Nieruchomości za granicą

Nieruchomości za granicą
Dziś jest 24 wrz 2023, o 19:43

Strefa czasowa: UTC + 2


 
 Dział   Wątki   Posty   Ostatni post 
Brak nieprzeczytanych postów Algieria

Forum nieruchomości w Algierii. Inwestycje w Północnej Afryce. Wszystko o Algierii. Życie i inwestowanie w Algierii. Mieszkasz lub pracujesz w Algierii? Napisz opinie o tym kraju. Jak się mieszka i żyje na co dzień? Czy warto inwestować i gdzie inwestować w tym kraju. Polacy w Algierii. Wynajęcie mieszkania na krótki termin i na długoterminowy wynajem. Wakacyjny wynajem w Algierii? Gdzie na wakacje do Algierii?
Jak wyglądają podatki w Algierii. Jak obcokrajowiec radzi sobie w Algierii? Niewiele wiemy o tym kraju więc podziel się z nami swoimi opiniami i sprawdź co piszą inni. Jak wygląda tam zakup mieszkania? Jesteśmy głodni informacji o Algierii! Czy trzeba znać język arabski lub francuski?
Prawnicy, sprawy emigracyjne i notariusze w Algierii.
Forum z największych miast tego kraju: Algier, Biskira, Sidi Bu i Abbas, Szalif, Satif, Dżilfa, Batina, Al Bujalda, Annaba, Konstantyna i Oran.
Podziel się z nami informacjami o Algierii. Planujesz podróż do północnej Afryki? Napisz nam o tym jak było.

2

2

22 lut 2018, o 13:35

Baryla Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Angola

Forum nieruchomości w Angoli. Duże państwo położone w południowo zachodniej części kontynentu afrykańskiego ze spuścizna kolonialną Portugalii. Największe miasta tego kraju to: Luanda - stolica Angoli, Namibe, Uige, Benguela, Lobito, Malanje, Kuito, Lubango, Huambo, oraz miasto Kabinda. Angola liczy prawie 17 mln ludności, większość posługuje się językiem portugalskim, choć z akcentem prawie niezrozumiałym dla Portugalczyka lub Brazylijczyka. Waluta obowiązująca w Angoli to kwanza. Po uzyskaniu niepodległości od Portugalii w 1975 roku, kraj targany był wojnami i rozlało się mnóstwo krwi. Transakcje nieruchomości są pod kontrolom rządu Angoli. To jedno z ostatnich państw w Afryce w których warto inwestować swoją gotówkę i myśleć o nieruchomościach. Więcej przeczytasz na naszym forum, odwiedzając dział - nieruchomości Angola - przewodnik dla inwestora. Informacje o aktualnej sytuacji ekonomicznej kraju, info o zmianach w podatkach i prawie do nabywania ziemi i nieruchomości przez obcokrajowców w tej części Afryki. W teorii: ogromny potencjał i bogactwa naturalne Angoli w tym diamenty, ropa naftowa, gaz, ale nieudolne rządy od lat odstraszają inwestorów od Angoli. Byłeś w Angoli na wakacjach? Podróżowałeś po tej części Afryki? Weź udział i wyraź swoje opinie o Angoli na naszym forum o nieruchomościach na świecie. A może chcesz się podzielić opiniami o hotelach w Angoli, zakwaterowaniu i wynajmie wakacyjnym w tym kraju? Wszystko możesz napisać i podzielić się wiedzą o Angoli z czytelnikami tego polskiego forum o nieruchomościach w każdym zakątku świata, nie tylko Afryki.

1

1

4 maja 2015, o 15:46

_admin_ Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Benin

Forum nieruchomości w Beninie. Przewodnik po inwestycjach w Afryce, opinie o Beninie i wymiana doświadczeń czytelników naszego forum - nieruchomości na świecie. Benin to jedno z najbiedniejszych krajów na świecie. Benin leży w zachodniej Afryce, pomiędzy Togo, Burkina Faso, Nigerem i Nigerią. Stolicą kraju jest miasto Porto Novo, a inne największe miasta Beninu to: Djougou, Bohicon, Abomey-Calavi, Parakou, Godomey, oraz miasto Kotonu. W Beninie nie istnieje żadna kontrola co do nabywania nieruchomości i ziemi przez cudzoziemców. Angielskojęzyczne opracowania co do procesu nabywania nieruchomości w tym kraju podają bardzo skąpe informacje o Beninie. Wyjątek stanowią duże korporacje i przedsiębiorstwa operujące w Beninie. Prawo nieruchomości i przepisy są skomplikowane i niejasne. Jest trudno przenieść prawo własności na inną osobą w Beninie. W przeszłości kraj nazywał się Dahomej, po uzyskaniu niepodległości od Francji w 1960 roku. Jeżeli podróżowałeś po zachodniej Afryce i odwiedziłeś Benin chętnie poczytamy Twoje opinie o tym kraju. Podziel się z nami swoją wiedzą i informacjami o Beninie. Raczej niewiele osób skusi się na pomyślenie choćby o zakupie nieruchomości w Beninie, ale ciekawi jesteśmy informacji o życiu codziennym w tym kraju. Ile kosztuje hotel i zakwaterowanie w Beninie. Co warto zobaczyć w tym kraju i czy obcokrajowiec czuje się bezpiecznie w tym kraju. Ceny w Beninie i jak podróżować po tym afrykańskim kraju. Polskie forum o Beninie.

1

1

25 mar 2018, o 09:56

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Botswana

Forum nieruchomości w Botswanie. Niewiele wiemy o tym afrykańskim kraju, ale z ciekawością poczytamy posty i opinie Polaków o Botswanie, podrózy do Botswany i nieruchomościach w tym kraju. W tej byłej angielskiej kolonii czy kupują domy obcokrajowcy, czy można się tam osiedlić, np. kupując ziemię i rozpoczynając nowe życie w Botswanie? Ile kosztują nieruchomości, ziemia, domy i mieszkania w Botswanie. Jak wygląda akt własności nieruchomości w Botswanie? Kraj ze stolicą w Gaborone i leżący pomiędzy Republiką Południowej Afryki, Zimbabwe Angolą, Zambią i Namibią. Pierwsze polskie forum dyskusyjne związane z zagranicznymi nieruchomościami w Botswanie. Informacje od podróżników i osób które mieszkają na stałe w Botswanie. Polonia w Botswanie. Ile zarabia się w Botswanie? Ile kosztują podstawowe artykuły spożywcze. Jak pojechać na Safari do Botswany i parki narodowe Botswany. Wakacyjne apartamenty w Botswanie i dobre miejsca na wakacje w Afryce. Poczytaj opinie i weź udział w dyskusji. Życie i praca w Botswanie. Sprawdź wątki forum z poszczególnych miast Botswany: Gaborone, Serowe, Mogoditshane, Maun, Molepolole, oraz Francistown.

2

3

18 lis 2017, o 07:50

sogdanek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Burkina Faso

Forum nieruchomości Burkina Faso. Blisko 14 milionowy kraj w Afryce zachodniej, leżący pomiędzy: Wybrzeżem Kości Słoniowej, Ghaną, Togo, Beninem, Nigerem, a Mali. Największe miasta tego kraju to: Ouagadougou - stolica Burkina Faso, oraz Kaya, Banfora, Tenkodogo, Fada N'Gourma, Pouytega, Ouahigouya, Koudougou, Bobo-Dioulasso, oraz Wagadugu. Nawet zagraniczne i angielskojęzyczne portale nieruchomościowe poświęcają bardzo niewiele informacji na temat tego kraju w tej części Afryki. Docierają tam głównie misjonarze, zakonnicy i księża, nawet z polskich parafii i przedstawiciele kościoła katolickiego, szerzących wiarę katolicką w Afryce. Jest to biedny kraj afrykański, położony na północ od Ghany, bez dostępu do morza. Burkina Faso głównie polega na pomocy zagranicznej z zewnątrz, mimo ogromnych bogactw naturalnych, podobnie jak inne kraje Afryki. Korupcja, niestabilne rządy i brak legislacji powoduje iż inwestycje zagraniczne nie są popularne w tym kraju. Ktoś z Was był w Burkina Faso? Macie doświadczenia z podróży po tym kraju? A może mieszkasz na stałe w Burkina Faso. Podziel się informacjami polonijnymi z tego kraju. Chętnie poczytamy opinie i posty od podróżników po Afryce i Twoje doświadczenia z pobytu w Burkina Faso.

1

1

27 paź 2019, o 13:12

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Burundi

Forum nieruchomości w Burundi. Property Burundi. Kolejny kraj w Afryce ze spuścizną kolonialną, tym razem Burundi to była kolonia belgijska w Afryce. Dziś niepodległe państwo z frankiem burundijskim jako lokalną walutą. Niewiele informacji ze źródeł pisanych udało mi się wycisnąć na temat nieruchomości w Burundi. Jeżeli podróżowałeś przez wschodnią Afrykę i udało ci się być w Burundi, weź udział w naszym forum "Dom bez Granic". Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniami z podróży o Burundi. Czy warto tam jechać i czy warto inwestować. Jakie są ceny nieruchomości w Burundi za metr kwadratowy. Czy są ograniczenia dla obcokrajowców co do zakupu działki lub ziemi pod budowę domu. Jaki klimat panuje w tym kraju i jak postrzegany jest biały człowiek w Burundi. Czy jest bezpiecznie dla Polaka w Burundi. Czy można inwestować i kupować na firmę? Masz blog o Afryce? Napisz nam o nim. Jakie są podatki w Burundi. Ile kosztuje wynajem mieszkania w Burundi. Największe miasta kraju to: Bużumbura stolica Burundi, Kirundo, Karuzi, Gatumba, Bubanza, kayanza, Cibitoke, Rumonge, Ngozi i miasto Gitega. Burundi graniczy z Tanzanią, Ruandą, i Demokratyczną Republika Konga. Burundi to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Jeżeli masz pomysł na inwestycję w Burundi, a może jesteś misjonarzem kościelnym krzewiącym wiarę w Afryce i w tym kraju, koniecznie weź udział na naszym forum, podziel się swoją wiedza i doświadczeniami o życiu codziennym w Burundi. Napisz innym gdzie się zakwaterować i jakich hoteli szukać w Burundi i jak podrożować przez Afrykę.

1

1

27 paź 2019, o 13:14

Australek Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Czad

Forum nieruchomości w Czadzie. Kraj w Afryce położony pomiędzy Libią, Nigerem, Sudanem, Republiką Środkowo Afrykańską, Kamerunem i Nigerią. Niezwykle skąpe informacje na temat nieruchomości w tym kraju istnieją w materiałach źródłowych. Na zaledwie kilku angielskojęzycznych portalach nieruchomościowych udało mi się zdobyć dosłownie parę zdań informacji. A mianowicie takie: jeden z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie. Od czasu niepodległości od Francji w 1960 roku w kraju panuje zamęt, wojny plemienne i przewroty wojskowe, głównie pomiędzy arabsko muzełmańską północą Czadu, a czarno chrześcijańskim południem kraju. Nieprzewidywalna sytuacja polityczna, niestabilny kraj, więc to chyba będzie ostatnie miejsce nie tylko w Afryce, ale na ziemi do inwestowania w nieruchomości zagraniczne. Jeżeli masz doświadczenia z Czadu, byłeś w tym kraju w Twojej podróży po Afryce, nocowałeś w hotelu lub gdziekolwiek indziej, chętnie poczytamy Twoje doświadczenia i opinie o Czadzie. Jak wygląda życie i praca w Czadzie? Polacy w podróży po Czadzie w Afryce. Największe miasta tego kraju to: Ndżemena stolica, Pala, Bongor, Am Timan, Koumra, Kelo, Abeche, Sarh, oraz Moundou.

