Forum nieruchomości na Portoryko. Ważne państwo Karaibów na mapie nieruchomościowej regionu, szczególnie dla obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady, którzy posiadają swoje wakacyjne nieruchomości na Portoryko. Także olbrzymiej populacjo portorykańskich emigrantów w USA. W języku angielskim Puerto Rico i nam głównie kojarzy się z przebojem zespołu Vaya Con Dios. Kraj ten, to także ogromna rzesza emigrantów w Stanach Zjednoczonych i subkultury w USA. Amerykańskie portale nieruchomościowe jak Zillow, Remax, Sotheby's International czy inne agencje nieruchomości zagranicznych poświęcają mnóstwo miejsca nieruchomościom na Portoryko. Także na amerykańskich portalach ogłoszeniowych jak np. Craiglist, znajdziesz mnóstwo ogłoszeń sprzedaży i wynajmu mieszkań i domów na Puerto Rico. Największe miasta tej karaibskiej wyspy to: San Juan - stolica Portoryko, Arecibo, Trujillo Alto, Mayaguez, Guaynabo, Caguas, Ponce, Carolina i Bayamon. Portoryko to hiszpańskojęzyczna część Stanów Zjednoczonych i aby wjechać na wyspę będziesz potrzebował amerykańskiej wizy turystycznej. Najlepiej swoje poszukiwania nieruchomości na wyspie skoncentrować w pobliżu najładniejszych plaż tego kraju: Isabela, Aguadilla, Rincon czy Luquillo. W polskim internecie niewiele jest informacji o inwestycjach i nieruchomościach na Portoryko. W naszym forum wkrótce mamy nadzieję poczytać posty i opinie od Polaków którzy byli na Portoryko, informacje o podróży i co zwiedzić na Portoryko. Czy są tam Polacy mieszkający na stałe. Jakie jest ryzyko inwestowania na Portoryko, forum o doradztwie i konsultingu w inwestycjach na Karaibach. Czy można dostać kredyt na zakup domu lub mieszkania na Portoryko, w końcu informacje o podatkach od nieruchomości i cenach domów, mieszkań i działek na Portoryko. Czy cudzoziemiec może kupić bez przeszkód nieruchomość na Portoryko. Czy warto inwestować? W końcu informacje o wakacyjnym rynku nieruchomości na wynajem i time share na Karaibach. Informacje o agencjach nieruchomości, prawnikach i notariuszach na wyspie. Amerykański system sprzedaży nieruchomości na Portoryko.
#962 przez Informator
27 mar 2018, o 05:45
Interesujesz się zagranicznymi inwestycjami w nieruchomości? Szukasz swojego idealnego miejsca do zamieszkania na ziemi w basenie Morza Karaibskiego? Chciałbyć kupić tam dom lub mieszkanie z widokiem na tropikalne morze? Zanim pojedziesz na Portoryko warto poznać poniższe informacje związane z zakupem nieruchomości w tym kraju.

Nieruchomości – Portoryko

Ciekawym wyborem jeśli chodzi o poszukiwania fajnych miejsc na inwestycję w nieruchomości, może być Portoryko. Jest to kraj w Ameryce Środkowej, leżący na wyspie o tej samej nazwie nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim. Kraj leży w strefie klimatu podrównikowego, wilgotnego, w którym średnia roczna temperatura wynosi 25 stopni Celsjusza. Zimą dobowa temperatura wynosi 24 stopnie Celsjusza, latem natomiast sięga 29 stopni Celsjusza.

Tropikalna wyspa

Ta wspaniała wyspa może się pochwalić lasami tropikalnymi, jednak trzeba zwrócić uwagę, że jest ich coraz mniej, gdyż wiele obszarów wyspy zostało przeznaczonych na rolnictwo. Dzisiaj lasy zajmują łącznie 20% powierzchni całego kraju. Pod względem fauny należy przyznać, że Portoryko jest bogate pod względem gatunkowym. Wyspę zamieszkują głównie ptaki, których naliczono 349 gatunków, gady, a także małe ssaki. W przybrzeżnych wodach Portoryko żyją wieloryby i delfiny.

Terytorium Stanów Zjednoczonych

Portoryko jest jednym z nieinkorporowanych terytoriów Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że jest ono zależne od Stanów Zjednoczonych, jednak obowiązują tutaj tylko wybrane elementy słynnej amerykańskiej konstytucji. Przykładowo mieszkańcy Portoryko są obywatelami USA, dzięki czemu mogą się osiedlić w Stanach i automatycznie nabyć prawo głosowania choćby w wyborach prezydenckich.

Sytuacja na rynku nieruchomości w Portoryko

W związku z problemami gospodarczymi popyt na nieruchomości ciągle spada. Dodatkowo popyt jest mniejszy przez utratę ludności, a także duże zadłużenie. W ciągu roku od pierwszego kwartału 2016 do 2017 roku, indeks cen domów spadł o 5,01%, rok wcześniej w tym samym okresie spadł o 6,25%. Działalność związana z budownictwem mieszkaniowym jest słaba. Dla przykładu w 2014 roku wartość działalności budowlanej wynosiła 609,8 miliona Dolarów, była to wartość wyższa o 2,8% niż rok wcześniej, ale nadal dużo poniżej średniej światowej sprzed kryzysu w 2007 roku, kiedy wynosiła 2,33 miliarda Dolarów.

Segment luksusowych nieruchomości

Co ciekawsze, rynek nieruchomości luksusowych pomimo kryzysu ma się dużo lepiej. Najlepiej luksusowy segment rynku wzrósł w latach 2013 – 2014, bo aż o 105%. Wynika to z zachęt podatkowych dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Ceny luksusowych nieruchomości przy plaży wahają się od 400 do 600 Dolarów za metr kwadratowy, jednak w niektórych miejscach Portoryko ceny nieruchomości mogą przekroczyć 1000 Dolarów za metr kwadratowy.

Polacy i obcokrajowcy na Portoryko

Jeśli zamierzacie kupić nieruchomość w Portoryko, na pewno ucieszy Was fakt, że cudzoziemcy mogą bez problemów kupować i posiadać nieruchomości w Portoryko. Ważne jest jednak, aby zatrudnić agenta nieruchomości, ponieważ do takiego zakupu niezbędne będą nie tylko znajomość lokalnego prawa i wszelkich procedur, ale również języka hiszpańskiego.

Proces zakupu nieruchomości na Portoryko

Jak tylko znajdziecie interesującą Was nieruchomość i dojdziecie do porozumienia ze sprzedawcą, powinniście przygotować się na wpłatę depozytu, w wysokości 5%. Jeśli kupujący z jakiegoś powodu zrezygnuje z transakcji, ta kwota pozostaje ku sprzedającego. Jednak jeśli to sprzedający postanowi nie spełnić warunków wstępnej umowy i nie sfinalizować sprzedaży, będzie musiał oddać kupującemu dwukrotnie tyle. Jeśli dojdzie do sprzedaży, sprzedający opłaci wówczas opłaty notarialne i prowizje agenta nieruchomości od 4 do 6%, kupujący natomiast oprócz depozytu, będzie musiał uiścić za ubezpieczenie tytułu własności, a także opłaty za pieczęci dokumentowe od 0,55 do 1%. Obie strony płacą od 0,5 do 1% opłat adwokackich. Podatkami od nieruchomości kupujący i sprzedający dzielą się proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których byli właścicielami nieruchomości. Cudzoziemcy mogą również nabyć nieruchomość drogą korporacyjną, nie tylko występując jak osoba prywatna. W takim wypadku koszty rejestracji takiej nieruchomości wynoszą 300 Dolarów.

Agent nieruchomości i adwokat

Ważne jest, aby zatrudnić agenta nieruchomości, dobrym pomysłem jest również zatrudnienie adwokata. Wszystkie tytuły własności powinny być zarejestrowane w Rejestrze Własności w odpowiedniej dla lokalizacji sekcji. Ważne jest, aby to zrobić i ponadto nie pomylić sekcji, ponieważ w takim wypadku może nastąpić sprzeciw urzędników, którzy sprawdzają legalność transakcji. Cała procedura może trwać do 15 dni roboczych.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem nieruchomości w Portoryko, powodzenie Waszej inwestycji może zależeć od wielu czynników, takich jak segment rynku, czy lokalizacja kupionej nieruchomości. Nie ma większych przeszkód, aby zatrudnić eksperta, przedstawiciela lokalnego rynku, aby pomógł w zrealizowaniu takiego celu.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.