Forum nieruchomości na Dominice. Dziś wyspa kojarzy nam się przede wszystkim z krajobrazami i scenerią hitu filmowego "Piraci z Karaibów" część II i III, który kręcony był właśnie na Dominice. Ten światowy blockbuster rozsławił niewielką Dominikę na Karaibach i jednocześnie ściągnął turystów oraz celebrytów na wyspę. Mimo iż ciągle stosunkowo trudno jest znaleźć bezpośredni lot na Dominikę film "Piraci z Karaibów" rozsławił wyspę na dobre. Turystyka na Dominice rozkwitła od tego czasu. Właściciele hoteli, restauracji i barów są szczęśliwi, a lokalni mieszkańcy widzieliby następne odcinki Piratów z Karaibów ponownie u siebie. Oczywiście włącznie z Jahnny Deep, Orlando Bloom i Penelope Cruz, oraz Keira Knightley. Dziś na wyspie znajdziesz package tours, oraz hiking trails śladami Piratów z Karaibów. Oferty turystyczne wraz z zakwaterowaniem w hotelach gdzie nocowały te znane wszystkim gwiazdy Hollywood.
Co do zakupu nieruchomości przez obcokrajowców na Dominice, rząd nie jest temu zbyt przychylny. Można kupować działki do 1 akra for residencial purposes, natomiast do celów komercyjnych do 3 akrów. Ci którzy zamierzają kupić więcej, muszą się postarać o Alien Landholding License. Największe miasta na wyspie to: Roseau - stolica Dominiki, Portsmouth, oraz Canefield. Inne miejscowości to: Salisbury, Marigot, Laudat, Galion, Colihaut, Wesley, Rosalie, Mahaut, Hampstead, oraz Massacre. Dominika leży w Małych Antylach, to tzw. Wyspy Zawietrzne, państwo położone jest pomiędzy Gwadelupą a Martyniką. Urzędowym językiem jest język angielski. Kraj liczy około 71 tysięcy mieszkańców. Dominika uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii 3 listopada 1978 roku. W tym dziale naszego forum o nieruchomościach na Karaibach znajdziesz informacje o inwestowaniu w nieruchomości na Dominice. Informacje o podatkach, obowiązkach właściciela, oraz o lokalnych agencjach pośrednictwa sprzedaży domów i mieszkań na Dominice które pomagają w procedurze zakupu domu na wyspie. Oferty wynajmu długoterminowego i wynajmu wakacyjnego na Dominice. Opinie o Dominice i opinie o hotelach na wyspie. Sprawdź posty od Polaków mieszkających na Dominice i osób które odwiedziły Dominkę na wakacjach na Karaibach. Ryzyko inwestowania, oraz doradztwo i consulting w nieruchomościach na świecie.
#963 przez Informator
27 mar 2018, o 05:52
Nieruchomości Dominika

Na pewno nie raz rzuciły się Wam w oczy prospekty biur podróży z wspaniałymi widokami tropikalnych lasów, cudownych plaż i turkusowego morza. Jeśli jednocześnie szukacie ciekawych nieruchomości do kupienia, na pewno ucieszycie się, że w każdej chwili będziecie mogli kupić dom w tak cudownym miejscu.
Jednym z takich miejsc jest Dominika, w grupie wysp Małych Antyli, na Morzu Karaibskim. Średnie temperatury wahają się tutaj od 19 do 32 stopni, a roczna suma opadów nie przekracza 2000 mm. Przyglądając się roślinności, śmiało można powiedzieć, że dominuje tutaj wilgotny las równikowy, a także liczne rzeki i potoki górskie. Występuje tutaj wspaniała roślinność i liczne gatunki ptaków zamieszkujących te piękne tereny.

Inwestycja kapitału albo dla własnego użytku

Dominika to dobry kąsek dla zagranicznych inwestorów, którzy pragną kupić nieruchomość, w celu inwestycji kapitału lub na własny użytek, aby spędzać tutaj niezapomniane chwile. Rynek nieruchomości na Dominice jest wciąż atrakcyjny, pomimo, że w 2015 roku wyspę odwiedziła tropikalna burza Erika, która spowodowała ogromne powodzie. Na ich skutek zmarło wówczas 30 osób, a straty podliczono na ponad 480 milionów Dolarów.

