Forum nieruchomości na Antigua i Barbuda. Zalany słońcem karaibski raj? Tak, to jedna z tych pięknych, niczym z widokówki wysepek na Morzu Karaibskim. Antigua i Barbuda leży w archipelagu Małych Antyli. Dobra informacja dla Polaków w Wielkiej Brytanii - głową państwa jest królowa brytyjska, którą na wyspie reprezentuje gubernator generalny. Nie ma obowiązku wizowego, aby turystycznie pojechać na Antigua i Barbuda. Walutą Antigua i Barbuda jest dolar wschodniokaraibski, a państwo liczy niewiele ponad 90.000 ludności. Ekonomia kraju bazuje na turystyce zagranicznej, co odzwierciedla się także na rynku nieruchomości. Np. wynajem krótkoterminowy to najbardziej popularna forma wynajmów wakacyjnych nieruchomości na wyspie. Natomiast wysokie są koszty zakupu nieruchomości na Antigua i Barbuda, które kształtują się na poziomie 21% do 24% całkowitej ceny nieruchomości. Prowizja agencji nieruchomości to 5% do 7% ceny posesji, "stamp duty" to kolejne 10% wartości nieruchomości, z tego 7,5% płaci sprzedający, a 2,5% płaci kupujący. Także obcokrajowiec musi zapłacić Alien Land Holding Licence (ALHL) która wynosi 5% ceny końcowej nieruchomości. Jeżeli mieszkasz na wyspie, posiadasz więcej aktualnych informacji o procesie zakupu domu lub apartamentu na Antigua i Barbuda weź udział w naszym forum. Jakie istnieje ryzyko inwestowania w tym kraju? Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji, w jakich częściach wyspy najlepiej inwestować. Informacje o nowych budowach i nowych projektach deweloperskich na Karaibach. Doradztwo i konsulting w nieruchomościach zagranicznych na Karaibach. Polacy i Polonia na Antigua i Barbuda, wakacyjne apartamenty i domy na wynajem nad brzegiem Morza Karaibskiego. Najlepsze plaże na wyspie. Podziel się z nami wiedzą praktyczną po podróżowaniu po Antigua i Barbuda. Agencje nieruchomości. Życie i praca codzienna na Antigua i Barbuda. Ceny artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby. Ile kosztuje wynajem długoterminowy i gdzie szukać aktualnych ofert wakacyjnych na wyspie. Ogłoszenia, informacje i ceny nieruchomości na Antigua i Barbuda. Największe miasta na wyspie to: Saint John's, Bolands, Potters Village, Liberta, oraz All Saints.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.