Jak kupić dom na Haiti

Forum nieruchomości na Haiti. Tutaj znajdziesz aktualne informacje o domach, mieszkaniach, działkach, ziemi na zakup i apartamentach wakacyjnych na Haiti na Karaibach. To kraj leżący na zachodniej części wyspy Hispaniola na zachód od Dominikany. To jeden z najbiedniejszych krajów, nie tylko regionu Karaibów, ale i świata. Trzęsienie ziemi i klęska humanitarna okrutnie doświadczyła ten kraj. Więc inwestycje w nieruchomości w tym kraju nie są najpopularniejszym miejscem w basenie Morza Karaibskiego. Mamy nadzieję iż użytkownicy forum "Dom bez Granic" - nieruchomości za granicą - wzbogacą nasze forum swoimi informacjami z podróży i doświadczeniami z pobytu na Haiti. Wiemy iż często organizowane są wycieczki z Dominikany na Haiti przez turystów i biura w hotelach, co nie zawsze jest bezpieczne.
Sprawdź w tym dziale forum informacje o cenach nieruchomości na Haiti, gdzie inwestować i czy w ogóle warto to robić. Jakie są ceny na Haiti, ile się zarabia na Haiti i ryzyko inwestowania na Haiti przez obcokrajowców. Polonia na Haiti. W końcu w jakim hotelu się zatrzymać na Haiti - opinie o noclegach i wakacjach na wyspie. Doradztwo, consulting i opinie o Haiti. Polacy na Haiti. Ile kosztuje dom na wynajem na Haiti, ale ile kosztuje metr kwadratowy nieruchomości. Jak egzekwowane jest prawo na Haiti i własność nieruchomości w tym kraju. Posty z największych miast na Haiti: Port au Prince, Tabarre, Port de Paix, Saint Marc, Cap Haitien, Gonaives, Cite Soleil, Petionville, Delmas, oraz Carrefour.

Jak kupić dom na Haiti

Postprzez Informator » 20 lut 2018, o 17:42

Nieruchomości – Haiti

Podczas poszukiwania wspaniałych nieruchomości na całym świecie, na pewno natraficie na wiele ciekawych lokalizacji, w których nie tylko byście chcieli spędzić najbliższe wakacje, ale również zamieszkać na stałe. Niestety nie wszystkie wspaniałe kraje ochoczo witają zagranicznych inwestorów, a wiele z nich jeśli nie ma zakazu sprzedaży gruntów czy nieruchomości cudzoziemcom, pod względem bardzo skomplikowanych procedur wręcz odpychają ewentualnych inwestorów.

Jednym z takich przepięknych krajów, ale mocno skomplikowanych pod względem proceduralnym podczas zakupu nieruchomości, jest Haiti. Jest to państwo w Ameryce Środkowej w Archipelagu Wielkich Antyli. Haiti leży w strefie klimatu równikowego – wilgotnego. Wiosną i jesienią występują tutaj pory deszczowe, średnie opady roczne wynoszą ponad 1000 mm, miejscami na wartość ta przekracza nawet 2000 mm. Zimą temperatury wahają się od 23 do 25 stopni Celsjusza, latem osiągają nawet 29 stopni Celsjusza. Jednak pogoda, to jedne z niewielu argumentów, który może przyciągać inwestorów, czy też przyszłych mieszkańców. Wspaniała flora na skutek bardzo niestabilnej sytuacji politycznej, a także złej sytuacji gospodarczej została zniszczona. Od 1925 roku, na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci zniszczono 95% drzewostanu, który początkowo pokrywał 60% powierzchni kraju.

Najbiedniejszy kraj regionu

Haiti graniczy z Dominikaną, uwielbianą przez turystów. Niestety, mimo, że kraje położne są na tej samej wyspie, niestety bardzo się od siebie różnią. Haiti nie jest tak tłumnie odwiedzane przez turystów. Warto wiedzieć, że Haiti to najbiedniejszy kraj w obu Amerykach. Aż 65% ludności żyje na granicy ubóstwa, a jednocześnie niecałe 53% ludności jest piśmienne. Kraj niestety owiany jest również złą sławą ze względu na panującą niegdyś korupcję, a także ogromne zawirowania polityczne w przeciągu ostatnich dwudziestu lat.

Problemy polityczne

Według powszechnych ocen postronnych obserwatorów, rządy w Haiti sprawowane były w demokratyczny sposób, z zastosowaniem niekiedy autorytarnych metod. Aktualnie obowiązująca konstytucja powstała w 1987 roku na wzór konstytucji francuskiej i amerykańskiej, zmieniona w 1994 roku. Od 1957 roku dyktatorską ręką rządził nacjonalista Francois Duvalier, po jego śmierci rządy objął jego syn Jean-Claude, kontynuując rządy autorytarne.

Ustąpił on dopiero w 1986 roku po masowych zamieszkach. W pierwszych demokratycznie przeprowadzonych wyborach prezydentem Haiti został Jean-Bertrand Aristide, bardzo szybko obalony przez zamach stanu. W 1994 roku został on przywrócony na stanowisko, jednak ponownie obalony dziesięć lat później. Aktualny prezydent Haiti piastuje stanowisko od 2006 roku. Międzynarodowi obserwatorzy uważają, że prawa człowieka w Haiti wciąż nie są respektowane.

Zakup nieruchomości na Haiti

Jeśli nie odstrasza Was to od chęci zakupu nieruchomości w tym kraju, warto również wiedzieć, że na Haiti jest dość zawiły i skomplikowany system ustalania praw własności, niestety w opinii ekspertów, wciąż skorumpowany. W praktyce wygląda to tak, że posiadanie jakiejkolwiek nieruchomości dla przeciętnego obywatela to jedynie kwestia nierealnych marzeń. Zgodnie z procedurami, uzyskanie prawnego tytułu własności w Haiti trwa około 11 lat i obejmuje 111 biurokratycznych procesów, w 32 oddzielnie funkcjonujących urzędach, w których trzeba byłoby uzupełnić niezliczoną ilość formularzy.

Cudzoziemiec na Haiti

Jeśli chodzi o procedury i przepisy, to cudzoziemcy mogą posiadać nieruchomości, ale nie mogą mieć więcej niż jedno miejsce zamieszkania w tym samym okręgu, jednocześnie posiadanie nieruchomości wiąże się z koniecznością posiadania zezwolenia Ministerstwa Sprawiedliwości. Cudzoziemcy mogą posiadać do 1,29 ha w obszarach miejskich i do 6,45 ha w obszarach wiejskich.

Jeśli wszystkie powyższe uwarunkowania są spełnione, warto również pamiętać, że cudzoziemcy nie mają prawa posiadać nieruchomości w pobliżu granic państwa. Warto również wiedzieć, że cudzoziemcy zakładający korporacje, które będą miały siedzibę w Haiti, nie podlegają ograniczeniom majątkowym.

Bezpieczeństwo inwestycji na Haiti

Kwestią sporną pozostaje bezpieczeństwo inwestycji w nieruchomości w Haiti. Zgodnie z przedstawionymi wcześniej problemami z własnością w Haiti, niezliczoną ilości procedur, formularzy i urzędów, które trzeba odwiedzić, byłby to prawdopodobnie ryzykowny krok. Dodatkowo warto zauważyć, że bez oficjalnej historii cen nieruchomości ciężko zdecydować, czy wbrew dużej ilości formalności, mogą one być opłacalne. Sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju nie nastraja na inwestycję w nieruchomości.
Avatar użytkownika
Informator
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 gru 2017, o 15:55
Lokalizacja: Hong Kong

Powrót do Haiti

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość