Jak kupić mieszkanie na Martynice

Forum nieruchomości na Martynice. To francuskie terytorium zamorskie. Wspaniała wyspa na Karaibach głównie kojarząca się z wakacjami w tropikach, ale to także ważna destynacja dla inwestorów w nieruchomości na świecie i w basenie Morza Karaibskiego. Populacja Martyniki, czasami nazwa pisana to Martinique, liczy blisko 500 tysięcy mieszkańców, z czego większość mówi w języku francuskim. Wyspa to jedna z dwóch francuskich kolonii/departamentów na Karaibach. Druga to Gwadelupa. Przepiękna wyspa, szczególnie jej wschodnie wybrzeże, przyciąga głównie bogatych inwestorów szukających utraconego raju na Karaibach. Nie istnieją żadne restrykcje co do nabywania nieruchomości przez obcokrajowców na Martynice, podobnie jak we Francji. Stolicą jest miasto Fort de France, a inne duże miasta na wyspie to: Riviere Pilote, La Trinite, Saint-Joseph, Ducos, Sainte-Marie, Le Francois, Schoelcher, Le Robert, oraz miasto Le Lementin.
W tym dziale forum "Dom bez Granic" znajdą się wkrótce informacje o cenach nieruchomości na Martynice. Informacje o podatkach na Martynice, kosztach związanych z zakupem nieruchomości na tej karaibskiej wyspie. Polskie forum o nieruchomościach na Martynice, także informacje i opinie o Polonii na Martynice, oraz Polakach mieszkających na wyspie. Praca na wyspie, życie codzienne, oraz ceny podstawowych artykułów żywnościowych na wyspie. Ile zarabia się na Martynice? Doradztwo i consulting w inwestycjach na Martynice przez obcokrajowców. Jakie istnieje ryzyko inwestowania gotówki w nieruchomości na Martynice. Także posty o wakacyjnych wynajmach na Martynice, hotele i zakwaterowanie na wyspie. Aktualne info ile kosztuje prawnik, doradca podatkowy, oraz prawnik na Martynice. Forum dyskusyjne o Martynice. Byłeś na wyspie? Podziel się z nami swoją wiedzą o Martynice.

Jak kupić mieszkanie na Martynice

Postprzez Informator » 20 lut 2018, o 17:57

Nieruchomości – Martynika

Katalogi biur podróży pełne są pięknych, egzotycznych miejsc, które można zwiedzić. Podobnie można powiedzieć o katalogach z ofertami agencji nieruchomości, w których znajdziecie takie piękne miejsca, w których możecie zamieszkać już dziś.

Jednym z takich pięknych miejsc jest Martynika. Jest to jeden z departamentów zamorskich Francji. Oznacza to, że jest to terytorium zależne od Francji, działające na tych samych zasadach co departamenty Francji metropolitalnej. Martynika to gęsto zaludniona wyspa, na jeden kilometr przypada 354 mieszkańców, a cała Martynika liczy nieco ponad 385 tysięcy mieszkańców.

Panuje tutaj klimat równikowy wilgotny, roczne sumy opadów wnoszą 1250 mm ba wybrzeżach, natomiast w środku wyspy wartość ta osiąga nawet 5000 mm. Średnie temperatury wynoszą od 24 stopni Celsjusza zimą, do 28 stopni Celsjusza latem. Martynika to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego, ale na żyznych glebach rosną bujne lasy równikowe, które zajmują około 25% powierzchni wyspy.

Piękny kraj na osiedlenie się w tropikach

Martynika to idealny cel turystyczny, niezwykle piękny kraj ze wspaniałymi krajobrazami, cudowną fauną i florą. Godne polecenia szczególnie na wschodnim wybrzeżu, które jest do tej pory często niezbadanym, dzikim miejscem, nieprzepełnionym od nawału turystów, czy miejskiej infrastruktury.

Zakup nieruchomości przez Polaka na Martynice

Martynika to wspaniałe, piękne miejsce, w którym podobnie jak w samej Francji, nie ma ograniczeń dotyczących własności i sprzedaży nieruchomości cudzoziemcom. Ceny nieruchomości w ciągu trzech ostatnich lat wzrosły o około 20%. Średnie ceny wzrosły powyżej maksymalnego limitu 2025 Euro za metr kwadratowy. Ceny gruntów również wzrosły i wynoszą zazwyczaj ponad 150 Euro z metr kwadratowy.

Martynika przyciąga głównie francuskich turystów, jednak lokalne władze starają się, aby przyciągnąć również innych turystów, między innymi z USA, szczególnie tych bogatszych. Być może jest to dobry argument, aby zainwestować w nieruchomości na Martynice, wybudować pensjonat, hotel, czy po prostu kupić apartament, aby w niedalekiej przyszłości wynająć turystom głodnym wrażeń, które dostarczy im ta piękna wyspa.

Podatki na Martynice

Jeśli miałoby do tego dojść, warto wiedzieć, że mieszkańcy Martyniki opodatkowani są przez francuski rząd na ustalonych zasadach. Przykładowo nierezydenci, którzy będą zarabiać na wynajmie nieruchomości, polegają stawce minimalnemu podatkowi w wysokości 20%, chyba, że podatnik może udowodnić, że jest rezydentem Francji, stawki te wówczas zmienią się.

Wynajem nieruchomości

Z ciekawostek, warto przytoczyć fakt, że przy wynajmowaniu trzeba zwrócić uwagę na kwestię, czy mieszkanie jest umeblowane czy też nie. Ma to bezpośredni wpływ na opodatkowanie, odliczenia, a także na prawa lokatora w stosunku do wynajmującego. Jeśli istnieją wysokie koszty uzyskania przychodu, jak na przykład kredyt hipoteczny, warto wynajmować lokal nieumeblowany.

Lokal umeblowany, choćby w łóżko, opodatkowany jest w ramach podatku dochodowego z działalności gospodarczej. Dodatkowo w 2004 roku wprowadzono nowe zasady dotyczące podatków od zysków kapitałowych, mieszkańcy Unii Europejskiej płacą 16% podatku, po odliczeniu kosztów. Mieszkańcy spoza Unii Europejskiej muszą płacić 33,3% tego podatku.

Jeśli zdecydujecie się wynajmować nieruchomość powinniście również poznać lokalne prawa wynajmującego oraz lokatora. Zgodnie z nimi czynsz może być swobodnie ustalony między właścicielem, a najemcą, ale może być zmieniony tylko raz w roku, o ile w ogóle zostało to uwzględnione w umowie.

Dodatkowo, jeśli wzrost czynszu ma wnosić ponad 10%, powinien on być rozłożony na kilka lat podwyżek. Dodatkowo najemca rzadko może zostać wyeksmitowany przed końcem okresu trwania umowy wynajmu. Nawet niepłacenie czynszu nie obliguje do wyeksmitowania lokatora, chyba, że jest to klauzula w umowie. W przeciwnym wypadku trzeba czekać nawet do końca trwania umowy.

Warto zatrudnić prawnika przy zakupie

Jeśli zdecydujecie się na zakup nieruchomości na Martynice, być może idealnym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie radcy prawnego, który rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości.
Jeśli zastanawiacie się nad inwestycją w nieruchomości na Martynice, być może powinniście rozważyć wszystkie za i przeciw. Jest to piękny kraj, w którym przez ostatnie lata ceny nieruchomości wzrastają.
Być może Martynika, która jest celem wielu turystów, byłaby idealnym miejscem na prowadzenie biznesu turystycznego, a być może idealna na prywatny zakup nieruchomości w celu spędzania tutaj kolejnych wakacji. Martynika to niezwykle piękne miejsce, nie tylko na wakacje.
Avatar użytkownika
Informator
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 gru 2017, o 15:55
Lokalizacja: Hong Kong

Powrót do Martynika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość