Forum nieruchomości w Angoli. Duże państwo położone w południowo zachodniej części kontynentu afrykańskiego ze spuścizna kolonialną Portugalii. Największe miasta tego kraju to: Luanda - stolica Angoli, Namibe, Uige, Benguela, Lobito, Malanje, Kuito, Lubango, Huambo, oraz miasto Kabinda. Angola liczy prawie 17 mln ludności, większość posługuje się językiem portugalskim, choć z akcentem prawie niezrozumiałym dla Portugalczyka lub Brazylijczyka. Waluta obowiązująca w Angoli to kwanza. Po uzyskaniu niepodległości od Portugalii w 1975 roku, kraj targany był wojnami i rozlało się mnóstwo krwi. Transakcje nieruchomości są pod kontrolom rządu Angoli. To jedno z ostatnich państw w Afryce w których warto inwestować swoją gotówkę i myśleć o nieruchomościach. Więcej przeczytasz na naszym forum, odwiedzając dział - nieruchomości Angola - przewodnik dla inwestora. Informacje o aktualnej sytuacji ekonomicznej kraju, info o zmianach w podatkach i prawie do nabywania ziemi i nieruchomości przez obcokrajowców w tej części Afryki. W teorii: ogromny potencjał i bogactwa naturalne Angoli w tym diamenty, ropa naftowa, gaz, ale nieudolne rządy od lat odstraszają inwestorów od Angoli. Byłeś w Angoli na wakacjach? Podróżowałeś po tej części Afryki? Weź udział i wyraź swoje opinie o Angoli na naszym forum o nieruchomościach na świecie. A może chcesz się podzielić opiniami o hotelach w Angoli, zakwaterowaniu i wynajmie wakacyjnym w tym kraju? Wszystko możesz napisać i podzielić się wiedzą o Angoli z czytelnikami tego polskiego forum o nieruchomościach w każdym zakątku świata, nie tylko Afryki.
#77 przez _admin_
4 maja 2015, o 15:46
Angola z populacją 16,3 mln ludności, leżąca pomiędzy Namibią a Demokratyczną Republiką Konga, jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, nie tylko w Afryce. Po dziesiątkach lat wojny domowej, zbrodni wojennych i niesłychanej korupcji, kraj jest w ruinie.

Angola uzyskała niepodległość w 1975 roku. Po tym Angola wpadła w czas krwawych zmagań i walk pomiędzy siłami politycznymi: sponsorowaną przez Kubę partię MPLA (Movement for Liberation of Angola) oraz UNITA (National Union for the Total Independence of Angola), popieranych przez Południową Afrykę, oraz Stany Zjednoczone. Wojna domowa trwała w Angoli przez 27 lat. Partia MPLA okazała się silniejszą siłą polityczną i w roku 1990 zamieniono marksizm - leninizm na ustrój social demokratyczny.

Od roku 1979 Angola jest kierowana przez Jose Eduardo dos Santos, przywódcę MPLA. W roku 2002 wraz ze śmiercią Jonasa Savimbi, zawieszenie broni zostało w końcu wprowadzone w życie i partia UNITA rozbrojona. Od tego czasu w kraju jest względny spokój i stabilność polityczna.

W tej chwili Angola cieszy się multi partyjną konstytucją. Istnieje wzrost ekonomiczny, ale przede wszystkim oparty na zyskach z wydobywania ropy naftowej. Teoretycznie kraj ma olbrzymi potencjał- Angola to żyzne ziemie, kraj posiada ogromne złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, kopalnie diamentów, oraz potencjał w produkcji energii hydroelektrycznej na rzekach.

Ale wysiłki aby przyciągnąć zagranicznych inwestorów i kapitał, są marne. Inwestorzy boją się korupcji w kraju. Kiepsko funkcjonujący system sądownictwa, który dodatkowo zwiększa ryzyko inwestycji w tym kraju. Transakcje kupna sprzedaży nieruchomości podlegają ścisłym kontrolom.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.