Forum nieruchomości w Singapurze. Polskie forum o mieszkaniach i domach w Singapurze. Południowy kraniec Półwyspu Malajskiego i jedno z najbogatszych państw w Azji południowo wschodniej. Tutaj znajdziesz informacje jak wynająć mieszkanie w Singapurze i jak zainwestować w dom lub działkę w Singapurze. Niewiele nam wiadomo o Polakach posiadających nieruchomości lub zainteresowanych singapurskim rynkiem nieruchomości. Więc jeżeli mieszkasz na stałe w Singapurze lub prowadzisz handel z tym krajem i masz ochotę podzielić się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" nieruchomości na świecie - to zapraszamy do wymiany opinii i dyskusji o tej dawnej brytyjskiej kolonii.
Ceny nieruchomości w Singapurze, obsługa prawna i notarialna w Singapurze, środowiska polonijne w Singapurze. Jak uzyskać wolność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości w Azji? Czy się opłaca? Sprawdź także wakacyjne apartamenty w Singapurze i opinie o nich. Gdzie się zatrzymać na wycieczce do Singapuru. Consulting i doradztwo w Singapurze. Jak wygląda zakup nieruchomości w Singapurze, ile kosztuje wynajem mieszkania w Singapurze? Ile metr kwadratowy mieszkania? Ile się zarabia i jak się pracuje? Prawa obcokrajowca do nieruchomości i do ziemi w Singapurze. Czy tylko dzierżawa czy jest się prawowitym właścicielem gruntu i nieruchomości. Banki w Singapurze udzielające kredytów hipotecznych na nieruchomości w Singapurze.
#942 przez Informator
18 mar 2018, o 10:39
Zakup nieruchomości w Singapurze

Jeśli marzycie o zamieszkaniu w Azji, być może idealnym krajem do spełnienia Waszego marzenia będzie Singapur. Jest to państwo - miasto położone w południowo wschodniej Azji, założone przez Brytyjczyków w 1819 roku, które uzyskało niepodległość w 1965 roku.

Singapur to drugi po Japonii najbardziej rozwinięty kraj Azji. Swój sukces gospodarczy zawdzięcza głównie stabilizacji politycznej, a także planowaniu gospodarczemu i zachęcaniu zagranicznych inwestorów do inwestycji w Singapurze. Singapur jest czwartym po Londynie, Nowym Jorku i Tokio centrum finansowym świata.

Dobry moment na inwestycję w Singapurze

Eksperci od nieruchomości uważają, że teraz jest dobry moment na inwestycje w Singapurze. Ceny mieszkań w Singapurze spadają, ale jednocześnie popyt na nie wciąż rośnie. Po skorygowaniu indeksów o inflację, ceny nieruchomości w Singapurze spadły o 3,45% od pierwszego kwartału 2017 roku.

Aktualne ceny nieruchomości w Singapurze

Co ciekawsze, ceny high-endowych nieruchomości, dobrze wykończonych, z myślą o luksusowym kliencie, spadły zaledwie o 0,2% w pierwszym kwartale 2017 roku, do średniej ceny 1631 Dolarów za metr kwadratowych.

Spadki cen nieruchomości są wynikiem polityki rządu, kiedy przed światowym kryzysem gospodarczym, rynek nieruchomości w Singapurze gwałtownie się rozwijał, indeks cen nieruchomości wzrósł wówczas o 38,2% zaledwie w ciągu jednego kwartału. Rząd Singapuru podjął wówczas kroki, zmierzające do obniżenia cen nieruchomości. Ograniczono wówczas między innymi okres spłaty kredytu hipotecznego do 35 lat i obniżył wskaźniki kredytów. Wprowadzono opłatę skarbową dla nieruchomości sprzedawanych zaledwie w ciągu roku od zakupu, następnie ten okres wydłużono do czterech lat.

Stopy procentowe w Singapurze

Mimo wprowadzenia wielu czynników mających na celu zatrzymanie wzrostu cen nieruchomości w Singapurze, te nadal rosły. Podniesiono stopy procentowe z 5% do 7% dla pierwszego zakupu nieruchomości mieszkalnych, a także drugi zakup mieszkań. Po kilku rundach zmian w polityce nieruchomościowej w 2013 roku spadła sprzedaż i rynek się ochłodził. Po 11 marca 2017 roku wprowadzono częściowe złagodzenie działań rządowych w tym kierunku. Opłata skarbowa płatna jest aktualnie przed sprzedawców, po trzech latach od zakupu i spadła do 4% w wypadku sprzedaży nieruchomości po trzech latach od zakupu, oraz 12% w przypadku sprzedaży po pierwszym roku. Natomiast współczynnik obsługi długi został złagodzony.

Polacy i cudzoziemcy w Singapurze

Eksperci uważają, że w najbliższym czasie rynek nieruchomości nadal się będzie poprawiać i przyciągać wielu inwestorów. Warto mieć to na uwadze, kiedy będziecie rozważać zakup nieruchomości w Singapurze. Od 19 lipca 2005 roku według ustawy o własności mieszkaniowej, cudzoziemcy mogą kupować mieszkania w budynkach niższych niż sześć pięter, bez wymaganej zgody rządu. Cudzoziemcy co prawda nie mogą nadal nabywać gruntów. Nieruchomości niemieszkalne nie podlegają tym ograniczeniom. Oprócz powyższych ograniczeń, cudzoziemcy mogą swobodnie kupować apartamenty.

Procedury, podatki i opłaty podczas transakcji

Zakup nieruchomości w Singapurze wiąże się z kilkoma procedurami, przez które należy przejść, aby móc cieszyć się nowym nabytkiem. Po pierwsze warto mieć prawnika, który przeprowadzi Was przez wszystkie niezbędne procedury i jednocześnie będzie pewnego rodzaju zabezpieczeniem, że wszystko co robicie jest zgodne z prawem i Wasz zakup ma umocowanie prawne. Po ustaleniu ceny nieruchomości, należy uzyskać opcję zakupu, co daje nabywcy wyłączne prawo do własności przez konkretny okres, z reguły jest to dwa tygodnie, a opcja kosztuje 1% ceny zakupu. W dniu zakończenia transakcji, prawnik organizuje ostateczną płatność, a kupujący dostaje dokumenty potwierdzające własność.

Sprzedaż nieruchomości w Singapurze

Warto poznać również koszty, które musi uiścić kupujący i sprzedający podczas sprzedaży nieruchomości. Kupujący musi uiścić od 1 do 3% opłaty skarbowej, a także dodatkowe opłaty skarbowe od 5 do 15%. Opłatę skarbową w wysokości od 4 do 16% powinien uiścić również sprzedający. Kupujący płaci opłatę za rejestrację w wysokości 52 Dolary. Dodatkowo kupujący płaci 0,3% opłaty prawnej i 1% prowizji agenta nieruchomości, a sprzedający 0,15% opłaty prawnej i 2% prowizji agenta.

Surowe prawo w Singapurze - warto pamiętać

Singapur może wydawać się idealnym miejscem do inwestycji w Azji, warto jednak wiedzieć, że Singapur jest znany z surowego prawa. Za morderstwo, gwałt, piractwo czy posiadanie narkotyków przewidziana jest kara śmierci. Co ciekawsze, prawo w Singapurze zezwala na wykonywanie kary śmierci na cudzoziemcach. Prawo singapurskie przewiduje również karę chłosty na przykład za wandalizm, a także bardzo wysokie kary finansowe, choćby za palenie papierosów w miejscu publicznym, czy rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy, czy też rzucie gumy, plucie, czy niespłukanie wody w toalecie.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.