1

1

3 paź 2017, o 08:00

Baryla Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Dżibuti

Forum nieruchomości w Dżibuti. Nam głównie kojarzy się z francuska Legią Cudzoziemską i walkami najemników w Afryce, jednak to niepodległe i suwerenne państwo w Afryce, położone nad Zatoką Adeńską. Walutą Dżibuti jest frank dżibutyjski, a dawne nazwy tego afrykańskiego państwa, które ciągle figurują na starych mapach regionu to: Somali Francuskie, Francuskie Terytorium Afarów i Lssów. Dżibuti dopiero w roku 1977 uzyskało niepodległość od Francji, jednak do dziś bardzo są widoczne wpływy francuskie. Największe miasta tego kraju to: Dżibuti stolica kraju, Loyada, Galafi, Dorra, Holhol, Arta, Dikhil, Obock, Tadżura, oraz miasto Ali Sabieh. Kraj liczy niewiele ponad 700 tys. mieszkańców. Dżibuti graniczy z Somalią, Etiopią i Erytreą. Na terenie tego kraju w dalszym ciągu stacjonują francuskie i amerykańskie siły zbrojne. Na temat nieruchomości w Dżibuti nie wiadomo nam nic. Jeżeli podróżowałeś do tego kraju, masz doświadczenia z podróży po Dżibuti i chciałbyś podzielić się z nami opiniami o tym kraju, to zapraszamy do wzięcia udziału w naszym forum "Dom bez Granic" - nieruchomości na świecie. A może byłeś na wakacjach w tej części Afryki, korzystałeś z hotelu w Dżibuti lub z mieszkania wakacyjnego? Napisz nam swoje doświadczenia jak wygląda życie codzienne w tym kraju i czy warto tam pojechać. Co do tematu nieruchomości zagranicznych, to chyba jeden z ostatnich krajów na świecie w którym odważyłbyś się zainwestować w dom lub mieszkanie za granicą.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Egipt

Forum nieruchomości w Egipcie. Tutaj polskie forum poświęcone inwestycjom i zakupom nieruchomości na terenie Egiptu przez obywateli polskich. Podziel się swoimi informacjami i wiedzą o egipskim rynku nieruchomości. Znajdź odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące jak kupić dom w Egipcie?
Jak wygląda przeniesienie prawa własności nieruchomości na osobę z zagranicy kupującą mieszkanie lub dom w Egipcie? Informacje od polskich agencji nieruchomości w Egipcie i polskich firm i agencji zaangażowanych w pośrednictwo nieruchomości w Egipcie.
Posiadasz już nieruchomość w Egipcie? Chcesz sprzedać lub wynająć? Podziel się z rodakami informacjami, zdjęciami i praktyczną wiedzą na temat zakupu nieruchomości nad Nilem.
Pierwsze polskie forum o nieruchomościach zagranicznych w Egipcie. Opinie o Egipcie, mieszkaniu w Egipcie i Polakach kupujących mieszkania i domy w Egipcie. Czy wzrosną ceny nieruchomości w Egipcie? A może spadną. Czy ciągle warto inwestować w krajach arabskich? Jak Polak traktowany i postrzegany jest jako inwestor w Egipcie? Gdzie znajdują się najlepsi pośrednicy w Egipcie. Jakie miasta w Egipcie dobre są do inwestycji.
Największe forum o zakupie nieruchomości w Egipcie. Forum nieruchomości w Kairze, Hurghadzie, Aleksandrii, Gizie, Luksorze Suezie, Szubra al Chajma i Tanta. Zapraszamy do gorącej dyskusji na forum nieruchomości na świecie "Dom bez Granic".

11

13

14 sie 2021, o 00:32

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Erytrea

Forum nieruchomości w Erytrea. Dział forum poświęconego wschodnioafrykańskiemu państwu - Erytrea. Chętnie poczytamy posty od podróżników po Afryce, którym udało się pojechać do Erytrei i mają doświadczenia z podróży po tym państwie graniczącym z Sudanem, Etiopią i Dżibuti. Erytrea leży nad Morzem Czerwonym i uzyskała niepodległość od Etiopii w roku 1991. Czytając dzisiejsze wiadomości po dziś dzień są ostrzeżenia, co do podroży do Erytrei, również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoich stronach internetowych poświęconych zagranicznym podróżom do Afryki i informacjom gdzie polscy obywatele potrzebują wizy, widnieją ostrzeżenia o podróżowaniu do Erytrei. Walutą obowiązująca w Erytrei jest nakfa. Kraj liczy ponad 5 mln ludności, a największe miasta Erytrei to: Asmara stolica kraju, Keren, Dekemhare, Senafe, Addi Kuala, Massaua, Asab, Agordat, Mendefera, oraz miasto Tesenej. Jeżeli prowadzisz blog o podróży do Afryki i udało Ci się odwiedzić ten kraj, chętnie poczytamy Twoje doświadczenia z podróży do Erytrei. Napisz czy jest bezpiecznie, czy w ogóle warto planować tam podróż, jak znaleźć hotel, jak wygląda transport i komunikacja w Erytrei, zakwaterowanie i jakie są ceny w Erytrei. Życie i praca w Erytrei. Polacy w Erytrei - zapraszamy na forum o Erytrei w Afryce. Największe polskie forum o nieruchomościach na świecie zaprasza do dyskusji o Afryce.

1

2

28 gru 2020, o 06:37

Alexd011 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Etiopia

Forum nieruchomości w Etiopii. Bardzo niewiele wiemy na temat domów i mieszkań w Etiopii i inwestycji w tym afrykańskim kraju, więc jeżeli masz informacje z którymi chciałbyś się podzielić, to chętnie poczytamy opinie i doświadczenia z Etiopii. Czy są polscy inwestorzy w Etiopii, jak działa środowisko polonijne w Etiopii i czy warto inwestować w tym kraju czy też należy szukać bardziej atrakcyjnych krajów w Afryce. Największe miasta Etiopii to Addis Abeba, Gonder, Awasa, Mekelie, Dira Daua, Dahyr Dar, Dżimma, Desje i Dżidżiga.
Jak wygląda życie i praca w Etiopii? Zagraniczni inwestorzy w nieruchomości. Polonia w Etiopii. Doradztwo i consulting w nieruchomościach w tej części Afryki. Pomóż nam wzbogacić to forum o nieruchomościach w każdym zakątku globu. Weź udział w dyskusji o Etiopiii. A może byłeś w podróży i na wakacjach w Etiopii? Wynajmowałeś mieszkania czy domy wakacyjne w Etiopii? Chętnie poczytamy opinie i Twoje doświadczenia z podróży po tym kraju.

1

2

14 sie 2021, o 00:33

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Gabon

Forum nieruchomości w Gabonie. Czyli Republika Gabońska w Afryce - to państwo z blisko 1,7 mln ludnością, leżące w środkowej Afryce. Największe miasta tego kraju to: Libreville - stolica Gabonu, Makokou, Koulamoutou, Tchibanga, Lambarene, Mouila, Moanda, Oyem, Franceville, oraz miasto Port Gentil. Walutą Gabonu jest Frank CFA. Wedle statystyk to jeden z najbogatszych krajów Afryki, gdzie mała liczba ludności i bogate złoża ropy naftowej windują statystyki. Rzeczywistość jednak wygląda trochę inaczej w tym kraju. Od uzyskania niepodległości w 1961 roku państwo posiadało tylko dwóch przywódców, więc trudno tutaj mówić o ustroju demokratycznym. Obcokrajowcy mogą kupować ziemię i nieruchomości w Gabonie bez zezwoleń, ale wszystkie transakcje nieruchomości realizowane przez cudzoziemców muszą zostać zatwierdzone odpowiednimi dokumentami zatwierdzonymi przez rząd. Jeżeli mieszkasz w Gabonie na stałe weź udział w naszym forum "Dom bez Granic" - nieruchomości na świecie. Podziel się z czytelnikami wiedzą i swoimi doświadczeniami jak wygląda życie codzienne w Gabonie i czy warto odwiedzić ten kraj, choćby na wakacjach lub podczas podróży przez Afrykę. Napisz jakie są podatki od nieruchomości w Gabonie, ile kosztuje wynajem w stolicy, a ile w innych miastach Gabonu. W jakim hotelu się zatrzymać? Jakie są ceny w tym kraju i jakie jest ryzyko inwestowania w Gabonie. Polskie doradztwo i konsulting w nieruchomościach na świecie i inwestycjach w Afryce.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Gambia

Forum nieruchomości w Gambii. Tutaj znajdziesz świeże informacje i posty dotyczące inwestowania, kupowania i planów podróży po Czarnym Lądzie, osób związanych z Gambią. Także opinie o tym kraju od osób które w jakiś sposób są związane z Gambią w Afryce. Ważny kraj na mapie nieruchomościowej Afryki i ważne miejsce na mapie turystycznej Czarnego Kontynentu. To kraj "wciśnięty" pomiędzy Senegal. Najważniejsze miasta tego kraju to: Banjul, Gunjur, farafenni, Sukuta, Bandźul, Brufut, Nema Kunku, Lamin, Bakau, Brikama, oraz Serrekunda.
Mało posiadamy informacji dotyczących nieruchomości w Gambii i inwestycji zagranicznych w tym kraju, więc jeżeli masz ochotę podzielić się z czytelnikami forum - nieruchomości zagranica - nieruchomości w Afryce - to chętnie poczytamy posty i Wasze opinie o Gambii.
Informacje o podatkach w Gambii, sposobie funkcjonowania tamtejszych agencji nieruchomości, prawach obywatela z zagranicy dotyczące nabywania nieruchomości w Gambii i wszelkich aspektów dotyczących wynajmu, kupna i sprzedaży nieruchomości w Gambii. Jakie są warunki życia w tym kraju, czy w ogóle warto inwestować w tej części Afryki i jak wyglądają Twoje wrażenia z podróży po Gambii. Ile kosztuje wynajem, jakie są hotele, a jak trafić na dobrą agencję nieruchomości w Gambii. Jakie są ceny nieruchomości w Gambii. Polskie forum dyskusyjne o Gambii, Polacy w Gambii, oraz doradztwo i consulting w nieruchomościach w Gambii. Także opinie na temat apartamentów i domów wakacyjnych w Gambii, safari w Gambii i wakacje w Afryce. Polski przewodnik po nieruchomościach w Afryce i Gambii. Ambitne inwestycje, ambitne destynacje na świecie! Zapraszamy.