Ceny nieruchomości na Dominice

Nie ma oficjalnych danych na temat cen nieruchomości. Wiadome jest, że większość nieruchomości mieści się w przedziale od 200 do 600 tysięcy Dolarów, przykładowe mieszkanie z trzeba sypialniami można kupić za 500 tysięcy Dolarów. Wszystko oczywiście w zależności od powierzchni, użytych materiałów budowlanych, standardu wykończenia, lokalizacji i wielu innych czynników.

Jeśli chodzi o lokalizacje to jedną z tańszych nieruchomości można na przykład kupić w stolicy, Roseau w Glasgow, tutaj rezydencja z trzema sypialniami nad oceanem, została sprzedana za około 240 tysięcy Dolarów. W St. George, w Fortune dwupiętrowy dom został sprzedany za 270 tysięcy Dolarów. W tym samym mieście sprzedano również luksusowy dom z trzema sypialniami za niecałe 600 tysięcy Dolarów.

Program inwestycyjny dla obcokrajowców

Co ciekawsze, nie ma tutaj bezpośrednich lotów ze Europy, czy nawet z Kanady czy Stanów Zjednoczonych, a mimo to piękno wyspy przyciąga nie tylko turystów, ale również zagranicznych inwestorów. Jednak nie tylko piękno i sam urok wyspy przyciąga tak licznych cudzoziemców, przyczynia się do tego specjalny program inwestycyjny. Jednym z ważniejszych punktów tego programu jest możliwość uzyskania obywatelstwa Dominiki poprzez zakup nieruchomości o wartości co najmniej 200 tysięcy Dolarów.

Co ważne, zakupiona nieruchomość nie może zostać odsprzedana dopiero po pięciu latach. Na Dominice dozwolone jest podwójne obywatelstwo i nie ma wymogu zamieszkania na miejscu, aby obywatelstwo otrzymać. Cudzoziemcy jednak są częściowo ograniczeni przy zakupie nieruchomości, do celów mieszkaniowych nie powinno to być więcej niż 1 akr, natomiast do celów komercyjnych maksymalnie 3 akry. Jeśli zamierzacie kupić większą nieruchomość, powinniście uzyskać specjalne zezwolenie. Nabycie takiego zezwolenia wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 10% wartości nieruchomości na rzecz rządu.

Koszty podczas zakupu nieruchomości na Dominice

Innymi opłatami, które powinny być opłacone przez kupującego są opłaty prawne w wysokości 3%, do których należy doliczyć 15% VAT, opłaty sądowe 2,5%, opłaty za fundusz wykonawczy w wysokości 1%, a także opłata skarbowa 4%. Sprzedawca również uiszcza opłatę skarbową, jednak niższą, bo w wysokości 2,5%, a także prowizję agenta nieruchomości, która wynosi 5%. Wszystkie procedury związane z nabyciem nieruchomości będą trwały od 19 do nawet 65 dni. Warto wiedzieć, że kupujący powinien przed zakupem przygotować wyciąg bankowy, wypis z rejestru bazy policyjnej, list od agenta nieruchomości i w przypadku cudzoziemców również paszport. Cudzoziemcy mogą być również poproszeni o inne dokumenty, ma to przeciwdziałać spekulacjom, a także praniu brudnych pieniędzy.

Turystyczny hot spot na Karaibach

Mimo braku szczegółowych informacji o historii cen, czy popytu na nieruchomości na Dominice, powszechnie wiadomo, że jest to lokalizacja bardzo lubiana przez turystów, a także inwestorów. Jeśli rozważacie zakup nieruchomości w tropikalnym raju na Morzu Karaibskim, być może Dominika okaże się strzałem w dziesiątkę. Głównymi zainteresowanymi są Amerykanie, Kanadyjczycy, a także obywatele Wielkiej Brytanii, nie jest jednak powiedziane, że nie znajdzie się tutaj miejsce dla inwestorów z innych krajów, jak na przykład Polska.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.