Nieruchomości za granicą

Nieruchomości za granicą
Dziś jest 24 wrz 2023, o 18:15

Strefa czasowa: UTC + 2


 
 Dział   Wątki   Posty   Ostatni post 
Brak nieprzeczytanych postów Anguilla

Forum nieruchomości na Anguilla. Maleńka wysepka na Karaibach i brytyjskie terytorium zamorskie, to wbrew pozorom bardzo gorący punkt na nieruchomościowej mapie Karaibów. Miejsce gdzie dobrych inwestycji szukają nie tylko milionerzy, ale i osoby chcące uciec pod karaibskie słońce i w tropikalne klimaty tej części świata. Na tym rynku są obecne światowe tuzy, rozdające karty na międzynarodowym rynku nieruchomości luksusowych takie jak: Sotheby's, Engel and Volker, Century 21, Remax i inne. W tym rozdziale o karaibskich nieruchomościach znajdziesz posty od osób które zechcą podzielić się (mamy nadzieję) informacjami, opiniami i swoimi doświadczeniami z pobytu na Anguilla. Wkrótce mamy nadzieję znaleźć tutaj mnóstwo ciekawych informacji o cenach nieruchomości na Anguilla, podatkach, możliwości zakupu nieruchomości na firmę, obsłudze nieruchomości przez agentów i o Polakach mieszkających na wyspie.
Czy warto inwestować w tej części Karaibów, jak traktowany jest cudzoziemiec, jakie jest ryzyko inwestycji i potencjalna stopa zwrotu z inwestycji na Anguilla. Co lepiej kupować: apartamenty wakacyjne, domy czy ziemię i działki budowlane. Czy obcokrajowiec bez przeszkód może kupić nieruchomość na Anguila. Jak najłatwiej się dostać na wyspę. Jak wygląda życie codzienne i praca na Karaibach, oraz Polonia na Anguilla. Polskie doradztwo inwestycyjne i consulting w nieruchomościach na świecie. Ile kosztuje notariusz a ile pobiera prawnik na Anguilla. Czy warto się tam przeprowadzić i tam inwestować w zagraniczne nieruchomości?
Sprawdź posty i podyskutuj na temat największych miast na Anguilla: The Valley, North Side, Island Harbour, Stoney Ground, South Hill oraz North Side.

2

3

8 kwi 2018, o 13:34

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Antigua i Barbuda

Forum nieruchomości na Antigua i Barbuda. Zalany słońcem karaibski raj? Tak, to jedna z tych pięknych, niczym z widokówki wysepek na Morzu Karaibskim. Antigua i Barbuda leży w archipelagu Małych Antyli. Dobra informacja dla Polaków w Wielkiej Brytanii - głową państwa jest królowa brytyjska, którą na wyspie reprezentuje gubernator generalny. Nie ma obowiązku wizowego, aby turystycznie pojechać na Antigua i Barbuda. Walutą Antigua i Barbuda jest dolar wschodniokaraibski, a państwo liczy niewiele ponad 90.000 ludności. Ekonomia kraju bazuje na turystyce zagranicznej, co odzwierciedla się także na rynku nieruchomości. Np. wynajem krótkoterminowy to najbardziej popularna forma wynajmów wakacyjnych nieruchomości na wyspie. Natomiast wysokie są koszty zakupu nieruchomości na Antigua i Barbuda, które kształtują się na poziomie 21% do 24% całkowitej ceny nieruchomości. Prowizja agencji nieruchomości to 5% do 7% ceny posesji, "stamp duty" to kolejne 10% wartości nieruchomości, z tego 7,5% płaci sprzedający, a 2,5% płaci kupujący. Także obcokrajowiec musi zapłacić Alien Land Holding Licence (ALHL) która wynosi 5% ceny końcowej nieruchomości. Jeżeli mieszkasz na wyspie, posiadasz więcej aktualnych informacji o procesie zakupu domu lub apartamentu na Antigua i Barbuda weź udział w naszym forum. Jakie istnieje ryzyko inwestowania w tym kraju? Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji, w jakich częściach wyspy najlepiej inwestować. Informacje o nowych budowach i nowych projektach deweloperskich na Karaibach. Doradztwo i konsulting w nieruchomościach zagranicznych na Karaibach. Polacy i Polonia na Antigua i Barbuda, wakacyjne apartamenty i domy na wynajem nad brzegiem Morza Karaibskiego. Najlepsze plaże na wyspie. Podziel się z nami wiedzą praktyczną po podróżowaniu po Antigua i Barbuda. Agencje nieruchomości. Życie i praca codzienna na Antigua i Barbuda. Ceny artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby. Ile kosztuje wynajem długoterminowy i gdzie szukać aktualnych ofert wakacyjnych na wyspie. Ogłoszenia, informacje i ceny nieruchomości na Antigua i Barbuda. Największe miasta na wyspie to: Saint John's, Bolands, Potters Village, Liberta, oraz All Saints.

2

2

24 paź 2019, o 11:48

nowyinwestor Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Aruba

Forum nieruchomości na Arubie. Aruba to holenderskie terytorium zamorskie i niezwykle atrakcyjne miejsce do zakupu domu wakacyjnego na Karaibach, nie tylko przez obywateli Holandii. Na Arubie są obecne największe światowe agencje nieruchomości jak Remax i Century 21, nie wspominając o amerykańskim Coldwell Banker. Aruba to niewielka wyspa, ale posiada kilka ważnych miejscowości na których należy skoncentrować swoje poszukiwania jeżeli myślisz o zakupie domu na Arubie. Największe miast wyspy to: Oranjestad, Noord, San Nicolas, Brasil, Piedra Plat, Santa Cruz, Malmok, Bubali, Cura Cabai, Wayaca, Savaneta, Pos Chiquito, Ponton i Pavia. W tym dziele forum o Karaibach nasi czytelnicy zamieszczają posty o wakacyjnych apartamentach na Arubie, swoich doświadczeniach w wynajmie i kupnie nieruchomości na Arubie. Nie wiemy czy są Polacy na Arubie posiadający swoje nieruchomości, ale znając życie, pewnie tak. Więc jeżeli masz dom lub mieszkanie na Arubie, podziel się z nami swoimi doświadczeniami. A może byłeś tylko na wakacjach na Arubie? Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania na Arubie? Gdzie szukać dobrych agencji nieruchomości na Arubie? Jakim językiem się posługiwać. Ile wynoszą podatki na Arubie, czy można nieruchomość kupić na firmę na Arubie? Doradztwo i consulting w karaibskich nieruchomościach na Arubie. Polskie forum dyskusyjne i opinie o Karaibach i Arubie. Notariusz, prawnik i sposób zakupu nieruchomości na Arubie. Czy można uzyskać niezależność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości na Karaibach w tym na Arubie. Holenderskie prawo na Arubie. Zapraszamy na Arubę!

1

1

3 paź 2017, o 07:39

nowyinwestor Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Bahamy

Forum nieruchomości na Bahamach. Dom na Karaibach to marzenie wielu osób. A tutaj znajdziesz praktyczną wiedzę o zakupie nieruchomości na Bahamach. Sam archipelag to ponad 700 wysp, z czego niewielka część jest zamieszkała, ale Bahamy (blisko Floryda!) to od lat miejsce na dobrą inwestycję w nieruchomości, nie tylko przez sławnych i bogatych.
Poznaj Polaków mieszkających na Bahamach, podziel się swoimi opiniami o wyspie jeżeli mieszkasz na Bahamach. Poinformuj rodaków jak wygląda kupno domu na Bahamach i w jakich lokalizacjach skoncentrować swoje poszukiwania wymarzonego domu na Karaibach. Sprawdź informacje na forum o Andros, Wielkie Abaco, Wielkiej Inagua, Gran Bahamas, Eleuthera i na New Providence. Forum nieruchomości we Freeport, Rock Sound, Nassau i Rolleville. Polskie forum o nieruchomościach na Bahamach. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji i podzielenia się opiniami o życiu na wyspach.

