Forum nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Real Estate United States. Dział forum Dom bez Granic zaprasza do wzięcia udziału w gorącej dyskusji związanej z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Ogromny kraj i nasze międzynarodowe forum real estate zaprasza polskich agentów z Kalifornii, z Florydy, z Nowego Jorki, Chicago i Hawajów. Sprawdź co dzieje się na amerykańskim rynku nieruchomości. Ile kosztują domy i mieszkania w USA w poszczególnych stanach USA.
Polscy agenci nieruchomości i polskie agencja w USA. Nieruchomości Chicago, sprzedaż i wynajem, mieszkania wakacyjne na Florydzie. Aktualne posty i wątki forum od osób zamierzających sprzedać dom lub działką w USA.
Posty od agentów nieruchomości, licencje na agenta, licencje krajowe i stanowe. Ile kosztują i jak zdać?
Zapraszamy polskich agentów w USA do wzięcia udziału w dyskusji na forum i zamieszczania swoich serwisów i ofert sprzedaży nieruchomości w USA.
Jak wygląda wynajem nieruchomości w USA i jakie restrykcje są na poszczególnych osiedlach. Polak w USA. Ile kosztuje podatek od nieruchomości w USA, ile kosztuje prawnik w USA. Zagraniczne nieruchomości w USA.
Pisz i dziel się swoją wiedzą, opiniami i doświadczeniem związanym z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Chcesz kupić dom w USA i zainwestować? Jak starać się o wizę do USA. Praktyczne wiedza od użytkowników forum. Zapraszamy.
#175 przez _admin_
13 lip 2015, o 20:29
Umowa o zabezpieczeniu społecznym pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.
1) Informacje skierowane do osób, które mieszkają w Polsce lub w Stanach Zjednoczonych Ameryki i ubiegają się o świadczenia emerytalne-rentowe z ZUS na podstawie łączonych okresów pracy (ubezpieczenia) w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki.
2) Informacje dla osób które mieszkają w Stanach Zjednoczonych Ameryki i ubiegają się o świadczenia emerytalno-rentowe z ZUS na podstawie okresów pracy (ubezpieczenia) wyłącznie w Polsce.
3) Informacje dla osób które mieszkają w Stanach Zjednoczonych Ameryki i są zainteresowane otrzymywaniem przysługującego im świadczenia emerytalno-rentowego z ZUS w państwie zamieszkania.

Podstawy prawne koordynacji
Od 1 marca 2009 roku obowiązuje umowa o zabezpieczeniu społecznym z dnia 2 kwietnia 2008 r. między Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki (zwana dalej umową), która stanowi podstawę prawną koordynacji systemów emerytalno-rentowych Polski i USA.
Przepisy tej umowy w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych mają ułatwić nabywanie przez osoby pracujące (ubezpieczone) w Polsce i w Stanach Zjednoczonych Ameryki uprawnień do emerytur i rent oraz pobieranie świadczeń z tych państw.
Z przepisów umowy w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych korzystają
-obywatele Polski
-obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki
-osoby niebędące obywatelami państw - stron umowy.
Regulacje umowy dotyczą osób, które podlegały ubezpieczeniom społecznym w Polsce i w Stanach Zjednoczonych Ameryki, wykonując szeroko rozumianą aktywność zawodową, w szczególności jako pracownicy oraz osoby prowadzące działalność na własny rachunek.
Umowa dotyczy także osób ubiegających się o renty rodzinne po wyżej wymienionych osobach.

Jakie świadczenia emerytalno rentowe są objęte umową z 2 kwietnia 2008r. ?
Przepisami umowy są objęte następujące polskie świadczenia emerytalno-rentowe, realizowane przez ZUS
-emerytury
-emerytury częściowe
-renty z tytułu niezdolności do pracy
-renty rodzinne
-renty z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz jednorazowe odszkodowania z ubezpieczenia wypadkowego
-zasiłki pogrzebowe
Umowa ma również zastosowanie do okresowej emerytury kapitałowej.
Odnosi się ona - oprócz wymienionych świadczeń, przyznawanych przez ZUS - do świadczeń emerytalno-rentowych z ubezpieczenia społecznego rolników, realizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Umową objęte są następujące amerykańskie świadczenia z federalnego systemu ubezpieczeń społecznych:
-emerytury
-renty z tytułu niezdolności do pracy
-renty rodzinne
-jednorazowe świadczenia z tytułu śmierci
Nie ma ona natomiast zastosowania do amerykańskich świadczeń pieniężnych z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
umowa nie reguluje sposobu stosowania amerykańskich przepisów WEP (Windfall Elimination Provision) dotyczących nieuzasadnionych korzyści, ponieważ jest to kwestia amerykańskiego ustawodawstwa wewnętrznego.

Zasada równego traktowania
Zgodnie z zasadą równego traktowania, osoba mająca miejsce zamieszkania na terytorium Polski lub Stanów Zjednoczonych Ameryki, objęta umową, jest traktowana na równi z obywatelami drugiego państwa-strony umowy przy stosowaniu przepisów prawnych drugiej strony dotyczących nabycia prawa do świadczeń i ich wypłaty.
Zabroniona jest zatem dyskryminacja obywatela polskiego przy ubieganiu się o świadczenia emerytalno-rentowe ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy i renty rodzinne dla osób posiadających okresy ubezpieczenia w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki

Ustalenie prawa do emerytury lub renty w każdym państwie-stronie umowy, w którym osoba zainteresowana była ubezpieczona

Przepisy prawne Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki decydują, komu i po spełnieniu jakich warunków przysługuje prawo do świadczeń emerytalno-rentowych.
Osoba która pracowała i podlegała ubezpieczeniom społecznym w Polsce i Stanach Zjednoczonych Ameryki może uzyskać emeryturę lub rentę zarówno z Polski, jak i z USA, o ile spełnia warunki wymagane w tych państwach. W przypadku spełnienia wymaganych warunków w każdym z tych państw możliwe jest więc pobieranie emerytury lub renty z obydwu państw.
Informacje o warunkach nabywania prawa do emerytur oraz rent z ZUS, a także zasady obliczania ich wysokości, zawarte są w odrębnych biuletynach informacyjnych, pt. Emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Nowa emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Renta z tytułu niezdolności do pracy, Renta Rodzinna. Informacje te sa dostępne na stronie internetowej ZUS.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.