Nieruchomości w Belize. Niezwykle popularny kraj na tzw. drugi dom za granicą, szczególnie Kanadyjczycy i Amerykanie z północy USA upodobali sobie tej kraj na zakup posiadłości wakacyjnej. Część ofert nieruchomości w Belize znajduje się w dżungli i na obszarach gdzie trudno jest dotrzeć zwykłemu turyście, a część przy tropikalnych plażach Morza Karaibskiego. Niezwykle ciekawy rynek nieruchomości w Ameryce Centralnej, gdzie coraz więcej obcokrajowców inwestuje i kupuje domy, mieszkania i działki budowlane. Co ciekawe Belize należy do najdroższych krajów regionu, jeżeli chodzi o ceny nieruchomości wśród takich krajów jak: Nikaragua, Costa Rica i Panama. W latach 2003 do 2007 ceny nieruchomości w Belize wzrosły o 30%, po tym w roku 2008 jak wszędzie na świecie, nastąpiła zapaść, ale Amerykanie i Kanadyjczycy ciągle kupowali nieruchomości w Belize. Stolicą Belize jest Belmopan, a największe miasta tego kraju to: Belize City, San Pedro, Orange Walk, oraz San Ignacio Cayo i Punta Gorda. Belize od lat jest tak pożądanym rynkiem nieruchomości dla cudzoziemców iż działa tutaj mnóstwo agencji nieruchomości z zagranicy. Wśród nich sławny Remax Belize. Wspaniały tropikalny klimat Belize, pre kolumbijskie ruiny Majów, rafa koralowa, oraz sławna Blue Hole, która jest widzialna z kosmosu - to magnes nie tylko dla turystów, ale także dla osób marzących o domu w tropikach. Świątynie takie jak Caracol, Lamanai oraz Xunantunich to wspaniałe miejsca na odkrywanie antycznych cywilizacji pre kolumbijskich. Walutą Belize jest dolar belizyjski. Ceny nieruchomości w Belize nie są tanie i jeżeli marzysz o kupnie domu to trzeba się przygotować na wydatek około 0,5 mld USD, kiedy condo przy plaży będzie kosztować około 150 tys. USD. Mówimy tutaj o lokalizacjach w pobliżu plaży. W głębi lądu ceny nieruchomości są zdecydowanie tańsze. Na forum o Belize znajdziesz informacje od Polaków mieszkających w Belize, Polonia w Belize, doradztwo i konsulting w nieruchomościach w Belize, Ryzyko inwestowania w Belize i opinie o poszczególnych miejscach w kraju dobrych do zakupu domu lub mieszkania w Belize. Sprawdź jakie są podatki w Belize, czy można kupić na formę oraz jak wygląda sprawa wynajmu wakacyjnego apartamentów i domów w Belize. Życie i praca w Belize, zakup domu w Belize i budowa domu, działki i projekty budowlane. Czy warto się przeprowadzić do Belize na stałe. Emeryci i program dla emerytów w Belize.
#737 przez Natalia88
18 lis 2017, o 08:19
Jadę z Londynu do Ameryki Środkowej. Jakie są możliwości podjęcia pracy dla Polki w Belize. Mówię dobrze po angielsku.
#897 przez Outoffgrid
5 lut 2018, o 23:00
Natalia88 napisał(a):Jadę z Londynu do Ameryki Środkowej. Jakie są możliwości podjęcia pracy dla Polki w Belize. Mówię dobrze po angielsku.


Hej

To zależy co chcesz tam robić .
How to get working papers:

Work Permits clarified

Belize's labour regulations are designed to protect the local job market to enable the employment of as many Belizeans as possible, and understandably so. Employment of foreign citizens is possible, however, under certain circumstances. There are two types of work permit applications in Belize:

a) Application for permission to employ a foreigner:
Any foreign citizen who wishes to work in Belize MUST be a legal resident (have resided in Belize for at least six months). He/she must be in the country legally, with proper visas and/or permits issued by the Immigration Department. The prospective employer must submit the application for the foreign worker he wishes to hire, along with three passport photos, $20 in stamps, a valid passport, and proof that this individual is qualified for the job. At the same time, the Labour officer must be satisfied that all efforts to employ a national have been exhausted. This includes providing proof that the vacant position was advertised locally for at least three weeks, following which, no suitable applicant was found;

b) Application for Temporary Self-Employment:
This category would apply to foreign investors, among others. All applicants must be in the country legally, with proper visas and/or permits issued by the Immigration Department. They are required to produce proof of reasonably sufficient funds for their proposed venture (i.e.: local bank statement of account). Applicants must also obtain a reference from the relevant Ministry or Local Organization concerned with the category of work involved. In such situations, the six-month residency requirement is waived, and it is assumed that the venture will lead to creation of employment for nationals in the future.

All applications must be presented to the Labour Officers in the respective districts where the person is expected to work. Labour offices generally accept such applications on one particular day of the week. The Labour Minister has the authority to recommend the approval of all applications. For further inquiries, telephone the Labour Department General Office at (501) 2-44891 and -44907.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.