1

1

23 kwi 2015, o 18:09

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Barbados

Forum nieruchomości na Barbadosie. To chyba jedna z najbardziej popularnych destynacji wakacyjnych dla Brytyjczyków na Karaibach. Ale także miejsce gdzie warto inwestować w nieruchomości wakacyjne na Karaibach. Także istnieje możliwość założenia spółki na Barbadosie. W tym dziale forum znajdziesz fachowe porady od Polaków związanych z Barbadosem, oraz opinie od osób które były na wakacjach na Barbadosie i nie mają środków finansowych na zakup nieruchomości na Barbadosie. Ta wyspa to ważne miejsce na mapie światowych inwestycji w nieruchomości zagraniczne na Karaibach. Tutaj są obecni najwięksi gracze i najlepsze światowe agencje nieruchomości choćby jak Knight Frank, Sotheby's, Remax czy Century 21. Znany brytyjski portal nieruchomościowy Rightmove Overseas poświęca Barbadosowi mnóstwo miejsca na swoich łamach. Byłeś na Barbadosie? Masz tam dom lub mieszkanie? A może dopiero szukasz informacji jak kupić nieruchomość na Barbadosie? W tym dziale forum "Dom bez Granic" mamy nadzieję znajdziesz posty od innych Polaków mających doświadczenie na Barbadosie. Sprawdź jakie są podatki na Barbadosie, jakie są aktualne ceny nieruchomości na wyspie. W jakiej części Barbadosu kupować nieruchomości i czy są ograniczenia dla obcokrajowca w posiadaniu i zakupie nieruchomości. Także opinie o wakacyjnych apartamentach, domach i hotelach na Barbadosie. Życie i praca na wyspie? Ile zarabia się na Barbadosie, a ile kosztuje życie. Prawnik, notariusz i consulting i doradztwo w nieruchomościach na Barbadosie. Czy można się uniezależnić finansowo po inwestycji w dom wakacyjny na Barbadosie? Jakie są stopy zwrotu z inwestycji. Forum dyskusyjne z największych miast Barbadosu: Bridgetown, Oistins, Bathsheba, Holetown, oraz Speightstown.

2

2

8 kwi 2018, o 13:36

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Bermudy

Forum nieruchomości na Bermudach. Marzenie wakacji na Bermudach i egzotyczna destynacja nie tylko na zakup nieruchomości wakacyjnej ale również na wycieczkę lub wakacje na tropikalnych wyspach Oceanu Atlantyckiego. To brytyjskie terytorium zamorskie kusi nie tylko samą nazwą, ale i możliwością zakupu nieruchomości za granicą. Bermudy głównie kojarzą się z bogatymi posiadającymi swoje rezydencje na Bermudach i z Trójkątem Bermudzkim. Szczególnie tajemniczymi zaginięciami w obszarze Trójkąta Bermudzkiego.
Mieszkasz i pracujesz na Bermudach? Podziel się z uczestnikami forum jak wygląda życie codzienne na Bermudach. Ile kosztuje mieszkanie lub dom na Bermudach? Jakie miasto na wyspach jest najlepsze? Jak prezentuje się sprawa wynajmu apartamentów na wakacje na Bermudach? Czy obcokrajowiec może kupić nieruchomość na Bermudach bez żadnych ograniczeń. Ile kosztuje metr lub stopa kwadratowa mieszkania na wyspach. Ile kosztuje obsługa prawnika, a ile kosztuje notariusz. Jak znaleźć consulting na Bermudach. Otwarcie konta offshore w banku i życie codzienne na wyspach. Poczytaj opinie o Bermudach, podziel się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w nieruchomościach na świecie. Forum z największych miast Bermudów: Hamilton, Somerset, oraz St. George's.

1

1

14 sty 2018, o 15:39

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Bonaire

Forum nieruchomości na Bonaire. Inwestycje i przeprowadzka na Karaiby. Wyspa należy do Holandii, leży u wybrzeży Wenezueli. Wraz z wyspami Curacao i Aruba, tworzą grupę wysp pod nazwą ABC. W roku 2010 Antyle Holenderskie przestały istnieć, a wyspa Bonaire stała się holenderska gmina zamorską, która może zostać włączona, jeśli tylko tego zechce do Unii Europejskiej jako region peryferyjny Unii Europejskiej. Dziś Bonaire wraz z wyspą Saba i Sint Eustatius tworzy Caribisch Nederland, potocznie zwane wyspami BES. Bonaire jest sławne ze swoich 80 miejsc do nurkowania, a także wyspa jest znana ze swoich wysiłków na rzecz ochrony środowiska morskiego. Podobnie jak Coracao, ludność Bonaire to mieszanka różnych kultur i narodowości. Widoczne jest to szczególnie w tańcach charakterystycznych dla wyspy, takich jak bari, simedan, a także europejskich tańców: walc, polka i mazurek! Inne pobliskie karaibskie wyspy reprezentowane są przez rumbę, carioca, oraz merengue. Nawet amerykański jazz jest popularny na wyspie. Równie popularna jest kuchnia z Bonaire, która zasilana jest importowanymi składnikami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Walutą Bonaire jest dolar amerykański. Największe miasta wyspy to: Kralendijk - stolica Bonaire, Rincon, Tera Kora, Playa, Nort Salinja, Nikiboko i miasto Antriol. W tym dziale forum nieruchomości na świecie, znajdziesz informacje od Polaków mieszkających na Bonaire. Posty od osób które podróżowały na Bonaire i mają doświadczenia i opinie o Bonaire. Jakie jest ryzyko inwestowania na wyspie? Czy opłaca się kupować nieruchomości i inwestować w domy i mieszkania wakacyjne. Jak wygląda przeprowadzka i proces zakupu domu, działki i apartamentu wakacyjnego na Bonaire. Życie codzienne i praca na tej wyspie Karaibów. Gdzie szukać konkretnych i praktycznych informacji od Polaków na Karaibach. Notariusze, prawnicy i polskie biznesy na Karaibach i na Bonaire. Zapraszamy do dyskusji i wymiany opinii o Bonaire. Noclegi, hotele i zakwaterowanie na Bonaire - opinie. Wakacyjne apartamenty i inwestycje.

1

1

27 paź 2015, o 09:30

ryszardo1960 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Forum nieruchomości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zwane w skrócie BVI lub British Virgin Islands. Tutejszy rynek nieruchomości dominują europejscy inwestorzy w nieruchomości zagraniczne, oraz osoby lub podmioty gospodarcze szukające rajów podatkowych. Domy i klienci kupujący w budżecie od 1 do 5 mln USD uważane są za "softest market". W sumie ponad 60% zawieranych transakcji kupna sprzedaży nieruchomości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, to inwestorzy z Europy. Na wyspie znajdziemy takich tuzów na międzynarodowym rynku nieruchomości jak Knigh Frank, amerykański Coldwell Banker Real Estate czy Century 21, Sothesby's czy Engel and Volker. W tym dziele znajdziesz informacje o zasadach zakupu nieruchomości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, ponieważ obywateli z innymi paszportami niż brytyjskie obowiązują trochę inne zasady co do zakupu nieruchomości na wyspie. Największe wyspy w archipelagu to Tortola, Anegada, Jost Van Dyke i Virgin Gorda, a największe miasta na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych to St. George's, Spanish Town, Belmont, West End, Road Town, The Settlement, Kongstown, Long Look Estate, Creek Village, Great Harbour oraz Peter Island Resort. To terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Liczba ludności to około 24 tys. mieszkańców, a walutą pozostaje dolar amerykański. Głową państwa jest angielska królowa Elżbieta, a obecnym gubernatorem jest John Duncan. Te wyspy także zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba. W tym dziale naszego forum o nieruchomościach na świecie, znajdziesz informacje o cenach nieruchomości na Wyspach Dziewiczych, zasadach nabywania i podatkach jakie ciążą na właścicielach domów i mieszkań na wyspach. Polonia na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to także jedne z najbardziej znanych i popularnych rajów podatkowych na świecie. Co roku rejestruje się tam mnóstwo firm i wyspy czerpią z tego ogromne korzyści, większe niż z turystyki. W sumie na Brytyjskie Wyspy Dziewicze składa się 36 wysp. Sprawdź aktualne informacje o mieszkaniu na wyspie, cenach, podatkach, sposobie założenia firmy i inwestowania gotówki na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Polacy na wyspie i wątki polonijne. Hotele, noclegi, rodzaje zakwaterowanie i wynajem apartamentów na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

