Nieruchomości za granicą
https://www.nieruchomosci-zagranica.com/

Zamieszkać na Tonga na Pacyfiku realia
https://www.nieruchomosci-zagranica.com/viewtopic.php?f=130&t=819
Strona 1 z 1

Autor:  Informator [ 6 maja 2018, o 12:43 ]
Tytuł:  Zamieszkać na Tonga na Pacyfiku realia

Nieruchomości – Tonga

Na całym świecie znajdziecie wiele ciekawych miejsc, w których moglibyście zamieszkać. Wiele z tych miejsc jest mniej lub bardziej egzotycznych. W wielu z tych miejsc nie da się niestety kupić nieruchomości lub jest to bardzo ryzykowna inwestycja. Warto przyjrzeć się wypatrzonemu miejscu pod tym względem, zanim zacznie się spełniać swoje marzenia o zamieszkaniu w swoim raju na ziemi.

Całkiem niedaleko Australii

Jednym z najpiękniejszych, egzotycznych miejsc na ziemi jest Królestwo Tonga, które leży pomiędzy Fidżi i Niue, na północ od Australii i na południe od Samoa. Tonga jest wspaniałym krajem leżącym w archipelagu o tej samej nazwie na południowym Pacyfiku. Tonga to ponad 170 przepięknych wysp. Wyspy dzielą się na trzy główne grupy, Ha`apai, Tongatapau i Vava`u. Większość wysp to niskie, koralowe atole, niektóre są pochodzenia wulkanicznego. Lasy pokrywają zaledwie 11 procent kraju, występują tu liczne drobne ssaki i około 30 gatunków ptaków, między innymi papugi, gołębie, ptactwo morskie, a także liczne gatunki zwierząt morskich. Wspaniałe miejsce nie tylko do spędzenia tutaj nie tylko wakacji, ale również zamieszkania na stałe.

Klimat i temperatury na Tonga

Tonga leży w strefie klimatu podrównikowego, w znakomitej większości wilgotnego, szczególnie na północy. W południowej części Tonga panuje bardziej sucha odmiana klimatu. Na północy temperatury sięgają 25 stopni Celsjusza, na południu około 28 stopni Celsjusza. Opady są bardzo zróżnicowane, od 1500 mm rocznie na południu do nawet 3000 mm na północy. Niestety wyspy dość często nawiedzane są przez cyklony i huragany.
Do tego wszystkiego warto dodać, że Tonga to bogaty kulturowo i historycznie kraj. Pierwsi osadnicy, zgodnie ze znaleziskami archeologicznymi, pojawili się tutaj około 6000 lat temu. To właśnie tutaj znajdowały się najstarsze osady w Polinezji. Około XII wieku mieszkańcy Tongo tworzyli Imperium Tongijskie, silną i znaczącą cywilizację na terenie Pacyfiku. Kiedy w XVII wieku trwały tutaj wojny domowe, zaczęli pojawiać się tutaj pierwszy Europejczycy, jak holendrzy Willem Schouten czy Jacob Le Marie, a także kapitan James Cook, który nazwał Tongo „Przyjaznymi Wyspami”. Tongo jest faktycznie przyjazne, wspaniały klimat, jeśli tylko uznacie, że warto tu przyjechać, na krótki urlop lub dłużej, na pewno nie będziecie tego żałować.

Zakup nieruchomości na Tonga

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości w Tonga, to warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do wielu innych krajów tego regionu, tutaj nie ma zwyczajowej własności. Tonga to monarchia, ostatnia monarchia polinezyjska na Pacyfiku, jeśli mowa tutaj o nieruchomościach, to pod tym względem panuje tutaj nieco feudalny system własności ziemi. Cała ziemia w Tonga należy do króla i to od króla zależy jej ewentualne przydzielenie. Król przydziela tytuły szlacheckie i tytuły własności, aby ziemie i nieruchomości mogły stać się ich własnością. Co ciekawsze, własności przekazywane są tylko mężczyznom, członkom rodziny lub klanu. Każdy mężczyzna powyżej 16 roku życia może posiadać 8,25 akra ziemi rolnej, a także małej działki na budowę własnego domu.

Dzierżawa dla cudzoziemców

Faktycznie, należy przyznać, że wydaje się to wszystko dość skomplikowane i nie do końca jasne, jednak warto również wiedzieć, że cudzoziemcy mogą dzierżawić ziemię na 99 lat. Jest to wystarczające, aby zamieszkać, wybudować się i mieszkać przez niemal cały wiek w Tongo. Jedynym warunkiem jest zatwierdzenie takiej dzierżawy przez Radę Ministrów. Co ważniejsze, właściciel może wynająć jedynie 5 procent posiadanej powierzchni ziemi lub nieruchomości, a ziemi sprzedawać nie wolno. Praktycznie stanowi to problem dla inwestorów, którzy nie będą mogli wynająć, ani sprzedać nabytej nieruchomości.

W ten sposób nabycie nieruchomości w Tonga nie jest jednak tak proste, jak w innych krajach. Jeśli zależy Wam na zamieszkaniu w tym pięknym miejscu, nie będzie to trudne. Jednak uzyskanie tytułu szlacheckiego, w celu uzyskania własności, czy też pozwolenia od Rady Ministrów, aby wydzierżawić ziemię, może to być niezwykle skomplikowane. Ciężko mówić o Tonga w kontekście inwestycji w nieruchomość, ponieważ nieruchomości nie można kupić, ani sprzedać. Jeśli uda Wam się zamieszkać w Tonga, prawdopodobnie będzie to początek wspaniałej przygody.

Autor:  nowyinwestor [ 7 maja 2022, o 21:58 ]
Tytuł:  Re: Zamieszkać na Tonga na Pacyfiku realia

Super informacje. Dzięki

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/