Forum nieruchomości w Mali. To jeden z najbiedniejszych krajów świata, a jednocześnie kraj niezwykle bogaty w zasoby złota, co zainteresowało zagranicznych inwestorów. Liczba ludności Mali wynosi przeszło 13 mln mieszkańców. Kraj nie ma dostępu do morza i dzieli granice z następującymi krajami regionu: Senegal, Niger, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Algieria i Mauretania. Kraj uzyskał niepodległość od Francji w 1960 roku, ale od tamtego czasu państwo wykształciło tylko jedną partię polityczną. Po tym czasie nastąpiło kilkanaście przewrotów wojskowych i politycznych i dopiero w 1992 roku Mali ustanowiło multipartyjną demokrację. W tej chwili państwo jest w miarę stabilnie polityczne, pod rządami Amodou Toumani Toure.
Inwestycje w nieruchomości w Mali nie są popularne wśród zagranicznych inwestorów w związku z restrykcyjnym prawem muzełmańskim, różnych prawach lokalnych i komunalnej własności w Mali. Oprócz tego zakup nieruchomości w Mali przez obcokrajowca wymaga pozwolenia od ministra finansów tego kraju co jest niezwykle trudne i skomplikowane, a w praktyce niemożliwe do uzyskania. Podróżowałeś po Mali? Byłeś zakwaterowany w hotelu, apartamencie na wynajem lub innej formie noclegowej? Napisz na naszym forum - Dom bez Granic - jak wygląda życie codzienne w Mali. Jak czuje się obcokrajowiec w Mali i czy warto odwiedzić ten kraj, podczas podroży po Afryce. Największe miasta tego kraju to: Bamako - stolica Mali, Mopti, Kati, Gao, Kayes, Segou, Koutiala, Kalabancoro, oraz miasto Sicasso. Doradztwo, konsulting i ryzyko inwestowania w państwach afrykańskich.
#1677 przez Biskup
2 maja 2020, o 10:26
Na jesieni tego roku (2020r) planuję wyprawę między innymi do Mali.
Mam nadzieję że do tego czasy pandemia koronawirusa zniknie z powierzchni ziemi.
Poszukuję przewodnika, najlepiej Polaka który pokazałby mi kraj.
Może znacie jakąś agencję czy firmę która specjalizuje się wyprawach do tamtej części Afryki.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.