1

1

4 lut 2018, o 17:55

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Curaçao

Forum nieruchomości na Curaçao. Terytorium zależne Holandii na Karaibach wchodzące w skład Królestwa Niderlandów. Curaçao leży na terenie Małych Antyli Holenderskich, czyli Wyspach Zawietrznych, jak nazywają je marynarze i wilki morskie. To niewielka wyspa z niecałymi 150 tys. mieszkańców. Obowiązującą jednostką monetarną Curaçao jest gulden antylski. Stolicą Curaçao jest Willemstad, a inne większe miasta to Labadera, Tera Cora, Barber, Otrobanda, Santa Catarina, Montana Rey, Groot Piscadera, Boca Sami, Soto, Sauax i miasto Sint Michiel. Coraçao jako jedna z pięciu wysp Antyli Holenderskich posiada najbardziej zdywersyfikowaną kulturę i zamieszkującą wyspę populację z ponad 50 różnymi narodowościami. Wśród nich są: Holendrzy, Hiszpanie, Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy, Szwedzi, Austriacy, Afrykanie i Indonezyjczycy. Może i mieszkają tutaj Polacy - napisz nam o tym. Zróżnicowanie kulturowe przejawia się także w tutejszej kuchni. Curaçao wedle statystyk posiada najwyższy standard życia ze wszystkich wysp na Karaibach. Curaçao posiada wspaniałe atrakcje turystyczne, a wśród nich największe: Curaçao Christoffelpark, Christoffelberg Mountain, najwyższy szczyt na wyspie. Także głębinę morską zwaną Blue Edge - ciekawostka dla płetwonurków odwiedzających wyspę. Wyspa jest także sławne ze swojej rafy koralowej, odwiedzanej przez nurków i osób lubiących pływanie w masce. Na Curaçao trzeba także zobaczyć: Queen Wilhelmina Park, Waterfront Arches, Wedding Cake House i Floating Market. W tym dziale forum znajdziesz informacje o aktualnych cenach nieruchomości na Curaçao, aktualnych ofertach inwestycyjnych i zasadach nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na wyspie. Mieszkasz, podróżujesz lub znasz Curaçao? Napisz nam o tym na forum, zareklamuj swoje serwisy i swoją prace. Podziel się z nami informacjami jak żyje się na Curaçao. Jakie są ceny i ile trzeba płacić za wynajem nieruchomości na wyspie. Domy, mieszkania, ogłoszenia i informacje od Polaków na Karaibach. Ryzyko inwestowania, consulting, doradztwo i aspekty prawne emigracji i kupowania nieruchomości na Curaçao. Wynajem, sprzedaż, zamiana, notariusze i prawnicy na Curaçao. Przeprowadzka na Karaiby i najlepsze opcje lotów na Curaçao, zakwaterowania i noclegów w hotelach na Curaçao.

2

3

27 mar 2022, o 18:45

pepsimax222 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Dominika

Forum nieruchomości na Dominice. Dziś wyspa kojarzy nam się przede wszystkim z krajobrazami i scenerią hitu filmowego "Piraci z Karaibów" część II i III, który kręcony był właśnie na Dominice. Ten światowy blockbuster rozsławił niewielką Dominikę na Karaibach i jednocześnie ściągnął turystów oraz celebrytów na wyspę. Mimo iż ciągle stosunkowo trudno jest znaleźć bezpośredni lot na Dominikę film "Piraci z Karaibów" rozsławił wyspę na dobre. Turystyka na Dominice rozkwitła od tego czasu. Właściciele hoteli, restauracji i barów są szczęśliwi, a lokalni mieszkańcy widzieliby następne odcinki Piratów z Karaibów ponownie u siebie. Oczywiście włącznie z Jahnny Deep, Orlando Bloom i Penelope Cruz, oraz Keira Knightley. Dziś na wyspie znajdziesz package tours, oraz hiking trails śladami Piratów z Karaibów. Oferty turystyczne wraz z zakwaterowaniem w hotelach gdzie nocowały te znane wszystkim gwiazdy Hollywood.
Co do zakupu nieruchomości przez obcokrajowców na Dominice, rząd nie jest temu zbyt przychylny. Można kupować działki do 1 akra for residencial purposes, natomiast do celów komercyjnych do 3 akrów. Ci którzy zamierzają kupić więcej, muszą się postarać o Alien Landholding License. Największe miasta na wyspie to: Roseau - stolica Dominiki, Portsmouth, oraz Canefield. Inne miejscowości to: Salisbury, Marigot, Laudat, Galion, Colihaut, Wesley, Rosalie, Mahaut, Hampstead, oraz Massacre. Dominika leży w Małych Antylach, to tzw. Wyspy Zawietrzne, państwo położone jest pomiędzy Gwadelupą a Martyniką. Urzędowym językiem jest język angielski. Kraj liczy około 71 tysięcy mieszkańców. Dominika uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii 3 listopada 1978 roku. W tym dziale naszego forum o nieruchomościach na Karaibach znajdziesz informacje o inwestowaniu w nieruchomości na Dominice. Informacje o podatkach, obowiązkach właściciela, oraz o lokalnych agencjach pośrednictwa sprzedaży domów i mieszkań na Dominice które pomagają w procedurze zakupu domu na wyspie. Oferty wynajmu długoterminowego i wynajmu wakacyjnego na Dominice. Opinie o Dominice i opinie o hotelach na wyspie. Sprawdź posty od Polaków mieszkających na Dominice i osób które odwiedziły Dominkę na wakacjach na Karaibach. Ryzyko inwestowania, oraz doradztwo i consulting w nieruchomościach na świecie.

1

1

27 mar 2018, o 05:52

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Dominikana

Forum nieruchomości na Dominikanie. W tym dziele opinie o Dominikanie i informacje nie tylko o nieruchomościach inwestycyjnych na Dominikanie, ale także wakacyjny wynajem apartamentów na Dominikanie, oraz wakacje na Dominikanie. Jak najlepiej zarezerwować wyjazd na wczasy na Dominikanie. Wasze opinie o kraju, hotelach i czy warto przeprowadzić się na stałe na Dominikanę. Polacy mieszkający na Dominikanie i Polonia na Dominikanie.
Ceny domów i mieszkań na Dominikanie, oraz dominikański rynek nieruchomości. Podatki koszty utrzymania na wyspie. Czy warto inwestować w tym kraju. Czy Polak może kupić dom, mieszkanie i działkę pod budowę domu na Dominikanie. Jak kształtują się ceny nieruchomości na Dominikanie i od czego zacząć poszukiwanie domu za granicą w tym państwie na Karaibach. Podatki od nieruchomości na Dominikanie. Czy można zainwestować w wakacyjne apartamenty. Ile zarabia się na Dominikanie i jakie są ceny podstawowych artykułów na Dominikanie. Wakacje w hotelu, a życie codzienne na Dominikanie. Polak na Dominikanie. Forum i opinie z następujących miast Dominikany: Santo Domingo, Santiago, La Vega, Puerta Plata, San Francisco de Macoris, San Cristobal, Higuey, San Pedro de Macoris, La Romana, Los Arrcarizos i kurorty wypoczynkowe na wyspie.

