Forum nieruchomości w Holandii. Życie, praca i mieszkanie w Hiszpanii. Przeprowadzka do Holandii w celach zarobkowych, jak również emigracja biznesowa. Opinie o Holandii i o życiu codziennym w Holandii. Polacy i polska Polonia w Holandii. Jak wygląda rynek nieruchomości w Holandii? Ile kosztują mieszkania i metr kwadratowy domu w Holandii? Różnice pomiędzy Amsterdamem a innymi miastami Holandii. Jak wynająć mieszkanie w Holandii? Ogłoszenia o wynajem mieszkań. Ile kosztuje miesięczny czynsz w holenderskich miastach.
Polskie agencje nieruchomości w Holandii. Polscy agencji pracujący w holenderskich biurach pośrednictwa w nieruchomościach. Oferty wynajmu i sprzedaży mieszkań w Holandii.
Ile kosztuje notariusz w Holandii a ile prawnik? Wakacyjny wynajem apartamentów i domów w Hiszpanii. Portale gdzie należy szukać wakacyjnych wynajmów w Holandii. Najlepsze miejsca do inwestycji w Holandii. Napisz opinie i dziel się swoją wiedzą na forum. Miasta holenderskie: Amsterdam, Rotterdam, Breda, Nijmegen, Almere, Groningen, Tilburg, Eindhoven, Utrecht, oraz Haga. Vastgoed Nederland. Witamy w Holandii!
#859 przez Informator
22 sty 2018, o 12:07
Nieruchomości – Holandia

W dzisiejszych czasach możemy łatwo znaleźć nieruchomości na drugim końcu świata, wybrać je i zakupić, jeśli tylko pozwoli na to lokalne prawo. Jeśli jednak dobrze poszukacie, wspaniałe nieruchomości znajdziecie nie tylko po drugiej stronie globu, ale również blisko nas. Jednym z takim wspaniałych krajów, całkiem niedaleko Polski jest cudowna Holandia.

Dobre miejsce na inwestycję kapitału w nieruchomości

Holandia to niewielki kraj w środkowej Europie, liczący około 17 milionów mieszkańców. W Holandii panuje, morski, umiarkowany, ale ciepły klimat. Średnia temperatura w styczniu wynosi 1 stopień Celsjusza, w lipcu natomiast temperatura średnio wynosi 20 stopni Celsjusza. W ciągu roku suma opadów wynosi 750 mm, warto wiedzieć, że Holandię często spowijają mgły.

Holandia, a w zasadzie Królestwo Niderlandów jest monarchią konstytucyjną od 16 marca 1815 roku, a na czele państwa stoi monarcha – od 2013 roku król Wilhelm Aleksander. Holandia ma stolicę administracyjną – Hagę, oraz stolicę administracyjną – Amsterdam. To w Holandii znajduje się Stały Trybunał Arbitrażowy, Między Narodowy Trybunał Sprawiedliwości czy Międzynarodowy Trybunał Karny.
Holandia znana jest z licznych wiatraków, przepięknych tulipanów, chodaków, sera, tysięcy rowerów, a także przyzwolenia dla miękkich narkotyków oraz legalizacji prostytucji.
Wielu ludzi marzy o zamieszkaniu tutaj głównie ze względu na przepiękne krajobrazy, wspomniane wiatraki i tulipany, a także wszechobecne rowery. Warto też powiedzieć, że Holandia jest często odwiedzana przez turystów i jeśli inwestycja w nieruchomości dla własnych celów może Was nie przekonuje, tak może przekona Was inwestycja w nieruchomości w celu zarobkowym.

Ceny domów i mieszkań w Holandii

Ceny nieruchomości w Holandii ciągle rosną w dużym tempie, głównie z powodu dużego popytu i brakiem odpowiedniej podaży mieszkań na runku nieruchomości. W Amsterdamie ceny domów z rynku pierwotnego wzrosły o 17,2% w ciągu roku 2017, w stosunku do pierwszego kwartału 2016 roku. Co nawet po skorygowaniu o inflację daje 15,5% wzrostu. W skali kraju cena nieruchomości wzrosła o 8,75%.

Ceny mieszkań wzrosty o średnio7,6% i wynoszą średnio 208,490 Euro, ceny domów w zabudowie szeregowej wzrosły o 7,5% do średnio 386,422 Euro. Cen domów bliźniaczych wzrosły nieznacznie mniej bo o 5,5% do średnio 281,432 Euro, a domy narożne podrożały o 9%, co daje średnio 252,880 Euro za dom. Powyższe dane pokazują, że rynek nieruchomości w Holandii wciąż rośnie, a niska podaż sprawia, że posiadacze nieruchomości w Holandii mogą czuć się bezpiecznie.

Zakup nieruchomości w Holandii przez obcokrajowców

Warto wiedzieć, że w Holandii nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o zakup nieruchomości, ani w posiadaniu nieruchomości przez obcokrajowców. Sam zakup nieruchomości w Holandii wiąże się z koniecznością podpisania umowy cenowej między kupującym, a sprzedającym, a także podpisaniem umowy tymczasowej, która obejmie wszystkie punkty sprzedaży i ochrony praw kupującego i sprzedającego podczas zakupu. W tym czasie wymagana jest wpłata 10% zaliczki, po czym notariusz sporządzi dokumenty, które będzie trzeba przedłożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Koszty zakupu domu lub mieszkania w Holandii

Warto pamiętać o podatkach i kosztach zakupu nieruchomości w Holandii. Kupujący płaci 2% podatku od przeniesienia, a także opłaty prawne od 1 do 1,5%, rejestracja i inne opłaty to dodatkowe 1 do 1,2%. Zarówno kupujący jak i sprzedający uiszcza opłatę prowizji agencji nieruchomości od 1 do 2%. Warto pamiętać, że jeśli kupujecie nową nieruchomość lub młodszą niż dwa lata, zamiast podatku od przeniesienia doliczany jest podatek VAT w wysokości 21%. Cała procedura sprzedaży nieruchomości w Holandii trwa około czterech dni.

Podatki w Holandii

Osoby mieszkające w Holandii, ale będące obcokrajowcami również są zobowiązane do zapłaty podatku od dochodów ze źródeł w Holandii. Jeśli będziecie chcieli wynająć swoje mieszkanie, warto wiedzieć, że wówczas opodatkowanie nastąpi według trzeciej stawki ryczałtowej, w wysokości 30%.

Holandia to piękny kraj, w którym będziecie mogli w każdej chwili zamieszkać, spędzić miło każdą wolną chwilę, trochę pozwiedzać lub zamieszkać tu na stałe. Jeśli tylko się Wam uda znaleźć dobrą ofertę kupna nieruchomości i na pewno będzie to wspaniała nieruchomość w cudownej okolicy. Jeśli będziecie chcieli wynająć zakupioną nieruchomość, na pewno nie zabraknie chętnych, aby zamieszkać w Holandii choćby na chwilę.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.