Forum nieruchomości w Beninie. Przewodnik po inwestycjach w Afryce, opinie o Beninie i wymiana doświadczeń czytelników naszego forum - nieruchomości na świecie. Benin to jedno z najbiedniejszych krajów na świecie. Benin leży w zachodniej Afryce, pomiędzy Togo, Burkina Faso, Nigerem i Nigerią. Stolicą kraju jest miasto Porto Novo, a inne największe miasta Beninu to: Djougou, Bohicon, Abomey-Calavi, Parakou, Godomey, oraz miasto Kotonu. W Beninie nie istnieje żadna kontrola co do nabywania nieruchomości i ziemi przez cudzoziemców. Angielskojęzyczne opracowania co do procesu nabywania nieruchomości w tym kraju podają bardzo skąpe informacje o Beninie. Wyjątek stanowią duże korporacje i przedsiębiorstwa operujące w Beninie. Prawo nieruchomości i przepisy są skomplikowane i niejasne. Jest trudno przenieść prawo własności na inną osobą w Beninie. W przeszłości kraj nazywał się Dahomej, po uzyskaniu niepodległości od Francji w 1960 roku. Jeżeli podróżowałeś po zachodniej Afryce i odwiedziłeś Benin chętnie poczytamy Twoje opinie o tym kraju. Podziel się z nami swoją wiedzą i informacjami o Beninie. Raczej niewiele osób skusi się na pomyślenie choćby o zakupie nieruchomości w Beninie, ale ciekawi jesteśmy informacji o życiu codziennym w tym kraju. Ile kosztuje hotel i zakwaterowanie w Beninie. Co warto zobaczyć w tym kraju i czy obcokrajowiec czuje się bezpiecznie w tym kraju. Ceny w Beninie i jak podróżować po tym afrykańskim kraju. Polskie forum o Beninie.
#958 przez Informator
25 mar 2018, o 09:56
Nieruchomości – Benin

Rynek nieruchomości w Afryce w wielu wypadkach jest słabo rozwinięty. Jeśli upatrzycie sobie jakiś afrykański kraj, bardzo możliwe, że kupno w nim nieruchomości będzie mocno utrudnione lub po prostu niemożliwe. Jednym z takich wspaniałych, ciekawych afrykańskich krajów jest Benin.

Dawny Dahomej

Benin, a do 1975 roku Dahomej, to państwo w zachodniej Afryce, położone nad Zatoką Gwinejską, między Burkiną Faso, Nigerią, Nigrem i Togo. Na północy kraju znajdziecie sawannę z baobabami i akacjami, a na u wybrzeży Zatoki Gwinejskiej rosną liczne namorzyny. W środku kraju przeważają lasy suche. Wspaniałe parki narodowe takie jak W du Niger, czy Pendjari stanowią nie lada atrakcję turystyczną, żyją tutaj między innymi lamparty, słonie, hieny, antylopy, a także dziesiątki gatunków małp.

Klimat i temperatury

Benin można podzielić na dwie strefy klimatyczne w zależności od lokalizacji. Na wybrzeżu, do 50 kilometrów w głąb lądu panuje klimat równikowy, wilgotny, gdzie przeważają spore opady sięgające 1000 – 1200 mm rocznie, utrzymują się tutaj stałe temperatury roczne od 26 do 29 stopni Celsjusza. Na północy kraju dominuje klimat suchy, charakterystyczny dla Sahelu, gdzie średnie roczne opady wynoszą 700 mm i występują tutaj upały powyżej 30 stopni Celsjusza.

Wracając do samego kraju, Benin jest pierwszym afrykańskim krajem, który z dyktatury, z powodzeniem zamienił się z pluralistyczny kraj. Benin ma swojej historii szereg puczów po uzyskaniu niepodległości od Francji uzyskanym w 1960 roku. W 1972 roku do władzy doszedł Major Mathieu Kerekou. Z czasem przyniósł on Beninowi tytuł „Kuby Afryki”, popierał zasady marksistowsko-leninowskie. Jednak w latach 90 pod naciskiem społeczności międzynarodowej wprowadzono reformy demokratyczne.

Sytuacja polityczna w kraju

Chwilowo Kerekou utracił władzę, wybory w 1992 roku wygrał Nicephore Soglo, jednak w związku z nieudaną polityką w następnych wyborach nie ma większych szans i Kerekou wygrywa wybory cztery lata później, a także wybory na kolejną kadencję. Następne wybory wygrał już inny polityk, Yayi Boni, natomiast dzisiaj prezydentem jest Patrice Talon, a szefem rządu premier Lionel Zinsou.

Dane geograficzne

Benin zamieszkuje około 11 miliona ludzi. Stolicą kraju jest Porto Novo, które zamieszkuje około 260 tysięcy mieszkańców, ale nie jest to największe miasto Beninu. Największym jest Kotonu, które zamieszkuje niecałe 700 tysięcy ludzi.

Benin to głównie kraj rolniczy, zajmujący się eksportem oleju palmowego i kakao, ale uprawia się tutaj również kukurydzę, maniok, fasolę i pochrzyn, . Rolnictwo przynosi 25,6% produktu krajowego brutto, rozwinięte jest też przemysł, a także rybołówstwo przybrzeżne i śródlądowe. W kraju wydobywa się wapień, rudy chromu i żelaza a także fosforyty. Od czasu wprowadzenia rządów demokratycznych, gospodarka się znacznie poprawiła, jednak Benin nadal to jeden z najbiedniejszych krajów świata.

W Beninie sieć kolejowa liczy łącznie 438 kilometrów, tory kolejowe o szerokości 1 metra składa się z dwóch tras, Porto Novo do Parakou, a także otwarta po 1999 roku linia Porto Novo do Kotonu. Benin ma 1400 kilometrów utwardzonych dróg i około 14 tysięcy kilometrów dróg nieutwardzonych. Benin ma sześć lotnisk, a główny port lotniczy znajduje się w Kotonu.

Zakup nieruchomości

Jeśli interesujecie się zakupem nieruchomości w Beninie, powinniście wiedzieć, że nie ma żadnych ograniczeń, ani kontroli w zakupach nieruchomości przez cudzoziemców. Jednak niestety, system własności gruntów, nieruchomości, przenoszenia tytułów jest bardzo skomplikowany i niejasny. Jedynym ograniczeniem dla cudzoziemców są kontrole inwestycji w przedsiębiorstwach i korporacjach lokalnych.

Zakup nieruchomości w Beninie nie należy do inwestycji, o których można powiedzieć, że na pewno się zwrócą. Benin to biedny kraj, w którym rynek nieruchomości jest słabo rozwinięty. Bez znajomości cen nieruchomości, ich historii, przy skomplikowanym systemie własności i przenoszenia tytułu własności, nie jest to rynek doradzany jako inwestycja. Jeśli jednak zaryzykujecie wejście na rynek nieruchomości w Beninie, zrobicie to na własne ryzyko, być może przy odrobinie szczęścia, znajdziecie tutaj swoje miejsce na ziemi. Benin pozostaje na tą chwilę na pewno krajem, który warto zwiedzić ze względu na jego urok, kulturę i historię.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.