Forum nieruchomości Salwador. Jak kupić dom, działkę lub mieszkanie w Salwadorze w Ameryce Środkowej. Informacje i wymiana opinii o tym kraju na naszym forum. Tutaj znajdziesz informacje praktyczne i ryzyku inwestycji w Salwadorze. Opinie o tym kraju, podróże i możliwosci osiedlenia się w Salwadorze. Stolicą kraju jest miasto San Salvador, a największe miasta to: Ilopango, Santa Tecla, Delgado, Apopa, Mejicanos, San Miguel, Santa Ana, oraz miasto Soyapango. Walutą Salwadoru jest dolar amerykański, a kraj liczy blisko 7 mln ludności. Republika Salwadoru leży nad Oceanem Spokojnym, graniczy z Hondurasem i Gwatemalą. Kraj uzyskał niepodległość od Hiszpanii w roku 1821 dnia 15 września.
Obcokrajowcy mogą kupować nieruchomości w Salwadorze, oraz mogą posiadać konto dolarowe w banku w Salwadorze. Natomiast nikt nie może - zarówno cudzoziemiec jak i obywatel Salwadoru posiadać więcej niż 245 hektarów ziemi w tym kraju. Nieruchomości o charakterze rolniczym także nie mogą być nabywane przez cudzoziemców z wyjątkiem nieruchomości z przeznaczeniem na inwestycje o charakterze industrialnym. Wszystkie nieruchomości w Salwadorze są rejestrowane w Instituto Libertad y Progreso. Czytaj więcej w tym dziale o zasadach nabywania nieruchomości w Salwadorze. Tutaj także znajdziesz praktyczną wiedzę i posty od Polaków mieszkających w Salwadorze, Polonii Salwadoru i osób mających wyjechać na wakacje do Salwadoru i zwiedzanie krajów Ameryki Łacińskiej. Sprawdź posty i praktyczną wiedzą przed wyjazdem za ocean. Mieszkasz w Salwadorze, podróżowałeś do tego kraju? Napisz na naszym forum poświęconemu inwestycjom w nieruchomości na świecie, swoje doświadczenia z podróży i mieszkania w Salwadorze. Jak zarezerwować hotel, czy lepiej opłaca się wynająć apartament wakacyjny. Najlepsze miejsca do inwestycji w Salwadorze. Ryzyko podroży i inwestycji w tym kraju. Życie i praca codzienna w tym kraju. Ile się zarabia i ile potrzeba na utrzymanie w podroży do Salwadoru. Jaka prowizje pobiera agencja nieruchomości i agent nieruchomości w Salwadorze. Notariusz, prawnik i proces zakupu nieruchomości w tym kraju.
#815 przez Informator
20 gru 2017, o 14:32
Nieruchomości Salwador

Ameryka Środkowa to wspaniałe miejsce, aby kupić nieruchomość, nie tylko pod inwestycję, czy wynajem, ale również dobra okazja, aby samemu skorzystać z możliwości i zamieszkać w ciepłym regionie. Jednym z tańszych miejsc do inwestycji w nieruchomości jest Salwador, najmniejsze państwo Ameryki Środkowej.

Salwador to górzysty kraj z dostępem do Oceanu Spokojnego, znajdujący się w strefie klimatu podrównikowego, wilgotnego. Pora wilgotna trwa tutaj od maja do października, a średnie temperatury kształtują się zależnie od lokalizacji i pory roku. Wybrzeże to średnie temperatury od 25 do 27 stopni Celsjusza, w wyżynach temperatury latem wynoszą od 23 do 25 stopni Celsjusza, zimą od 18 do 24 stopni Celsjusza. Salwador to bardzo piękny i ciekawy kulturowo kraj, jednak niestety dość niebezpieczny, ze względu na wysoki wskaźnik przestępczości.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Salwadorze

Rynek nieruchomości w Salwadorze niestety od kilku lat nie może wyjść z depresji. Głównymi przyczynami tego stanu rzeczy jest niestabilna sytuacja polityczna, wysoki wskaźnik przestępczości, a także często występujące klęski żywiołowe. W związku z tym wszystkim Salwador od wielu lat ma niewielki wzrost gospodarczy.
W niektórych lokalizacjach nieruchomości dochodzą nawet do 12 tysięcy Dolarów.

