Forum nieruchomości w Zimbabwe. Dział afrykańskich nieruchomości zagranicznych na naszym forum. Nie wiemy czy ktoś z Polaków posiada dom lub mieszkanie w Zimbabwe. Ale jeżeli mieszkasz w tym kraju, wiesz jak wygląda życie codzienne i jakie są ceny domów, mieszkań i ziemi w Zimbabwe zarejestruj się na forum i podziel się z czytelnikami wiedzą o tym kraju. A może planujesz wyprawę do Afryki i szukasz towarzysza do wyprawy lub Polaków mieszkających lub podróżujących do Zimbabwe. Podatki, biznes i bezpieczeństwo obcokrajowca w Zimbabwe. Ta była angielska kolonia ma mnóstwo do zaoferowania obcokrajowcom. Polak w Afryce. Życie codzienne, ceny i mieszkanie w Zimbabwe. Wynajem wakacyjny apartamentów, domów i mieszkań w Zimbabwe. Gdzie się zatrzymać, co zwiedzić, a gdzie i w co zainwestować w Afryce. Forum z poszczególnych miast Zimbabwe: Harare, Mutare, Bulawayo, Chitungwiza, Epworth, Gweru, Masvingo, Kadoma, Kwekwe, i Gweru. Ogłoszenia, aktualne informacje i podróż w praktyce, oraz opinie osób które były w Zimbabwe. Zapraszamy na polskie forum o Zimbabwe.
#1031 przez Informator
12 maja 2018, o 06:55
Nieruchomości Zimbabwe zakup, informacje, praktyczne informacje

Nawet jeżeli nie zamierzasz kupować nieruchomości w Zimbabwe poniższe informacje przydadzą się podczas podróży do tego kraju i zwiedzania Zimbabwe.

Kraje Afryki to wspaniałe lokalizacje nie tylko na turystyczne podboje, ale również, aby kupić w nich nieruchomość lub ziemię, czy to na własne potrzeby, czy też na inwestycję. Jednak wiele krajów nie nadaje się na inwestycje w nieruchomości i warto o tym wiedzieć, zanim zapragnie się kupić nieruchomość w takim kraju.

Jednym z takich krajów jest Zimbabwe. Jest to kraj położony w południowej części Afryki, podzielony na dwie strefy klimatyczne, gdzie w ciągu roku spada od około 400mm do 900 mm deszczu w zależności od miejsca, temperatury natomiast wynoszą średnio od 16 do 21 stopni Celsjusza, najcieplej jest w listopadzie, kiedy temperatury mogą dochodzić do 27 stopni Celsjusza. Zimbabwe to bardzo piękny, ale niestety biedny i słabo rozwinięty kraj. Znajduje się tu wiele wspaniałych parków narodowych, jednak ze względu na sytuację polityczną i gospodarczą kraju, są one rzadko odwiedzane przez turystów.

Wiza do Zimbabwe dla Polaków

Obywatele większości państw, w tym Polski, powinni posiadać ważną wizę. Całe szczęście można ją wbić na granicy, a kosztuje 30 Dolarów lub jeśli zależy Wam na wizie wielokrotnego wjazdu, przygotujcie się na koszt 45 Dolarów. Przez lata utrzymywała się tu hiperinflacja, aktualnie w kraju jednak praktycznie nie ma inflacji, a to głównie dlatego, że z biegiem czasu ludzie przestali ufać lokalnej walucie i większość transakcji przeprowadza się w amerykańskich Dolarach, do tego stopnia, że w maju 2009 roku oficjalnie porzucono lokalną walutę i przyjęto amerykańskiego Dolara jako oficjalną walutę w Zimbabwe, ale w związku z poprawa sytuacji, dopuszczono dodatkowe waluty, rand RPA, botswańską pulę, funt brytyjski, juana, rupię indyjskiego, jena oraz dolara australijskiego. Bardzo to ułatwiło zwiedzanie Zimbabwe turystom.

Ochrona turystów

Turystycznie jest to kraj bardzo ciekawy. Co ważniejsze, rząd rozumie wartość turystyki dla swojej gospodarki i utworzył nawet specjalnie służby, policję, do ochrony turystów. Jeśli chcecie zwiedzić kraj, zobaczyć wszystko co najciekawsze. Bardzo fajnym miejscem są kamienne ruiny, będące największą budowlą w Afryce, zaraz po piramidach, ściany ruin sięgają 15 metrów wysokości.

Polityka w Zimbabwe

Sytuacja w Zimbabwe od lat była bardzo napięta i ciężko powiedzieć, że jest tu bezpiecznie. Wszystko w następstwie spornych wyborów parlamentarnych w 2005 roku. Po dojściu do władzy premiera Roberta Mugabe w 1979 roku po wojnie o wyzwolenie, w całym kraju nastąpiły liczne represje polityczne, sytuacja gospodarcza kraju od tamtej pory bardzo się pogorszyła. W każdej chwili pogarszała się niegospodarność i powiększała korupcja.

Korupcja nie sprzyja

Zimbabwe jest bogate w zasoby mineralne, jednak z powodu wysokiego stopnia interwencji rządowej, korupcji, złej gospodarności kraj mocno cierpi i gospodarczo podupada. Na tle rasowych konfliktów, w 2000 roku rząd przyjął kontrowersyjny program reformy rolnej, która wymuszała przejmowanie gruntów rolnych na korzyść czarnoskórych rolników. Na domiar wszystkiego, dzisiaj rząd może znieść w każdej chwili prawo własności.

Inwestycja w nieruchomości w Zimbabwe przez obcokrajowców

Zakup nieruchomości w Zimbabwe, nie jest niemożliwy, jednak jest bardzo ryzykowny. Jeśli jednak będziecie chcieli zaryzykować i kupić nieruchomość lub ziemię w Zimbabwe powinniście pamiętać, że koszty transakcji ponosi wyłącznie kupujący. Płaci on od 1 do 4% opłaty za wywóz, a także od 1 do 4% opłaty skarbowej. Obie opłaty uzależnione są od wartości nieruchomości, pierwsza opłata poniżej wartości 10 tysięcy Dolarów wynosi 400 Dolarów, poniżej 250 tysięcy Dolarów, opłata wyniesie 4%, poniżej pół miliona 3%, poniżej miliona 2%, a powyżej 1%. Druga opłata wynosi 1% poniżej wartości 5000 Dolarów, a poniżej 20 tysięcy Dolarów wynosi 2%, poniżej 50 tysięcy 3%, a powyżej 4%. Dodatkowo sama opłata za rejestrację wynosi 20 Dolarów.

Najnowsze news z Zimbabwe

W listopadzie 2017 roku nastąpił zamach stanu, odsunięto od władzy wiceprezydenta Mnagagwa, a w ciągu kilku tygodni od odsunięcia od władzy prezydenta Mugabego Zimbabwe przystąpiło do zmiany polityki kraju. Biali farmerzy dostali obietnicę rekompensaty za utracone gospodarstwa. Być może jest to szansa w przyszłości dla chętnych zainwestować w nieruchomości w tym kraju, ale póki co inwestycje w Zimbabwe należą do bardzo ryzykownych.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.