Nieruchomości w Kongo. Kiedyś kraj tez nazywał się Zair. Była kolonia belgijska w centralnej Afryce. Państwo w centralnej Afryce z największym obszarem lasów równikowych/deszczowych w Afryce. Największe miasta kraju to: Brazzaville, Sibiti, Owando, Madingou, Ouesso, Impfondo, Nkayi, Dolisie oraz Pointe-Noire. Długa historia korupcji, wojen i przewrotów stanu, nie wspominając o wojach cywilnych i plemiennych, skutecznie odstraszył inwestorów na lata od Kongo. Ogromnym problemem w kraju stanowią plemiona Pigmejów. Kongo w roku 1960 uzyskało niepodległość od Belgii. Ale kraj słabo radzi sobie z wprowadzaniem demokracji i rządów prawa. Nowa konstytucja Demokratycznej Republiki Kongo z 2006, oraz pierwsze demokratyczne wybory od czasów uzyskania niepodległości od Belgii, gwarantują prawo do posiadania nieruchomości obywatelom Kongo. Nie ma zakazu co do nabywania nieruchomości przez cudzoziemców w Kongo, co według mnie jest wystarczające by założyć iż można bez przeszkód kupować ziemię w Kongo. Wbrew nowej konstytucji, utrzymanie własności nieruchomości w tym kraju może być problemem. Nie tylko Pigmeje, ale i inne plemiona zostały obrabowane ze swoich pierwotnych ziem. Byłeś w Kongo? Podziel się z nami swoja wiedzą o tym kraju.
#931 przez Informator
22 lut 2018, o 13:28
Nieruchomości – Kongo

Szukając ciekawych miejsc do zakupu nieruchomości na całym świecie, czy też do wyprowadzki, na pewno natraficie na wspaniałe kraje, często może się okazać, że Wasz przyszły wybór to istny raj na ziemi. Jeśli do tego wszystkiego rynek nieruchomości w kraju jest obiecujący, nie pozostaje nic innego jak tylko inwestować. Traficie również na kraje niebezpieczne, w których nie warto inwestować lub jest to wręcz bardzo ryzykowne i takie kraje również warto poznać.

Republika Konga

Jednym z takich pięknych, egzotycznym dla nas Europejczyków krajów, ale niestety nie do końca bezpiecznym, nie tylko pod względem inwestycji, jest Kongo, a w właściwie Republika Konga. Ten piękny kraj znajduje się w zachodniej Afryce z dostępem do Oceanu Atlantyckiego na południu kraju. Kraj graniczy z Angolą, Gabonem, Kamerunem, Republiką Środkowoafrykańską i Demokratyczną Republiką Konga. Aktualnie kraj zamieszkuje około 5 milionów mieszkańców.

Klimat i temperatury

Co ciekawe, występują tutaj dwa rodzaje klimatu, większość kraju leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego, południowa część leży natomiast w strefie klimatu podrównikowego suchego. Temperatury wahają się od 24 do 27 stopni Celsjusza, maksymalne roczne opady wynoszą 2000 mm. Na południu, ze względu na bliskość oceanu, opady są wyższe i przekraczają 2000 mm rocznie.
Aura panująca w tej części świata na pewno ma niebywały wpływ na faunę i florę, którą podziwiają podróżnicy, którzy odwiedzają tą część Afryki. Szata roślinna Konga uzależniona jest głównie od warunków hydrologicznych oraz ukształtowania terenu. Około 60% kraju zajmują lasy tropikalne, w których żyje wiele gatunków małp, a także pięknych, egzotycznych ptaków.

Nad rzekami występują licznie hipopotamy, natomiast sawanny zamieszkiwane są przez antylopy i żyrafy. Wspaniałe warunki naturalne sprawiają, że niejeden podróżnik chciałby tutaj spędzić swoje wakacje, utrapieniem są jednak liczne muchy tse-tse, których ukąszenie może w skrajnych przypadkach powodować śpiączkę.

Sytuacja polityczna a inwestycja w Kongo

Jeśli interesujecie się inwestycjami w nieruchomości w Kongo, na pewno zainteresuje Was jego aktualna sytuacja polityczna, a także historia tego kraju, która bezapelacyjnie miała wpływ na aktualną sytuację, zarówno gospodarczą i polityczną. Kongo uzyskało niepodległość od Francji w 1960 roku, jednak historia tego kraju nie była od tego czasu bynajmniej łatwa i przyjemna.

W 1963 roku w wyniku wojskowego puczu obalono pierwszego, prozachodniego prezydenta Kongo – Fulberta Youlou i władzę przejęli marksiści. Prowadzono politykę niezaangażowania i rozwijano relacje z tak zwanym blokiem wschodnim. Jednak w połowie lat 80 ubiegłego wieku zaczął pogłębiać się kryzys gospodarczy, w wyniku którego rozpoczęto wprowadzanie liberalizacji politycznej, a finalnie w 1990 roku zrezygnowano z marksizmu na rzecz socjaldemokracji.

Czy warto tu zainwestować

Dzisiaj Kongo jest piątym co do wielkości producentem ropy naftowej w Afryce subsaharyjskiej, jednak nie sprawia to, że Kongo jest rajem dla inwestorów i przyszłych mieszkańców. Napięcia polityczne między byłym prezydentem Pascalem Lissouby, a w zasadzie jego zwolennikami, a zwolennikami wówczas sprawującego urząd prezydenta Denisa Sassou-Nguesso doprowadziły do wojny domowej w 1997 roku, która trwała do 199 roku kiedy podpisano układ pokojowy, a w 2000 roku ogłoszono koniec wojny, która zakończyła się zwycięstwem rebeliantów Sassou-Nguesso, który po wojnie mianował się prezydentem. W 2002 roku odbyły się wybory, które wygrał Denis Sassou-Nguesso i jego partia PCT. Mimo to, bezpieczeństwo w Kongo stoi pod wielkim znakiem zapytania i sytuacja jest całkowicie nieprzewidywalna.

Dodatkowym argumentem za pominięciem Konga przy wyborze nowego miejsca zamieszkania lub inwestycji w nieruchomości może być bardzo mała, jeśli nie wręcz zerowa ochrona praw własności w tym kraju. Niestety śmiało można przyznać, że administracja publiczna i system sądownictwa w tym kraj jest mocno dysfunkcyjny.

Ceny nieruchomości

Niestety oficjalnie nie są znane ceny nieruchomości, ani gruntów, tym bardziej historia ich cen. Nie ma jednoznacznych procedur zakupu nieruchomości. W ten sposób kategorycznie powinno się odradzić inwestycji w nieruchomościach w Kongo. Jeśli chcielibyście zamieszkać w okolicy, kupić dom, do którego moglibyście przyjeżdżać na urlop, nie jest to najlepszy pomysł i powinniście poszukać znacznie bezpieczniejszego miejsca.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.