Forum nieruchomości w Liechtensteinie. Jeden z najmniejszych krajów na świecie, nie tylko w granicach Unii Europejskiej, oraz strefy Shengen, leżący pomiędzy Austrią a Szwajcarią. Nieruchomości w Liechtenstein są drogie i zakup przez obcokrajowca jest restrykcyjny. Zakup nieruchomości w Liechtenstein jest ściśle regulowany przez rząd tego kraju. Zanim kupisz dom lub mieszkanie w Liechtenstein, musisz być przez 3 lata rezydentem tego kraju. Wszyscy obywatele Unii Europejskiej mogą natomiast pracować w Liechtenstein bez żadnych ograniczeń. W tym dziale forum dyskusyjnego o nieruchomościach na świecie, znajdziesz więcej konkretnych informacji od osób i Polaków związanych z Liechtenstein i pracujących lub prowadzących biznes w tym kraju. Sprawdź opinie i posty od agentów nieruchomości w Liechtenstein, oraz od Polaków pracujących w tym małym kraju.
Sprawdź ile kosztują nieruchomości w Liechtenstein, jaka jest średnia cena za metr kwadratowy mieszkania, a ile kosztuje wynajem mieszkania i jakie dokumenty należy przedstawić zanim właściciel nieruchomości zdecyduje podpisać z Tobą kontrakt na wynajem nieruchomości.
Polskie doradztwo i konsulting w nieruchomościach w Liechtenstein. Jakie jest ryzyko inwestowania w tym kraju i jaka jest stopa zwrotu z inwestycji. Przepływ gotówki i pasywny dochód z nieruchomości. Cash flow a inwestycja. Domy, mieszkania, oraz lokale handlowe w tym kraju. Sprawdź także informacje o wynajmie wakacyjnym domów i apartamentów w Liechtenstein. Ile zarabia się w Liechtenstein? Ile kosztują podstawowe artykuły? Czy można uzyskać kredyt na zakup nieruchomości w Liechtenstein nie pracując w tym kraju? Ogłoszenia, wypowiedzi i opinie o Liechtenstein. Ceny prawników, notariuszy i obsługi. Sprawdź posty z poszczególnych miast tego kraju: Vaduz, Schaan, Balzers, oraz Triesen.
#860 przez Informator
22 sty 2018, o 12:13
Nieruchomości – Liechtenstein

Czy szukaliście kiedyś małego państwa, w którym byście chcieli zamieszkać? Wbrew pozorom nie muszą to być państwa oddalone o tysiące kilometrów, na tropikalnych wyspach. Jednym z mniejszych, urokliwych państw w Europie jest Królestwo Lichtenstein.

Lichtenstein to małe, górskie państwo w Europie zachodniej, leżące między Szwajcarią i Austrią. Lichtenstein położony jest w Alpach nad górnym Renem, całkowita powierzchnia kraju wynosi 160 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje je około 38 tysięcy mieszkańców. Jako, że Lichtenstein w całości leży w górach, najniższym jego punktem jest Ruggeler Riet, na wysokości 430 m n.p.m., najwyższym szczytem jest natomiast Grauspitz o wysokości 2599 m n.p.m.

Lichtenstein to monarchia konstytucyjna, na której czele stoi książe Jan Adam III, natomiast szefem rządu jest premier Adrian Hasler. Warto wiedzieć, że jednak żadna zmiana w konstytucji nie może przejść bez zgody księcia, będąc w ten sposób pierwszym europejskim państwem, które ograniczyło demokrację parlamentarną i przywróciło klasyczną monarchię – co zostało ustalone w referendum konstytucyjnym w 2003 roku.
Lichtenstein to przepiękny kraj, w którym jeśli tylko uda się Wam zamieszkać, na pewno nie będziecie tego żałować. Kraj leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego i ze względu na rzeźbę terenu i jego wysokość, klimat ten jest mocno zróżnicowany. Temperatury na obszarach niżej położonych wynoszą od 0 do 18 stopni Celsjusza, wysoko w górach zimą panuje mróz i występują obfite opady śniegu.