1

1

2 wrz 2015, o 07:05

Baryla Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Ghana

Forum nieruchomości w Ghanie. Polskie forum o Ghanie. Afrykański rynek nieruchomości i inwestycji. Czy warto pojechać i inwestować w Ghanie? Zapraszamy do dyskusji na forum i zamieszczania informacji o Ghanie przez Polaków mieszkających lub podróżujących do Ghany. Sprawdź ile kosztuje mieszkanie w Akrze, a ile w Kumasi. Ghański rynek nieruchomości, oraz informacje o Polakach mieszkających i podróżujących do Ghany. Polskie biznesy i kontakty w Ghanie.
Czy warto inwestować w Ghanie. Ile kosztuje dom, działka, a ile mieszkanie w Ghanie. Podatki w Ghanie. Ceny za wynajem. Gdzie zatrzymać się na wakacjach w Ghanie, a gdzie wynająć apartament na dłuższy pobyt w Ghanie.
Polonia w Ghanie i informacje o życiu codziennym w Ghanie. Byłeś na wakacjach w Ghanie? Podróżujesz po Afryce? Podziel się z czytelnikami forum informacjami o tym kraju w zachodniej Afryce. Jak wygląda życie codziene i praca w Ghanie. Polak w Ghanie. Polskie forum z następujących miast Ghany: Akra, Kumasi, Tema, Teshie, Obuasi, Cape Coast, Sunyani, Ashiaman, Sekondi-Takoradi, oraz Tamale.

2

2

12 maja 2018, o 07:08

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Gwinea

Forum nieruchomości w Gwinea. Kraj biedny i skorumpowany. Sąsiadujące kraje: Sierra Leone i Liberia są ciągle w stanie wojny co również ma wpływ na Gwineę i kiepską ekonomię tego kraju. W 1996 roku ustanowione prawo do nabywania nieruchomości między innymi klauzulę dotyczącą nabywanie ziemi przez obcokrajowców w Gwinei, jednak niestabilna sytuacja polityczna w kraju i czyhające niebezpieczeństwa skutecznie wstrzymują zagraniczne inwestycje w tym kraju. Stolicą Gwinei jest miasto Konakry, a największe miasta tego kraju to: Macenta, Mamou, Labe, Kamsar, Kissidougou, Gueckedougou, Kindia, Kankan i miasto Nzerokore. Językiem urzędowym w Gwinei jest język francuski. Kraj liczy blisko 10 mln ludności, walutą jest frank gwinejski. Gwinea leży w Afryce Zachodniej z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Graniczy z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Sierra Leone, Liberią, Mali i Senegalem. W tym dziale znajdziesz więcej informacji o tym kraju a także wątki od polskich podróżników którym udało się zobaczyć Gwineę. A może mieszkasz w tym kraju na stałe? Posiadasz tam dom lub mieszkanie. Napisz nam jak żyje się w Gwinei, ile trzeba mieć pieniędzy aby się utrzymać. Jakie miesięczne wydatki trzeba przeznaczyć na czynsz, prąd, wodę i inne media. Jak obcokrajowiec postrzegany jest w tej części Afryki Zachodniej. Bezpieczeństwo podróżowania, transport i noclegi w Gwinea.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Gwinea Bissau

Forum nieruchomości w Gwinea Bissau. Dawna portugalska kolonia w Afryce, która uzyskała niepodległość w 1974 roku. Jeden z najbiedniejszych krajów nie tylko Afryki, ale i świata nie zachęca do kupowania tam nieruchomości, a wielu waha się przed podróżą do tego kraju, podczas planowania wyprawy do Afryki. Co za tym idzie, nie ma tutaj wielu chętnych obcokrajowców na inwestowanie w nieruchomości w Gwinea Bissau. Nie ma jasnego prawa co do nieruchomości, a w kraju przeważa tradycyjne dziedziczenie prawa do nieruchomości i ziemi. Gwinea Bissau liczy ponad 1,5 mln ludności, językiem urzędowym jest portugalski a walutą jest frank CFA. W kraju ciągle dochodzi do zamachów stanu i przelewu krwi na tle politycznym. Największe miasta tego kraju to: Bissau stolica kraju, Buba, Mansoa, Catio, Bubaque, Cacheu, Bolama, Bissora, Gabu i miasto Bafata. Gwinea Bissau graniczy z Senegalem i Gwineą, oraz ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Kraj dzieli się na dziewięć regionów: Tombali, Quintara, Oio, Gabu, Cacheu, Bolama, Bissau, Biombo i Bafata.
Także kilka przybrzeżnych wysepek z Archipelagu Bijagos administracyjnie należą do Gwinea Bissau. W tym dziale forum znajdziesz wypowiedzi osób które odwiedziły Gwinea Bissau w swoich podróżach po Afryce lub mają jakieś powiązania ekonomiczne z krajem. Sprawdź posty o ryzyku inwestowania w tej części Afryki, opinie o Gwinea Bissau, bezpieczeństwie i cenach w tym kraju. Polacy w Gwinea Bissau i Polonia w tym kraju. Opisy noclegów, hoteli i zakwaterowania w Gwinea Bissau. Masz coś ciekawego do powiedzenia o Gwinea Bissau - wypowiedz się na naszym forum o nieruchomościach w Afryce. Ogłoszenia, informacje, doradztwo i wiedza o Afryce.

1

1

11 mar 2023, o 20:06

ryszardo1960 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Gwinea Równikowa

Forum o nieruchomościach w Gwinei Równikowej. Czyli w języku angielskim Republic of Equatorial Guinea. Kraj leżący w zachodniej Afryce, pomiędzy Kamerunem a Gabonem. Była to dawna kolonia hiszpańska w Afryce, a jej pierwszymi mieszkańcami byli prawdopodobnie Pigmeje. W latach 90-tych odkryto tam ogromne złoża ropy naftowej i kraj na początku doświadczył ogromnego wzrostu gospodarczego, co jak w dużej części Afryki bywa, wcale nie przełożyło się na lepsze życie zwykłych mieszkańców. Po tym Gwinea Równikowa stała się trzecim wydobywcom ropy naftowej w regionie południowej Sahary, zaraz za Nigerią i Angolą. Prezydent Obiang Nguema Mbasogo rządzi krajem przez ponad dwie dekady. On i jego rodzina zgromadził ogromną władzę i bogactwo poprzez korupcję i represje ludności. Administracja kraju jest winna nie poszanowania praw człowieka, oraz nadużywanie władzy. W konsekwencji z kraju wycofano międzynarodową pomoc. Największe miasta Gwinei Równiowej to Bata, Mikomeseng, Mengomeyen, Mongomo, Evinayong, Luba, Anisoc, Aconibe, Ebebiyin oraz Malabo. W czasach kolonialnych nazwa państwa to Gwinea Hiszpańska. Do kraju należą wyspy Bioko, oraz Mbini. Językami urzędowymi Gwinei Równikowej są: hiszpański, francuski i portugalski, stolicą jest miasto Malabo. Walutą jest frank CFA. Niewiele nam wiadomo na temat sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Gwinei Równikowej, jeżeli masz informacje na ten temat, chętnie poczytamy posty od Polaków podróżujących do Gwinei Równikowej. Także polskich misjonarzy i polskich inwestorów w tamtej części Afryki.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Kamerun

Forum nieruchomości w Kamerunie. W tym dziale forum nieruchomości afrykańskich, podyskutujesz i znajdziesz opinie o domach, mieszkaniach i inwestowaniu w nieruchomości w Kamerunie w Afryce. Z populacją blisko 20 mln ludzi, to ważny kraj w tej części zachodniej Afryki. Francuskojęzyczny kraj, gdzie dominuje rolnictwo jako główna gałąź gospodarki kraju. Nie jest to główna destynacja dla inwestorów z zagranicy poszukujących okazji i lukratywnych ofert, jednak w naszym światowym forum o nieruchomościach zagranicznych, znajdziesz podstawowe informacje o kameruńskim rynku nieruchomości. Korupcja dominuje w Kamerunie na każdym szczeblu władzy państwowej i wykonawczej, więc to skutecznie odstrasza inwestorów z zagranicy w kupno, ziemi, domu lub mieszkania w Kamerunie. Znajdź na forum informacje o cenach nieruchomości w Kamerunie. Doświadczenia obcokrajowców w tym kraju. Czy w ogóle warto brać pod uwagę Kamerun jako miejsce na inwestycję w ziemię, mieszkanie lub dom w Afryce, czy też warto skoncentrować swoje poszukiwania domu w słońcu Afryki, na innych krajach Czarnego Kontynentu. Jeżeli byłeś na wyprawie po Afryce Zachodniej, podróży po Kamerunie - podziel się z uczestnikami tego forum swoimi doświadczeniami z Kamerunu. Napisz nam jak wynajmuje się tutaj mieszkanie lub apartamenty wakacyjne w Kamerunie. Jaki jest standard tutejszych hoteli. Aspekty ryzyka inwestowania w zachodniej Afryce. Kamerun na tle innych krajów. Polacy i Polonia w Kamerunie. Ogłoszenia, informacje i newsy po polsku z Kamerunu. Ile zarabia się w Kamerunie? Jak wygląda codzienna praca i życie w tym kraju, oraz obcokrajowiec w Kamerunie.
Największe miasta to: Jaunde stolica Kamerunu, Kumba, Nkongsamba, Ngaoundere, Maroua, Garoua, Bafoussam, Bamenda i Duala.

2

2

12 maja 2018, o 14:46

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Kenia

Forum nieruchomości w Kenii. Tym afrykańskim krajem głównie interesują się osoby zainteresowane wakacjami w Afryce, safari w Kenii, a mniej osoby zainteresowane zakupem domu, ziemi lub mieszkania w Kenii. Choć od wielu lat, jeszcze czasów kolonijnych w Kenii mieszka i żyje mnóstwo obcokrajowców tzw. ekspatów z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec lub Belgii. Mnóstwo Hindusów i Obywateli Bangladeszu. Polacy również interesują się kenijskim rynkiem nieruchomości, ale nie udało nam się znaleźć portalów poświęconych inwestycjom w tym kraju. Dominują głównie międzynarodowe portale nieruchomościowe. Masz doświadczenia z Kenii? Mieszkasz i pracujesz w Kenii? Napisz nam o tym, podziel się swoją wiedzą, swoimi usługami i zareklamuj swoje serwisy na forum "Dom bez Granic". Ile kosztują nieruchomości w Kenii, ile się płaci za metr kwadratowy, jakie są ceny ziemi, jakie są ceny domów i działek pod budowę domu. Gdzie inwestować w Kenii, a jakich miejsc unikać. Polacy w Kenii. Polonia w Kenii. Praca i życie codzienne w tym kraju. Czy warto inwestować? Czy można się przeprowadzić do Kenii? Czy cudzoziemiec może kupić ziemię w Kenii? Jak czuje się obcokrajowiec i ile się zarabia w Kenii. Opinie o Kenii, wakacyjne apartamenty i możliwości zakwaterowania w Kenii. Koszt przeprowadzenia transakcji nieruchomości w Kenii. Ile kosztuje prawnik a ile notariusz? Jak wynająć nieruchomość w Kenii. Koszt miesięczny mieszkania. Forum z Kenii z następujących miast tego kraju: Nairobi, Ngong, Garissa, Athi River, Thika, Kikuyu, Ruiru, Eldoret, Kisumu, Nakuru, oraz Mombasa.