3

3

11 mar 2023, o 19:49

Pitanga Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Grenada

Forum nieruchomości na Grenadzie. Walutą obowiązująca w Grenadzie na Karaibach jest dolar wschodniokaraibski, a kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii w roku 1974 dnia 7 lutego. Tutaj zamieszczone są opinie o Grenadzie, wspomnienia z podróży Polaków w Grenadzie i opisy od osób szukających nieruchomości na karaibskiej wyspie Grenada. Największe miasta tej wyspy to Saint George's, Saint David's, Victoria, Grenville, Gouyave. Państewko składa się z trzech wysepek: Grenada, Carriacou, oraz Petite Martinigue. Nieruchomości na Grenadzie są stosunkowo tańsze niż na innych, bardziej popularnych wyspach tej części Karaibów. Domy przy plaży można już znaleźć w cenie za 500 tys. USD. a średnie ceny nieruchomości w Grenadzie kształtują się na wysokości 3,500 USD za metr kwadratowy. Obcokrajowcy, w tym Polacy, mogą bez przeszkód kupować nieruchomości na Grenadzie, ale muszą zapłacić tzw. Alien Land Holding Tax w wysokości 10% wartości nieruchomości, wykupując Alien Land Holding License. Podatki od wzbogacenia w Grenadzie, podatki od sprzedaży nieruchomości na wyspie, podatki jakim podlegają cudzoziemcy na Karaibach. Znasz Grenadę? Byłeś na wakacjach na Grenadzie? Jakie jest ryzyko inwestowania w tym kraju? Jak prezentują się agencje nieruchomości na wyspie? Jakimi podatkami i opłatami zostanie obarczony obcokrajowiec kupujący dom, mieszkanie lub działkę pod budowę domu w tej części Karaibów. Consulting, porady i legal advice od naszych czytelników naszego forum. Ile kosztują wakacyjne apartamenty na Grenadzie, jak wygląda życie i praca w Grenadzie. Jak traktowany jest obcokrajowiec i w końcu Polacy na wyspie. Polonia na Grenadzie i Polonia na Karaibach. Notariusze, prawnicy i instytucje sprzedające nieruchomości na wyspie. Ile kosztuje wynajem mieszkania, domu albo projekt domu na wyspie. Ogłoszenia, informacje i plany do uzyskania wolności finansowej poprzez inwestowanie w nieruchomości na świecie.

1

1

4 wrz 2018, o 17:06

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Gwadelupa

Forum nieruchomości na Gwadelupie. Miejsce dla sławnych i bogatych na Karaibach. Także " hot spot" gdzie wypoczywają celebryci i posiadają swoje zamorskie nieruchomości. Nie wiemy czy polscy celebryci posiadają nieruchomości na Gwadelupie. Jeżeli masz takie informacje napisz na naszym forum, podziel się nie tylko plotkami. Gwadelupa to zamorski departament Francji w Ameryce Środkowej, położony na wyspach w Małych Antylach. Gwadelupa dzieli się na Grande Terre, Basse Terre, Marie Galante, Desirade, oraz Les Saintes. Do roku 2007 w skład Gwadelupy wchodziły również wysepki: Saint Barthelemy, oraz północny skrawek wyspy Saint Martin, obecnie są one osobnymi terytoriami zależnymi Francji. Tak jak we Francji, nie ma żadnych restrykcji co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na Gwadelupie. Państwo jest integralną częścią Francji. Obowiązują tutaj podatki francuskie, a obywatele posiadają obywatelstwo Francji i francuski paszport. Na Gwadelupie używa się również Euro, jako lokalnej waluty. Już przeszukując internet w poszukiwaniu nieruchomości na Gwadelupie, orientujemy się, iż ważne portale z noclegami i wynajmem wakacyjnym są obecne na Gwadelupie, a wśród nich takie portale jak: Booking.com, Homeaway, amerykański portal nieruchomościowy Zillow, oraz Easyexpats. W tym dziale naszego forum - domy za granicą - znajdziesz informacje o cenach nieruchomości na Gwadelupie, informacje o podatkach i możliwości zakupu na firmę domu, mieszkania lub działki budowlanej na Gwadelupie. Odliczanie podatków i ryzyko inwestowania na Gwadelupie. Informacje o wynajmie wakacyjnych apartamentów i domów na wynajem na Gwadelupie, a także możliwości przeprowadzki na stałe, na wyspę. Doradztwo biznesowe i konsulting w inwestowaniu w nieruchomościach na Karaibach. Polonia na Gwadelupie i Polacy zamieszkujący Gwadelupę. Informacje o całkowitych kosztach zakupu nieruchomości na Gwadelupie. Agencje nieruchomości, prawnik i system handlu nieruchomościami na wyspie. Największe miasta Gwadelupy to: Sainte Rose, Le Moule, Petit Bourg, Sainte Anne, Le Gosier, Baie Mahault i Les Abymes.

2

2

8 kwi 2018, o 13:37

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Haiti

Forum nieruchomości na Haiti. Tutaj znajdziesz aktualne informacje o domach, mieszkaniach, działkach, ziemi na zakup i apartamentach wakacyjnych na Haiti na Karaibach. To kraj leżący na zachodniej części wyspy Hispaniola na zachód od Dominikany. To jeden z najbiedniejszych krajów, nie tylko regionu Karaibów, ale i świata. Trzęsienie ziemi i klęska humanitarna okrutnie doświadczyła ten kraj. Więc inwestycje w nieruchomości w tym kraju nie są najpopularniejszym miejscem w basenie Morza Karaibskiego. Mamy nadzieję iż użytkownicy forum "Dom bez Granic" - nieruchomości za granicą - wzbogacą nasze forum swoimi informacjami z podróży i doświadczeniami z pobytu na Haiti. Wiemy iż często organizowane są wycieczki z Dominikany na Haiti przez turystów i biura w hotelach, co nie zawsze jest bezpieczne.
Sprawdź w tym dziale forum informacje o cenach nieruchomości na Haiti, gdzie inwestować i czy w ogóle warto to robić. Jakie są ceny na Haiti, ile się zarabia na Haiti i ryzyko inwestowania na Haiti przez obcokrajowców. Polonia na Haiti. W końcu w jakim hotelu się zatrzymać na Haiti - opinie o noclegach i wakacjach na wyspie. Doradztwo, consulting i opinie o Haiti. Polacy na Haiti. Ile kosztuje dom na wynajem na Haiti, ale ile kosztuje metr kwadratowy nieruchomości. Jak egzekwowane jest prawo na Haiti i własność nieruchomości w tym kraju. Posty z największych miast na Haiti: Port au Prince, Tabarre, Port de Paix, Saint Marc, Cap Haitien, Gonaives, Cite Soleil, Petionville, Delmas, oraz Carrefour.

1

1

20 lut 2018, o 17:42

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Jamajka

Forum nieruchomości na Jamajce. Zapraszamy do dyskusji i wyrażania swoich opinii o Jamajce, przeprowadzce na tę karaibską wyspę, oraz na możliwości osiedlenia się i zakupu nieruchomości na Jamajce.
Jak wygląda prawo nieruchomości na Jamajce. W jakiej części wyspy najlepiej kupić dom wakacyjny. Czy pobyt na wakacjach na Jamajce wystarczy do tego, aby dobrze poznać zwyczaje i podjąć decyzję o zakupie tam nieruchomości? Nieruchomości na świecie - Jamajka. Polacy na Jamajce i międzynarodowi eksperci od nieruchomości na świecie, trudniący się handlem domami i mieszkaniami na Jamajce.
Luksusowe rezydencje i prawdziwe życie na Jamajce. Sprawdź lub dodaj swoją opinię, jak wynająć i jak kupić. Ile wynoszą podatki od nieruchomości na Jamajce. Forum i opinie z miast na Jamajce: Kingston, Linstead, Ocho Rios, Savanna la Mar, Old Harbour, Mandeville, May Pen, Montego Bay, oraz miast: Spanish Town i Portmore. Jamaica no problem! Witamy na polskim forum o życiu i mieszkaniu na Jamajce.

