Forum nieruchomości w Austrii. Życie, praca i mieszkanie w Austrii. W tym dziale forum znajdziesz informacje jak wynająć mieszkanie w Austrii. Praktyczna wiedza i uwagi czytelników forum jak wygląda austriacki rynek nieruchomości. Czego potrzebuje polski emigrant aby wynająć lub kupić mieszkanie albo dom w Austrii.
Polacy w Austrii i polonijne informacje z Austrii. Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Wiedniu, a ile w Gratz. Weź udział w dyskusji! Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Polskie agencje nieruchomości w Austrii i Polacy pracujący w austriackich agencjach nieruchomości. Oferty pracy i oferty nieruchomości.
Nieruchomości w centralnej Europie i inwestowanie w Austrii. Apartamenty na wynajem dla narciarzy w Austrii to także ważny segment rynku nieruchomości wakacyjnego wynajmu w Austrii.
Szukasz informacji o Austrii? Czytaj posty i opinie o tym kraju. Ile kosztuje prawnik w Austrii, ile kosztuje notariusz w Austrii, ile consulting w Austrii. Czy warto przeprowadzić się do Austrii z Polski? Jak żyje się na co dzień w Austrii? Zapraszamy na forum - nieruchomości w Europie - Dom Bez Granic w Austrii.
Forum z austriackich miast: Wiedeń, Wels, Innsbruck, Salzburg, Linz, Graz, Villach, Klagenfurt am Worthersee, St. Polten i Dornbirn.
#784 przez Informator
11 gru 2017, o 16:59
Nieruchomości Austria

Można szukać ciekawych nieruchomości do kupienia na całym świecie. Czasem bardzo fajne okazje znajdują się całkiem niedaleko i możecie sobie kupić ciekawą nieruchomość, niekoniecznie na drugiej stronie globu. Jednym z pobliskich krajów, w centrum Europy, jest Austria.

Austria do państwo w Europie Środkowej, należące do Unii Europejskiej. Połowę terytorium kraju leży w Alpach. Najwyższym szczytem Austrii jest Großglockner liczący 3797 metrów nad poziomem morza. Regiony górskie Austrii gęsto porasta las. Austria leży w strefie klimatu umiarkowanego, a ze względu na ukształtowanie terenu występują gdzieniegdzie różnice klimatyczne. Średnie temperatury w styczniu wynoszą od -1 do -10 stopni Celsjusza w zależności od lokalizacji, wysoko w górach temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. Latem średnie temperatury osiągają 20 stopni Celsjusza.

Apartament narciarski w Austrii...?

W Austrii znajdziecie wiele kurortów zimowych, które rocznie odwiedza około 26 milionów turystów.
Znajdziecie tutaj również wiele ciekawych zabytkowych miast. Austrię oszczędziła II Wojna Światowa, dzięki czemu setki zabytków czeka na turystów. Śmiało można wymienić ośrodki narciarskie w Tyrolu, Salzburgu czy Steiermark. Jednym z największych ośrodków jest Ski Arlberg, który ma 88 wyciągów i łącznie około 305 kilometrów tras, innym ośrodkiem jest SkiWelt Widler Kaiser z 90 wyciągami i 284 kilometrami tras.

Jeśli tylko chcielibyście kupić nieruchomość w Austrii, mielibyście możliwość delektowania się zimowym szaleństwem codziennie. Warto pamiętać, że w dużych miastach odbywają się popularne jarmarki Bożonarodzeniowe, między innymi w Wiedniu czy w Salzburgu. Natomiast Wiedeń to również co roczny koncert noworoczny w Filharmonii Wiedeńskiej. Jeśli chcecie zainwestować w Austrii, zrobicie to prawdopodobnie głównie ze względu na turystykę.

Ile kosztują nieruchomości w Austrii

Ceny nieruchomości w Austrii rosną, a tempo rozwoju gospodarczego przyspiesza. Ceny w ujęciu kwartalnym w III kwartale 2016 roku spadły o 0,9%, ale w stosunku rocznym, ceny nieruchomości wzrosły o 7,2%. Ceny jednak zależą nie tylko od lokalizacji, ale również od rodzaju nieruchomości. W stolicy Austrii, w Wiedniu, ceny w III kwartale 2016 roku wzrosły o 2,5%, ale jest to wzrost coraz wolniejszy i warto to zaznaczyć, jeśli myślicie o inwestycji w stolicy. Nowe mieszkania w Austrii w III kwartale 2016 podrożały o 4%, nieruchomości z rynku wtórnego podrożały o 5,4% i warto zauważyć, że bardziej drożeją domy niż mieszkania.

Zakup nieruchomości w Austrii przez obcokrajowca

Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o zakupy nieruchomości przez cudzoziemców w Austrii, a sama procedura nie należy do najtrudniejszych. Po wybraniu nieruchomości należy złożyć ofertę kupna u agenta nieruchomości. W ofercie zawierane są szczegóły, powiązane koszty transakcji, takie jak opłaty manipulacyjne, które kupujący będzie musiał uiścić. Są to opłaty prawne od 1 do 3% plus 20% podatku VAT, podatek od przeniesienia własności, który wynosi 3,5%, opłata rejestracyjna 10%, opłata notarialna 120 Euro + 20% podatku VAT, za każdy podpis notariusza, a także prowizję agencji nieruchomości od 1,5 do 2%, do której należy dołożyć 20% VAT. Sprzedający również płaci taką samą prowizję agentowi nieruchomości, ale to jest jedyna opłata, którą płaci sprzedający.

Umowa kupna sprzedaży nieruchomości w Austrii

Jeśli sprzedawca przyjmie ofertę, prawnik lub notariusz sporządza umowę kupna - sprzedaży. Podczas jej podpisania kupujący powinien wpłacić 10% depozytu, która będzie wniesiona na konto powiernika do momentu zakończenia całej transakcji. Prawnik rejestruje nieruchomość, uiszcza wszelkie opłaty. Wszystkie procedury zakupu nieruchomości w Austrii zajmują od 9 do 32 dni.

Ceny zależą od lokalizacji. Wiedeń i ... reszta świata ...

Ceny nieruchomości są różne, wszystko zależy od typu nieruchomości, oraz lokalizacji. Luksusowe nieruchomości w prestiżowej dzielnicy Wiednia kosztują 6000 Euro za metr kwadratowy. W Graz mieszkania kosztują od 3500 do 4300 Euro za metr kwadratowy. Wiedeń jest miastem, w którym ceny nieruchomości nie spadają i wzrastają konsekwentnie od 2004 roku, w okresie boomu mieszkaniowego ceny w Wiedniu wzrosły o 99,6%, poza Wiedniem o 37,1%. Rentowność inwestycji jest jednak lepsza poza stolicą.

Austria to piękny kraj, blisko Polski, być może to dobra lokalizacja aby kupić nieruchomość, jeśli nie na wyprowadzkę na stałe, to aby spędzić tu okres zimowy i oddać się zimowemu szaleństwu.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.