Forum nieruchomości w Monaco. To niewielkie państwo położone nad Morzem Śródziemnym na obszarze Riviery Francuskiej także oferuje wspaniałe możliwości do inwestycji w nieruchomości w południowej Europie. W tym dziale forum zamieszczamy opinie i doświadczenia na temat mieszkania i podróży do Monaco. Forum dyskusyjne poświęcone nie tylko zakupom nieruchomości, domów, mieszkań i rezydencji, które należą do najdroższych w Europie, ale także własnych doświadczeń z Monaco. Mieszkasz w Monaco na stałe? Chcesz podzielić się z czytelnikami forum "Dom bez Granic" własnymi doświadczeniami z tego kraju? Napisz o Monaco. Ile zarabia się w Monaco? Jakie są podatki od nieruchomości w Monaco. Jak wynająć wakacyjny apartament w Monaco lub jak najlepiej zaplanować wakacje w Monaco i na francuskiej riwierze i na Lazurowym Wybrzeżu we Francji.
Polacy w Monaco. Polonia w Monaco. Czy istnieje możliwość przeprowadzki i zameldowania w Monako? Jak znaleźć pracę w Monaco. Prawnicy i notariusze w Monaco.
Ile kosztuje wynajem nieruchomości w Monako, jakie koszty są związane z zakupem nieruchomości mieszkalnej lub lokalu komercyjnego w Monaco. Polskie firmy i polskie agencje nieruchomości zagranicznych sprzedające nieruchomości w Monaco.Handel z Monaco. A jak uzyskać wolność finansową poprzez inwestycje w lukratywne i luksusowe nieruchomości w Europie. Podatki w Monaco, obcokrajowiec i Polak w Monako. Życie i praca w księstwie Monaco. Polskie forum dyskusyjne o nieruchomościach na Południu Europy. Zapraszamy do Księstwa Monaco.
#746 przez _admin_
23 lis 2017, o 18:06
Nieruchomości Monaco

Przewodnik inwestora. Informacje dla zainteresowanych rynkiem nieruchomości i inwestycją w Monaco.

Czy chcielibyście mieszkać w pięknym kraju, z dostępem do Morza Śródziemnego, w prestiżowym obrębie Riwiery Francuskiej? Monaco, a właściwie Księstwo Monaco to niewielkie państwo - miasto położone w Europie Południowej. Monaco to idealny przykład Państwa, którego całe terytorium wypełnia infrastruktura miejska i naturalna roślinność praktycznie nie istnieje. Powszechnie występują tutaj sadzone przez ludzi różne gatunki palm.

Całe Lazurowe Wybrzeże, w tym właśnie Monaco, leży w strefie klimatu podzwrotnikowego - śródziemnomorskiego. Zimy są łagodne i wilgotne, a lata suche i ciepłe. Średnia temperatura roczna wynosi 18,5 stopnia Celsjusza, a najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy średnie temperatury osiągają około 26 stopni Celsjusza. Czy nie fajnie byłoby kupić letnią rezydencję w Monaco w prestiżowej dzielnicy Monte Carlo, gdzie nawet zima nie doskwiera?

Ceny nieruchomości w Monaco

Ceny nieruchomości rosną w Monaco stale. Od 2006 roku do czerwca 2008 roku, przez 30 miesięcy ceny nieruchomości wzrosły o 51%. Dekadę przed ostatnim boomem ceny nieruchomości w Monaco również rosły, ale w sumie o 10%. Najczęściej nieruchomości kupowane są przez Brytyjczyków oraz Rosjan. Z ciekawostek dotyczących rynku nieruchomości w Monaco warto wspomnieć, że nawet jeśli globalnie na rynku nieruchomości następuje kryzys, nie jest on widoczny w Monaco.


Koszty, opłaty, podatki od nieruchomości w Monaco

Koszt zakupu nieruchomości Monaco należy do jednych z wyższych, większość opłat musi uiścić kupujący. Sprzedający powinien opłacić część prowizji agenta nieruchomości, która wynosi 5% plus podatek VAT wysokości 19,60%. Prowizję agenta nieruchomości opłaca również kupujący, ale w wysokości 3% plus podatek VAT. Kupujący płaci również opłatę rejestracyjną - 4,5%, oraz opłatę za notariusza od 1,5% do 2,5%.

Jak kupić dom lub apartament w Monaco

Proces zakupu nieruchomości w Monaco nie jest trudny. Nie ma żadnych ograniczeń dla cudzoziemców, którzy są wręcz mile widziani. Istnieje jednak pewnego rodzaju kontrola migracji, ze względu na niewielką powierzchnię Monaco - karta pobytu Monegasque, dla każdej osoby, która ukończyła 16 lat i chce spędzić w Monaco powyżej 3 miesięcy. Obywatele Unii Europejskiej, Lichtensteinu, Norwegii i Islandii, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego mają nieco ułatwione zadanie, ponieważ pozostali muszą starać się o wizę długoterminową i dopiero później o kartę pobytu.

Obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą starać się o kartę pobytu od razu na miejscu, a jej wyrobienie trwa około miesiąca. Osoby ubiegajace się o status rezydenta powinny założyć lokalne konto bankowe i zdeponować w nim około 100 tysięcy EURO i wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne i finalnie kupić nieruchomość.

Warto zatrudnić prawnika

Podczas zakupu nieruchomości przydadzą się Wam usługi publicznego notariusza, który zapewni, że warunku umowy będą zgodne z obowiązującym prawem. Zakup odbywa się w dwóch etapach, pierwszy to podpisanie umowy, podczas której kupujący wpłaca 10% ceny nieruchomości, oraz wykonanie aktu przeniesienia przed notariuszem. Często obie strony podpisują jeszcze wcześniej umowę przedwstępną, albo podpisują ofertę, co jest praktyką często stosowaną, zanim dojdzie do sporządzenia i podpisania umowy.

Podatek dochodowy w Monaco

Ciekawostką jest, że w Monaco nie ma podatku dochodowego od osób fizycznych, księstwo zlikwidowało wszelkie formy tego podatku w 1870 roku i nigdy to niego wróciło. Dochód od wynajmu opodatkowany jest 1% stawką, którą opłaca lokator, nie ma tutaj również żadnych podatków od nieruchomości, ani podatku od zysków z wynajmu, wyjątek stanowią obywatele Francji, którzy podlegają prawu swojego kraju. Podatek dochodowy dotyczy wyłącznie działalności gospodarczej, bieżąca stawka podatku dochodowego wynosi 33,33%.

Monte Carlo

Główny rynek nieruchomości w Monaco to Monte Carlo i znana prestiżowa okolica Carre D`Or, jednak są to drogie nieruchomości, których ceny spadają wraz z podążaniem na wschód lub zachód. Ceny nieruchomości oddalonych od Carre D`Or mogą być niższe nawet o 10 - 15 %. Przykładowo Fonteveille, to ekonomiczna i przemysłowa dzielnica, która ma dodatkową zniżkę ze względu mniej prestiżową lokalizację.

Wiele dostępnych nieruchomości w Monaco to apartamenty, począwszy od małych pokoi typu studio, aż po duże, luksusowe apartamenty i apartamenty typu penthouse. Apartamenty z widokiem na tor Formuły I, czy port i morze są wiele droższe, ale istnieje również duży wybór luksusowych willi, które są jeszcze droższe.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.