1

3

21 mar 2017, o 13:17

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Komory

Forum nieruchomości na Komorach. Wyspiarskie państewko położone pomiędzy Mozambikiem a Madagaskarem u wybrzeży wschodniej Afryki. Komory leżą w Kanale Mozambickim. Państwa położone najbliżej to Seszele, Madagaskar, Tanzania i Mozambik. Komory do 1975 roku były kolonią francuską w Afryce. Malowniczy tropikalny archipelag dzieli się na cztery części Anjouan, Grande Comore, oraz Moheli. Czwarta część - Mayotte, pozostaje do dziś pod francuskimi rządami. Walutą na Komorach jest frank komoryjski (KMF). Największe miasta tego państwa to: Moroni stolica Komorów, Ouani, Domoni, Fomboni, Mutsamudu, oraz Moroni. Komory posiadają wspaniałe, piaszczyste plaże, uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie, oraz wspaniały tropikalny klimat. Komory to drugi na świecie producent vanilli. Jednak bieda dominuje w kraju i niewielu dociera tutaj inwestorów w nieruchomości, oraz osób zainteresowanych zakupem domu wakacyjnego w tropikach Afryki. Komory to jeden z najbiedniejszych krajów świata, gospodarka w dalszym ciągu opiera się na rolnictwie i łowieniu ryb. Od czasu uzyskania niepodległości od Francji, ponad 20 razy w państwie dokonywały się przewroty polityczne i obalania kolejnych rządów. Jeżeli podróżowałeś po Komorach, opisz nam swoje doświadczenia i podziel się z nami swoją opinią o tym kraju. Nie udało mi się znaleźć informacji czy w tym kraju mogą kupować nieruchomości obcokrajowcy i jak egzekwowane jest prawo kupna i zachowania nieruchomości. Chętnie poczytamy posty i opinie Polaków podróżujących po tej części Afryki.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Kongo

Nieruchomości w Kongo. Kiedyś kraj tez nazywał się Zair. Była kolonia belgijska w centralnej Afryce. Państwo w centralnej Afryce z największym obszarem lasów równikowych/deszczowych w Afryce. Największe miasta kraju to: Brazzaville, Sibiti, Owando, Madingou, Ouesso, Impfondo, Nkayi, Dolisie oraz Pointe-Noire. Długa historia korupcji, wojen i przewrotów stanu, nie wspominając o wojach cywilnych i plemiennych, skutecznie odstraszył inwestorów na lata od Kongo. Ogromnym problemem w kraju stanowią plemiona Pigmejów. Kongo w roku 1960 uzyskało niepodległość od Belgii. Ale kraj słabo radzi sobie z wprowadzaniem demokracji i rządów prawa. Nowa konstytucja Demokratycznej Republiki Kongo z 2006, oraz pierwsze demokratyczne wybory od czasów uzyskania niepodległości od Belgii, gwarantują prawo do posiadania nieruchomości obywatelom Kongo. Nie ma zakazu co do nabywania nieruchomości przez cudzoziemców w Kongo, co według mnie jest wystarczające by założyć iż można bez przeszkód kupować ziemię w Kongo. Wbrew nowej konstytucji, utrzymanie własności nieruchomości w tym kraju może być problemem. Nie tylko Pigmeje, ale i inne plemiona zostały obrabowane ze swoich pierwotnych ziem. Byłeś w Kongo? Podziel się z nami swoja wiedzą o tym kraju.

1

1

22 lut 2018, o 13:28

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Lesotho

Nieruchomości w Lesotho. Po uzyskaniu niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1966 roku Basutoland, został zmieniony na Królestwo Lesotho. To kraj niepodległy całkowicie otoczony przez Republikę Południowej Afryki. W kraju żyje blisko 2,5 mln mieszkańców. Walutą w Lesotho jest loti. Kraj należy do brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Największe miasta tego kraju to: Maseru - stolica Lesotho, Peka, Butha-Buthe, Quthing, Quacha's Nek, Maputsoe, Mohale's Hoek, Hlotse, Mafeteng, oraz miasto Teyateyaneng. W kraju do dziś panuje duże bezrobocie, a kraj posiada niechlubny bardzo wysoki odsetek osób zarażonych wirusem HIV. Kraj głownie utrzymuje się ze sprzedaży naturalnych surowców do RPA w tym wody i elektryczności. Od czasów uzyskania niepodległości od UK w kraju były ciągłe polityczne zawirowania. Nie jest to kraj numer jeden pod względem zainteresowania zagranicznych inwestorów nieruchomościami w południowej Afryce. Jeżeli posiadasz ciekawe informacje na temat Lesotho i nieruchomościach w tym kraju, weź udział w naszym forum. Jeżeli podróżowałeś do tego kraju i chcesz podzielić się opiniami o Lesotho napisz do nas. Jak wygląda życie i praca w Lesotho, i jakie są ceny w Lesotho, oraz w jakim hotelu się zatrzymać na nocleg i zwiedzanie Lesotho. Ogłoszenia, informacje dla Polaków w Afryce i inne aspekty wyjazdu do Lesotho.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Liberia

Forum nieruchomości w Liberii. Liberia jest najstarszą republiką w Afryce i najbardziej wysuniętym na zachód krajem w Afryce. Liberia uzyskała niepodległość od Stanów Zjednoczonych 26 lipca 1847 roku. Państwo powstało dla wyzwolonych amerykańskich niewolników. Przez ponad wiek panował tam pokój, jednak wojny domowe i pucze wojskowe rozpoczęły się od roku 1980, kiedy Samuel Doe wzniecił pierwszy pucz. Liberia graniczy z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Sierra Leone, oraz z Gwineą. Sytuacja gospodarcza i polityczna kraju jest ciągle niestabilna, co chwile pojawiają się kolejne przewroty wojskowe i wojny domowe. Liberia liczy ponad 3,5 mln ludności, obowiązującą walutą jest dolar liberyjski, stolicą kraju jest Monrovia - ważny port morski do którego zawijają statki z każdego zakątka świata. Największe miasta Liberii to: Monrovia, Foya, Pleebo, Harper, Harbel, Zwedru, Kakata, Ganta, Buchanan, oraz miasto Gbarnga. "Freehold" nieruchomości mogą być tylko kupowane przez obywateli Liberii, obcokrajowiec nie może kupować takich nieruchomości. Jednakże obcokrajowcy mogą uzyskać "long term lease" na nieruchomość, po zaaprobowaniu podania przez urząd państwowy w Liberii. Ale prawo respektowania własności nieruchomości to katastrofa w Liberii. To także jeden z czynników powodujący wybuchy wojen domowych i walk plemiennych w Liberii o ziemię. Zdarza się często nielegalna sprzedaż ziemi w Liberii. Różni właściciele dowodzą iż są właścicielami tego samego kawałka ziemi. Nic nie zmienia się w celu polepszenia sytuacji od lat w Liberii. W tym dziale forum "Dom bez Granic" znajdziesz informacje od Polaków którzy podróżowali po Liberii, mają informacje o Liberii i znają tę część Afryki. Jeżeli masz aktualne informacje o cenach w Liberii, zakwaterowaniu i hotelach w Liberii, napisz nam o tym w tym dziele forum. Doradź, ogłaszaj, konsultuj i dziel się wiedzą o Liberii w Afryce. Ryzyko podróżowania, bezpieczeństwo i praktyczne aspekty podróży do Liberii. Aktualne ceny, zakwaterowanie, środki transportu i wynajem apartamentów i domów w tej części Afryki zachodniej. Ogłoszenia, aktualne informacje i Polacy w Liberii.

1

1

26 sty 2023, o 21:31

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Madagaskar

Forum nieruchomości na Madagaskarze. Niewiele nam wiadomo o nieruchomościach na Madagaskarze, ale chętnie poczytamy Wasze posty zamieszczone przez osoby które odwiedziły Madagaskar na wycieczce lub na wakacjach. W internecie udało mi się znaleźć tylko informacje dotyczące nieruchomości na Madagaskarze głównie na angielskojęzycznych portalach nieruchomościowych. Dział naszego forum dyskusyjnego "Dom bez Granic" dotyczący mieszkań wakacyjnych na Madagaskarze, domów na wynajem, możliwości inwestycyjnych w tym ogromnym kraju. Jakie części wyspy są atrakcyjne, a jakie mniej. Obcokrajowiec w Madagaskarze. Polacy na Madagaskarze.
Jak wygląda życie codzienne na Madagaskarze. Polskie forum dyskusyjne o nieruchomościach na świecie. Doradztwo i consulting w nieruchomościach i inwestycjach, oraz wakacyjne wyjazdy na Madagaskar. Podziel się z nami opiniami o kraju i wakacjami na Magadaskarze. Forum z miast Madagaskaru: Antananarywa, Toamasina, Antsirabe, Antatanifotsy, Toliara, Mahajanga, Antsirabe, i Ambovombe.

2

2

12 maja 2018, o 14:47

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Malawi

Forum nieruchomości w Malawi. Informacje o tym afrykańskim 4,2 mln ludności kraju i możliwości inwestycji w nieruchomości w tej części Afryki. Republika Malawi wcześniej nazywała się Niasa, to państwo we wschodniej Afryce bez dostępu do oceanu. Malawi graniczy z Zambią, Mozambikiem i Tanzanią. Walutą Malawi jest kwacha. Największe miasta Malawi to: Lilongwe stolica Malawi, Karonga, Zomba, Mzuzu, oraz miasto Blantyre. Państwo leży nad brzegiem jeziora Niasa w Afryce. Niewiele informacji udało mi się zdobyć, jeżeli chodzi o inwestowanie i nieruchomości w Malawi. Malawi to jeden z najbiedniejszych krajów świata, gospodarka kraju opiera się na rolnictwie, a na obszarach wiejskich zamieszkuje ponad 90% populacji Malawi. Uprawia się fasolę, ryż i kukurydzę. Jeżeli znasz ten kraj, byłeś w tej części Afryki, weź udział w naszym forum, wypowiedz się na temat Malawi, nie tylko na temat inwestycji i ryzyku inwestowania w tej części Afryki, ale także o hotelach w Malawi, zakwaterowaniu w tym kraju i możliwości wynajmu na wakacje domów i mieszkań w Malawi. Polskie ślady w Malawi. Informacje, doświadczenia i opisy podróży po Malawi. Doradztwo i konsulting w nieruchomościach w Afryce. Życie i praca w Malawi, ceny podstawowych artykułów w Malawi. Opinie o kraju i podróże po wschodniej Afryce.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Mali

Forum nieruchomości w Mali. To jeden z najbiedniejszych krajów świata, a jednocześnie kraj niezwykle bogaty w zasoby złota, co zainteresowało zagranicznych inwestorów. Liczba ludności Mali wynosi przeszło 13 mln mieszkańców. Kraj nie ma dostępu do morza i dzieli granice z następującymi krajami regionu: Senegal, Niger, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Algieria i Mauretania. Kraj uzyskał niepodległość od Francji w 1960 roku, ale od tamtego czasu państwo wykształciło tylko jedną partię polityczną. Po tym czasie nastąpiło kilkanaście przewrotów wojskowych i politycznych i dopiero w 1992 roku Mali ustanowiło multipartyjną demokrację. W tej chwili państwo jest w miarę stabilnie polityczne, pod rządami Amodou Toumani Toure.
Inwestycje w nieruchomości w Mali nie są popularne wśród zagranicznych inwestorów w związku z restrykcyjnym prawem muzełmańskim, różnych prawach lokalnych i komunalnej własności w Mali. Oprócz tego zakup nieruchomości w Mali przez obcokrajowca wymaga pozwolenia od ministra finansów tego kraju co jest niezwykle trudne i skomplikowane, a w praktyce niemożliwe do uzyskania. Podróżowałeś po Mali? Byłeś zakwaterowany w hotelu, apartamencie na wynajem lub innej formie noclegowej? Napisz na naszym forum - Dom bez Granic - jak wygląda życie codzienne w Mali. Jak czuje się obcokrajowiec w Mali i czy warto odwiedzić ten kraj, podczas podroży po Afryce. Największe miasta tego kraju to: Bamako - stolica Mali, Mopti, Kati, Gao, Kayes, Segou, Koutiala, Kalabancoro, oraz miasto Sicasso. Doradztwo, konsulting i ryzyko inwestowania w państwach afrykańskich.

