Forum nieruchomości Panama. Property Panama. Dlaczego nie zainwestować i zbadać rynek nieruchomości zagranicznych w Panamie w Ameryce Środkowej. Kraj oferuje mnóstwo dla inwestorów z zagranicy, nie tylko z grubym portfelem i mnóstwem gotówki do ulokowania. Jeżeli myślisz o swojej wolności finansowej i zbudowaniu imponującego portfolio nieruchomości przynoszących zysk, musisz zainteresować się Panamą i inwestycjami w tym kraju. Olbrzymie inwestycje rządowe, takie jak zakończenie rozbudowy Kanału Panamskiego w 2015 roku, druga linia metra w Panamie, poprawa infrastruktury portu Colon, wzrost ilości turystów odwiedzających Panamę, to między innymi składniki wzrostu cen nieruchomości w Panamie od 2013 roku. Nieruchomości mieszkalne wzrosły średnio o 10% na przestrzeni lat 2013 - 2015 jak podaje Panama Equity Real Estate. Republika Panamy graniczy z Kolumbią i Kostaryka, leży pomiędzy Oceanem Spokojnym a Oceanem Atlantyckim. Największe miasta w Panamie to: Panama city stolica kraju, Santiago de Veraguas, Vista Alegre, David, Arraijan, Pacora, Tocumen, La Chorrera, Las Cumbres, San Miguelito i Panama City. Państwo liczy niecałe 4 mln ludności, a jednostką walutową jest Balboa. W tym dziale znajdziesz posty od Polaków zainteresowanych zakupem domu lub apartamentu w Panamie, także otwarcie konta bankowego off shore w Panamie, oraz dobrymi inwestycjami i lokatą gotówki za granicą. Także posty od Polaków już mieszkających w Panamie. Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Panamie. Za ile można wynająć mieszkanie w Panamie. Ile wynoszą podatki w Panamie i zakładanie firmy w Panamie. Doradztwo i konsulting biznesowy w Panamie. Porady, doświadczenia Polaków w Panamie. Ryzyko inwestowania i zwrot z inwestycji. Informacje jak otworzyć konto bankowe w Panamie. A także wakacyjne apartamenty i domy w Panamie. Ogłoszenia od Polaków w Panamie. Przeprowadzka do Panamy, prawnicy, notariusze i proces nabywania nieruchomości w Panamie przez cudzoziemca. Oferty wynajmu, kupna i sprzedaży nieruchomości w Panamie.
#785 przez _admin_
11 gru 2017, o 17:06
Nieruchomości Panama

Nieruchomości w Ameryce Środkowej należą do tych, o których śmiało możemy mówić, że wyprowadzka do nich, to jak wyprowadzka do raju na ziemi. Jednym z takich bardzo atrakcyjnych państw w Ameryce Środkowej na pewno jest Panama. Jest to państwo położone nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym, znane głównie z Kanału Panamskiego, który stanowi ogromny skrót dla statków, przepływających z zachodu na wschód Ameryki i odwrotnie.

Ameryka Środkowa

Geograficznie Panama to dość wąski, od 50 do 200 kilometrów, pas lądu łączący Amerykę Północną z Ameryką Południową, przynajmniej połowę terytorium to góry i wyżyny, ale znajdziecie tutaj również wspaniałe plaże, liczne zatoki, czy rafy koralowe, które zawrócą Wam w głowie. Panama leży w strefie klimatu równikowego, wilgotnego, gdzie średnia temperatura wynosi od 25 do 28 stopni Celsjusza na terenach nizinnych, oraz około 10 – 17 stopni Celsjusza w górach.

