Nazwa kraju pochodzi od przepływającej rzeki, jednej z największych rzek w Afryce - rzeka Niger. W tym dziel naszego forum o nieruchomościach na świecie znajdziesz więcej informacji od Polaków podróżujących lub mieszkających na stałe w Nigrze. Byłeś w tym kraju? Napisz nam jak się żyje i mieszka w Nigrze, jakie są ceny artykułów żywnościowych, ile trzeba mieć miesięcznie dolarów aby się utrzymać przy życiu. Jak wygląda turystyka w Nigrze, czy bezpiecznie dla obcokrajowców. Opinie o Nigrze i wypowiedzi podróżników po Afryce. Ceny zakwaterowania, noclegów i transportu w Nigrze. Wynajem pokoju w hotelu lub wynajem apartamentu na dłuższy pobyt. Podziel się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" wiadomościami z Nigru.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.