1

1

2 maja 2020, o 10:26

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Maroko

Forum nieruchomości w Maroko. Północna Afryka w ostatnich latach atrakcyjne państwo krajów Magrebu do którego trafiają inwestorzy w nieruchomości w Europie, głównie Ci którzy kupują w Hiszpanii i Portugalii. Opinie o kraju. Czy masz doświadczenia z kupowaniem domu lub mieszkania w Maroko? Forum Polaków mieszkających w Maroko i oferujących mieszkania na wynajem, apartamenty wakacyjne na wynajem krótkoterminowy w Maroko i osoby związane z handlem nieruchomościami w Maroko.
Ile kosztuje średnia cena nieruchomości w Maroko, ile za metr? Jak wygląda system prawny? Czy jest bezpiecznie? Consulting Marocco. Najlepsze miasta w Maroko do kupna mieszkania? Gdzie inwestować a gdzie nie?
Północna Afryka to atrakcyjne miejsca na dom na emeryturę. Mieszkasz w Maroko, a może jedziesz na wakacje? Napisz opinie i wyraź swoje doświadczenie dotyczące marokańskiego rynku nieruchomości.
Forum nieruchomości: Casablanca, Fez, Sala, Agadir, Rabat, Kenitra, Wadżda, Tanger i Marrakesz, oraz Meknes. Marokańskie nieruchomości dla Polaków. Weź udział w dyskusji na forum o nieruchomościach w Afryce.

1

1

28 kwi 2015, o 17:48

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Mauretania

Forum nieruchomości w Mauretanii. Blisko 3 mln mieszkańców i większość terytorium tego afrykańskiego kraju to gorąca Sahara. Mauretania leży na południe od Maroko i niewielu dociera tu podróżników, a co dopiero inwestorów w nieruchomości. Bardzo biedny kraj Afryki, zaliczający się do najuboższych krajów regionu. Próby rządu usiłującego ściągnąć turystów do kraju spełzły na niczym. Ziemia w Mauretanii całkowicie należy do rządu. Obcokrajowcy nie mają prawa do zakupu nieruchomości w tym kraju.
Największe miasta Mauretanii to: Nowakszut - stolica Mauretanii, Bu Tilimit, Abu Kadum, Kajhajdi, Zuwirat, Kifa, Bughi, Adl Bakru, Rosso, Nawazibu. Największe angielskojęzyczne portale nieruchomościowe, typu Right Move lub Realtor czy Global Property Guide poświęcają bardzo mało miejsca temu krajowi w Afryce. Więc można wywnioskować iż nie będzie to interesujący kraj do zakupu domu lub mieszkania w Afryce.
Podziel się z nami swoimi opiniami o Mauretanii, o podróży do tego kraju i spotkania z tubylcami i tamtejszą kulturą. Jak wygląda przekraczanie granicy w Mauretanii. A jak wyglądają hotele w Mauretanii? Gdzie się najlepiej zakwaterować podczas zwiedzania i wakacji w tamtej części Afryki. Jaki jest standard apartamentów i domów na wynajem w Mauretanii. Ile zarabiają obywatele Mauretanii. Chętnie poczytamy posty Polaków związane z Mauretanią w Afryce. Zapraszamy na forum i do wzięcia udziału w naszej dyskusji o nieruchomościach na świecie.

1

1

7 maja 2022, o 21:54

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Mauritius

Forum nieruchomości na Mauritiusie. Inwestowanie na Mauritiusie, dawnej brytyjskiej kolonii, wysepce na Oceanie Indyjskim, na której urzędowym językiem jest francuski - to w ostatnich kilku latach "hot spot" na afrykańskiej mapie nieruchomości. Wysepka na Oceanie Indyjskim, kusi nie tylko wspaniałym klimatem, ale także możliwością zakupu luksusowych nieruchomości zagranicznych z przeznaczeniem dla inwestorów z zagranicy. Władze anulowały zakaz zakupu ziemi przez obcokrajowców na Mauritiusie, co zaowocowało kilkoma wspaniałymi projektami na rajskiej wyspie. Polskie forum o Mauritiusie, Polacy na wyspie i polskie środowiska na wyspie. Opinie o Mauritiusie i wszystko co związane z zamieszkaniem, życiem codziennym i kupowaniem ziemi, domu i mieszkania wakacyjnego na Mauritiusie. Czy warto inwestować w tym kraju? Czy warto tutaj myśleć o inwestycji w dom/mieszkanie wakacyjne? Ryzyko inwestowania na Mauritiusie, oraz międzynarodowe doradztwo i consulting w nieruchomościach na Mauritiusie. Gdzie wymienić walutę i gdzie korzystnie kupić mieszkanie? Ile kosztuje prawnik, notariusz, a ile pobiera agencja nieruchomości na Mauritiusie. Kto głównie kupuje nieruchomości na Mauritiusie?
Polskie forum opiniotwórczo-dyskusyjne "Dom bez Granic" zaprasza do dyskusji i wymiany opinii o Mauritiusie. Także wakacje i wczasy na Mauritiusie. W jakiej części wyspy się osiedlić, z jakiej agencji skorzystać i ile wynoszą podatki na Mauritiusie. Forum z najważniejszych miast tego kraju: Port Luis, Quatre Bornes, Curepipe, Beau Bassin, Vacoas Phoenix

2

2

12 maja 2018, o 07:09

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Mozambik

Forum nieruchomości w Mozambiku. Dawna portugalska kolonia i kraj z językiem portugalskim w Afryce. Polskie forum inwestycyjne o Mozambiku. W tym dziale forum "Dom bez Granic" poświęconym nieruchomościom w Afryce, znajdziesz informacje jak rozpocząć przygodę z inwestowaniem w Mozambiku, oraz informacje od podrożników, którzy dotarli do Mozambiku w swoich podróżach po Afryce i zechcą podzielić się z nami swoimi opiniami i doświadczeniami z Mozambiku. Czy obcokrajowiec może zakupić nieruchomość w Mozambiku? Ile wynoszą podatki w tej części Afryki? Jak wygląda prawo przeniesienia własności w Mozambiku? Czy są obostrzenia dla obcokrajowców chcących kupić ziemię lub nieruchomość w Mozambiku. Czy to bezpieczny afrykański kraj na inwestycje w nieruchomości na świecie? Również do Mozambiku docierają globalne agencje nieruchomości jak Remax lub Century 21. Choć niewiele informacji można znaleźć w polskich serwisach o Mozambiku. Polonia w Mozambiku i aktualna sytuacja w kraju. Czy w ogóle warto inwestować w tym kraju? Korupcja i brak poczucia bezpieczeństwa odstrasza inwestorów? A jeżeli byłeś na wakacjach w Mozambiku to jak i gdzie rezerwowałeś noclegi: hotel, apartament wakacyjny lub dom na wynajem. Jak wynająć mieszkanie w Mozambiku. Doradztwo i consulting inwestycyjny związany z Mozambikiem. Forum dyskusyjne o Mozambiku z poszczególnych miast tego kraju: Maputo, Tete, Beira, Matola, Nampula, Chimoio, Nacala, Quelimane, Mocuba i Gurue.

1

1

23 lut 2018, o 10:24

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Namibia

Forum nieruchomości w Namibii. Do tego pięknego, afrykańskiego kraju, docierają przede wszystkim podróżnicy pragnący eksplorować najpiękniejsze zakątki Afryki. Ale w tym dziale forum "Dom bez Granic" także wypowiedzą się osoby z Niemiec mające korzenie w Namibii i będące w jakimś sposób związane z tym krajem za sprawą wspólnej historii Niemiec i Namibii. Zapraszamy do wypowiedzi, zamieszczania opinii i dzielenia się informacjami o Namibii. Byłeś na wakacjach w Namibii? Forum Polaków w Namibii. A może zamierzasz wyjechać na stałe do Afryki i popalić za sobą mosty związane z przeszłością w Europie? W tym dziale mamy nadzieję -wkrótce -znajdziesz wszelkie informacje związane z życiem w Namibii, inwestowaniem w tym kraju i zakupem domu, mieszkania i ziemi w Namibii. I tu rodzą się pytania. Czy obcokrajowiec może bez przeszkód kupić ziemię w Namibii? Czy są jakieś ograniczenia? Gdzie należy inwestować? Jaki styl życia przyjąć? Czy warto w ogóle myśleć o przeprowadzce w do tej części Afryki. Jakie są podatki w Namibii? Jak traktowany jest biały człowiek w Namibii? Gdzie szukać agencji nieruchomości, doradztwo i konsultingu w inwestycjach i nieruchomości w Namibii? Jakie jest ryzyko inwestowania w Namibii? Jak wygląda egzekwowanie prawa i systemy własności nieruchomości w Namibii? A gdzie natomiast szukać apartamentów i mieszkań na wynajem? Czy warto wybrać się do hotelu czy raczej szukać domów wakacyjnych w Namibii? Ile się zarabia w tym kraju?? Jakie jest szkolnictwo i szanse obcokrajowca na nowe życie w Afryce. Koszty prawnika, notariusza i ceny artykułów niezbędnych do życia w Namibii. Sprawdź opinie i posty związane z największymi miastami Namibii: Windhuk, Okahandja, Ondangwa, Otjiwarongo, Katima Mulilo, Rehoboth, Oshakati, Swakopmund, Walvis Bay, oraz Rundu.

