Forum nieruchomości w Gujanie. Niewiele nam wiadomo o Gujanie i możliwościach inwestycji i podroży do tego kraju. Jeżeli byłeś w Gujanie i chciałbyś się z nami podzielić wiedzą i doświadczeniami z tego kraju w Ameryce Południowej, to zapraszamy na nasze forum dyskusyjne o nieruchomościach zagranicznych. To kraj w Ameryce Południowej leżący pomiędzy Wenezuelą, Brazylią a Surinamem. Ze stolicą w mieście Georgetown. Forum Gujany i informacje o podróży go tego kraju. Gdzie wynająć mieszkanie w Gujanie, a może lepszy hotel na pobyt. Wakacyjne apartamenty i domy na wynajem krótko terminowy i wynajem długoterminowy. Informacje o kraju i o Polakach którzy odwiedzili Gujanę w swoich podróżach po świecie.
Jak wygląda rynek nieruchomości w Gujanie? Czy warto tam inwestować? Jak czuje się obcokrajowiec w Gujanie? Jak najlepiej dolecieć do Gujany? Pierwsze kroki w Gujanie. Polonia w Gujanie i informacje czy jest możliwość zamieszkania w Gujanie. Jakie są ceny podstawowych artykułów i jak wynająć lub kupić mieszkanie w Gujanie. Życie i praca w tym kraju. Doradztwo, consulting w nieruchomościach - pomóż innym i zareklamuj przy okazji swoje usługi i serwis związany z Gujaną. Witamy w Gujanie. Forum z poszczególnych miast tego kraju: Georgetown, New Amsterdam, Anna Regina, Corriverton, oraz Linden.
#987 przez Informator
8 kwi 2018, o 13:27
Nieruchomości – Gujana

Szukając ciekawych miejsc do wyprowadzki lub nawet inwestycji w nieruchomości na świecie, na pewno natknęliście się na niejedno państwo Ameryki Południowej. Ciepły, wręcz gorący, dla wielu bardzo przyjemny klimat, tropikalna fauna i flora, ciekawe miejsca do spędzenia dłuższych wakacji przyciągają nie tylko turystów, ale również inwestorów i przyszłych mieszkańców.
Jednym z państw Ameryki Południowej jest Gujana, a w zasadzie Kooperacyjna Republika Gujany. Leży ona nad Oceanem Atlantyckim i graniczy z Brazylią, Wenezuelą i Surinamem.

Położenie i klimat Gujany

Południowo Amerykańska Gujana leży w strefie klimatu równikowego, gdzie wysokie temperatury towarzyszą mieszkańcom przez okrągły rok. Na wybrzeżu temperatura waha się od 20 do 27 stopni Celsjusza, natomiast w głębi kraju temperatura może wynosić od 18 stopni Celsjusza, do aż 39 stopni Celsjusza. Opady występują w okresie od maja do czerwca, a także w grudniu oraz styczniu, średnie opady roczne wahają się w zależności od regionu od 1200 do 3000 mm.

Las tropikalny

Ponad 85% kraju zajmuje wilgotny tropikalny las, część kraju to także wilgotna sawanna. Występują tutaj jaguary, leniwce, kapibary, mrówkojady czy pancerniki, wiele gadów, jadowitych węży, czy jadowitych pająków. W Gujanie występuje również bardzo rzadki gatunek – kajman czarny, czyli największy przedstawiciel aligatorowatych.

Inwestycje w nieruchomości w Gujanie

Wracając jednak do samej Gujany i możliwości inwestycji w nieruchomości, Gujana to jedno z najbiedniejszych państw świata. Niestety mają na to wpływ niestabilna sytuacja polityczna kraju, napięcia między grupami etnicznymi, a także niegospodarność ekonomiczna kraju. Dwie dominujące partie postępowa partia ludowa oraz opozycyjna partia narodowa są wobec siebie nieufne i bardzo często nie są w stanie dojść do żadnego kompromisu, nawet w najbardziej błahych sprawach.

