Forum nieruchomości w Botswanie. Niewiele wiemy o tym afrykańskim kraju, ale z ciekawością poczytamy posty i opinie Polaków o Botswanie, podrózy do Botswany i nieruchomościach w tym kraju. W tej byłej angielskiej kolonii czy kupują domy obcokrajowcy, czy można się tam osiedlić, np. kupując ziemię i rozpoczynając nowe życie w Botswanie? Ile kosztują nieruchomości, ziemia, domy i mieszkania w Botswanie. Jak wygląda akt własności nieruchomości w Botswanie? Kraj ze stolicą w Gaborone i leżący pomiędzy Republiką Południowej Afryki, Zimbabwe Angolą, Zambią i Namibią. Pierwsze polskie forum dyskusyjne związane z zagranicznymi nieruchomościami w Botswanie. Informacje od podróżników i osób które mieszkają na stałe w Botswanie. Polonia w Botswanie. Ile zarabia się w Botswanie? Ile kosztują podstawowe artykuły spożywcze. Jak pojechać na Safari do Botswany i parki narodowe Botswany. Wakacyjne apartamenty w Botswanie i dobre miejsca na wakacje w Afryce. Poczytaj opinie i weź udział w dyskusji. Życie i praca w Botswanie. Sprawdź wątki forum z poszczególnych miast Botswany: Gaborone, Serowe, Mogoditshane, Maun, Molepolole, oraz Francistown.
#732 przez _admin_
18 lis 2017, o 07:44
Nieruchomości Botswana przewodnik i informacje dla odwiedzających ten kraj

W dzisiejszych czasach wyprowadzka do innego miasta, kraju czy nawet na inny kontynent nie stanowi większego problemu. Bardzo możliwe, że jeśli zamkniecie oczy i wskażecie miejsce na globusie, będziecie mogli w tym miejscu zamieszkać. Nieruchomości sprzedawane są na całym globie, każdy kontynent obfituje w liczne oferty sprzedaży domów i mieszkań, bez względu na to, czy będzie to Europa, Ameryka Północna, czy nawet Afryka.

Jednym z ciekawszych miejsc do zakupu nieruchomości jest Botswana. Położona ona jest w południowej części Afryki, sąsiadując z RPA, Namibią, Zimbabwe i Zambią. Botswana nie ma dostępu do morza, a jej znaczną część terytorium zajmuje półpustynna kotlina Kalahari i większość kraju porasta ciernista sawanna.

Rezerwaty przyrody

Główną rzeką jest Limpopo, wzdłuż której koncentruje się większość ludności Botswany, wśród miast wybudowanych przy rzece znajduje się również stolica Botswany - Gaborone. Aż 17% terytorium Botswany zajmują rezerwaty oraz parki narodowe. W kraju panuje klimat podzwrotnikowy, suchy, opady są niewielkie licząc od 125 mm na południu do 750 mm na północy kraju. Pora gorąca przypada na okres od października do marca.

Co ciekawsze, Botswana generuje najwyższy wzrost PKB na osobę na całym świecie, wzrost pod koniec XX wieku wyniósł około 9%, wzrost ten Botswana zawdzięcza reformom gospodarczym, oraz wydobyciu diamentów. Najwyższe zyski przynosi górnictwo, ale większość ludności zajmuje się na co dzień rolnictwem. W stolicy, 15 kilometrów od centrum znajduje się międzynarodowy port lotniczy, największy w Botswanie, ale warto wspomnieć, że w kraju znajduje się jeszcze szesnaście innych mniejszych i większych lotnisk. W całym kraju jest około 10 tysięcy kilometrów dróg, z czego ponad 6500 kilometrów to drogi asfaltowe.

Kraj ma około 581 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni i około 1,85 miliona ludności. Oficjalnym językiem jest angielski, oraz setswana, a dominującą religią jest chrześcijaństwo. Botswana to ciekawe miejsce pod względem kultury, a także okolicznych atrakcji. Na pewno spodobałby się Wam jeden z naturalnych parków lub rezerwatów, takich jak Moremi Wildlife Reserve, Savute Reserve czy Chobe National Park. Botswana to miejsce idealne dla miłośników afrykańskiego safari, obcowania z przyrodą i dzikimi zwierzętami. W Botswanie żyje aż 540 gatunków ptaków, 164 gatunki ssaków, 157 gadów i 80 gatunków ryb.

Zakup nieruchomości w Botswanie

Jeśli interesuje Was zakup nieruchomości w Botswanie, należałoby się przyjrzeć podatkom i opłatom, na które trzeba byłoby się przygotować przy zakupie pięknego domu w Botswanie. Wartość podatku nakładanego przy nabywaniu jakiejkolwiek nieruchomości - „transfer duty”, wynosi 5%, dochodzi do tego również „conveyance fee” opłata za przeniesienie od 1 do 3 %, należy również pamiętać, że przy tej opłacie doliczany jest podatek VAT w wysokości 12%. Wszystkie te opłaty ponosi kupujący. Średni koszt dopłat przy zakupie nieruchomości wynosi od 6,12 do 8,36% wartości nieruchomości.

Rynek nieruchomości w Botswanie

Rynek nieruchomości w Botswanie jest póki co słabo rozwinięty, ale oferuje ogromny potencjał wzrostu. Oficjalnie nikt nie prowadzi aktualnych statystyk cen domów w Botswanie, przez co ciężko jest analizować rynek nieruchomości, ale eksperci uważają, że od wielu lat ceny nieruchomości w Botswanie rosną. Średnio nieruchomość do 70 metrów kwadratowych można kupić za 70 tysięcy dolarów, dom od 100 do 150 metrów kwadratowych w przedziale około 110 - 150 tysięcy dolarów.
Nieco większe nieruchomości, np. o powierzchni 350 metrów kwadratowych, można kupić za około 310 tysięcy dolarów. Do tego średnia stopa kredytu hipotecznego wciąż spada, w styczniu 2017 roku wyniosła 8,81%, a równo rok wcześniej 8,99%. W Botswanie działa aż dziesięć banków komercyjnych, są to między innymi Bank Gaborone, Banc ABC, Bank of Baroda, Barclays Banks, czy Botswana Savings Bank i Botswana Building Society.
Wszystkie z wyjątkiem jednego - Capital Bank, oferują kredyty hipoteczne. Wszystkie te informacje wskazują, że rynek nieruchomości w Botswanie ciągle rozwija się i zakup domu lub mieszkania w tym kraju, to również dobry pomysł pod względem inwestycji na przyszłość.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.