1

1

16 sie 2015, o 15:06

Baryla Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Niger

Forum nieruchomości w Nigrze. Jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. W roku 2005 Niger znajdował się na ostatnim, 177 miejscu najbiedniejszych krajów świata - według Human Development Index. Niewiele udało nam się znaleźć informacji o inwestycjach w Nigrze, dominują tutaj informacje o pomocy humanitarnej i politycznych zawirowaniach w tym kraju, tej byłej kolonii francuskiej w Afryce. Niger uzyskał niepodległość od Francji w roku 1960. Przez kolejne lata tylko jedna partia Hamani Diori istniała na scenie politycznej tego kraju. Wedle oficjalnych informacji obcokrajowcy mogą kupować ziemię i nieruchomości w Nigrze po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia od Ministry of Equipment and Territorial Managment Nigru. Większość populacji tego kraju zajmuje się rolnictwem lub pasterstwem. Odkrycie złóż uranu w latach 70-tych pobudziło rozwój ekonomiczny, lecz sytuacja polityczna w kraju jest bardzo niestabilna. Największe miasta Nigru to: Niamey stolica Nigru, Dosso, Arlit, Tahoua, Agadez, Maradi i miasto Zinder. Niger liczy ponad 15 mln ludności, walutą jest frank CFA a językiem urzędowym jest język francuski. Niger leży w Afryce Zachodniej część kraju to pustynia Sahara. Graniczy na południu z Nigerią i Beninem. Od północy z Libią i Algierią, od zachodu z Burkina Faso i Mali, a od wschodu z Czadem. Nazwa kraju pochodzi od przepływającej rzeki, jednej z największych rzek w Afryce - rzeka Niger. W tym dziel naszego forum o nieruchomościach na świecie znajdziesz więcej informacji od Polaków podróżujących lub mieszkających na stałe w Nigrze. Byłeś w tym kraju? Napisz nam jak się żyje i mieszka w Nigrze, jakie są ceny artykułów żywnościowych, ile trzeba mieć miesięcznie dolarów aby się utrzymać przy życiu. Jak wygląda turystyka w Nigrze, czy bezpiecznie dla obcokrajowców. Opinie o Nigrze i wypowiedzi podróżników po Afryce. Ceny zakwaterowania, noclegów i transportu w Nigrze. Wynajem pokoju w hotelu lub wynajem apartamentu na dłuższy pobyt. Podziel się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" wiadomościami z Nigru.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Nigeria

Forum nieruchomości w Nigerii. Inwestowanie, sprzedaż, kupno i wynajem nieruchomości w Nigerii. To jeden z najgęściej zaludnionych i najbogatszych krajów Afryki. Bogaty w ropę naftowąi bogactwa mineralne. Polacy w Nigerii. Forum o nieruchomościach w Nigerii po polsku. Jak inwestować w nieruchomości w Nigerii? Czy warto inwestowac w tym kraju? Bezpieczeństwo i wiedza praktyczna o Nigerii. Wypowiedzi Polaków podróżujących do Nigerii.
Ile kosztuje dom w poszczególnych częściach Nigerii? Czy obcokrajowiec może nabyć ziemię w Nigerii? Gdzie kupować, w co inwestować, czy w ogóle nie warto jechać do Nigerii? Polonia w Nigerii. Polskie inwestycje i polskie przedsiębiorstwa w Nigerii. Jak wygląda życie codzienne w Nigerii. Jakie są ceny domów, mieszkań i działek pod budowę domu. Podatki w Nigerii. Bezpieczeństo obcokrajowca w Nigerii. Podatki, opłaty, korupcja i inne aspekty związane z życiem i podróżą do Nigerii.
Wakacyjny wynajem apartamentów i domów w Nigerii. Afrykańskie nieruchomości i praktyczne wypowiedzi osób, które były i podróżują do Nigerii. Nieruchomości na świecie – Lagos, Kano, Aba, Maiduguri, Abudża, Kaduna, Port Harcourt, Kano, Benin oraz Ibadan.

1

1

18 mar 2018, o 10:26

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Republika Południowej Afryki

Forum nieruchomości RPA. Domy, mieszkania, działki i inwestowanie w nieruchomości w Republice Południowej Afryki. Niezwykle ważny kraj i dynamiczny rynek nieruchomości, gdzie co roku mnóstwo Anglików wyjeżdża i szuka swojego zagranicznego domu w południowej Afryce. I nie decydują o tym tylko względy historyczne i byłej angielskiej kolonii w Afryce, ale cudowny klimat RPA. Nieruchomości w RPA, to zaraz po Australii i Nowej Zelandii, nie biorąc pod uwagę Kanady, najbardziej atrakcyjny rynek nieruchomości zagranicznych dla obywateli Wielkiej Brytanii. Również i polskie portale ogłoszeniowe i portale nieruchomości, poświęcają RPA sporo miejsca na swych łamach. Na forum nieruchomości świat - "Dom bez Granic" - znajdziesz posty i opinie o cenach mieszkań w RPA, cenach domów i cenach za metr kwadratowy nieruchomości w Południowej Afryce. Miejmy nadzieję iż wkrótce pojawi się tu mnóstwo postów od Polaków mieszkających w RPA, od agentów nieruchomości w RPA i Polonii mieszkającej w South Afrika. Sprawdź jak i za ile można kupić mieszkanie wakacyjne lub inwestycję w RPA. Ile kosztuje wynajem długoterminowy w Pretorii i Johannesburgu. Jakie są ograniczenia dla obcokrajowców w RPA. W jakich obszarach RPA warto skoncentrować swoje poszukiwania lukratywnej inwestycji. Poznaj ryzyko inwestycji w nieruchomości w RPA, oraz stopę zwrotu z wynajmu. Oferty i ogłoszenia deweloperskie, oraz informacje jak żyje się obcokrajowcom w tym Polakom w RPA. Także opinie o apartamentach wakacyjnych i domach na wynajem w RPA, najlepsze miejsca na wakacje w tym kraju. Praca, życie codzienne i ceny w RPA, oraz consulting w nieruchomościach w RPA. Porady, opisy swoich doświadczeń w tym pięknym kraju. Prawnicy, notariusze, koszty każdej transakcji, opłaty i podatki. Czy jest możliwość zakupu mieszkania w RPA na firmę i odliczenie podatku. Praktyka i teoria. Wolność finansowa poprzez inwestowanie w nieruchomości na świecie. Sprawdź posty z największych miast tego kraju: Kapsztad, Welkom, Bloemfontein, Benoni, Pietermaritzburg, Port, Elizabeth, Pretoria, Soweto, Jahannesburg i Durban. Welcome to South Africa!

2

2

12 maja 2018, o 14:43

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Republika Środkowoafrykańska

Nieruchomości i inwestycje w Republice Środkowoafrykańskiej. Central African Republic z populacją 4 mln 370 tys. ludności to jeden z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów w Afryce. Ta była francuska kolonia Ubangi Szari, została włączona do Francuskiej Afryki Równikowej. Niepodległość od Francji uzyskała w 1960 roku. Największe miasta Republiki Środkowoafrykańskiej to: Bangi - stolica kraju, Nola, Bangassou, Bria, Bossangoa, Bouar, Bambari, Carnot, Berberati i miasto o nazwie Bimbo. Językiem urzędowym w Republice Środkowoafrykańskiej jest język francuski, oraz język Sango. Walutą obowiązującą w tym kraju jest frank CFA. Niewiele udało nam się znaleźć aktualnych informacji o inwestycjach i kupowaniu nieruchomości, ale jeżeli masz dostęp do źródła i byłeś w Republice Środkowoafrykańskiej weź udział w naszym forum - nieruchomości zagranica - i podziel się z czytelnikami forum wiedzą i informacjami o tym kraju w samym sercu Afryki. Mnóstwo osób szuka informacji o Afryce a polskie źródła są niezwykle skąpe. Chętnie poczytamy o cenach w tym kraju, hotelach, noclegach, transporcie i życiu codziennym w Republice Środkowoafrykańskiej. Czy mieszkają tam Polacy, czy są ośrodki polonijne czy tylko misjonarze i kościelni wysłannicy kościoła katolickiego docierają do głębokiej Afryki. Czy można tam kupić dom i się osiedlić? Jak widziany jest tam biały człowiek, jak postrzegają Polaków w tej części centralnej Afryki? Ryzyko inwestowania w tej części Afryki i okazje do zrobienia interesów i biznesu w Afryce. Pomysły, porady, wiedza praktyczna i teoretyczna o państwach afrykańskich.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Republika Zielonego Przylądka

Forum nieruchomości o Republice Zielonego Przylądka. Czyli Cape Verde. W ostatnich latach te wyspy, gdzie mówi się w języku portugalskim, stały się dość popularną destynacją na zakup nieruchomości zagranicznej przez inwestorów z zagranicy. Tutaj zamieszczamy posty i opinie związane z inwestycją w zakup domu lub mieszkania na Wyspach Zielonego Przylądka. Wszystko co związane z tym krajem: Polonia na Cape Verde, Polacy mieszkający na stałe na tych wyspach, gdzie należy inwestować, a jakich miejsc unikać. Jak wygląda życie codzienne i jakie są ceny na Wyspach Zielonego Przylądka. Czy jest możliwość przeprowadzki i prawa obcokrajowca do ziemi i obcokrajowca. Także agencje nieruchomości zagranicznych wyspecjalizowane w sprzedaży domów i mieszkań na Wyspach Zielonego Przylądka. Jaki klimat panuje na wyspie w ciągu roku? Jak wynająć wakacyjne apartamenty na Wyspach Zielonego Przylądka, ile kosztuje prawnik, notariusz i opłaty związane z zakupem na Wyspach Zielonego Przylądka? Ogłoszenia nieruchomości. Sprawdź forum z najważniejszych miast na wyspie: Praia, Mindelo, Espargos, Assomada, Pedro Badejo, Porto Novo, Sao Filipe, Tarrafal, Santa Maria, Sal rei, Mosteiros i Porto Ingles.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Rwanda

Forum nieruchomości w Rwandzie. Ciągle odbudowująca się po wojnie domowej i ludobójstwie z 1994 roku, pomiędzy plemionami Tutsi i większością Hutu. Około 1 mln ofiar pochłonęła ta okrutna wojna z całkowitej populacji kraju, dziś liczącej około 10 mln. ludności. Pierwsze wybory odbyły się w 2003 roku, które wygrał Paul Kagame, który stał się prezydentem Rwandy. Kagame ma ambitny plan nazywany Vision 2020, który ma za zadanie do 2020 roku uczynić Rwandę tzw. Middle-icome kraj do tego czasu. Ekonomia i bezpieczeństwo w kraju się ustabilizowało. Kraj odwiedzają obcokrajowcy, jednak zagraniczne inwestycje są niewielkie. Ziemia ciągle należy oficjalnie do rządu Rwandy. Akt własności nieruchomości można tylko dostać po wybudowaniu struktury budynku na danej działce. Inwestorzy muszą szukać autoryzacji od lokalnych władz, kiedy chcą budować na wolnych działkach. Największe miasta Rwandy to: Kigali, Gitarama, Butare, Gisenyi, Ruhengeri. Stolica kraju to Kigali. Rwanda to dawna kolonia Belgii i niepodległość od Belgii uzyskała w 1962 roku. Walutą jest frank rwandyjski. Tutaj znajdziesz posty od Polaków którzy odwiedzili ten kraj i od osób które mają zamiar wybrać się do Rwandy. Przydatne i praktyczne informacje nie tylko dla inwestorów w Afryce. Ogłoszenia, praktyczne wiedza w podróżach po Afryce i inwestowaniu na zagranicznych rynkach nieruchomości.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Senegal

Forum nieruchomości w Senegalu. Dział forum dyskusyjnego na temat inwestycji, apartamentu i domu na zakup w Senegalu. Niewiele nam wiadomo o nieruchomościach w Senegalu. Posty i wypowiedzi osób które podróżowały do Senegalu i miały styczność z tym krajem. Forum i wypowiedzi z następujących miast tego afrykańskiego kraju: Dakar, Diourbel, Ziguinchor, Rufisque, Saint-Louis, Kaolack, Mbour, Thies, oraz Toube Mosqee. Podziel się z nami swoją wiedzą o Senegalu. Polonia w Senegalu. Jak prezentuje się wynajem i sprzedaż nieruchomości w Senegalu. Czy obcokrajowiec może nabyć ziemię w Senegalu. Prawo własności i opłacalność takiej inwestycji w tym kraju. Aspekty społeczne i polityczne inwestycji w Senegalu. Także opinie i posty na temat wakacyjnych apartamentów w Senegalu i podroży do tego kraju. Byłeś w Senegalu? Jak wygląda życie codzienne w tym kraju? Ile się zarabia i jak czuje się obcokrajowiec w Senegalu. Consulting i doradztwo w Senegalu. "Dom bez Granic" zaprasza do Senegalu. Informacje, opinie, porady dla jadących do Senegalu i wszystko co związane z Senegalem w Afryce. Zabierz głos w dyskusji.