3

3

8 kwi 2018, o 13:32

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Kajmany

Forum nieruchomości na Kajmanach. Ta część Karaibów raczej kojarzy się nam z zagranicznymi kontami dla milionerów i praniem brudnych pieniędzy, jednak ta część Karaibów to tzw. hot spot dla inwestorów w zagraniczne nieruchomości. Państwo składa się z trzech wysp: Grand Cayman, Little Cayman i Cayman Brac. Już przeglądając strony internetowe poświęcone zakupom nieruchomości na Kajmanach, błyskawicznie można się zorientować, iż to miejsce nie należy do biednych zapuszczonych części Karaibów. Na Kajmanach jest obecny Remax, Century 21, Sotheby's, oraz Knight Frank. Również angielskojęzyczne portale nieruchomościowe typu Right Move Overseas poświęcają mnóstwo miejsca Kajmanom.
Znajdź informacje na naszym forum poświęconym wszystkim co związane z Kajmanami i nieruchomościami na wyspie. Podatki na Kajmanach, zakładanie konta off shore na Kajmanach, konto bankowe na Kajmanach, oraz aspekty związane z opodatkowaniem i rajem podatkowym. Gdzie lokować pieniądze. Masz informacje? Chcesz się z nimi podzielić z czytelnikami forum "Dom bez Granic" - zapraszamy do dyskusji i wymiany opinii. W tym rozdziale forum informacje o cenach domów i mieszkań na Kajmanach, sprawy wizowe i wjazdu na Kajmany, sprawy podatkowe i opodatkowania nieruchomości na wyspie. Czy obcokrajowiec bez żadnych dodatkowych zezwoleń może kupować nieruchomości na Kajmanach. Ile zarabia się na Kajmanach? Ile kosztuje wynajem mieszkania na Kajmanach? Czy są Polacy na Kajmanach i informacje polonijne z Kajmanów. Także opinie i posty dotyczące wakacji na Kajmanach, sprawy dotyczące wynajmu apartamentów i domów na Kajmanach, oraz hoteli na wyspie. Czy jest to prawdziwy raj podatkowy i czy można zbudować sobie tujaj stały cash flow i pasywny przychód z nieruchomości i uzyskać wolność finansową, jak uczył Robert Kiyosaki w swoich mądrych książkach "Bogaty ojciec, biedny ojciec" o inwestowaniu w nieruchomości.
Polskie doradztwo i consulting w nieruchomościach na Kajmanach, tłumacze na Kajmanach i prawnicy, oraz notariusze. Jakie jest ryzyko inwestowania na Karaibach i Kajmanach. Co można, a czego nie można robić na wyspie.
Największe miasta na wyspie to: George Town stolica Kajmanów, North Side, East End, Bodden Town, West Bay.

2

2

27 wrz 2022, o 18:20

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Kuba

Forum nieruchomości na Kubie. Obcokrajowiec na Kubie. Polacy na Kubie i polskie środowiska polonijne na Kubie. Kraj do dziś głównie kojarzący się z ostoją komunizmu na półkuli zachodniej, oraz z bliskością Florydy i Stanów Zjednoczonych. W tym dziale forum możecie zamieszczać posty związane z Kubą, głównie wycieczkami na Kubę, oraz wakacjami na Kubie. Nie wiemy czy jest możliwość zakupu nieruchomości i stania się prawowitym właścicielem posesji na Kubie. Jeżeli macie tego typu informacje podzielcie się nimi z nami. Wynajem wakacyjnych apartamentów, mieszkań i domów na Kubie. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Havanie? Jak Wasze przeżycia po wakacjach na Kubie. Opinie o kraju, ludziach, kulturze, ośrodkach wypoczynkowych i plażach na Kubie. Życie codzienne i praca na Kubie. Polskie forum o Kubie dla Polaków związanych z Kubą. Wycieczki z Polski na Kubę, z Niemiec na Kubę, oraz z Florydy na Kubę.
Forum z poszczególnych miast Kuby: Hawana, Holguin, Santiago de Cuba, Matanzas, Pinar del Rio, Cienfuegos, Bayamo, Las Tunas, Santa Clara, Sławne Guantanamo, i Cameguei. Inmuebles y vida en Cuba. Bienvenido en Cuba!

3

4

8 kwi 2018, o 13:32

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Martynika

Forum nieruchomości na Martynice. To francuskie terytorium zamorskie. Wspaniała wyspa na Karaibach głównie kojarząca się z wakacjami w tropikach, ale to także ważna destynacja dla inwestorów w nieruchomości na świecie i w basenie Morza Karaibskiego. Populacja Martyniki, czasami nazwa pisana to Martinique, liczy blisko 500 tysięcy mieszkańców, z czego większość mówi w języku francuskim. Wyspa to jedna z dwóch francuskich kolonii/departamentów na Karaibach. Druga to Gwadelupa. Przepiękna wyspa, szczególnie jej wschodnie wybrzeże, przyciąga głównie bogatych inwestorów szukających utraconego raju na Karaibach. Nie istnieją żadne restrykcje co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na Martynice, podobnie jak we Francji. Stolicą jest miasto Fort de France, a inne duże miasta na wyspie to: Riviere Pilote, La Trinite, Saint-Joseph, Ducos, Sainte-Marie, Le Francois, Schoelcher, Le Robert, oraz miasto Le Lementin.
W tym dziale forum "Dom bez Granic" znajdą się wkrótce informacje o cenach nieruchomości na Martynice. Informacje o podatkach na Martynice, kosztach związanych z zakupem nieruchomości na tej karaibskiej wyspie. Polskie forum o nieruchomościach na Martynice, także informacje i opinie o Polonii na Martynice, oraz Polakach mieszkających na wyspie. Praca na wyspie, życie codzienne, oraz ceny podstawowych artykułów żywnościowych na wyspie. Ile zarabia się na Martynice? Doradztwo i consulting w inwestycjach na Martynice przez obcokrajowców. Jakie istnieje ryzyko inwestowania gotówki w nieruchomości na Martynice. Także posty o wakacyjnych wynajmach na Martynice, hotele i zakwaterowanie na wyspie. Aktualne info ile kosztuje prawnik, doradca podatkowy, oraz prawnik na Martynice. Forum dyskusyjne o Martynice. Byłeś na wyspie? Podziel się z nami swoją wiedzą o Martynice.

1

1

20 lut 2018, o 17:57

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Montserrat

Forum nieruchomości na Montserrat. To państwo - terytorium zależne Wielkiej Brytanii na wyspie położonej na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej. Identyczne nazwy Montserrat - to góra w Hondurasie, masyw górski w hiszpańskiej Katalonii, oraz klasztor Benedyktynów - nosi nazwę Montserrat. Dziś głównie Montserrat kojarzy się z groźnym wybuchem wulkanu 1995 - 1997 i ewakuacją 2/3 populacji na wyspie. W 1995 roku wybuch Soufriere Hills przekształciło karaibski paradise w piekło i ludzką tragedię. Od tego czasu wulkan pozostaje aktywny. Rynek nieruchomości na Montserrat praktycznie nie istnieje, a ponad 1/3 wyspy zaliczono jako niezamieszkałą i niebezpieczną ze względu na aktywność wulkaniczną. Ostatnia duża erupcja miała miejsce w 2003 roku. Stolicą Montserrat jest miasto Plymouth, nazwa miasta jest identyczna jak miasto na południowym zachodzie Anglii. Wyspa ma 102km2 powierzchni i zamieszkuje ją w tej chwili niecałe 5 tys. ludności, a przed erupcją było to 13 tysięcy ludności. Walutą Montserrat jest dolar wschodniokaraibski. Inne większe miasta na wyspie to: St. Patrick's, Bethal, Salem, St. John's, oraz miasto St. Peter's. Przed erupcją wulkanu Montserrat zamieszkiwali także angielscy emeryci, którzy posiadali swoje wakacyjne rezydencje na wyspie. Od czasu erupcji wulkanu mnóstwo osób opuściło wyspę i pozbyło się swoich posiadłości. Jeżeli byłeś na Montserrat, podróżowałeś po tej części Karaibów lub masz powiązania z tą wyspą, chętnie czytelnicy naszego forum poczytają Twoje doświadczenia związane z nieruchomościami na wyspie. Także opisz nam swój pobyt w hotelu w Montserrat i jak wyglądają noclegi lub wynajem wakacyjny apartamentów i domów na Monserrat na Karaibach.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Portoryko