Konflikty z sąsiadami

Niestety jakby tego było mało, Gujana uczestniczy w sporach z sąsiednimi krajami, Surinamem i Wenezuelą, których granice odpowiednie wynoszą 600 km i 743 km, oraz są kwestionowane przez oba te państwa, oraz przez samą Gujanę. Jednym z większych problemów Gujany jest również handel narkotykami i przestępczość, które idą w parze. Ankiety często przeprowadzane wśród przedsiębiorców wskazują jednoznacznie, że głównym problemem kraju, a także ich firm jest brak bezpieczeństwa, który wynika z handlu narkotykami w Gujanie.

Polacy i cudzoziemcy w Gujanie

Jeśli myślicie o zakupie nieruchomości w Gujanie, warto wiedzieć, że cudzoziemcy są traktowani na równi z obywatelami Gujany. Mogą oni kupować, posiadać, sprzedawać ziemię i wszelkiego rodzaju nieruchomości. W Gujanie sam proces zakupu lub dzierżawy zależy od rodzaju nieruchomości lub gruntu. W większości wypadków grunty są rządowe i państwowe, mogą one być dzierżawione, a nie sprzedawane. Wszelkie transakcje powinny być przeprowadzane przy pomocy prawników kupującego i sprzedającego.

Wynajem i kupno

Jeśli zamierzacie kupić nieruchomość w celu wynajmu, powinniście wiedzieć, że w Gujanie dochód z wynajmu opodatkowany jest według stawki zryczałtowanej 33,33%. Najemca jednak powinien pamiętać, że w wypadku wynajmu od lokalu od nierezydenta, należy wyliczyć podatek u źródła w wysokości 20% czynszu brutto, przy odliczeniu podatku dochodowego. Zyski kapitałowe natomiast opodatkowane są ryczałtem 25%, aktywa i nieruchomości posiadane przez rok lub krócej, traktowane są jako dochód i opodatkowane według standardowej stawki 33,33%, jednak te posiadane ponad 25 lat, zwolnione są z podatku od zysków kapitałowych.

Podatki i opłaty

Jeśli jesteśmy przy podatkach i nieruchomościach, należy wspomnieć, że w Gujanie obowiązuje opodatkowanie majątku. Podatek ten pobierany jest według stawek progresywnych, do wartości nieruchomości rzędu 7,5 miliona GYD, czyli w przeliczeniu około 37300 Dolarów, podatek ten wynosi 0%, powyżej 12,5 miliona GYD, czyli około 62200 Dolarów, podatek ten wynosi 0,75%. W przedziale pomiędzy tymi kwotami wylicza się 0,50% podatku.

Inwestować czy nie

Ryzyko inwestycyjne w Gujanie jest stosunkowo wysokie. Nie znamy oficjalnych, aktualnych cen, ani cen historycznych, aby móc wywnioskować opłacalność takiej inwestycji. Dodatkowo sprawy nie ułatwia aktualna sytuacja polityczna, ani wspomniany brak bezpieczeństwa wyczuwalny wśród mieszkańców i przedsiębiorców z Gujany. Być może, jeśli się zdecydujecie zaryzykować, inwestycja w nieruchomości w Gujanie Wam przedstawi zupełnie inny scenariusz, jednak przy powyższych danych, inwestycja w nieruchomości w Gujanie nie jest zalecana przez ekspertów.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

SPONSOR FORUM

Booking.com

SPONSOR FORUM

O FORUM

Podyskutuj o nieruchomościach zagranicznych. Forum dyskusyjne "Dom bez granic" to pierwsze polskie forum internetowe w całości poświęcone nieruchomościom w Europie i na świecie, zakupie zagranicznego domu lub mieszkania i przeprowadzce za granicę. Forum i opinie o życiu i mieszkaniu w obcym kraju. Opinie o wynajmie wakacyjnym apartamentów, domów i hoteli.

Planujesz wyjazd za granicę? Emigrację na dłużej lub krócej? Wyjazd do pracy w Europie lub w świat? Zakup nieruchomości poza Polską? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz dobrze zainwestować i nie wiesz gdzie? Na tym forum znajdziesz odpowiedzi i opinie w jakim kraju najlepiej zainwestować. Jak żyje się i pracuje Polakom za granicą.