1

1

18 mar 2018, o 10:31

Informator Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Seszele

Forum nieruchomości na Seszelach. Nie tylko wakacyjne forum o domach i apartamentach na Seszelach. Kraj na Oceanie Indyjskim najbardziej kojarzący się z wakacjami w ciepłych krajach i tropikalnym rajem. Ale na Seszele także docierają inwestorzy w nieruchomości i osoby marzące o przeprowadzce na rajskie wyspy i osiedlenie się na Seszelach na stałe. To wysepki na Oceanie Indyjskim. Mieszkasz na Seszelach? A może planujesz wakacje na Seszelach i nosisz się z zamiarem wynajęcia nieruchomości wakacyjnej lub rezerwacji apartamentu wakacyjnego przez internet? Podziel się z czytelnikami forum swoimi doświadczeniami o Seszelach.
Ile kosztuje mieszkanie na Seszelach, jakie miejscowości najlepiej wybrać na wyspach? Gdzie jest bezpiecznie, a gdzie nie. Polacy na Seszelach.
A może jest możliwość wybudowania domu na Seszelach, ile kosztuje m2, ile kosztuje prawnik, a ile notariusz na Seszelach. Jak się przeprowadzić na Seszele? Aspekty prawne nabywania nieruchomości. Czy są ograniczenia dla obcokrajowców w nabywaniu ziemi na Seszelach. Sprawdź forum z miast na Seszelach: Victoria, Anse Volbert, Anse Etoile, Cascade, oraz Au Cap.

2

3

12 maja 2018, o 07:10

Natalia88 Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Sierra Leone

Forum nieruchomości w Sierra Leone. Dawna kolonia brytyjska w zachodniej Afryce dostarczająca niewolników do zamorskich kolonii Wielkiej Brytanii. Dziś kraj rozdarty wojnami domowymi i konfliktami zbrojnymi. Największe miasta Sierra Leone to - Freetown - stolica Sierra Leone. Inne ważne miasta w tym przeszło 5 mln. kraju to: Makeni, Koidu, Kenema, i miasto Bo. Sierra Leone graniczy z Liberia i Gwineą. Obowiązującą walutą w tym kraju jest leone (SLL). Sierra Leone uzyskało niepodległość od Wielkiej Brytanii dopiero w 1961 roku. Wedle Global Property Guide istnieją dwa typy własności nieruchomości w Sierra Leone: Colonial Land, oraz Customary Land. Także leashold land. Obcokrajowcy nie mogą kupować nieruchomości w Sierra Leone, tylko je dzierżawić do 99 lat. Ale w Sierra Leone nie istnieje system rejestrujący nieruchomości, co powoduje trudności z uzyskaniem aktu własności nieruchomości, który de facto nie istnieje w tym kraju. Jeżeli znasz Sierra Leone i masz bardziej adekwatne i bardziej konkretne informacje, jak żyje się i mieszka w Sierra Leone, podziel się nimi z naszymi czytelnikami na forum dyskusyjnym o nieruchomościach na świecie "Dom bez Granic" - nieruchomości w Afryce. Sprawdź w tym dziale informacje, posty i opinie o podróży do zachodniej Afryki, jakie są ceny w Sierra Leone i bezpieczeństwo w podróżowaniu po tym kraju. Praktyczne informacje i wiedza o Afryce. Ryzyko inwestowania w zachodniej Afryce, praktyczne aspekty podróży do Sierra Leone. Noclegi, zakwaterowanie w hotelach i wynajem nieruchomości na dłużej w tym kraju niż tylko na wakacyjny wynajem w Afryce. Ogłoszenia, informacje i Polacy mieszkający w Sierra Leone, także polscy księżą i zakonnicy głoszący wiarę chrześcijańską w Afryce. Misjonarze i kościoły katolickie w Afryce zachodniej. Sprawdź posty, weź udział w dyskusji o Sierra Leone w Afryce.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Somalia

Forum nieruchomości w Somalii. W tym dziale naszego dyskusyjnego forum o nieruchomościach w Afryce, wkrótce, mamy nadzieję, uda się zdobyć informacje o Somalii. Jak wygląda tamtejszy rynek nieruchomości i czy warto w ogóle wybierać się i inwestować w tej części Afryki, ciągle targanej najróżniejszymi klęskami żywiołowymi i wojnami. Największe miasta Somalii to: Mogadiszu - stolica Somalii, Kismaju, Boorama, Gaalkacyo, Baydhabo, Berbera, Beledweyne, Boosaaso i miasto Hargejsa. Naprawdę skąpe mamy informacje o tym kraju i czy jest możliwa inwestycja i zakup domu lub mieszkania w Somalii. Byłeś w tym kraju? Znasz realia Somalii? Podziel się z czytelnikami forum jak mieszka się, żyje lub podróżuje przez Somalię. Czy obcokrajowiec czuje się tam bezpiecznie? Czy są Polacy w Somalii? Oczywiście są misjonarze, zakonnice i polscy księża. Jak wynająć wakacyjne apartamenty lub domy, gdzie udać się na zwiedzanie i co zobaczyć podczas podróży przez ten kraj. Jakie są podatki w tym kraju? Jak egzekwowane jest prawo własności? Czy istnieje system katastralny gruntów?
Ryzyko podróży i inwestycji w tym kraju. Polonia w Somali i wszystko co związane z tym afrykańskim krajem. Consulting i doradztwo w inwestowaniu w nieruchomościach na Czarnym Lądzie. Witamy w Somalii!

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Suazi

Forum nieruchomości w Suazi. To jeden z najmniejszych krajów w Afryce, otoczony Republiką Południowej Afryki i Mozambikiem. Oficjalna nazwa kraju to Królestwo Suazi lub Ngwane, Swaziland, Umbuso we Swatini, Kingdom of Swaziland. Państwo leży na wschodnich stokach Gór Smoczych w Afryce. Kraj oczywiście wchodzi w skład Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i ma silne związki z brytyjską koroną, jak sporo państw na kontynencie afrykańskim. Spuścizna kolonialna ciągle jest ważna w życiu politycznym tych państw. Stolicą Suazi jest miasto Mbabane, a największe miasta kraju to: Piggs Peak, Siteki, Simunye, Hluthi, Mhlune, Nhlangano, Malkerns, Big Bend i miasto Manzini. W sumie Suazi liczy ponad 1,1 mln ludności, a jednostką monetarną w kraju jest lilangeni. Suazi uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii w roku 1968. A jak się mają tam nieruchomości? Swaziland jest całkowicie zależny od Republiki Południowej Afryki. Rząd próbuje ściągnąć inwestorów, ale bez sukcesu w związku z korupcją, niefrasobliwością instytucji rządowych, władzy wykonawczej i ogólnym bałaganem w kraju. W roku 2002 kraj doświadczył wielkiej suszy. A Suazi ma najwyższy na świecie wskaźnik chorych na AIDS i nosicieli wirusa HIV! Krajem rządzi król i jest to tzw. monarchia absolutna, ostatnia na świecie.
Jeżeli udało Ci się w swoich podróżach po Afryce dotrzeć do Suazi, napisz na naszym forum o tym kraju. Jak wygląda tam życie, jakie są ceny i jacy są ludzie w stosunki do obcokrajowca. Gdzie się zakwaterować i co zwiedzić w Suazi. Polskie wątki w Suazi w Afryce. Ryzyko podróżowania, niezbędne informacje dla każdego kto wybiera się w podróż po Afryce.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Sudan

Forum nieruchomości w Sudanie. Z populacją ponad 37 mln ludności i olbrzymią powierzchnią, to ważny kraj w Afryce położony na południe od Egiptu. Aż to lipca 2011 roku Sudan był największym krajem w Afryce pod względem powierzchni, do momentu podziału kraju na Sudan Południowy po referendum. Sudan graniczy z Egiptem, Libią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Sudanem Południowym, Etiopią, Erytreą, oraz Egiptem. Stolicą Sudanu jest Chartum, a walutą funt sudański. Największe miasta Sudanu to: Chartum, Al-Fashir, Al-Kadarif, Wad Madani, Kassala, Al-Ubajid, Port Sudan, Nijala, Chartum Północny i miasto Omdurman.
Niewiele istnieje informacji na temat nieruchomości w Sudanie. Nawet angielskojęzyczne portale bardzo skąpe informacje podają o tym kraju. Jednak udało mi się znaleźć kilka portali agencji nieruchomości w Sudanie, kupujących i sprzedających nieruchomości w tym kraju. Więc widać iż istnieje aktywny rynek nieruchomości w tym kraju. Nic nam nie wiadomo na temat podatków w Sudanie i sposobu przeprowadzania zakupu domu lub mieszkania w Sudanie przez cudzoziemca. Wojny cywilne na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, niestabilna sytuacja polityczna, nie zachęcają specjalnie inwestorów do zainteresowania się tym krajem i inwestowaniem w tej części Afryki. Ciągłe konflikty na tle religijnym i etnicznym. Jeżeli mieszkasz w Sudanie na stałe lub podróżowałeś do tego kraju weź udział w naszym forum, pochwal się swoimi zdjęciami, opisz swoją podróż lub życie codzienne w Sudanie. Napisz opinie o hotelach w Sudanie i o zakwaterowaniu w tym afrykańskim kraju. Podobnie jak w serwisie "tam Mieszkam" w Bankier.pl. Polacy w Sudanie i polskie ślady w tym kraju. Zapraszamy na największe forum Polaków za granicą i inwestycji w nieruchomości w każdym zakątku świata.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Sudan Południowy

Forum nieruchomości w Sudanie Południowym. Jeden z najnowszych krajów w Afryce. Kraj powstały 9 lipca 2011 roku w wyniku oderwania od Sudanu, na mocy krajowego porozumienia rządu Sudanu z Ludową Armią Wyzwolenia Sudanu, które przypieczętowało zakończenie drugiej wojny domowej w Sudanie i jednocześnie najdłuższą wojnę domową na kontynencie afrykańskim. Stolica Sudanu Południowego to miasto Dżuba, a inne największe ośrodki w Sudanie Południowym to miasta: Kodok, Kapoeta, Bentiu, Aweil, Ar-Rank, Yambio, Yei, Malakal, oraz miasto Wau. Sudan Południowy liczy ponad 10 mln ludności, obowiązującą walutą jest funt południowosudański, a językiem urzędowym jest język angielski. Dominującą religią jest chrześcijaństwo. Sudan południowy graniczy z Etiopią, Kenią, Ugandą, Demokratyczną Republiką Konga, Republiką Środkowoafrykańską, oraz Sudanem. Rzeka Nil przecina ten kraj z południa na północ.
Niewiele informacji o nieruchomościach w Sudanie Południowym udało nam się znaleźć, więc jeżeli byłeś w tym kraju na wycieczce lub na Safari chętnie poczytamy posty na forum o Sudanie Południowym. Zapraszamy do zabrania głosu i udziału w dyskusji o tej części Afryki. Także wypowiedzi o podróżach po Sudanie Południowym, noclegach i zakwaterowaniu podczas pobytu w tym państwie. Ile trzeba kalkulować na każdy dzień pobytu w Sudanie Południowym? Jak drogi jest transport? Ile kosztuje wyżywienie? Ile zapłacimy w restauracji za posiłek, a ile na targu?