Forum nieruchomości na Portoryko. Ważne państwo Karaibów na mapie nieruchomościowej regionu, szczególnie dla obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady, którzy posiadają swoje wakacyjne nieruchomości na Portoryko. Także olbrzymiej populacjo portorykańskich emigrantów w USA. W języku angielskim Puerto Rico i nam głównie kojarzy się z przebojem zespołu Vaya Con Dios. Kraj ten, to także ogromna rzesza emigrantów w Stanach Zjednoczonych i subkultury w USA. Amerykańskie portale nieruchomościowe jak Zillow, Remax, Sotheby's International czy inne agencje nieruchomości zagranicznych poświęcają mnóstwo miejsca nieruchomościom na Portoryko. Także na amerykańskich portalach ogłoszeniowych jak np. Craiglist, znajdziesz mnóstwo ogłoszeń sprzedaży i wynajmu mieszkań i domów na Puerto Rico. Największe miasta tej karaibskiej wyspy to: San Juan - stolica Portoryko, Arecibo, Trujillo Alto, Mayaguez, Guaynabo, Caguas, Ponce, Carolina i Bayamon. Portoryko to hiszpańskojęzyczna część Stanów Zjednoczonych i aby wjechać na wyspę będziesz potrzebował amerykańskiej wizy turystycznej. Najlepiej swoje poszukiwania nieruchomości na wyspie skoncentrować w pobliżu najładniejszych plaż tego kraju: Isabela, Aguadilla, Rincon czy Luquillo. W polskim internecie niewiele jest informacji o inwestycjach i nieruchomościach na Portoryko. W naszym forum wkrótce mamy nadzieję poczytać posty i opinie od Polaków którzy byli na Portoryko, informacje o podróży i co zwiedzić na Portoryko. Czy są tam Polacy mieszkający na stałe. Jakie jest ryzyko inwestowania na Portoryko, forum o doradztwie i konsultingu w inwestycjach na Karaibach. Czy można dostać kredyt na zakup domu lub mieszkania na Portoryko, w końcu informacje o podatkach od nieruchomości i cenach domów, mieszkań i działek na Portoryko. Czy cudzoziemiec może kupić bez przeszkód nieruchomość na Portoryko. Czy warto inwestować? W końcu informacje o wakacyjnym rynku nieruchomości na wynajem i time share na Karaibach. Informacje o agencjach nieruchomości, prawnikach i notariuszach na wyspie. Amerykański system sprzedaży nieruchomości na Portoryko.

1

1

27 mar 2018, o 05:45

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Saba

Forum nieruchomości na Saba. Wysepka należąca do Holandii, leżąca na Karaibach. Na Sabie nie ma żadnych restrykcji co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców w tym obywateli polskich. Największe miasta na wyspie to Zions Hill, zwane też Hell's Gate, The Bottom, oraz miasteczko Windwardside. Obowiązującą walutą na Sabie jest dolar amerykański. Do 10 października 2010 Saba należała do pięciu jednostek administracyjnych Antyli Holenderskich. Dziś Saba wchodzi w skład Archipelagu Małych Antyli. Po 10 października 2010 na mocy reformy konstytucyjnej, Saba stała się holenderską gminą zamorską i będzie włączona do Unii Europejskiej jako jej region peryferyjny. Językiem obowiązującym na Sabie jest język holenderski, oraz język angielski, jako język używany w szkolnictwie. Na wyspie żyje niespełna 2000 osób. Ekonomia wysepki głównie opiera się na turystyce i jeżeli szukasz swojej wolności finansowej w nieruchomościach zamorskich, może warto tutaj zainwestować w apartament lub dom wakacyjny z myślą o wynajmie na wakacje i generowanie dochodu. W tym dziale forum - nieruchomości na świecie - wymieniamy się doświadczeniami osób z Polski które odwiedziły Sabę i zechcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z wyspy. Jakie są ceny na Sabie, jak poruszać się pomiędzy wyspami Antyli Holenderskich i gdzie najlepiej wypocząć i co zwiedzić w tej części Karaibów. Polacy na Sabie i na Antylach Holenderskich. Mieszkasz na Sabie? Byłeś na wakacjach? Weź udział w naszym forum "Dom bez Granic" pomóż innym w odkrywaniu wysepek na Karaibach i poszukiwaniu utraconego raju i najlepszych inwestycji w nieruchomości na świecie. Opinie, ogłoszenia, porady i ryzyko podróży na Sabę na Karaibach.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Saint-Barthélemy

Forum nieruchomości o Saint-Barthélemy. Wysepka została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku i została zajęta jako Isla de San Bartolomeo w imieniu Hiszpanii, lecz Hiszpanie kompletnie nic na niej nie zbudowali. W związku z tm kilkanaście lat później pojawili się na niej Francuzi, a jeszcze później Anglicy. Dziś Saint-Barthélemy jest terytorium zależnym Francji leżącym w Małych Antylach na którą składa się główna wyspa, oraz kilka mniejszych wysepek. Do 22 lutego 2007 Saint-Barthélemy było jedną z jednostek administracyjnych wchodzących w skład Gwadelupy, wtedy wchodziło też w terytorium Unii Europejskiej. W referendum w 2003 mieszkańcy opowiedzieli się za odłączeniem Saint-Barthélemy od Gwadelupy i utworzeniem osobnego terytorium zależnego. Stolicą Saint-Barthélemy jest miasto Gustavia liczące 3000 mieszkańców. Wyspa ma tylko 25km2 powierzchni, obowiązującą walutą jest euro. Jako ciekawostkę podajemy informację iż Saint-Barthélemy było przez krótki czas kolonią Szwedzką na Karaibach od roku 1784 do 1878. Na wyspie panuje tropikalny klimat, gdzie średnia roczna temperatura to około 26 stopni Celsjusza. Niewiele udał nam się zdobyć informacji na temat nieruchomości na wyspach, źródła są niezwykle skąpe co do tego tematu, można się sugerować iż niewielka powierzchnia wysepki to powoduje. Jeżeli byłeś na wyspie, znasz ją lub może tam mieszkasz, napisz na naszym forum, chętnie poczytamy posty i opinie o Saint-Barthélemy. Informacje o cenach artykułów spożywczych na Saint-Barthélemy, ceny wynajmu mieszkań i domów na wyspie, ceny zakupu nieruchomości, oraz inne aspekty związane z życiem codziennym mieszkańców na wyspie. Obcokrajowiec na wyspie i sposoby dotarcia na Saint-Barthélemy. Ryzyko podróży i inwestowania w tej części Karaibów. Internetowe doradztwo i konsulting w nieruchomościach na świecie.

1

1

11 mar 2023, o 19:52

Pitanga Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Saint-Martin

Forum nieruchomości na Saint-Martin. To wyspa w małych Antylach Holenderskich i terytorium zależne Francji na Karaibach. Jednocześnie bardzo znane miejsce wśród inwestorów nieruchomości na świecie i osób szukających raju na Karaibach i marzących o domu w tropikalnym klimacie Karaibów. Wystarczy iż przejrzysz oferty biur Remax International lub Century 21. Polskie forum o Saint Martin. Jeszcze kilka lat temu Saint Martin była częścią Gwadelupy. W pobliżu Saint Martin leżą inne wyspy: Montserrat (Wielka Brytania), Saint Barthelemy, Anguilla, Saba, Sint Eustatius, oraz Saint Kitts.
Globalne spojrzenie na światowy rynek nieruchomości. Byłeś na Saint Martin? Znasz tę wyspę i chcesz podzielić się z nami informacjami o rynku nieruchomości? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym forum "Dom bez Granic". Wbrew pozorom rynek nieruchomości na Karaibach jest bardzo rozwinięty i mnóstwo osób z zagranicy inwestuje tutaj i kupuj nieruchomości. Dominują Anglicy, Amerykanie, Kanadyjczycy i Holendrzy.
Szukasz ofert i okazji do inwestycji na świecie? Nie ograniczasz się tylko do Europy? Myślisz czy można zbudować swoją wolność finansową i żyć tylko z nieruchomości? Po to stworzyliśmy nasze forum aby dzielić się wiedzą na ten temat.
Ile kosztuje metr kwadratowy nieruchomości na Saint Martin? Jakie prawa ma obcokrajowiec? Czy można się tutaj przeprowadzić? Czy mieszkają tutaj Polacy? Jak wygląda życie i praca na Saint Martin? Doradztwo i konsulting w nieruchomościach na Karaibach. Wyraź swoją opinię weź udział w dyskusji na forum.

2

2

8 kwi 2018, o 13:31

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Saint Kitts i Nevis

Forum nieruchomości na Saint Kitts i Nevis. Państwo w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim należące do wspólnoty brytyjskiej, gdzie głową państwa pozostaje brytyjska królowa Elżbieta II, która mianuje gubernatora. Saint Kitts i Nevis liczy około 50.000 mieszkańców, jednostką monetarną jest dolar wschodniokaraibski, a kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii dopiero w 1983 roku. Największe miasta na wyspach to Basseterre stolica kraju, Charlestown, Saddiers, Cayon, oraz Sandy Point Town. Kraj to niezwykle ciekawy rynek nieruchomości, szczególnie dla obcokrajowców, którzy po inwestycji na Saint Kits i Nevis mogą uzyskać obywatelstwo tego kraju i paszport Saint Kitts and Nevis. Na wyspie są obecne największe światowe agencje nieruchomości takie jak: Remax, Savills i inne. Minimalna inwestycja to 400 tys USD (dane z 2012r.). Jest to tzw. "Citizenship Investment Program". Do tego opłata po 50 tys. USD na każdego członka rodziny i 25 tys. USD na dziecko poniżej 18 roku życia. Po tym taki obcokrajowiec uzyskuje obywatelstwo St. Kitts i Nevis, oraz wolność podróżowania do strefy Shengen w Europie. I tak ponad 60% transakcji zakupu nieruchomości w Saint Kitts and Nevis zostało sfinalizowane w ten sposób, głównie przez obywateli z Środkowej Azji, Azji i Rosji. W tym dziale znajdziesz więcej informacji o inwestowaniu i kupnie nieruchomości na Saint Kits and Nevis, oraz praktyczne doradztwo i konsulting od Polaków którzy mieszkają na wyspach lub posiadają tam nieruchomości i swoje zagraniczne inwestycje. Poczytaj posty o zasadach nabywania nieruchomości, cenach domów i mieszkań na Saint Kitts and Nevis oraz o Polonii na wyspie. Ogłoszenia, porady i opinie o Saint Kitts i Nevis na Karaibach. Zabierz głos w dyskusji. Znajdź informacje o karaibskich rynkach nieruchomości i aktualne informacje o inwestowaniu na świecie.

1

1

2 maja 2020, o 10:38

nowyinwestor Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Saint Lucia

Forum nieruchomości na Saint Lucia. Najpiękniejsza wyspa West Indies, a niektórzy twierdzą iż Saint Lucia to najpiękniejsza wyspa na całych Karaibach. A ci najbardziej zakochani, piszą iż jest to najpiękniejsza wyspa na świecie! Wyspa posiada wspaniałe plaże, przepiękne wodospady zupełnie jak z pocztówki, góry, zalesione dżunglą doliny i szczyty, kwitnące orchidee i egzotyczne rośliny. Na zachodnim wybrzeżu szczyt Les Piton dramatycznie opada w kierunku morza, tworząc zapierające w piersiach widoki. Na południu znajdują się pola zaschniętej lawy i baseny termalne jak Diamond Waterfall i Mineral Baths.
Ekonomia Saint Lucia głównie opiera się na turystyce, a wyspa przyciąga osoby szukające ulg podatkowych i miejsc na świecie gdzie nie płaci się podatków. W chwili obecnej St. Lucia to jedno - uwaga! z najbardziej interesujących miejsc na świecie dla inwestorów w nieruchomości zagraniczne. Saint Lucia często porównuje się do pobliskiego Barbadosu, tak popularnego wśród Brytyjczyków, nie tylko na wakacje na Karaibach, ale także na inwestycję w apartament wakacyjny. Ale na St. Lucia ceny nieruchomości są niższe o 40% do 60%. Uwaga! St. Lucia oferuje ogromne ulgi podatkowe i jest przepiękna, jednak zwrot z inwestycji jest jeden z najniższych na świecie, co za tym idzie musisz uważać ze swoimi inwestycjami na wyspie. Najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwo i konsultingu w nieruchomościach.
Saint Lucia leży w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim i należy do archipelagu Wysp Nawietrznych, będących częścią Małych Antyli. Saint Lucia należy do Wspólnoty Narodów - głową państwa jest królowa brytyjska, reprezentowana przez gubernatora na wyspie. Saint Lucia liczy blisko 170 tys. ludności, a walutą jest dolar wschodniokaraibski. Wyspa uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii 22 lutego 1978 roku. W tym dziale forum znajdziesz informacje jak zainwestować w nieruchomość na St. Lucia, gdzie znaleźć pomoc w sprzedaży i być może polskich agentów nieruchomości pracujących na wyspie. Informacje o podatkach i kosztach zakupu nieruchomości na St. Lucia. Informacje o bezpośrednich lotach na wyspę z Londynu, Niemiec i innych państw Europy. Ryzyko inwestowania na St. Lucia i gdzie inwestować na wyspie. Oferty sprzedaży i ogłoszenia od Polaków mieszkających na St. Lucia na Karaibach. Doradztwo, consulting i forum dyskusyjne o St. Lucia. Największe miasta na wyspie to: Castries - stolica Saint Lucia, La Clery, Vieux Fort, Dennery, Ciceron, Babonneau i miasto Bexon. Wzdłuż wybrzeża wyspy występują rafy koralowe i panuje tutaj klimat równikowy wilgotny. Ostatnia erupcja wulkanu Qualibou miała miejsca w 1776 roku. Mieszkasz na St. Lucia lub zamierzasz tam pojechać lub się przeprowadzić? Weź udział w naszym forum dyskusyjnym o St. Lucia.

1

1

8 kwi 2018, o 13:33

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Saint Vincent i Grenadyny

Forum nieruchomości na Saint Vincent i Grenadyny. Aktualne informacje na wyspie i forum dla osób zainteresowanych inwestycjami i lokowaniem pieniędzy na Karaibach. Wyspa jest niezwykle popularna wśród sławnych i bogatych, a szczególnie wysepki Mustique, Palm Islands, oraz Union Island. Również zamożni Polacy i celebryci z Polski docierają na wyspy i spędzają wakacje na Karaibach właśnie w tym lokalizacjach. Miejsca gdzie nie dorwią ich wścibscy paparazzi, między innymi z tego powodu, iż trzeba mieć trochę gotówki, aby wybrać się na wakacje w te lokalizacje, a nie zawsze polska różowa prasa dysponuje taką gotówką, aby zapłacić fotoreporterowi ścigającemu polską gwiazdę po całym świecie. Saint Vincent i Grenadyny leży na Morzu Karaibskim w archipelagu Małych Antyli. Językiem urzędowym na wyspach jest angielski, głową państwa jest Królowa Brytyjska - Elżbieta II, ponieważ Saint Vincent i Grenadyny należy do brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Na wyspie żyje około 120 tys. ludności, a obowiązującą walutą jest dolar wschodniokaraibski. Największe miasta na wyspach to: Kingstown - stolica Saint Vincent i Grenadyny, Dovers, Chateaubelair, Port Elizabeth, Biabou, Byera Hill, oraz Georgetown. Wyspy odkrył Krzysztof Kolumb w roku 1498. Średnia cena nieruchomości na wyspie to 2,500USD (dane z 2012r.) A obcokrajowiec marzący o zakupie nieruchomości na Saint Vincent i Grenadyny musi uzyskać Alien Land Holding License. W tym dziale znajdziesz informacje o podatkach na Saint Vincent i Grenadyny, opinie o wyspie. Posty od Polaków mieszkających na Saint Vincent i Grenadyny i wszystkie informacje związane z cenami i życiem na Saint Vincent i Grenadyny. Poznaj aktualne info o ryzyku inwestycji na Saint Vincent i Grenadyny. Ogłoszenia nieruchomości, aktualna wiedza o mieszkaniach na wakacjach i na wynajem na Saint Vincent i Grenadyny. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć aby utrzymać się na wyspie. Ile kosztuje wynajem krótkoterminowy a ile wynajem długoterminowy. Zobacz najlepsze inwestycje na Karaibach.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Sint Eustatius

Forum nieruchomości na Sint Eustatius. To jedna z najmniejszych wysepek w archipelagu Antyli Holenderskich na Karaibach, odkryta przez Krzysztofa Kolumba. Mieszkańcy i turyści na wyspie nazywają ją Statia. Dawnej prosperity wyspy nie da się ukryć do dziś. W wieku XVII i XVII Sint Eustatius było ważnym ośrodkiem handlowym europejskiego imperium Holandii, będąc ważnym portem handlowym pomiędzy Europą, Afryką a Nowym Światem. Wyspę nazywano "the Golden Rock". W XIX wieku handel pomiędzy kontynentami praktycznie zakończył się na wyspie, ale mieszkańcy wkrótce zdali sobie sprawę z potencjału turystycznego wysepki, ze względu na swoje historyczne korzenie. Wybudowano muzea, stworzono centrum poszukiwań archeologicznych i zaczęto odbudowywać co bardziej zaniedbane budynki. Dziś Sint Eustatius znany jest ze sławnych ruin Honem Dalim, żydowskiej synagogi na Sint Eustatius. A dla miłośników natury jest The Quill, park narodowy utworzony w pobliżu wygasłego wulkanu z zieloną dżunglą w środku krateru. Las pełen jest egzotycznych roślin i zwierząt. Holendrzy chętnie odwiedzają wyspę podczas wakacji, ułatwiają to loty z Amsterdamu na Antyle Holenderskie. Największe miasta na wyspie to Oranjestad, Golden Rock i Cherry Tree, Princess Garden, oraz Mountain. Powierzchnia wysepki wynosi zaledwie 21 km2, a liczba ludności to zaledwie 2,5 tys. mieszkańców. Walutą Sint Eustatius jest dolar amerykański, a głową państwa pozostaje Król Holandii - Wilhelm Aleksander, który mianuje gubernatora, obecnie jest nim Gerald Berkel. W tym dziale forum "Dom bez Granic" znajdziesz informacje o kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości na Saint Eustatius, aktualne informacje od Polaków którzy odwiedzili wyspę i informacje o noclegach i hotelach na wyspie. Opinie o podróży na Sain Eustatius. Życie codzienne, praca i ryzyko podróży i inwestycji w tej części Karaibów. Wakacyjne apartamenty, praktyczny konsulting i doradztwo od osób które znają lub mieszkają na Karaibach. Polonijne wątki i wszystko co związane ze Sint Eustatius.

1

1

24 paź 2019, o 11:43

nowyinwestor Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Turks i Caicos

Forum nieruchomości na Turks i Caicos. Brytyjskie wyspy w sąsiedztwie Bahamów, również oferują okazje do inwestycji w nieruchomości w basenie Morza Karaibskiego dla inwestorów poszukujących nieruchomości w krajach tropikalnych i na można rzecz - rajskich wyspach tej części świata. Bliska odległość od Bahamów, oraz od Miami na Florydzie w USA, czyni Turks i Caicos atrakcyjnym miejscem na zakup domu lub apartamentu wakacyjnego w tropikach. Na tym rynku są obecne tuzy światowego rynku nieruchomości, jak Sotheby's czy Remax, więc już to świadczy jak ważne i cenione to miejsce na zakup nieruchomości przez obcokrajowców i inwestorów z najróżniejszych zakątków świata. Turks i Caicos jest jednym z najszybciej się rozwijających regionów Karaibów. Nie trzeba także amerykańskiej wizy, aby pojechać na Turks i Caicos. Jest to terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, więc Polaków nie obowiązują wizy. Są tanie loty z Londynu na Turks i Caicos. Populacja wysp liczy zaledwie 50 tysięcy ludności. Nie ma także restrykcji co do zakupu nieruchomości przez obcokrajowców na Turks i Caicos. Stolicą wysp jest Cockburn Town, a inne ważne miasta na wyspach to: Back Salina, Blue Hills, Wheeland, The Bight, Honda Road, Five Cays, Discovery Bay, oraz Chalk Sound.
W ostatnich 10 latach wzrosło znaczenie wysp na międzynarodowym rynku nieruchomości i przez międzynarodowych poszukiwaczy domów. Także Polacy zaczęli odwiedzać te wyspy w poszukiwaniu egzotycznych nieruchomości i miejsc na osiedlenie się na Karaibach. W tym dziale forum, znajdziesz informacje o cenach nieruchomości na Turks i Caicos, informacje o procesie kupowania domów i mieszkań na wyspie. Informacje o stopie zwrotu z inwestycji w tej części Karaibów, oraz o podatkach i systemie podatkowym obowiązującym na Turks i Caicos. Doradztwo, konsulting i doświadczenia osób które były na wyspach. Polacy na Karaibach i Polonia na Turks i Caicos. Polscy właściciele nieruchomości i opinie o wakacyjnych wynajmach na Turks i Caicos. Poczytaj informacje ile zarabia się na wyspie i ile kosztują podstawowe artykuły pierwszej potrzeby na Turks i Caicos. Jak dojechać na wyspy. Kupno na firmę czy indywidualnie. Czy można uzyskać wolność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości wakacyjne na Karaibach? Ile kosztuje notariusz, prawnik, a ile prowizji pobiera agencja nieruchomości. Weź udział w naszym forum o nieruchomościach na świecie, podziel się z nami swoją wiedzą. Ostrzeż innych przed niebezpieczeństwami. Opinie o Turks i Caicos w internecie.

2

2

12 maja 2018, o 07:13

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Forum nieruchomości Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Ważne miejsce na światowej mapie nieruchomości, szczególnie dla obywateli Stanów Zjednoczonych i posiadaczy amerykańskich paszportów. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych to terytorium zależne Stanów Zjednoczonych, obejmuje trzy duże wyspy pochodzenia wulkanicznego, oraz kilkadziesiąt mniejszych wysepek koralowych. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych dzieli się na trzy części: Saint Croix, Saint Thomas, oraz Saint John. Kraj zamieszkuje około 130 tys mieszkańców. Na wyspach obecni są najwięksi gracze światowego rynku nieruchomości, oraz agencje wyspecjalizowane w sprzedaży segmentu luksusowych nieruchomości na świecie i w basenie Morza Karaibskiego. Wśród nich Sotheby's, oraz Remax International. A angielskojęzyczne portale nieruchomościowe jak Realtor czy Property Guide, poświęcają sporo miejsca temu krajowi. Jeżeli byłeś w tym kraju lub mieszkasz tam, podziel się z nami swoją wiedzą, poznaj innych Polaków mieszkających na egzotycznych wyspach na każdej półkuli. Nasze forum "Dom bez Granic" ma nie tylko informować, ale i kontaktować Polaków mieszkających w najbardziej egzotycznych częściach naszego globu.
W tym dziale forum znajdziesz informacje o cenach nieruchomości na Amerykańskich Wyspach Dziewiczych, informacje o cenach wynajmu, podatkach obowiązujących w tej części Karaibów, oraz informacje o ryzyku inwestowania na Wyspach Dziewiczych. Także wiedza na temat inwestowania, kupowania na firmę, odliczania podatków, otwarcia firmy off-shore i inne aspekty inwestowania na Karaibach. Podatki od nieruchomości i odliczenia podatkowe. Czy można kupić dom lub mieszkanie na firmę. Ile kosztuje notariusz, prawnik i jaką prowizję pobiera agencja nieruchomości na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Doradztwo i consulting w nieruchomościach na Karaibach i na terytorium Stanów Zjednoczonych. Notariusze i prawnicy. Czy obcokrajowiec bez przeszkód może zakupić dom na Wyspach Dziewiczych. Jak wygląda życie codzienne i praca w tym kraju. Ile się zarabia, możliwości otwarcia firmy i działalności gospodarczej. Polacy na Wyspach Dziewiczych i Polonia w tym kraju. W końcu rynek wynajmu wakacyjnych apartamentów, oraz domów na amerykańskich Wyspach Dziewiczych. Weź udział w dyskusji o nieruchomościach na Karaibach.

2

3

24 paź 2019, o 11:42

nowyinwestor Zobacz najnowszy post
Utwórz nowy wątek  [ Wątki: 1 ] 
 Wątki   Autor   Odpowiedzi   Wyświetlone   Ostatni post 
Ogłoszenia
Brak nieprzeczytanych postów Karaiby

_admin_

0

6262

21 kwi 2015, o 17:43

_admin_ Zobacz najnowszy post

Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek  [ Wątki: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nieprzeczytane posty Nieprzeczytane posty    Brak nieprzeczytanych postów Brak nieprzeczytanych postów    Ogłoszenie Ogłoszenie
Nieprzeczytane posty [ Popularne ] Nieprzeczytane posty [ Popularne ]    Brak nieprzeczytanych postów [ Popularne ] Brak nieprzeczytanych postów [ Popularne ]    Przyklejony Przyklejony
Nieprzeczytane posty [ Zablokowane ] Nieprzeczytane posty [ Zablokowane ]    Brak nieprzeczytanych postów [ Zablokowane ] Brak nieprzeczytanych postów [ Zablokowane ]    Przeniesiony wątek Przeniesiony wątek
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL