Forum nieruchomości RPA. Domy, mieszkania, działki i inwestowanie w nieruchomości w Republice Południowej Afryki. Niezwykle ważny kraj i dynamiczny rynek nieruchomości, gdzie co roku mnóstwo Anglików wyjeżdża i szuka swojego zagranicznego domu w południowej Afryce. I nie decydują o tym tylko względy historyczne i byłej angielskiej kolonii w Afryce, ale cudowny klimat RPA. Nieruchomości w RPA, to zaraz po Australii i Nowej Zelandii, nie biorąc pod uwagę Kanady, najbardziej atrakcyjny rynek nieruchomości zagranicznych dla obywateli Wielkiej Brytanii. Również i polskie portale ogłoszeniowe i portale nieruchomości, poświęcają RPA sporo miejsca na swych łamach. Na forum nieruchomości świat - "Dom bez Granic" - znajdziesz posty i opinie o cenach mieszkań w RPA, cenach domów i cenach za metr kwadratowy nieruchomości w Południowej Afryce. Miejmy nadzieję iż wkrótce pojawi się tu mnóstwo postów od Polaków mieszkających w RPA, od agentów nieruchomości w RPA i Polonii mieszkającej w South Afrika. Sprawdź jak i za ile można kupić mieszkanie wakacyjne lub inwestycję w RPA. Ile kosztuje wynajem długoterminowy w Pretorii i Johannesburgu. Jakie są ograniczenia dla obcokrajowców w RPA. W jakich obszarach RPA warto skoncentrować swoje poszukiwania lukratywnej inwestycji. Poznaj ryzyko inwestycji w nieruchomości w RPA, oraz stopę zwrotu z wynajmu. Oferty i ogłoszenia deweloperskie, oraz informacje jak żyje się obcokrajowcom w tym Polakom w RPA. Także opinie o apartamentach wakacyjnych i domach na wynajem w RPA, najlepsze miejsca na wakacje w tym kraju. Praca, życie codzienne i ceny w RPA, oraz consulting w nieruchomościach w RPA. Porady, opisy swoich doświadczeń w tym pięknym kraju. Prawnicy, notariusze, koszty każdej transakcji, opłaty i podatki. Czy jest możliwość zakupu mieszkania w RPA na firmę i odliczenie podatku. Praktyka i teoria. Wolność finansowa poprzez inwestowanie w nieruchomości na świecie. Sprawdź posty z największych miast tego kraju: Kapsztad, Welkom, Bloemfontein, Benoni, Pietermaritzburg, Port, Elizabeth, Pretoria, Soweto, Jahannesburg i Durban. Welcome to South Africa!
#1037 przez Informator
12 maja 2018, o 14:43
Nieruchomości RPA

Jeśli szukacie palcem po mapie krajów, w których możecie zainwestować w nieruchomości lub zakupić nieruchomość, aby w niej zamieszkać na stałe, na pewno trafiacie na wiele ciekawych lokalizacji. Jeśli myśleliście o Afryce, powinniście poważnie przemyśleć inwestycję w RPA.
RPA, a właściwie Republika Południowej Afryki to państwo na południowym krańcu Afryki, to bardzo ciekawy kraj nie tylko pod względem inwestycji. RPA otoczone jest z trzech stron przez ocean, a linia brzegowa tego pięknego kraju to aż 2500 km. Dużą część kraju zajmuje płaskowyż Wysoki Weld. Kraj z racji swojej wielkości posiada kilka stref klimatycznych, a temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza.

Miejsce na inwestycję w nieruchomości zagraniczne

RPA to kraj w którym na inwestycję czekało wielu inwestorów. Bo latach boomu nieruchomościowego nastąpiło delikatne spowolnienie na rynku. W 2017 roku ceny domów wzrosły o 3,7%, jednak realnie, po uwzględnieniu inflacji, w oparciu o dane CPI, ceny spadły o 2,4%. Warto zauważyć, że wzrost cen spowolnił do 5% w 2015 roku, a w 2016 roku do 4,8%. Trend cen nieruchomości, że te w niedalekiej przyszłości poprawią się. W ciągu roku do listopada 2017 roku, ceny wzrosły o 5,47%, a realnie po uwzględnieniu inflacji, o 1%. W tej chwili budownictwo mieszkaniowe w RPA wciąż pozostaje na słabym poziomie, ale wzrosło w stosunku do ubiegłego roku o 1,4%.

Boom na rynku

Poprzedni boom nieruchomościowy datuje się na lata 2000 - 2006, wówczas rynek nieruchomości zyskał głównie dzięki czterem czynnikom. Pierwszy - pojawienie się stabilnej finansowo klasy średniej, która wspierana była indywidualnymi ulgami podatkowymi, drugim aspektem był fakt, że mieszkańcy RPA, którzy ulokowali pieniądze zagranicą w czasach apartheidu, mogli spokojnie sprowadzić je do kraju. Trzecim czynnikiem był fakt, że podczas apartheidu ceny nieruchomości znacznie spadły, rosnąca stabilność i bezpieczeństwo pod koniec XX wieku sprawiły, że można było kupić nieruchomości wciąż po niskich cenach. Ostatnim aspektem było obudzenie się rynku kredytów hipotecznych.

Polacy w RPA

Jeśli interesujecie się zakupem nieruchomości w Republice Południowej Afryki, na pewno ucieszy Was fakt, że cudzoziemcy bez ograniczeń mogą posiadać i rejestrować nieruchomości w RPA. Co ciekawsze, istnieje możliwość wzięcia pożyczki na 50% wartości nieruchomości przez cudzoziemców. Aby dokonać zakupu nieruchomości, wszystkie fundusze przeznaczone na taki zakup powinny być zadeklarowane i udokumentowane. Zakup nieruchomości w Republice Południowej Afryki jest gwarantowany i bezpieczny. Można dostać bez problemu dostęp do rejestrów majątków, aby dla swojego spokoju, upewnić się, że wszystko jest w porządku tuż przed zakupem nieruchomości.

Jak kupować nieruchomości w RPA

Na rynku nieruchomości w Republice Południowej Afryki pracuje kilka firm pośredniczących w handlu nieruchomościami, a prywatna, bezpośrednia sprzedaż jest ogromną rzadkością. Jeśli będziecie zainteresowani kupnem nieruchomości powinniście zgłosić się do jednego z agentów, a ten przygotuje pismo ofertowe i przekaże sprzedawcy do zatwierdzenia. Jeśli obie strony podpiszą się pod akceptacją, przygotowany list stanie się faktycznie umową kupna - sprzedaży nieruchomości, która prawnie wiąże już obie strony umowy do sprzedaży. Zwyczajowo zakłada się 10% wpłaty depozytu.
Po wpłacie depozytu sprzedawca wyznacza pełnomocnika do obsługi formalności sprzedaży. Kupujący musi legitymować się ważnym dokumentem tożsamości i to właśnie ten dokument jest wymagany przy procedurze rejestracji nieruchomości i dopełnieniu wszelkich obowiązków. Cała procedura zajmuje maksymalnie osiem tygodni.

Procedury i koszty związane z zakupem

Jeśli zostaniecie zarejestrowani już jako nowy właściciel nieruchomości, powinniście wpłacić pozostałą kwotę, aby dostać tytuł prawowitego właściciela. Wówczas siedem procedur rejestracji i transferu trwa około 21 dni i oficjalnie zostaniecie właścicielami nieruchomości w RPA. Warto znać również koszty transakcji, które w większości pokrywa kupujący, są to Transfer Duty, cło zależne od wartości nieruchomości od 0% dla nieruchomości poniżej wartości 64286 Dolarów, 3% dla nieruchomości poniżej 89286 Dolarów i w ten sposób zgodnie z tabelami 5, 8, 11 i finalnie 13% dla nieruchomości wartych powyżej 714286 Dolarów. Kupujący opłaca również koszt prawnika od 0,10 do 1%, a także 0,10% opłaty za rejestrację. Sprzedawca płaci jedynie 7,5% opłaty za agenta nieruchomości.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.