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Tanzania

Forum nieruchomości w Tanzanii. Niezwykle ważny kraj na mapie ekonomicznej Afryki, przede wszystkim ze względu na bardzo intensywny wzrost ekonomiczny Tanzanii od 2000 do 2014 roku, na poziomie 6,9%. Głównie ze względu na poprawne reformy wprowadzone w kraju i bogactwa naturalne Tanzanii: ropa naftowa i gaz. Sprawdź opinie o Tanzanii, doświadczenia podróżników, inwestorów i Polaków którzy mają do czynienia z Tanzanią i znają ten kraj nie tylko z wycieczek i folderów wakacyjnych.
Podziel się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i przeżyciami z Tajlandii. Jak wygląda tanzański rynek nieruchomości, gdzie należy skoncentrować swoje poszukiwania domu w Afryce, jeżeli chcesz zainwestować w Tanzanii. Podatki, przepisy, notariusz, prawnik i doradztwo w Tajlandii. Polacy mieszkający i pracujący w Tanzanii. Ile kosztuje mieszkanie w Tanzanii, ile wydaje się na życie? Jak funkcjonują agencje nieruchomości w tym afrykańskim kraju. Czy obcokrajowiec bez przeszkód może kupić ziemię lub dom w Tanzanii? Obcokrajowiec w Tanzanii. Ogłoszenia, opinie i wypowiedzi Polaków o Tanzanii. A jak wygląda rynek apartamentów wakacyjnych i domów na wakacje w Tanzanii? A co z safari w Tanzanii ... Chętnie poczytamy Wasze opinie o tym kraju i spostrzeżenia związane z podróżą do Tanzanii. Sprawdź największe miasta Tanzanii: Dar es Salaam stolica Tanzanii, Zanzibar, Tabora, Kahama, Tanga, Morogoro, Mbeya, Dodoma, Arusza i Mwanza.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Uganda

Forum nieruchomości w Ugandzie. Afrykańskie nieruchomości i dyskusje o wyprawach i przeprowadzce do Afryki. Pionierskie rynki nieruchomości i egzotyczne wyprawy czytelników naszego forum - nieruchomości na świecie - Dom bez Granic. Największe miasta tego kraju to: Kampala stolica Ugandy, Entebbe, Mbarara, Jinja, Nansana, Mbale, Lira, Gulu, oraz Kira. Uganda to ważny rynek nieruchomości dla Brytyjczyków, gdyż kraj w dalszym ciągu ma silne związki z Brytyjska Koroną. Na rynku obecni są światowi gracze międzynarodowych nieruchomości i w Ugandzie obecne są największe międzynarodowe agencje nieruchomości, takie jak Knight Frank, Remax czy Sotheby's International. A zachodnie portale poświęcone inwestowaniu w nieruchomości za granicą sporo miejsca poświęcają Ugandzie i cenom nieruchomości w Ugandzie. W tym dziale forum znajdziesz opinie Polaków o Ugandzie, informacje gdzie warto inwestować w tym kraju. Jakie podatki obowiązują w Ugandzie, ile kosztuje wynajem w Kampala, a ile w innych miastach kraju. Doradztwo i consulting w inwestycjach w Ugandzie. Czy można dostać kredyt na zakup domu w Ugandzie i czy nie ma żadnych zakazów co do nabywania nieruchomości w Ugandzie przez cudzoziemców. Jakie istnieje ryzyko inwestowania w Ugandzie dzisiaj? Ile zarabia się w tym kraju, jak żyje się na co dzień, ile potrzeba dolarów miesięcznie aby się utrzymać w Ugandzie. Emigracja do Ugandy. W końcu opinie o zakwaterowaniu, hotelach, apartamentach i domach na wynajem w Ugandzie. Ile kosztuje notariusz, a ile prawnik w Ugandzie. Jakie są prowizje od sprzedaży nieruchomości pobierane przez agencje pośrednictwa w Ugandzie.

1

1

2 maja 2020, o 10:28

Biskup Zobacz najnowszy post

Brak nieprzeczytanych postów Wybrzeże Kości Słoniowej

Forum nieruchomości o Wybrzeżu Kości Słoniowej. Afrykańskie państwo, raczej nie kojarzące się z inwestycjami za granicą i przeprowadzką do obcego kraju, a raczej z egzotyczną przygodą na Czarnym Lądzie i kłusownikami zabijającymi afrykańskie słonie dla zysku z nielegalnego handlu kością słoniową. Wybrzeże Kości Słoniowej zamieszkuje aż 60 różnych grup etnicznych, a państwo liczy blisko 24 mln ludności jak podają oficjalne statystyki. Językiem urzędowym jest język francuski, a obowiązująca walutą jest frank CFA. Wybrzeże Kości Słoniowej leży nad Zatoką Gwinejską w zachodniej Afryce. Graniczy z Ghaną, Burkina Faso, Mali, Gwineą, oraz Liberią. Największe miasta tego kraju to: Jamusukro, obecna stolica administracyjna kraju. Drugim i największym miastem w państwie jest Abidżan, gdzie do dziś znajduje się wiele instytucji rządowych i instytucji państwowych, oraz konsulatów. Pozostałe miasta Wybrzeża Kości Słoniowej to: Anyama, Divo, Gagnoa, Man, San Pedro, Korhogo, Daloa, oraz miasto Bouake. Niezwykle skąpe informacje udało nam się znaleźć co do nieruchomości na Wybrzeżu Kości Słoniowej i jeżeli Tobie udało się podróżować po tym kraju i mieć to szczęście aby zobaczyć tę część Afryki to chętnie poczytamy zamieszczone przez Ciebie opinie o Wybrzeżu Kości Słoniowej i informacje związane z podróżowaniem po tym kraju. Jak postrzegani są obcokrajowcy, czy jest w tej chwili bezpiecznie i czy są szanse na inwestycję i branie tego kraju pod uwagę jako miejsca na zakup domu ew tropikalnym państwie afrykańskim? Jakie podatki obowiązują na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jaka część tego kraju jest najciekawsza i czy warto tam w ogóle pojechać ze względu na bezpieczeństwo i tropikalne choroby. Jakie są ceny artykułów spożywczych na Wybrzeżu Kości Słoniowej? Jakie szczepienia są potrzebne dla obcokrajowca i gdzie uzyskać wizę na Wybrzeże Kości Słoniowej w Afryce. Także informacje o hotelach, zakwaterowaniu i wynajmie wakacyjnym w tym kraju. Doradztwo, konsulting i ogłoszenia dla Polaków wybierających się do Wybrzeża Kości Słoniowej lub dla marynarzy dokujących w portach tej części Afryki.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Zambia

Forum nieruchomości w Zambii. W tym dziale forum nieruchomości na świecie, znajdziesz praktyczne informacje o podróżowaniu po Zambii i inwestycjach w tym afrykańskim kraju. Posty, doświadczenia i opinie od osób, które były w Zambii lub od Polaków którzy mieszkają w Zambii na stałe. Polonia w Zambii i polskie ślady w Zambii. Ponad 12 milionowy kraj w Afryce, stanowi dość ważny punkt na nieruchomościowej mapie Afryki i inwestycji na Czarnym Kontynencie. Zambia była jednym z najbogatszych krajów w Afryce jeszcze w latach 60-tych XX wieku. Dziś jest jednym z najbiedniejszych krajów kontynentu. Ziemia w Zambii może być tylko kupowana przez obywateli Zambii, a obcokrajowiec może inwestować tylko poprzez założenie firmy w Zambii. Można wydzierżawić ziemię na okres 99 lat. Byłeś w Zambii? Masz doświadczenia z tego afrykańskiego kraju? Zarejestruj się na naszym forum i podziel informacjami z czytelnikami naszego polskiego forum dyskusyjnego o nieruchomościach w Afryce. Jakie jest ryzyko inwestowania w tej części Afryki? Stopa zwrotu z inwestycji. Gdzie szukać doradztwa i consultingu w inwestycjach dla firm i osób indywidualnych w Zambii. Twoje doświadczenia z podróży po tej części Afryki. Jak prezentują się apartamenty na wynajem w Zambii i wille na wakacje? Czy może warto zarezerwować hotel na czas podróży do Zambii. Wakacje i podróże po tym kraju. Największe miasta Zambii to: Lusaka, Kasama, Chipata, Luanshya, Livingstone, Mufalira, Chingola, Kabwe, Ndola, oraz Kitwa. W Zambii są obecne międzynarodowe agencje nieruchomości, a wśród nich tak znane marki jak angielski Knight Frank. Także sporo miejsca Zambii poświęcają międzynarodowe portale nieruchomościowe jak Global Property Guide, czy Just Landed albo Propertiger. Jednak nie jest to kraj w którym inwestują obcokrajowcy w Afryce. Wiesz coś więcej o Zambii? Chcesz powiedzieć nam ile kosztują nieruchomości w Zambii? Czy warto tam pojechać, choćby na safari lub wakacje? Napisz na naszym forum.

0

0

Brak postów

Brak nieprzeczytanych postów Zimbabwe

Forum nieruchomości w Zimbabwe. Dział afrykańskich nieruchomości zagranicznych na naszym forum. Nie wiemy czy ktoś z Polaków posiada dom lub mieszkanie w Zimbabwe. Ale jeżeli mieszkasz w tym kraju, wiesz jak wygląda życie codzienne i jakie są ceny domów, mieszkań i ziemi w Zimbabwe zarejestruj się na forum i podziel się z czytelnikami wiedzą o tym kraju. A może planujesz wyprawę do Afryki i szukasz towarzysza do wyprawy lub Polaków mieszkających lub podróżujących do Zimbabwe. Podatki, biznes i bezpieczeństwo obcokrajowca w Zimbabwe. Ta była angielska kolonia ma mnóstwo do zaoferowania obcokrajowcom. Polak w Afryce. Życie codzienne, ceny i mieszkanie w Zimbabwe. Wynajem wakacyjny apartamentów, domów i mieszkań w Zimbabwe. Gdzie się zatrzymać, co zwiedzić, a gdzie i w co zainwestować w Afryce. Forum z poszczególnych miast Zimbabwe: Harare, Mutare, Bulawayo, Chitungwiza, Epworth, Gweru, Masvingo, Kadoma, Kwekwe, i Gweru. Ogłoszenia, aktualne informacje i podróż w praktyce, oraz opinie osób które były w Zimbabwe. Zapraszamy na polskie forum o Zimbabwe.

1

1

12 maja 2018, o 06:55

Informator Zobacz najnowszy post
Utwórz nowy wątek  [ Wątki: 1 ] 
 Wątki   Autor   Odpowiedzi   Wyświetlone   Ostatni post 
Ogłoszenia
Brak nieprzeczytanych postów Afryka

_admin_

0

6111

21 kwi 2015, o 17:49

_admin_ Zobacz najnowszy post

Wyświetl wątki nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek  [ Wątki: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nieprzeczytane posty Nieprzeczytane posty    Brak nieprzeczytanych postów Brak nieprzeczytanych postów    Ogłoszenie Ogłoszenie
Nieprzeczytane posty [ Popularne ] Nieprzeczytane posty [ Popularne ]    Brak nieprzeczytanych postów [ Popularne ] Brak nieprzeczytanych postów [ Popularne ]    Przyklejony Przyklejony
Nieprzeczytane posty [ Zablokowane ] Nieprzeczytane posty [ Zablokowane ]    Brak nieprzeczytanych postów [ Zablokowane ] Brak nieprzeczytanych postów [ Zablokowane ]    Przeniesiony wątek Przeniesiony wątek
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL