Forum nieruchomości na Montserrat. To państwo - terytorium zależne Wielkiej Brytanii na wyspie położonej na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej. Identyczne nazwy Montserrat - to góra w Hondurasie, masyw górski w hiszpańskiej Katalonii, oraz klasztor Benedyktynów - nosi nazwę Montserrat. Dziś głównie Montserrat kojarzy się z groźnym wybuchem wulkanu 1995 - 1997 i ewakuacją 2/3 populacji na wyspie. W 1995 roku wybuch Soufriere Hills przekształciło karaibski paradise w piekło i ludzką tragedię. Od tego czasu wulkan pozostaje aktywny. Rynek nieruchomości na Montserrat praktycznie nie istnieje, a ponad 1/3 wyspy zaliczono jako niezamieszkałą i niebezpieczną ze względu na aktywność wulkaniczną. Ostatnia duża erupcja miała miejsce w 2003 roku. Stolicą Montserrat jest miasto Plymouth, nazwa miasta jest identyczna jak miasto na południowym zachodzie Anglii. Wyspa ma 102km2 powierzchni i zamieszkuje ją w tej chwili niecałe 5 tys. ludności, a przed erupcją było to 13 tysięcy ludności. Walutą Montserrat jest dolar wschodniokaraibski. Inne większe miasta na wyspie to: St. Patrick's, Bethal, Salem, St. John's, oraz miasto St. Peter's. Przed erupcją wulkanu Montserrat zamieszkiwali także angielscy emeryci, którzy posiadali swoje wakacyjne rezydencje na wyspie. Od czasu erupcji wulkanu mnóstwo osób opuściło wyspę i pozbyło się swoich posiadłości. Jeżeli byłeś na Montserrat, podróżowałeś po tej części Karaibów lub masz powiązania z tą wyspą, chętnie czytelnicy naszego forum poczytają Twoje doświadczenia związane z nieruchomościami na wyspie. Także opisz nam swój pobyt w hotelu w Montserrat i jak wyglądają noclegi lub wynajem wakacyjny apartamentów i domów na Monserrat na Karaibach.
W tym dziale nie ma żadnych wątków ani postów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Twoje uprawnienia w tym dziale

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.