Spadki cen nieruchomości najbardziej zauważalne są w miejscach kontrolowanych przez gang, między innymi La Libertad, Apopa, Dubon, Soyapango czy Ilopango. Bardzo często zdarza się, że nieruchomość może sprawiać wrażenie dopasowanej do kupującego, ale ten rezygnuje, gdy tylko rozejrzy się po okolicy, porozmawia z sąsiadami, obawiając się przestępczości. Co prawda, wraz ze wzrostem przestępczości, wzrasta popyt na zamknięte, ochraniane osiedla. Bardzo popularne są domy w takich okolicach jak Santa Tecla, czy Santa Elena.

Rozpoczęto wiele inwestycji budowlanych, ale wiele z nich zostały wstrzymane lub porzucone. Niestety wysoka przestępczość to nie jedyny argument przemawiający za niskim popytem na nieruchomości w Salwadorze. Wielu inwestorów odstraszają częste klęski żywiołowe w tej części Ameryki Środkowej, takie jak erupcje wulkanów, trzęsienia ziemi, a także huragany.

Przestępczość i korupcja

Można natomiast śmiało przyznać, że niski popyt, problemy związane z przestępczością, a także uwarunkowania naturalne mają wpływ na średnią cenę za metr kwadratowy w Salwadorze. Przykładowo mieszkanie w stolicy można kupić za około 1200 Dolarów za metr kwadratowy. Rentowność wynosi około 8,5% co daje powód do zakupu. Jeśli zamierzacie kupić nieruchomość w Salwadorze i ją wynajmować, warto pamiętać, że cudzoziemcy zobowiązani są do opłacania 30% podatku od wynajmu nieruchomości. Nie ma tutaj natomiast żadnych podatków związanych z własnością nieruchomości.

Koszty zakupu nieruchomości w Salwadorze

Koszty zakupu nieruchomości są stosunkowo niskie. Większość z nich płaci kupujący, będą to między innymi 3% podatku od przeniesienia nieruchomości, powyżej 28571,43 Dolarów łącznej ceny nieruchomości, opłata za rejestrację 0,64%, a także opłata notarialna od 0,15% do 1% wartości nieruchomości. Sprzedający pokrywa tylko 5% opłaty prowizyjnej agenta nieruchomości.

Obcokrajowiec w Salwadorze a zakup nieruchomości

W Salwadorze nie ma w zasadzie większych ograniczeń co do zakupu nieruchomości przez cudzoziemców. Obcokrajowcy nie mogą posiadać obszarów wiejskich, chyba, że do celów przemysłowych, oraz żadna osoba, bez względu na pochodzenie, ani firma, czy to z Salwadoru czy z zagranicy, nie może posiadać ponad 245 hektarów nieruchomości. Poza tym obcokrajowcy mogą inwestować, kupować i sprzedawać nieruchomości w Salwadorze, mogą prowadzić rachunki w dolarach i korzystać z tych rachunków a miarę potrzeb.

Państwowy rejestr

Wszystkie nieruchomości rejestrowane są w rejestrze państwowym, który identyfikuje właściciela. Cały system jest skomputeryzowany i ogólnie typ takiego rejestru jest bardzo popularny w Ameryce Środkowej i jest uważany za bezpieczny. Cały proces zakupu nieruchomości trwa od 22 do 37 dni, notariusz sporządza umowę kupna – sprzedaży, pomaga w uiszczeniu odpowiednich opłat i przedstawia dokumenty w urzędzie.

Jeśli postanowicie kupić nieruchomość w Salwadorze, znajdziecie bardzo popularne mieszkania na osiedlach zamkniętych lub dużo tańsze, domy wolnostojące, w dobrze zbadanej okolicy, być może uda się Wam zrobić zakup na miarę interesu życia, a być może kupić po prostu letnią rezydencję, w której poczujecie odrobinę egzotyki na własnej skórze.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.