Forum nieruchomości Palau. Z pewnością nie wszyscy z Was słyszeli w ogóle o takim państwie. To małe państewko na Pacyfiku, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi. Palau leży na Oceanie Spokojnym, oraz w części Mikronezji. Palau leży 800km na wschód od Filipin, 1160km na południe od Guam i 3200m na południe od Tokio. Palau to 250 atoli, oraz cztery największe koralowe wyspy: Sonsorol, Merir, Pulo Anna i Tobi, oraz atol Helen. W sumie wyspy posiadają ponad 250 wysepek. Nie wszystkie z nich są zamieszkałe. Największe miasta kraju to: Melekeok - stolica Palau, Koror, Airai, Meyuns, oraz miasto Kloulklubed.
Jak się mają domy, mieszkania i zakup nieruchomości na Palau? Obcokrajowcy nie mogą kupować nieruchomości na Palau, można tylko wynajmować i dzierżawić na 50 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 49 lat. Tak czytamy na portalu międzynarodowych inwestorów w nieruchomości Global Propery Guide. Państwo do dziś polega na pomocy gospodarczej od Stanów Zjednoczonych. Państwo Palau uzyskało niepodległość dopiero w 1994 roku, do tego czasu było United Nations trust teritory - administrowane przez USA. Byłeś na Palau? Podziel się z nami swoimi opiniami o wyspach? Jak żyje się na Palau, jak najłatwiej tam dotrzeć i ile kosztuje bilet lotniczy na Palau. Twoje przygody i doświadczenia z podroży po Pacyfiku. Masz jakieś informacje o Palau? Weź udział w naszym forum, dom bez granic. Najlepsze polskie forum dyskusyjne o nieruchomościach na świecie.
#986 przez Informator
8 kwi 2018, o 13:23
Jak kupić nieruchomość na Palau? Jak tam się osiedlić? Wyemigrować na stałe czy tez tylko zainwestować?

Nieruchomości – Palau

Jeśli szukaliście raju na ziemi i chcielibyście w nim kupić nieruchomość i zamieszkać bez względu na wszystko, biorąc pod uwagę zarówno koszty, jak i samo ryzyko, możecie przestać szukać, właśnie znaleźliście.
Republika Palau leży około 1160 kilometrów od Guam i około 800 kilometrów od cudownych Filipin. Palau to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Spokojnym w Oceanii i Mikronezji. Palau obejmuje cztery większe wyspy koralowe, Merir, Pulo Anna, Sonsorol i Tobi, a także ponad 250 wysp i wysepek atolu Helen. Śmiało można powiedzieć, że Palau to istny raj na ziemi.

Niepodległość od Stanów Zjednoczonych

Palau to kraj, który uzyskał niepodległość od Stanów Zjednoczonych całkiem niedawno bo 1 października 1994 roku. Kraj utrzymuje silne związki gospodarcze z USA, Japonią i Tajwanem, w grudniu 1994 roku zostało członkiem ONZ. Mimo uzyskania niepodległości, podobnie jak wiele krajów na Pacyfiku, kraj opiera się na znacznej pomocy finansowej Stanów Zjednoczonych. Palau to wyspiarskie państwo samorządowe, stowarzyszone z USA. W ramach wzajemnego paktu, Stany Zjednoczone zapewniają Palau obronę terytorialną, w zamian za możliwość posiadania baz wojskowych na terenie kraju. Nie jest to odosobniony przypadek, podobny układ z USA mają również inne kraje tego regionu.

Wyspy, wysepki i rafa koralowa

Palau obejmuje ponad 250 wysp i wysepek, otoczonych szeroką rafą koralową, znajdziecie tutaj zarówno jeziora z wodą morską, jak i jaskinie, najwyższym punktem jest Ngerchelchauus 242 metr nad poziomem morza. Średnie temperatury wynoszą 28 stopni Celsjusza, a roczne opady wynoszą 3800 mm. Palau może pochwalić się wspaniałą fauną i florą, znajdziecie tutaj gaje palmy kokosowej, drzewa żelazne, żyje tutaj ponad 1400 gatunków ryb, 700 gatunków korali.

Nurkowanie i snorkling na Palau

Pod względem turystycznym to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania i kąpieli w lazurowej wodzie, podziwiania wspaniałej, egzotycznej fauny i flory, w tym fantastycznych raf koralowych. Politycy tego kraju chcą przegłosować przepisy, aby na Palau zostały budowane jedynie hotele pięciogwiazdkowe, a istniejące hotele należałoby zmodernizować.

W związku z tym wzrosła by cena za pobyt dla wszystkich turystów. Co ciekawsze, właściciele hotelów będą nagrodzeni za wprowadzenie zmian, otrzymując duże zwolnienia podatkowe, a także zwolnienia z wielu opłat. Czemu miałoby to służyć? Palau nie może narzekać na brak turystów i może sobie pozwolić na nałożenie tego typu filtru, co powinno zapobiegać przeludnieniu wyspy, przez masowo przyjeżdżających turystów. W ostatnim roku ilość turystów z samych Chin wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 500%, przez co cierpi ekosystem. Wprowadzenie takiego przepisu, nie tylko poprawiłoby infrastrukturę turystyczną, ale mocno zmniejszyłoby liczbę odwiedzających tej istny raj na ziemi zagranicznych turystów.

Cudzoziemcy i Polacy na Palau

Jeśli chcielibyście zamieszkać na Palau, albo wybudować własny, pięciogwiazdkowy hotel, wcale nie będzie łatwo. Atmosfera wokół inwestycji w tym kraju, oraz niepewność co do tytułów własności i praw do ziemi nie nastrajają inwestorów pozytywnie. Cudzoziemcy nie mogą kupić ziemi, ani nieruchomości w Palau, mogą je jedynie dzierżawić od państwa.

Okres dzierżawy ziemi i nieruchomości w Palau to 50 lat, ale można go warunkowo przedłużyć o kolejne 49 lat, dzierżawiąc w ten sposób nieruchomość na Palau przez 99 lat. Zgodnie z ustawą o rejestracji gruntów, wszystkie transakcje powinny być zarejestrowane w urzędzie. Od lat 90 zostało zarejestrowane zaledwie, co najwyżej 10% nieruchomości, przez co wciąż istnieją liczne spory dotyczące prawa własności terenów, szczególnie tych niezarejestrowanych. Często ziemie te są własnością prywatną pojedynczych osób, jak również całych klanów.

Oprócz problemów z własnością nieruchomości, niekorzystny jest również brak znajomości historii cen nieruchomości na Palau, a także aktualnych oficjalnych cen nieruchomości w tym pięknym kraju. Jeśli zamierzacie inwestować na Palau, postąpicie dość ryzykownie, nie tylko ze względu na nieuregulowaną sprawę własności, ale również ze względu na ryzyko samej inwestycji.
Palau to na pewno piękny kraj, istny raj na ziemi, jednak bardzo ryzykowny pod względem inwestycji w nieruchomości. Dla inwestorów niechętnych do takiego ryzyka, pozostanie znaleźć pięciogwiazdkowy hotel i odwiedzić to miejsce jak inni turyści.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.