Kto kupuje nieruchomości w Panamie

Jeśli myślicie o zakupie nieruchomości w Panamie, na pewno należałoby się przyjrzeć tendencjom na rynku sprzedaży nieruchomości. Całkiem niedawno, w czasie globalnego kryzysu, wartości nieruchomości w Panamie spadły średnio o 25%. Dziś jest już o wiele lepiej. Eksperci od nieruchomości mówią, że śmiało można powiedzieć, że podczas gdy w Panamie nadal jest boom gospodarczy, ceny nieruchomości wciąż rosną. Na nieruchomości panamskie te jest ogromny popyt, szczególnie wśród obywateli Stanów Zjednoczonych, Kanady, Kolumbii oraz Wenezueli. Popyt ten ciągle rośnie.

Zakup nieruchomości w Panamie przez obywatela Polski

Jeśli wymieniamy narodowości, które chętnie kupują nieruchomości w Panamie, warto wspomnieć, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń co do zakupu nieruchomości przez obcokrajowców. Co prawda artykuł 121 Panamskiej Ordynacji Podatkowej mówi jasno, że żaden obcokrajowiec, ani zagraniczne firmy, nie mogą kupić nieruchomości bliżej niż 10 kilometrów od granic kraju, ani na wyspach panamskich. Poza tym zarówno firmy zagraniczne, jak i obywatele innych krajów, mogą angażować się w działalność gospodarczą i przemysłową na terenie Panamy, do czego rząd często zachęca programami motywacyjnymi czy zwolnieniami podatkowymi i zniżkami na usługi użyteczności publicznej.

Ile kosztują nieruchomości w Panamie

Ceny nieruchomości w Panamie są różne, w zależności od ich rodzaju, oraz lokalizacji. W ten sposób w jednej z najbardziej ekskluzywnych społeczności w Santa Maria za metr kwadratowy zapłacicie od 2800 to 3500 dolarów. W prestiżowej dzielnicy Costa del Este, kupując apartament zmieścicie się w wolnej granicy tego przedziału. Znajdziecie również tańsze nieruchomości, na przykład w San Francisco, gdzie domy z rynku pierwotnego wyceniane są około 1750 dolarów za metr kwadratowy. Zdarzają się oczywiście również luksusowe perełki, gdzie za średniej wielkości apartament w wysokim wieżowcu zapłacicie około 350 tysięcy dolarów.

Opłaty i prowizje podczas zakupu nieruchomości w Panamie

Jeśli zamierzacie kupić nieruchomości w Panamie, na pewno miło Was zaskoczą niewysokie opłaty manipulacyjne oraz prowizje, które będziecie musieli zapłacić. Kupujący będzie musiał uiścić 2% opłaty prawnej oraz 0,30% opłaty za rejestrację, sprzedający natomiast opłaca podatek od przeniesienia w wysokości 2%, oraz od 3 do 5% prowizji agenta nieruchomości. Jak widzicie, nie są to wartości na tyle wysokie, aby odstraszyć potencjalnych kupujących.

Sposoby nabywania nieruchomości w Panamie

Nieruchomość można nabyć na dwa sposoby, przez rejestr w Urzędzie Publicznym i zdobycie tytułu własności lub poza rejestracją w Urzędzie Publicznym przez przyznanie praw posiadania lub ograniczonego prawa własności. Pierwsza opcja umożliwia obciążenie hipoteki, druga natomiast to z reguły grunty państwowe lub niewykorzystane grunty prywatne, do których można zdobyć prawo posiadania, ale bez możliwości obciążenia hipoteką.

Dobrą praktyką jest spotkanie się osobiście z właścicielem kupowanej nieruchomości. Sprzedawca nie powinien mieć nic przeciwko temu, jeśli agent nie zezwoli na Wasz kontakt, warto przemyśleć ten zakup, gdyż może to oznaczać, że moglibyście zapłacić wyższą marżę niż powinniście. Dzieje się tak dlatego, że niektóre agencje celowo zawyżają cenę nieruchomości, o czym nie wie sprzedający i w ten sposób podnoszą swój zarobek. Cały proces rejestracji nieruchomości może trwać około 22 dni.

Zakup nieruchomości w Panamie może okazać się początkiem Waszej przygody życia. Warto rozważyć Panamę podczas przeszukiwania ofert biur nieruchomości.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.