Ograniczenia dla cudzoziemców

Podczas przeszukiwania katalogów agencji sprzedaży nieruchomości w Księstwie Liechtenstein, warto wiedzieć, że obcokrajowcy są jednak bardzo ograniczeni. Zakup nieruchomości przez obcokrajowców i zagraniczne firmy jest ściśle regulowany. Zakup domu lub mieszkania w Liechtenstein wymaga na początku trzech lat rezydencji. Wspólnota Europejska dała możliwość ograniczenia wjazdu do kraju ze względu na jego niewielki rozmiar. Obywatele państw Unii Europejskiej dostają pozwolenia na pracę, ale są o liczby mocno ograniczone.

Ceny nieruchomości w Liechtenstein

Plusem dla inwestorów będzie fakt, że ceny nieruchomości w Liechtenstein rosną z roku na rok o około 4 – 5 %. Stopy procentowe są stosunkowo niskie, dzięki czemu nie ma większych problemów z zakupem nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że zakup nieruchomości przez obcokrajowca wymaga najpierw trzy letniej rezydencji. Jeśli ten wymóg zostanie spełniony, kupujący może zatrudnić radcę prawnego, który pomoże we wszystkich procedurach zakupu nieruchomości.

Procedura zakupu nieruchomości

Na początku kupujący podejmuje decyzję o zakupie, agent, również za pomocą prawnika zgłasza szczegóły zakupu do agencji rządowej. W wypadku braku formalnego sprzeciwu, pieniądze za zakup nieruchomości przekazywane są na konto prawnika i przekazywane są na konto sprzedającego dopiero po zakończeniu wszelkich procedur biurokratycznych, rejestracji nieruchomości i sprawdzeniu czy nie ma na niej żadnych obciążeń.

Opłaty i podatki

Kupujący oprócz zapłaty a nieruchomość, powinien pamiętać o opłacie prawnej i opłacie notarialnej, która wynosi 0,90%, a także opłacie dla agenta nieruchomości w wysokości 3%. Jeśli wszystko dobrze pójdzie nieruchomość w Liechtenstein może być Wasza.

Warto również wiedzieć, że system podatkowy Liechtensteinu nie należy do najprostszych i dotyczy on również i obcokrajowców. Obcokrajowcy są opodatkowani od dochodów ze źródeł w Lichtenstein, co oznacza, że opodatkowana będzie zarówno praca zarobkowa, jak i wynajem nieruchomości.
Podatki szacowane są według aktywów podlegających opodatkowaniu. Oprócz podatku głównego są również dodatki podatkowe w wysokości od 5% wzwyż. Finalnie podatek od aktywów minimalnie wyniesie 0,162%, przy czym podatek dochodowy 3,24%, a maksymalnie podatek od aktywów wyniesie 0,8505%, a podatek dochodowy 17,10%.

Umowa najmu nieruchomości

Jeśli uda Wam się kupić nieruchomość w Lichtenstein i będziecie chcieli ją wynająć, warto wiedzieć, że czynsze mogą być swobodnie negocjowane między wynajmującym a najemcą. Podobnie negocjowane mogą być inne punkty, pojawiające się w umie najmu. Indeksy wynajmu co prawa istnieją, ale stanowią one raczej wartości orientacyjne, a nie obowiązkowe. Kodeks cywilny jednak chroni przed nieproporcjonalnym wzrostem cen najmu.

Czynsz może być podniesiony tylko wtedy gdy umowa zawarta jest na więcej niż 2 lata i tyko proporcjonalnie w stosunku do rzeczywistej stopy inflacji. W przypadku najmu istnieje również definicja depozytu, który może zostać pobrany i być przetrzymywany przez właściciela. Może on wynosić wartość trzymiesięcznego czynszu.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.